|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.9.2013 15:24:54   
Yula
Ko zna iz kog razloga je tecnija stolica.
Drzim palceve.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.9.2013 15:32:44   
Peace*
Naravno, opet mu curka nos, promena vremena, ma može biti svašta. Ali neću da idem na kontrolu dok ne budem znala šta tačno da kažem dr. Jer, ako joj kažem ovo što i vama, momentalno će mi zabraniti junetinu i teletinu i odložiti testiranje ko zna koliko.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
4.9.2013 10:15:09   
Peace*
Juče opet ta crvena čuda stolica... danas nosim na analizu kad bude kakio.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.9.2013 14:43:38   
Peace*
Juče opet ta takva čudna stolica, dadilja tvrdi da sam paranoična i da je to paprika od prekjuče, daj bože da je u pravu. Ipak sam odnela stolicu na analizu, biće posle 4.
Da li će EO u stolici uopšte biti povišeni s obzirom na protok vremena? Da li će biti merodavno i to testiranje na mikrokrvarenja? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.9.2013 17:53:01   
Yula
Sta su pokazale analize kake?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.9.2013 8:55:20   
Peace*
Test na EO i mikrokrvarenja je negativan.
Trebala sam tražiti i bakterije i parazite. Nzm zašto nisam. user posted image Krenula sam da mu dajem bio gaiu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.9.2013 10:13:47   
Misha i Ljisha
da li su gasovi simptomi alergije? Ja sve mislim da to nisam nigde procitala, ide osip po telu ili guzi kad kake, oticanje, tesko disanje i td. Nigde nisam procitala da se gasovi dovode u vezu sa alergijama

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.9.2013 10:24:00   
Peace*
Ja ih ne vezujem za alergiju, što ne znači da sam u pravu. Pre bih gasove vezala za kandidu.

Alergija na hranu može biti kroz krv i sluz u stolici, ili ospi na telu (najgrublja podela).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.9.2013 10:38:57   
Misha i Ljisha
a kako da provalim to za kandidu? Ona ima cista usta, od rodjenja joj se nije nikad stvorio sor niti je imala bele naslage na nepcu i td. Cistili smo usta a sad joj perem zubice.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.9.2013 10:45:21   
Peace*
Odneseš stolicu na analizu. Mada, kandida se ne leči dok nema 7 zelenih tečnih stolica (tako mi kazali dr). Ja sam sa Lukom kuburila sa kandidom 4 godine. Ona hoće da proizvede gasove.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
6.9.2013 10:49:29   
Misha i Ljisha
aha dobro da znam. Desilo se jednom da je imala tako tecne stolice ali je to bilo posle milupine 7 zitarice i od tad joj to ne daje,. Nema ona tecnu stolicu ili ima malo tvrdju ili normalnu. Znaci verovatno nije do toga.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2013 9:09:34   
Peace*
Davala sam mu bio gaia par dana, stolica se sredila.
Pomislila sam da možda... Počeli smo da kuvamo svima zajedno (duga priča zašto do sada nismo), pa je ustvari u hrani bilo više začina nego inače, te je možda on samo reagovao na to (nadam se!!!).

Danas jede kombinovano teletina / junetina, pa ćemo tako nekoliko dana i onda vadimo krv. Nadam se da će KS biti ok pa da odemo na kontrolu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2013 10:11:19   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

da li su gasovi simptomi alergije? Ja sve mislim da to nisam nigde procitala, ide osip po telu ili guzi kad kake, oticanje, tesko disanje i td. Nigde nisam procitala da se gasovi dovode u vezu sa alergijama


To mogu biti simptomi intolerancije laktoze. Tako je meni objasnio gastroenterolog. Laktoza se nalazi u nasem mleku i na to ne mozemo uticati ishranom, ako dojimo bebu. Te intolerancije su najcesce prolazne i sekundarnog su karaktera, naidju kao posledica crevne infekcije i slicno, retko su trajne. Mozda tvoj curica samo ima osetljiv stomak. Negde sam procitala da dobro reagije na linex, a on npr. ne treba da se daje deci intolerantnoj na laktozu, tako da ne verujem da vi imate tih problema. Moje dete isto ima gasove, ali on je i alergican na kravlje mleko- ja sam na dijeti, dojim- i u periodu intenzivnih ispitivanja ustanovljena je i intolerancija laktoze putem hromatografije secera u stolici.

E sad da pitam za vasa iskustva, moj klinja uskoro puni 6 meseci, uveli smo nesto voca i povrca, ima osetljiv stomacic jako. Sledecu gastro kontrolu imamo za 2 meseca, dakle imace skoro 8 meseci, moje pitanje je- kada ste, sta i u kojoj kolicini mlecno prvi put dali detetu, neposredno? Meni je zabranjeno sve mlecno dokle god dojim. Hvala.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2013 13:07:24   
Peace*
Negde sam procitala da dobro reagije na linex, a on npr. ne treba da se daje deci intolerantnoj na laktozu, tako da ne verujem da vi imate tih problema.


Jel Linex onaj u braon ampulama? Na njemu piše da sadrži sterilisano mleko. Ja sam ga davala Marku dugo dok je bio bebac, isto mu je prijao, jedino dok ga je pio nije imao grčeve. Zamislite mog čuda kada smo ustanovili alergiju na kravlje mleko.

Ja nisam merodavna da odgovorim na tvoje pitanje, Marko ima 3 godine i još mu nisam dala ništa mlečno. Tek smo uveli junetinu i teletinu, govedinu još nisam stigla. Nadam se uvođenju jaja nakon kontrole koja će biti uskoro.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2013 13:46:55   
Rosita
Peace, pravo da ti kazem ne secam se izgleda, secam se da u uputstvu pise da se ne daje deci intolerantnoj na laktozu, e sad da l je Masha koristila bash taj ne znam. Mozes i online da vidis uputstvo, pise da sadrzi laktozu. Ali dobro, alergija na proteine i netolerisanje laktoze su dve skroz razlicite stvari, sto ti savrseno znas, na zalost. Najbolje je meni onda da ja nista ne dumam do te kontrole, tad ce imati osam meseci pa cu da vidim sa njima. Ovo sam pitala jer sam svojevremeno citala da su neke zene i ranije uvodile, a imale su taj problem sa decom. U svakom slucaju, blagodarim user posted image

I da, ko ce znati, mozda kolicina laktoze u linexu i nije neka provokativna? Mislim, dojena deca svakako unose laktozu preko mleka, pa sad kad im se creva nose sa tim, mogu i sa linexom, pretpostavljam, moze biti da je korist od probiotika veca od to potencijalne stete koju bi izazvalo to malo laktoze? Hocu da kazem nisam bas bila u ljubavi sa lagikom kad sam ono gore napisala- ako nekome prija linex ne mora da znaci da mu ne smeta laktoza...

< Poruku je uredio Rosita -- 10.9.2013 13:52:22 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2013 14:02:42   
Peace*
E, što ne volim kada sam ćurka pa se ne setim da googlam, već kao pokušavam da se setim. user posted image

Jel Linex onaj u braon ampulama? Na njemu piše da sadrži sterilisano mleko. Ja sam ga davala Marku dugo dok je bio bebac, isto mu je prijao, jedino dok ga je pio nije imao grčeve. Zamislite mog čuda kada smo ustanovili alergiju na kravlje mleko.


Ovaj deo se odnosi na Liobif. Ja sam Marku davala Liobif!


Poenta moje "nemerodavnosti" je u tome što Marko nije imao toliko problema sa stolicom, nego se alergija, koja se posle pokazala kao anafilaktička, manifestovala preko kože. Zato kažem da mene možda ne treba da slušaš, bolje da pitaš Snelle, Verus... One bi ti možda više pomogle.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2013 14:08:45   
Rosita
user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 10:19:39   
milicicak
Rosita, i mojoj devojcici se alergija u pocetku manifestovala preko sluzavih retkih stolica sa tragovima krvi a kasnije pojavom koprivnjace pa je zbog toga vodi dr Kitic gastroenterolog u IMD. Ja za sada jos uvek ne bih probala sa mlecnim proizvodima, sacekaj kontrolu pa vidi sta ce ti reci... ja licno sam svaki put kad mi je palo na pamet da je mozda spremna za mleko prvo mazala kapljicu mleka na nogicu da vidim da li ima reakcije (i nazalost reakcija se javljala svaki put u vidu koprivnjace). To mi je nekako bilo sigurnije nego da ja probam nesto mlecno pa da pratim reakciju preko stolice jer je maminom organizmu ipak potrebno vise vremena da se ocisti od kazeina...
I da, kad je imala oko 9-10 meseci dala sam joj da lizne jogurt, nikad vise mi nije palo na pamet, osula se, povracala, imala proliv, tako da je neko moje iskustvo sacekaj sa mlecnim dok lekar ne odobri
Drzi se, sve ce to proci user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 11:25:40   
Rosita
E hvala Mili. Tako cu i da uradim, sa tim se nije igrati, kad se setim sve patnje dok ne ustanovismo sta je, uh... Idemo i mi kod dr Kitic, mada smo zapadali kad kad i kod drugih tamo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 11:30:35   
Peace*
Mene teši što M poslednji put nije imao reakciju na mazanje mleka na podlakticu. user posted image

Opet tečne stolice, dan nakon što sam ukinula probiotik. user posted image user posted image user posted image user posted image

Juče sam bila u vrtiću na rodteljskom, uvode spavanje, što pomera vreme ručka, i vreme njegovog boravka u vrtiću... Tako sam se rastužila. Nešto mi se steglo u grlu, samo što nisam zaplakala... Ne znam. Vratilo mi se sve... sve, sve, sve, ne samo za njegovu alergiju već i za posledice koje je Luka snosio zbog svega toga... jao kako sam plakala zbog svega, valjda mi se skupilo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 13:15:47   
Snelle
Tasho ne stižem da pišem, samo da znaš da mislim na tebe/vas user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 13:37:10   
Peace*
Baš sam se nekako skenjala, i sve vreme od juče mislim šta bi bilo da je bilo drugačije. Dosta problema imam sa Lukom u poslednje vreme, i nekako kada razmišljam u nazad, sve je to počelo u vreme Markovih problema, mojih čestih odsustva od kuće, nemogućnosti da mu u to vreme pružim kolektiv kakav je hteo i u kakvom se (kasnije se pokazalo) savršeno snalazio i bio srećan. Ma, milion stvari... milion grešaka iz tog perioda koje sada nikako ne mogu da nadomestim, ispravim. Toliko mi je teško kada mislim na sve to, ali u tom momentu nisam mogla ni znala drugačije. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 14:02:56   
Snelle
Razumem te, u potpunosti. Tražim temu gde mogu i ja da se izjadam, ali ne znam ni kako se beše zove, ni koja je adekvatna - upravo to o čemu pričaš, bespomoćan osećaj što zbog malog deteta veliko "odguruješ" i ne pružaš mu dovoljno pažnje user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 12.9.2013 14:05:26 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 14:21:48   
Peace*
Možda OVDE

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.9.2013 14:24:46   
milicicak
Tash, Snelle user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here