|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 15:16:37   
Moiraina
Ja sam pravila tako što oceđenu tunjevinu (uzimam onu u salamuri) pomešam sa Ela sirom, mladim lukom, peršunom i vrlo malo senfa. Tako odavno pravim za nas, a videla sam da im i u vrtiću slično prave, samo stavljaju sardinu umesto tunjevine.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 15:17:35   
liliana
Naravno da dajem namirnice iz zamrzivača. I povrće i meso.
Bea, moja Tina nikada nije jela nikakve paštete, tako da nadam se da će se javiti neka mamika koja zna...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 15:21:14   
bea83
hvala za idejuuser posted image  vidim da u mnoge recepte na netu stavljaju limun a negde i žumanca? ja ne jedem to pa pojma nemam šta sa čim ide
Ovaj moj bi jeo kojekakve namaze ceo dan, ne bira, pa reko da bar napravim nešto hranljivo

Koliko sme da stoji tako napravljena pašteta?

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 15:25:21   
Moiraina
Ne verujem da može dugo, ja napravim manju količinu pa pojedemo u roku od odmah user posted image
Ali verovatno da može u zatvorenoj posudi 2-3 dana.
A možeš da probaš da dodaš još nešto, pa da vidiš šta će mu se najviše svideti.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 16:24:02   
Tiziana
Chrystabel mi od starta imamo 1 umesto dve uzine. Gospodjica je to tako uvela i ja je ne diram jer sve jede i super napreduje i ocigledno joj je dovoljno. ALi ja za tu vocnu uzinu npr dam celu manju bananu,pola pomorandze i 4 jagode,ispasiram i uvalim joj iako ona fino grize i zvace,ali ovoliko voce ne bi pojela ni u ludilu da joj ne ispasiram..posle toga je mirna 4h,ne mora nista da jede..Napominjem da ne pije nista osim vode,ne voli ni kupovne ni cedjene sokove pa ja ovim pokusavam i to da joj nadoknadim. Stalno joj pravim mix puno voca, kolicina ispasirana uvek ispadne oko 250gr..

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 21:57:24   
milicicak
IZVORNA PORUKA: bea83

Ima li neko neki recept za tuna paštetu koja bi mogla biti prilagodjena klincima? znači da nema baš majoneza,kečapa,senfa itd.


Kuvano jaje, 1 tunjevina, 2-3 mala kisela krastavca, pola crnog luka (nije neophodno a moze i mladi luk), malo kecapa (mada moze i sok od paradajza ali bas malo) i dodas soli po ukusu... mogla bih i ja ovo da probam da uvalim detetu user posted image

A sinoc sam skuvala belo meso i sargarepu u slanoj vodi sa malo mirodjije, dodala kisele krastavce i malo vode u kojoj se kuvalo meso i sargarepa i pasteta je ispala super... mislim da se mom detetu (kao i mami) svidja sve sto ima kisele krastavce user posted image

Inace nista sto pravim za nju ne stoji duze od 2-3 dana u frizideru u onim AVENT bocicama za cuvanje mleka..

Moje dete je pocelo da odbija bebecu hranu i trazi da jede iskljucivo iz tudjeg tanjira sto nam je ogroman problem obzirom na ogranicen izbor namirnica user posted image no, i to cemo prevazici, nadam se... Htela sam da pitam koliko su kolicinski jela vasa deca kada su sa bebecih kasica presli na ljud hranu? Hvala user posted image


< Poruku je uredio milicicak -- 21.5.2013 22:02:40 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 8:16:30   
bea83
Moje dete znatno manje jede od kako je prevalio godinu (mada je to i dalje po nekim standardima verovatno puno). Bebeći ručak smo odavno zamenili, sa 11 meseci otprilike, naročito zbog vrtića jer je tada krenuo pa sam htela da ga navikavam na "normalnu" hranu. Pojede na primer jedan ravan tanjir ručka, znači otprilike 3/4 porcije za odrasle. Još uvek mu povremeno kuvam "bebeći u smislu potrpam razno povrće i meso, začinim malo i bude kao neka supica, da bi unosio povrće koje ja ne koristim pri kuvanju našeg ručka jer ga ne volimo (tipa brokoli,karfiol...). Doručak/večera i dalje nekad bude bebeća tipa pahuljice,griz,palenta a nekad i hleb/kifla i namazi (krem sir pa dodam žumance npr. i tako nešto izmišljam), a nekad jede i nešto od ručka kao sinoć pohovane tikvice sa pavlakom i malo hleba

Malo mi je lakše od kad je krenuo u vrtić jer ne razbijam glavu po ceo dan šta bih mu kuvala, tamo ima doručak,ručak i dve užine mada boga pitaj šta on od toga pojede, ruča kad dodje kući i posle večera

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 9:26:49   
Tiziana
Oni te pahuljice,zitarice,treba da jedu do pune 2 god,ne secam se tacno zasto, ali znam da sam procitala na vise mesta.
Definitivno im se smanji apetiti nakog navrsenih godinu dana,a posle 2 se tek smanji. tad prosto nemaju vremena za obroke. Nama Dunja i dalje super jede i kolicniski puno. Ja joj sada dajem ono sto mi jedemo i ne gnjecim joj,ne pasiram i sl, pa to malo sporije ide jer mora da sazvace,ali dosta jede.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 9:37:17   
milicicak
Hvala, drage moje, sad mi je lakse user posted image moje dete nikad nije jelo puno kolicinski, sad mi se cini da ne pojede nista... ona i dalje jede zitarice za dorucak/veceru i to mi je spas jer stvarno ne znam sta bih joj pravila osim tih nekih pasteta i jaja na sto nacina a to ne moze svaki dan. Moram da se bacim na istrazivanje recepata za testa bez mlecnih proizvoda...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 9:45:42   
bea83
Nisam u toku, vi ne smete mleko jel?Baš je to nezgodno
A sa čim joj mešaš žitarice?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 10:23:44   
Tiziana
Ja opet ko o cemu- ima knjiga 'Od prvog obroka do skolske uzine', super je, ima i predloga jelovnika i recepata. Ja sam je prevrtala sto puta!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 10:50:05   
milicicak
bea, ima alergiju na kazein, osipa se od mleka u tragovima da ne pricam sta joj radi sa stomakom :( postoji specijalno ad mleko za alergicnu decu, kosta 2100 i cesto ga nem ali snalazimo se...
Tiziana, imam kuvara gazilion ali kad vidim margarin/maslac/pavlaka u rucak prodje me zelja da ih gledam... moram da mabavim neki specijalizovani za alergicmu decu...
hvala drage :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 11:00:52   
bea83
Eto a meni je ta knjiga baš nešto konfuzna i nisam oduševljena, a kupila sam je sa entuzijazmom user posted image
Milicicak onda vam je izbor baš ograničen user posted image  Jedino mi pada na pamet eventualno neke pite tipa zeljanice, pa onda one varijante sa šampinjonima,krompirom...Moj baš voli te pite,proje i slično

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
22.5.2013 11:51:34   
Tiziana
jao ja bas nista ne znam o toj alergiji!
Ja sam se sve u svemu mucila s asinom sta d amu kuvam,kako da jede itd,sad sa cerkom ej sve mnooogo lakse. Da ne spominjem koliko je ona bolja sa jelom nego sto je on bio. Ja njoj buvkalno dajem sve sto mi jedemo,ali vodim racuna koliko i cime zacinjavam.
Doduse jos uvek joj dajem za veceru kacamak(sa sirom,kajmakom,pavlakom i sl),griz,nekada i zitarice, ona to voli,ali joj isto tako dajem i pite,gibanice,proje,sendvice itd..
Za razliku od vecine dece voli i sveze salate, i paradajz i krastavac,zelenu,kupus..sve joj se to svidja,dok sin ni u ludilu to ne bi probao! Ona uzme karfiol ili papriku iz tursije i celu je pojede! O krastavcicicma da ne pricam..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
31.5.2013 13:12:52   
Mariya
Jao,blago tebi tiziana!moje dete generalno ne jede nista sto je kiselo (osim sto nekad uzme da lize limun),pogotovo nista ukiseljeno.a sto se tice kol.hrane koju pojede,mnogo manje nego ranije,pogotovo ako je pustim da jede sama.ako je hranim,uspem da joj uvalim malo vise:)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.6.2013 0:57:47   
Azra_
Mame, da li je ok da dete od 1,5god.jede pohovan hleb? Ja ne jedem ništa pohovano jer ne volim, ali bi možda mališa povremeno okusio pohovan hleb pa rekoh da pitam šta vi mislite...

Inače, ponekad mislim da sam preterala sa ¨stogoćom¨ u vezi ishrane. Tačno se zna u toku nedelje šta i koliko puta jede. Ne sme pašteta, nema viršli, nema mesnih prerađevina, nema slatkiša i sl. A pre par dana vidim dva primera dečice sličnog uzrasta koja grabe šunku kao moj mačak i deluje da su jako srećna. Osećam se loše, kao da detetu uskraćujem nešto...user posted image A opet, znam da neće još dugo trajati moja diktaturauser posted image i da će uskoro jesti ono što bude hteo, pa reko' da iskoristim ovo vreme da se hrani kvalitetno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.6.2013 8:28:19   
bea83
Hhaha, Azra, pa neće mu ništa faliti bez viršli i pašteta, nemoj da brinešuser posted image
Ni moj to ne jede, a od slatkiša jede samo keks (dva,tri komada dnevno), puding i poneki domaći kolač, ali nemamo striktan raspored kad šta jede. Doduše on ide u vrtić pa tamo ima svoj jelovnik a kad dodje kući ruča ono što jedemo i mi pa posle večera. Nekad se desi da klopa pasulj u vrtiću a to ga sačeka i kućiuser posted image

Što se tiče pohovanog jede prženice (to bi bio pohovan hleb,jel?) pohovano belo meso i tikvice, to se zadesi na primer jednom nedeljno ili jednom u 10 dana

< Poruku je uredio bea83 -- 7.6.2013 8:29:25 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.6.2013 11:03:02   
Anoniman
azra, i moje dete jede przenice i obozava ih. pojede recimo sredine od dve przenice, mada ih ja uvek spremam sa razenim hlebom. jutros je doruckovala pohovane tikvice i uz to krem sir i jogurt. jede sve najnormalnije, isto kao i mi, nista joj posebno ne spremam.
sto se tice mesnih preradjevina, mi to ne kupujemo i ne jedemo, pa ne jede ni ona. jedino recimo na pizzi sunku, eto tada jede. davala sam joj ranije slaninicu, ne znam ni sama zasto sam prestala, to cu poceti ponovo da joj dajem. pastete i virsle se i meni gade, nema sanse da bih joj to dala da jede.
slatkise retko jede, ja ih izbegavam jer onda place na nosi i ne moze da kaki. juce je izuzetno pojela stangu cokolade kod prababe, i zato danas ocekujem plakanje. inace, ja njoj i dalje voce gnjecim viljuskom, jer mi tako poejde vise kolicinski. pomesam joj uvek 3,4 vrste voca i to bude puno kolicinki, pun supeni tanjir. to jede popodne posle spavanja. juce je jela breskve, tresnje i jagode. a danas cu joj dati maline i jagode sa bananom i jos necim, mozda pola kivija. inace, ne dajem grickalice i keks skoro nikada, sem kada odemo u goste ili recimo u setnji kupimo kokicer, a vidim da roditelji non top guraju grickalice, kao da nece porasti ako ih ne jedu...

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.6.2013 11:50:36   
bea83
Od suhomesnatog, jede samo pršutu i pečenicu, znači čisto meso, ne dajem mu parizer,šunke itd. gde ne znam šta ima unutra,mada retko to i kupujemo
I mi još gnječimo voće da bi pojeo, a i to nije bog zna šta. Kad je u komadićima, gadi mu se da uzima sam (valjda mu klizavo) a i hranjenje onda traje sto godina

Zaboravih da dodam angdotu od prošle nedelje, kad mu je moja svekrva sva važna dala čokoladnu bananicu uz komentar jadno dete ništa slatko ne sme, a on uzeo i počeo da je vozi ko autić po stolu i da viče brmmmmuser posted image  Šta zna dete šta je čokoladna bananica user posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 7.6.2013 11:52:07 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.6.2013 15:16:13   
Anoniman
hahaha user posted image e dobar je. ma moja place kad vidi da neko drugi jede, i ona bi rado.. al nema. user posted image
a i moja nece iz ruke da jede, tj hoce recimo jabuku ali ne bi pojela nista. grickala bi pola sata jednu kriskicu i sta onda to znaci.. jagode, tresnje i maline nije htela ni da uzme u ruku, izgleda da se gadi user posted image pa joj onda dajem gnjeceno.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.6.2013 15:21:47   
Ana RR
Mare ne jede ništa suhomesnato, viršle, paštete, to ni ne kupujemo. Voće mu iseckam i dam viljuškicu i on sam bocka i klopa, krušku smaže dok trepneš, samo trpa u usta user posted image meso nam je i dalje problem, samo meso neće, već ga seckam sitno i pomešam sa ostalom hranom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
8.6.2013 0:00:19   
Azra_
U vezi anegdota : Igrala se sva deca na ulici skoro, i komšija ode i kupi svima po krem bananicu. Jao radosti! Veliki lepo sami otvorili, a mali vrište , ciče čekajući u redu da im se otvori. Komšija otvori i mom detetu , a on počne da plače. zanimljiv mu je bio celofan koji šuška i taman je počeo fino da gnječi bananicu, a ovaj ga prekinuo u poslu.

Ja nisam za te prerađevine. Mada, smanji se izbor hrane. za ručak mi nikad nije problem. Jede svo meso i svo povrće, lako kombinujem i za sada je ok, jedino što meso nikako da počne samostalno da obrađuje. Doručak i večera su mi problem. Pahulje su uvek tu, palenta, popara. Paštetu mogu sama da napravim, a kupujem mu od lososa RioMare, hoće jogurt i generalno mlečno, ali baš su mi tanke ideje za večeru i doručak. Mi za doručak još uvek jedemo pahulje i voće... Užine nemamo, ako ne računam to što usput dohvati neku voćku, sokove ne pije. Dajte ideje za doručak-večeru!!!!user posted image

Bili smo skoro kod mm-ovih uu gostima. Prvi put prespavali. Poludeh. Dete je iz kuhinje svaki put dolazilo sa punim ustima. To što on uđe u kuhinju ne znači da hoće čajnu , kačkavalj i sl.user posted image Da mu daju neku voćkicu pa ajde, nego samo neke gluposti. Sve ga to čeka i neće mu pobeći, ne znam kako ne shvataju.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
8.6.2013 7:44:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Azra_
Dajte ideje za doručak-večeru


kacamak, przenice, gibanica, przeno jaje, proja i jogurt, dzem i maslac na hleb plus mleko, kajmak na hleb i paradajz, pohovane tikvice ili paprike sa pavlakom, popara (moje dete je ne voli pa jako retko spremam), corn flakes, bareno jaje, razne pite..
ja kad nemam ideja dam joj kiflu i punomasno kiselo mleko, uzimamo ono kuc od 6%


< Poruku je uredio Macaki -- 8.6.2013 7:45:21 >

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
5.7.2013 11:53:42   
bea83
Nisam htela da otvaram novu temu ali trebaju mi vaša iskustva po pitanju sedenja za stolom. Ako treba nek moderatori otvore novu temu.
Naime, kad su vaša deca počela da sede za stolom i jedu?
Mi Viktora i dalje hranimo u stolici hranilici, ali su nam iz vrtića danas skrenuli pažnju da moramo hitno da ga naučimo da sedi za stolom i jede jer oni ne mogu da ga savataju i nahrane. To je novi vrtić, nije mi jasno kako su one u prošlom to uspevale 6 meseci ali dobro.
On zaista neće da sedi ako oseti da je sputan, dosadno mu je, iskazuje bunt. Ne pomaže animacija, igračke, a crtani ako upalim onda nema svrhe, jer ga u vrtiću sigurno neće gledati dok jede.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
5.7.2013 12:01:43   
Olga75
Bea , evo tema JEDEMO SVI

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

ime
superm

koje ime vam se vise svidja...

Vita (30%)

Vida (22%)

Vasilija (48%)


Ukupan broj glasova: 200

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here