|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
4.8.2013 21:26:47   
Peace*
Pivo i kiseli kupus nastaju mlecnim vrenjem!!!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.8.2013 14:47:02   
Peace*
Poštovana Tamara,



kao velika odgovorna kompanija Štark deklariše sve potencijalne alergene u svojim prouzvodima, u cilju zaštite zdravlja svojih potrošača. Mleko, kao što već znate, nije sastojak Napolitanke, ali se proizvodnja odvija u pogonu gde je moguća unakrsna kontaminacija (trenutne tehničke mogućnosti).

Osetljivost organizma Vašeg sina poznata je njegovom lekaru i najbolje je da ga konsultujete pre donošenja odluke.

Jako nam je žao što za sada nismo u mogućnosti da Vam izađemo u susret. Hvala na razumevanju.



S poštovanjem,


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.8.2013 15:09:54   
lesica

IZVORNA PORUKA: Peace*

Pivo i kiseli kupus nastaju mlecnim vrenjem!!!


Pivo NIKAKO ne nastaje mlecnim vrenjem, vec se dobija alkoholnom fermentacijom ( u vrlo kompleksnom procesu proizvodnje) kada bi se dobijalo pivo mlecnim vrenjem ne bi imali pivo vec nesto slicno kiselom kupusu.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.8.2013 15:49:03   
Peace*
Ju, ko je mene onda zahebao? user posted image Još ja ne dam da se jagnjeće pečenje poliva pivom. user posted image E sledeći put će ga polivaju. user posted image

Hvala Lesice.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
7.8.2013 13:21:05   
Snelle
Ništa pametno ne odgovoriše ovi iz Štarka. Svejedno, zbog glutena ne mogu da ih jedem. Juče sam otišla u prodavnicu zdrave hrane da kupim sebi neki keks bez glutena, crkoh bez slatkiša više user posted image Našla sam masu keksića, ali svaki od njih ili ima jaja ili ima mleko u prahu. E onda bacim sasvim slučajno pogled na praline neke, kad ono nema ništa od alergena! Jedino se kao alergen navodi sojin lecitin ali mi gastro rekao da to smem slobodno da jedem. Mojoj sreći nikad kraja.
Od poslednjeg javljanja bebac je imao samo 3 stolice, svaka je bila uredna, ali vodena, bez sadržaja i sluzi, bez krvi što je najbitnije. Pojma nemam zašto su tako vodene, tj prolivaste, to me baš muči!

< Poruku je uredio Snelle -- 7.8.2013 13:25:24 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
7.8.2013 22:48:40   
Yula
Mislim da je to zato sto nema cime da se popune, slabo sta jedes. I nama su bile takve, doduse bile su sluzave vise dok sam bila na dijeti nego bez nje, zasto nemam pojma, mozda zato sto sam ja jela pirinac a kasnije se ispostavilo da je izgleda bebi smetao user posted image Tek kada sam u svojoj ishrani imala mlecno, kaka je bivala normalnija i gusca, sa onim belim bobicama od mlecne masnoce. Nekoliko nedelja sam bila i bez glutena, mlecnog, jaja, crvenog voca i povrca, bobicastog, kostunjavog... Uopste nemam pojma sta sam jela!

Pitaj Verus, ona je bila na najrigoroznijoj dijeti duze vreme, mozda ona ima neke ideje, predloge, zakljucke na osnovu svog iskustva.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
8.8.2013 8:43:45   
Peace*
Snelle, cicijo user posted image , daj sliku, proizvođača tih pralina. Nešto da znam kako da ih nabavim...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.8.2013 10:05:49   
Peace*
Danas krecem junetinu, drzite fige! Plan je da do kontrole koja bi trebala biti krajem meseca uvedem junetinu, teletinu i govedinu, te da na kontroli dogovorim uvodjenje jajeta. I ako sve to dovro prodje, da kontrolni alergoteat bude cim uvedemo jaje.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.8.2013 10:38:30   
Snelle
Tasho, držim fige i mislim na vas dok jedem praline user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.8.2013 11:35:52   
Peace*
E, mislila sam na tebe za vikend.

Neplanski sam dala Marku štrudlice sa smokvom, posne. Nije bilo Medelinih, pa sam mu dala one UNI (Univerexport). Znam da u BG nemate Univerexport, ali možda možreš Medeline?

Junetina prolazi dobro, danas treći dan. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.8.2013 20:28:38   
Yula
user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.8.2013 15:11:00   
Peace*
Sinoć je Marko normalan legao da spava. Napomenuću da mu ne curi nos, ne kašlje.
Oko 23h se nakašljao, gadno, sa šlajmom, ali onako kao laringitis, duboko. Jednom, pa drugi put. Skočim utrčim, a on leži, otvorene okice, i vidim da nikako da udahne normalno. Sve nešto na pola. Dignem ga, a on pokušava da udahne, svira pri udahu, kada se nakašlje, zrelo, duboko, ali ne diše realno, tek-tek. Naravno, u panici počinje i da plače.
Zovem mamu, ne javlja se, Zovem tatu, ne javlja se. Zovem ih na fixni, ne javljaju se. Mene hvata panika.
Kašlje do nagona za povraćanje. Napokon iskašlje, ali guta nazad i ponovo kreće agonija.
Napokon dobijem mamu, ona kaže da dam Flixo, da je to spazam grla (recimo).
Dok smo pričale, već je po malo prodisao, i prestao da plače, ipak sam mu dala i Ventolin i Flixo. Posle 10ak min je bio skroz ok.
Mnogo sam se uplašila.

Mama mi kaže da to ne bi trebalo imati veze ni sa astmom ni sa alergijom, da se to nekada dešava i potpuno zdravoj deci, i da se to može njemu dešavati u narednih godinu dana, posle toga prerastu i ne dešava se.
Ipak, rekla je da bi savet bilo kog lekara bio da izbacim junetinu kao poslednju uvedenu namirnicu i da za par dana krenem sa ponovnim uvođenjem.

Danas je dobro, ne kašlje uopšte, sve ok. Bio je u vrtiću najnormalnije.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.8.2013 16:30:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Peace*

Znam da u BG nemate Univerexport, ali možda možreš Medeline?




Univerexport ima na Novom Beogradu u Nehruovoj ulici.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.8.2013 16:47:33   
Snelle
Tasho, meni to uopšte ne liči na reakciju na hranu. Nisam stručna ali razmišljajući nekom zdravom logikom neverovatno mi je da odreaguje tek posle nekoliko dana. Mislim, ako detetu nešto smeta onda će valjda odmah na to da odreaguje a ne posle par dana. Druga stvar, zar bi se šlajm napravio od netolerancije/alergije na hranu? Ne verujem, pre bi se desilo da krene da se guši a da za to ne postoji neki vidljiv razlog. Ne znam, meni je ovako logično user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.8.2013 8:36:31   
Peace*
Ma slažem se Snelle, čak i keva kaže da su šanse da je to alergijska reakija jako jako jako male, ali da ako hoću baš baš po pravilima medicine, onda se ukida sve novo. Pa pošto ne žurim nigde ja odlučila da uradim tako.
Sinoć se opet probudio u 22.45h. Juče ceo dan se nije ni nakašljao, ma ništa, ni jedna slinica, ma ljudi zdravo dete. I u 22.45h taj grozni kašalj, samo što sam noćas drugačije odradila, digla sam ga odmah, i uspeo je da iskašlje, i onda sam mu stavila kapi u nos. Nakon kapi je opet zaspao, ali je još sat vremena nešto gutao. Dakle, definitivno je šlajm problem. Samo ne znam gde čuva taj šlajm preko dana? Koja je fora sa tim?

Hvala Anči, proslediću vest na onu stranu na koju treba. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.8.2013 8:56:50   
lesica
Tash, sećaš li se ko je proizvodjač tih UNI štrudlica? Pitam jer može da se desi da je isti proizvodjač i za univereksport, kao i za ideu, rodu, maxi. Možda olakša pronalaženje i izbor.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.8.2013 9:08:57   
bea83
Tasho, uleteh samo da ti kažem da probaš da ne brineš jer to isto (skoro identičan opis) se dešavalo i Viktoru već tri,četiri puta. Baš prošle nedelje poslednji put. Nije prijatno uopšte.Znači samo kašalj i to zreo, bez ikakvih drugih simptoma preko dana, toliko jak da tera na povraćanje (prošli put mi se i ispovraćao), traje 10-15minuta, dignem ga iz krevetca, nosam u uspravnom položaju i prodje. Sutradan kao da ništa nije bilo. Ja sam nekako povezala sa bazenom poslednja dva puta, jer mu se se oba puta desilo tu noć posle bazena, razmišljala sam da se možda nagutao one vode ili tako nešto. Možda i lupetam

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.8.2013 10:44:14   
Peace*

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Tash, sećaš li se ko je proizvodjač tih UNI štrudlica? Pitam jer može da se desi da je isti proizvodjač i za univereksport, kao i za ideu, rodu, maxi. Možda olakša pronalaženje i izbor.



Proizvodi:
Žitoprerada dm doo
Bašaidski put bb
N. Bečej


bea, takav kašalj hoće od hlora, ali se to pre dešavalo u blažem obliku Luki, ali ne i Marku, a i tih dana nismo bili na bazenu.
Bili smo kod dr juče, sve čisto (grlo, uši, pluća). Dr kaže da je to laringitis, ali prosto malo drugačiji od onoga na šta sam navikla kod Luke. Luki nije stajao kašalj danju - noću, a Marku se javlja noću. Rekla je da: inhaliram fiziološkim preko dana što češće, pred spavanje da u 1,5ml fiziološkog stavim 4 kapi efedrina. Ako dođe do akutnog stanja, slobodno pumpicu Flixotide (kortiko), jer će to najbrže reagovati, iako i Aerius sirup isto rešava stvar, samo sporije od Flixo.
Noćas je opet kašljao malo, ali ne onako gadno kao laringitis. Rekla bih da idemo na bolje.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
26.8.2013 11:36:31   
Peace*
Јуче смо опет кренули јунетину. user posted image Држите фиге.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.8.2013 15:21:45   
Peace*
Junetina uvedena! Sutra krećemo teletinu! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.8.2013 16:16:52   
Snelle
user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.9.2013 2:01:24   
vesic
snelle nisam u toku,sta se desava sa tvojom bebom,ali procitah da je imao vodene stolice.tako je bilo i mojoj bebi kada se izgubila krv i sluz,ostale su vodene stolicei bile su takve dok nismo uveli cvrstu hranu...moja beba jos nije prerasla netoleranciju i veruj mi da sam se navikla,sta cu ...user posted image ...jos uvek je dojim i ne jedemo mlecne proizvode i proizvode od soje

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.9.2013 2:06:52   
vesic
snelle ja sam bila dve nedelje na strogoj dijeti i nista kupovno tj .gotovo nisam jela,samo ono sto ja spremim.ako se strogo pridrzzavas mozes da dojis bebu,ja sam bila u situaciji da prestanem sa dojenjem ali ipak uspela sam .nadam se da ces i ti,i da nemoj da uvodis cvrstu hranu dok se krv i sluz ne izgubi...kako je bebac sada?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
1.9.2013 17:38:46   
Peace*
www.mojaalergija.si

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.9.2013 15:16:58   
Peace*
I onda...

Dakle, junetinu sam smatrala uvedenom kada sam mu 4ti dan uvođenja prosto dala juneći grašak paprikaš. Sledeći dan sam mu dala zalogaj teletine, i sat i po nakon tog zalogaja, čovečuljak kaki... crvene tufne. Nisam se gadila, stisla... recimo da je kao paradajz što se gustine tiče, ima čak i koricu (što bi moglo biti od graška). Odlučim da dajem dalje teletinu da ne prestajem, jer, jeo je i kobasice, pa je to mogla biti i nesvarena kobasica. Prosto, nije mi izgledalo kao krv, ali nikada nisi siguran. Davala sam teletinu, napokon u nedelju kaki opet, normalna stolica. Mojoj sreći nikada kraja. I dam mu za ručak malo teletine, malo svinjetine sa karfiolom i krompirom, kad posle toga tečna stolica. user posted image I u toj tečnoj stolici crvena tačkica (može biti i od vegete tačkica, nesvarena). Juče opet tečnija stolica, ali ne onoliko kao prethodna.
Elem, juče smo odmarali, čekam sledeću stolicu da vidim šta i kako... Opet ću da dam, pa čekam da vidim stolicu... ali moram da sačekam da se prvo sredi stolica. Ma... uopšte nisam pametna! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here