|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 15:42:38   
little_one

IZVORNA PORUKA: adulence

Moje dete malopre pored svoje klope pojela je iz mog tanjira kup
us salatu...



Bravo za ljepoticu! Jel bila zacinjena? Nadam se da se nije smrkla....i mi smo danas "krali" od babe kupus....baba ribala kupus za zimu pa je ona malo uzimala i grickala :)))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 17:13:49   
2002m
sinoc za veceru je lepo ruckala riblju pastetu(rio mare),pavlaku i hlebauser posted image
a tunjevinu joj izblendiram sa krompirom i nekim povrcem sa malo jogurta i to je lepo prihvatila.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 17:29:05   
adulence
Bila je ali ne puno jer ni ja ne volim...prvo je napravila smesnu facu a onda je nastavila...


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 19:01:53   
little_one
E zbog te smijesne face i pitam adulence...mi mislimo Andrei ovaj vikend da damo limun, pa da je snimimo...mada sam joj neki dan dala kiseli krastavac i nije reagovala...user posted image

A nije rano za tunjevinu? Kazu da treba djeca i trudnice da je izbjegavaju zbog zive...ja i ne pamtim kad sam je jela....user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 19:06:42   
jole82
user posted image aplauz za Ivu user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 21:19:33   
jovicaa
sto se tice ribe, najbolje je krenuti sa oslicem, pastrmkom... morska riba je zdravija od recne.. posle mozes i skusu i druge... orada je isto super. malo mi je saran tezak za pocetak, cesto je pun masti.
maksim je do sada jeo oslic i pastrmku, kod nas je riba obavezno na jelovniku za sve ukucane, minimum jednom nedeljno, a cesto i 2 puta.

olga, veruj mi da od samog starta sve dajemo i finger food, i kasice, ma sve mu je na raspologanju, ali on nista skoro ne jede.
danas je pojeo jedva nesto malo voca sa pahuljicama(kruska, banana i kivi(sveki ubacila kivi, sad smo i to uveli, bez mog znanjauser posted image )). za rucak nista nije hteo da jede. dinstala sam mu belo meso, brokoli, mlad luk i tikvice, posle nalila malo vodom i dodala supenu kasiku prosa, onako malo raskuvala, tako da moze i da se gnjeci, prvo sam mu tako dala, pojeo je par zalogaja... posle smo i izblendirali, ali ni tako nije hteo...
popio je za uzinu pola solje kefira... i pojeo 2 one pirincane galete, i to je otprilike sve sto je jeo danas. za veceru je gricnuo malo domaceg hleba i pojeo bukvalno 2 kasike kiselog mleka... i to je to za danas, sad mu pravim dohranu, danas nije ni sisao ceo dan, a i to malo sto sisa, je jako kilavo, kad uopste hoce.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
18.10.2013 23:01:26   
2002m
pedijatar mi je rekao da joj uvedem sve vrste ribe(recne,morske) oslic sam uvela pre dve nedelje.
nisam znala da se tunjevina ne preporucuje deci i trudnicamauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 1:35:29   
jovicaa
generalno se ne preporucuju velike morske ribe, zato sto valjda imaju vise zive u sebi, znam da i skusa ima dosta zive, ne preporucuje se vise nego jednom nedeljno kod odraslih. zato je ja maksimu jos nisam uvela, ali hocu uskoro. generalno tunjevina iz konzerve i nije bas najbolji izbor, posebno ako je u ulju.. isto kao i pastete, bolja varijanta je da joj napravis domacu pastetu, to cu ja praviti maksimu sutra. da vidimo da li ce jesti.. mada sumnjam, nista ne jede.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 2:08:31   
Misha i Ljisha
Jovice hajd napisi kako pravis pastetu. Ja imam neki. "recept" al puno luka ide.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 11:48:44   
2002m
hvalauser posted image necu joj vise davati,tatin drug mi je obecao kecige(cekam da upecauser posted image ) ta riba nema kostiju a po ribarnicama je nema.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 12:21:36   
jovicaa
evo imas ovaj super recept za pastetu na mininom blogu KLIK
ja sam mislila ovako nesto da napravim, samo sto cu staviti maslinovo ulje umesto putera i mozda dodam malo luka.. tu moze da bude puno varijacija, sve sto ti se svidi mozes da ubacis... tipa nesto od povrca u kombinaciji sa pilecim mesom ili ribom.
ima tu jos super recepata, mislim za odrasle, ali mogu i deca da jedu.

< Poruku je uredio jovicaa -- 19.10.2013 12:23:30 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 12:24:46   
jovicaa
danas cu mu praviti i ovo KLIK, deluje jako zanimljivo.. ali pitanje je da li ce on jesti, posto on nista zivo ne jede.. samo mleko cepa.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 12:35:52   
lokica77
Moja K kad nista nece da jede ja joj skuvam bundevu procedim izmiksam vratim u serpu nalijem sa malo mleka i vratim na vatru da pusti jos jedan kljuc. Gustinu regulisem nekim zitaricama npr:Nestle 8 zitarica ili vec one koje imam u tom trenutku,(ako si pogodila gustinu ne moras da dodajes nista ja se vrlo cesto zeznem pa napravim retko) ne znam da probas mozda to, kod nas jos nije omanulo

a s obzirom da smo sada u fazi kada ne jedemo bundeva nam je na meniju svakodnevno

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 14:58:51   
jovicaa
i mi smo u faki ne jedemo.. danas bukvalno nista nece... ali nista osim mleka... ocajna samuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 16:31:49   
adulence
jovice bas dobro izgledaju ovi recepti...mada ja znam da ovaj puding kod ive ne bi prosao jer ona vise ne jede blendirano...ali drzim palceve da kod vas uspe i nemoj biti ocajna vifis da nas sve bebe za*ebavaju ovih dana inace ja sam ivi uvela belance tako da je jutros bas lepo doruckovala kajganu i mladi kajmak sa kiflom...za rucak pojela je ne mogu da kazem da nije ali uz animaciju zescu...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 16:50:29   
jole82
Da da strajkuju malci...mora da su se dogovoriliuser posted image
T je htela jutros isto uz animaciju da pojede rendanu jabuku (khm...dakle ne blendanu) sa malo pir pahuljuca, jer joj je mozda bila malo nakisela pa sam ipak posle dodala da se ne koci ko da joj dajem sonu kiselinu..i pojela je...
Za rucak sam sitno presitno iseckala curetinu, testeninu od kukuruza sa baby mixom koji obozava (brok, karf, sarg) i pavlakom...malo smo se borili i animirali....sto do sad nikad nije trebalo, al aajde bar da pojede nesto sem mleka..i pojela je pola porcije, posle nije htela ja otisla pa izblendirala ostatak, reko da joj ne bude suvise da mulja od jednom, medjutim nije htela vise....bili u setnji i sad je zaspala...nisam htela da joj dajem mleko da "dojede" nek skapira da treba malo manje da za*ebava i da pojede ceo obrok...posto i dalje imamo 2 obroka, necu je danas vise forsirati dobice jos 2 mlekca do veceras, a od sutra cemo polako i sa trecim..i da uvodimo sutra gluten kroz keksolino :))
Nek misli ko sta hoce, al meni moj osecaj govori da bas sada kad zezveci sa hranom treba da joj uvedem i neblendirano i treci obrok....pa kad joj je vec to komesanje sa hranom u glavi nek skopca sve od jednom, znam ja da ona to moze...ne znam osecaj za feeling mi tako kaze i bas me jako vuce na tu stranu..
A tripujem inace da se sve ovo desava zbog manjim delom zuba, a vecim delom sto je dobila dubak pre par dana i sto se sad sama krece po stanu i to vrlo lepo vrslja nogu pred nogu...i sad je kao mala licnost u razvoju "zbunjena" svim tim napretkom i mora malo da regresira(ka flasici), kao bi se sve lepo sleglo u njenoj glavici, pa da moze lepo da krene napred...nadam se da nisam bila konfuzna...malo jeste off, ali sigurno da ima veze sa ishranom...Uvek govorim Mozak je cudo!

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 20:44:48   
adulence
a da je hranis u dubku meni to ovih dana jako pomaze....stavim je u dubak i dam joj koricu hle ili tako nesto da mulja ii da se zanima i hop hop jede...i da obavezno jede kada i mi jedemo tj mi se tempiramo ka njoj mada ne odstupa mnogo od naseg termina i mnoooooogo je lakse...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 22:32:28   
jole82
Hehehe...probala i dubak...al mi je cerka uredno zapalila 3 puta
da da i nas dve jedemo zajedno...ona gleda i ona bi da jede, al kad krenem sa kasiciom ona se povuce i nece
Razbih vise mozak od razmisljanja i ne mogu vise...hB nista joj ne fali, normalno se ponasa kao i inace, ne kuka da je gladna, nasmejana je, igra se...pa koliko pojede pojela je..a ja cu se truditi i dalje al se necu nervirati...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 22:41:19   
adulence
eeee pa pobegla bi i meni ali ja zaglavim svoju nogu za dubak...heheh

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
19.10.2013 23:09:38   
jole82
Joj ma znamuser posted image al da vidis to rezanje koje tad nastaje....Zvace mi komsije socijalnouser posted image
Inace moje dete vec 2 dana ne prica ni ne brblja...samo rezi, vristi i prducka ustima (onako napuci usta, naduva obraze i opali iz sve snage...prrrrr..i sva se zacrveniuser posted image ...samo da ne skonta da moze to i sa hranom u ustima da radiuser posted image ) pocela je da grize sve oko sebe i da grebe po namestaju...pretvorilo mi se dete u leporada user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.10.2013 16:06:54   
lokica77
Znaci odlepicu sa ovim mojim detetomuser posted image
dakle oko 10.30h doruckovala kajganu od 1 zumanceta sa kajmakom i kiflom i uz to malo jogurta, pojela pola kajgane i jedva cetvrtinu kifle bez gornje korice i svega par kasika jogurta.
Oko 14.30h nam je bio rucak batak sa karabatakom, bundeva i krompir sve iseckala na kockice probala, pojeli svega jednu i po kockicu bundeve i u vrisak, ja izblendam i uspeli smo da proguramo jos dve kasicice i tu je bio kraj...otimanje kasicice bacakanje u setalici,vriska i odustali smo od rucka...videcemo do kraja dana sta ce biti, a meni polako puca glava cini mi se da mi rogovi polako ali sigurno rastu uhhh

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.10.2013 20:40:53   
jovicaa
lokice maksim jos slabije jede ako ti je za utehu...user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.10.2013 20:41:35   
adulence
Probaj da joj das da pije jogurt iz case...iva tako popije celu casu pricam o normalnoj case ne o bebecoj...mi danas konacno jeli ribu moja baka pravila divan riblji paprikas sa gomilom povrca i morskom ribicom(list) bila je odusevljena...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
20.10.2013 23:37:18   
jovicaa
super adulenceuser posted image
da li joj dajes isto sto i vi rucate sada?
meni kaze drugarica, kao treba maksimu vec da dajem to sto mi rucamo... ali meni je nekako rano jos uvekuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
21.10.2013 7:31:28   
adulence
Pa iskreno da ti kazem ja dajem jer ne kuvam mnogo slani i ne zaprzavam gotovo ni jedno jelo jedino ako je malo vise zacinjeno onda joj ne dajem...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here