|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 10:08:04   
Snelle
Imam, što?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 10:11:31   
Peace*
Čisto da znaš šta je najčešće.

Ispisaću ovde svakako, možda nekome zatreba.

Osnovna paleta:
jaje
mleko
brašnp
kakao
čokolada
orah
kikiriki
kafa
soja (rukom dopisala dr)

Druga paleta:
krompir
šargarepa
kupus
pasulj
grašak
paradajz
paprika
spanać
peršun

Treća paleta:
goveđe meso
pileće meso
svinjsko meso
rečna riba
morska riba
pomorandža
limun
banana
jagoda

< Poruku je uredio Peace* -- 29.7.2013 10:12:33 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 10:16:50   
Peace*
Yula, bolje ti je da praviš sama sve.


Ne može u porodilištu praviti sama, za to pita.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 10:58:00   
Snelle
A da, prevideh to! Ne znam šta da ti kažem pametno. Ako neko zna šta bi smela da jedeš to je onda Tasha, jer je čini mi se svakog proizvođača zvala, slala mailove. Ja to nisam radila i nemam uvid šta se sme, a šta ne. Tasho, mogla bi stvarno neki spisak da nam napraviš šta bismo eventualno smeli da jedemo.
Yula, ja bih tih par dana u porodilištu jela posne keksove na kojima piše da može imati mleko u tragovima, a posle kod kuće bih i njih izbacila.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 12:22:30   
Peace*
Ja ne bih. Jela bih regularan jelovnik porodilišta. Za ta dva dana neće biti ništa. Gotovo sam sigurna da nemaju toliko para da porodiljama daju nešto što sadrži hektolitre mleka, jaja... Idu "vojnički" jelovnici.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 12:27:50   
Peace*
Nemam šta previše da vam kažem Snelle. Verujem Bambijevim posnim proizvodima.

Jede: Posnu plazmu, Wellnes sa komadićima crne čokolade, Zlatni pek sa kakao prelivom, čips rebrasti, posne ribice (one zelene), Prima štapiće, Dumbo flips (kao smoki), gumene bombone Bambi, Kiki bombone, Crnu čokoladu Bambi, Carnex paštetu, Gala pileći parizer, Pečenicu AD Bačka. Mislim da mu ništa drugo industrijsko ne dajem. Pije Next sok od jabuke i narandže.
Mislim da sam mu dala, ili sam htela da mu dam Medenjake, one u providno-plavoj kesi. Nisam sigurna. I da, liže Choopa Choops lizalice od jabuke i jagode. Jede Calipso sladoled od breskve. Mislim da sam mu dala i kokice za mikrorernu (samo sa solju), ali sigurno sam mu davala one u narandžastoj kesici što se klasično kokaju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 15:28:47   
Yula
Ma ovde Tasho u porodilistu cesto budu sirevi, jogurtici, riba, kolacici... Na klinici gde sma se prvi put porodila hrana je bila kao u restoranu, ali u drzavnoj bolnici ne verujem da ce biti, mada sam sigurna da ce ponuda biti prilicno mlecna.

Da li da idem na posebnu temu za ovu moju problematiku? Odoh na temu o alergiji na pkm, tamo cu napisati sta imam.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 21:32:45   
milicicak
Yulo, ja sam na pocetku jela ajvar, pecenicu i slaninu. Al pretpostavljam da si pitala za konditorske proizvode. Wellnes keks (na svim koje sam gledala pise da mleka moze da ima u tragovima) T jede onaj sa kakaom i obican, wellnes bonzita, menaz cokolada i to bi bilo to od konditorskih proizvoda koje moje dete konzumira i na koje nema reakciju.
Ja sam pored toga dok sam dojila jela i obican cips, smoki, prima stapice, medeno srce Pionir (T se od toga osula kad ga je probala a ja nisam primetila da joj smeta preko mleka).
Nisam jela kupovne suhomesnate proizvode, spasila me domaca, pecenica i slanina (i T ih jede).
Cesto sam jela i pirincano mleko sa ovsenim pahuljicama ali sa tim moras da pazis jer Dobra ovsena kasa ima Na-kazeinat, pa dobro citaj sastav (u Srbiji ako pise posno ne znaci da nema proteina mleka, nasla sam neki posan sir i zamenu za mleko u prahu koji imaju toliko kazeina da mi je pozlilo).
Jela sam i namaz od bundevinog semena, ima da se kupi a lako se i pravi.
Ne znam ako se jos neceg setim pisacu user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 8:33:07   
Peace*
Wellnes keks (na svim koje sam gledala pise da mleka moze da ima u tragovima)


Ima samo teorijsku mogućnost. Dopisivala sam se ja sa Bambijem. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 10:22:49   
Snelle
Tasho, a znaš li za Stark napolitanke i Menaž čokoladu? I u njima piše da može imati mleko u tragovima. Ja mnogo volim slatkiše. A kad kažem slatkiše ne mislim na medenjake, neke suve kolačiće, nego baš nešto konkretno, kao što je Starkova napolitanka.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:05:05   
Peace*
https://www.google.rs/search?hl=sr&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1920&bih=976&q=%C5%A1tark+napolitanke&oq=%C5%A1tark+napolitanke&gs_l=img.3..0i24.556.4410.0.4692.17.7.0.10.10.0.156.830.2j5.7.0....0...1ac.1.23.img..0.17.845.7AX5w7J7Cew

Te? user posted image

Nešto mi se nije dopalo kada sam čitala sastav, ali se ne sećam šta je to bilo. Možda tada nisam uvela kakao. Ili je nešto drugo bilo? Ne znam. Da im pišem? user posted image

Za Menaž ne znam, ali imaš Bambijevu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:23:29   
milicicak
T dobija kockicu Menaz cokolade s vremena na vreme i nema reakciju na nju :)
Ja sam pocela da jedem posne Nela napolitanke kada je T imala 8-9 meseci i nisam primetila da je imala bilo kakvu promenu u stolici ili neku drugu reakciju, ali tada smo veci imali samo 3 podoja dnevno...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:28:57   
Snelle
Tasho, baš te. Evo alergen info: Proizvod može da sadrži tragove kikirikija, jezgrastog voća i mleka.
Verovatno ti se ovo nije svidelo. Piši im ako te ne mrzi, meni oni iz Imleka ni dan danas nisu odgovorili user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:41:17   
Peace*
Ti i dalje hoćeš da proizvode bezkazeinsko mleko? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:43:58   
Snelle
Meni svejedno, ja sam svoju decu dojila i dojim, ali drugim mamama bi sigurno značilo s obzirom da i ti i ja znamo koliko je Allernova bezobrazno skupa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:48:01   
Peace*
Poštovani,

Imam sina od 2,5 godine koji je alergičan na kazein (protein kravljeg mleka), ima anafilaktičnu reakciju. Po preporuci alergologa izbegavamo mleko i mlečne proizvode, jaja, kikiriki, svašta nešto, ali je nabrojano zanimljivo za pitanje koje imam.
Na Vašim napolitankama (one roze, posne) sam pročitala "Proizvod može da sadrži tragove kikirikija, jezgrastog voća i mleka.", pa me zanima, kolika je ta verovatnoća zaista? Koliko je bezbedno da dam detetu da proba Vaše napolitanke?

Unapred zahvalna,


Čekamo...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 11:54:06   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Meni svejedno, ja sam svoju decu dojila i dojim, ali drugim mamama bi sigurno značilo s obzirom da i ti i ja znamo koliko je Allernova bezobrazno skupa.


Misliš da bi to bilo jeftinije s obzirom na to da kažu da je takva proizvodnja skupa?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 12:01:15   
Snelle
Pa postoji i mleko bez laktoze, pa nije ne znam koliko skuplje od onog običnog. E sad, nisam tehnolog, možda je proizvodnja mleka bez kazeina skuplja, ne znam, ali mislim da su mogli bilo kakav odgovor da mi napišu, bilo bi lepo, ne?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 12:09:47   
Peace*
slažem se.

lesice, koliko bi bilo skuplje bez kazeina nego bez laktoze?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 23:14:44   
Yula
Jao, Allernova jeste bezobrazno skupa, ali zdravlje se ne moze nicim kupiti, kako deteta, tako i majke. Posebno posle porodjaja i dok doji, organizam zene je dosta iscrpljen i zahteva dosta raznovrsne i kvalitetne hrane i bilo kakva dijeta, a pogotovu ovakva rigorozna kao sto je eliminaciona, bez mlecnog, jaja, mnostva voca i povrca, urnise organizam. Mozda se to nece videti odmah, ali moze da ostavi dalekosezne posledice, za to ne treba imati diplomu da bi se znalo.

Ja sam trebala da idem kod endokrinologa po savet, jer imam problema sa tiroidnom zl. ali sam lenja user posted image a sigurno bi mi dala crveno svetlo.

Mislim da bi roditelji dece alergicne na pkm, trebali da se bore za dobijanje specijalnih formula preko recepta, bar 2/3 da drzava placa. To je ipak za tu decu lek! Ako moze u HR, zasto ne bi moglo i kod nas?!

P.S. Ja cu, najverovatnije, morati sama za sebe da kuvam dok budem dojila, jer je moja svekrva u fazonu: "Pa, stavila sam samo malo ( pavlake, mleka, jaja ), pa to nece ni da se oseti." user posted image A da svaki put strepim kada uzmem da jedem, ne mogu. A kako cu sve stici sa malom bebom i dvogodisnjakom i pride dementni svekar, koga moram vise da nadgledam nego decu ( jer pravi vecu stetu nego dete ), uopste mi nije jasno. Zato poslednje dve nedelje jedem sta mi dusa iste, jer mislim da cu se za prvih nekoliko meseci po porodjaju prepoloviti.





_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 23:19:37   
Yula

IZVORNA PORUKA: milicicak

Yulo, ja sam na pocetku jela ajvar, pecenicu i slaninu. Al pretpostavljam da si pitala za konditorske proizvode. Wellnes keks (na svim koje sam gledala pise da mleka moze da ima u tragovima) T jede onaj sa kakaom i obican, wellnes bonzita, menaz cokolada i to bi bilo to od konditorskih proizvoda koje moje dete konzumira i na koje nema reakciju.
Ja sam pored toga dok sam dojila jela i obican cips, smoki, prima stapice, medeno srce Pionir (T se od toga osula kad ga je probala a ja nisam primetila da joj smeta preko mleka).
Nisam jela kupovne suhomesnate proizvode, spasila me domaca, pecenica i slanina (i T ih jede).
Cesto sam jela i pirincano mleko sa ovsenim pahuljicama ali sa tim moras da pazis jer Dobra ovsena kasa ima Na-kazeinat, pa dobro citaj sastav (u Srbiji ako pise posno ne znaci da nema proteina mleka, nasla sam neki posan sir i zamenu za mleko u prahu koji imaju toliko kazeina da mi je pozlilo).
Jela sam i namaz od bundevinog semena, ima da se kupi a lako se i pravi.
Ne znam ako se jos neceg setim pisacu user posted image


Milicicak, hvala ti! I Tasha mi je preporucila te proizvode. Sve sam zapisala i sutra prosledjujem spisak. Sutra takodje idem u nabavku ovde, pokupovacu svasta nesto sto nema tih alergena i da imam stokirano kuci i za bolnicu, jer psole ko zna kada cu moci u nabavku, a nesto nemam poverenje ni u koga. Sacuvacu omote tih proizvoda i sa njima cu ih kansije slati da mi isto kupe user posted image

Sada znam sta otprilike mogu da ocekujem i mnogo sam spremnija nego prvi put, kada me je sve bas zateklo jer u zivotu nisam imala susreta sa nutritivnim alergijama.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 23:27:54   
milicicak
Yulo, mene je za dorucak i veceru spasavale ovsene pahuljice sa pirincanim mlekom ili bilo sta od tih miks pahuljica u kombinaciji sa pirincanim mlekom. Budu spremne za cas i jako su ukusne (dodavala sam i suvo voce ponekad)
I jako je bitno da dok dojis jedes meso i pijes puno vode. Srecno user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 23:33:01   
Yula
Milicicak, hvala ti, znam za meso i vodu! user posted image

Reci mi, molim te, ako znas, ova Wellnes Bambijeva linija, sta od toga svega je "bezbedno" za nas? Vidim da ima puno proizvoda, rado bih uzela vise stvari, a ne mogu da nadjem sastav. Trebalo bi da im pisem, ali rekoh, da proverim ovde, mozda zna neka od vas. Ti mi rece keks i bonzita, ali cini mi se da ih ima vise vrsta.

P.S. Uzecu i te ovsene pahuljice, valjda cu naci nesto od toga ovde. Samo da mi ne krene porodjaj dok sve ne nabavim, a od danas sam u 39. nedelji i mogu reci da pocese veceras krsta da me bole, a beba gura li gura...

< Poruku je uredio Yula -- 30.7.2013 23:34:34 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.7.2013 23:45:50   
milicicak
Tara jede obican wellnes i wellnes sa kakaom, dala sam joj i wellnes sa komadicima crne cokolade ali joj se taj nije svideo
Ja sam grickala (ali ne cesto jer nisam ljubitelj keksa) i wellnes sa lesnikom i wellnes sa pomorandzom i cokoladom (to T jos nisam dala i nesto ne planiram)
Kad sam otkrila Medeno srce (Pionir) i posne Napolitanke Stark mojoj sreci nije bilo kraja user posted image ali opet napominjem da sam to jela samo ja i da je T od medenog srca dobila koprivnjacu kada je probala

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
31.7.2013 0:11:43   
Yula
Sta ima u Medenom srcu???? Napolitanke su mi vec na spisku. user posted image

Meni se prosli put, dok sam dojila, uzasno trazilo slatko, do besvesti, i zato sada moram da se snabdem na vreme. Nase medeno srce imam da kupim i ovde u nasim prodavnicama.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here