|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:24:52   
Mishica 77
Pa svako veruje u nešto
neko u Boga, neko u krokodila pa što ne bi neko i u tebe?!

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:28:31   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Trcosava


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

St. Trća user posted image


pu pu pu di ćeš mene u svetice?!?!? user posted image user posted image



user posted image Osnivamo novi kult - obozavanje sv. Trce user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 18:15:35   
Mishica 77
Amin, Mod.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 18:49:48   
Trcosava
vi ste lude... user posted image

volim vas user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 20:01:52   
Veca77
Trćo, ode ti ipak u svetice!!! user posted image user posted image
Sad gledaj šta ćeš! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 22:17:54   
17 joka
user posted image Osnivamo novi kult - obozavanje sv. Trce user posted image


user posted image user posted image slazem se

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Verujete li u Boga?
16.1.2013 11:51:37   
Trcosava
Obesiću pentagram na sebe....

Ozbiljna sam bila kada sam rekla da verujem u sebe. Po meni je ovo mnogo osetljivija tema nego xy drugih na forumu.

p.s. prijaviće vas neko SPC jeste lude????user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Verujete li u Boga?
16.1.2013 12:03:54   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

Trco tema jeste ozbiljna ali ovo je stvarno bilo jače od mene user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Verujete li u Boga?
10.4.2013 23:30:56   
Dana 72
Ja verujem. A oni koi ne veruju ne zelim da dodju u iskusenje da "provere" , jer "ga" se sete i poveruju tek kad im nevolja pokuca na vrata. A do tada "ga" nema.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Verujete li u Boga?
11.4.2013 0:28:11   
viking
Ja bih rekla da je vera prilično selektivna stvar, i kod onih koji veruju i kod onih koji ne veruju. Oni koji ne veruju ipak poveruju u trenutku kada im je teško (tipa, ruši se avion) jer ne znaju šta bi drugo, a oni koji veruju ipak odluče da se bore protiv "njegove volje" kad im ona ne odgovara. Npr. toliko vernika idu na vantelesnu oplodnju (a šta je to ako nije igranje boga?), jer ne prihvataju da je božja volja da budu bez dece, ili ako vam je neko bolestan, koristićete sve metode da mu produžite život, nećete čekati "da ga Bog uzme jer je njegovo vreme" nego čete se boriti protiv toga. Da ne nabrajam još primera, ali to je poenta. Svi veruju i ne veruju kad im odgovara.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Dana 72)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Verujete li u Boga?
11.4.2013 7:42:01   
Skockica
Svi mi u zivotu imamo uspone i padove, i zivot u ovoj nasoj zemlji izgleda kao da nam je Bog odavno okrenuo ledja, ali kad mu se pomolimo za nesto i On uglavnom ispuni nase molitve, onda je degutantno da njegovo postojanje dovodimo u pitanje. Ali ima jedna jako dobra recenica - pre nego sto zamolis Boga za nesto, prvo mu se zahvali za ono sto ti je vec dao. Ja verujem u Boga, dao mi je predivno i predobro dete i to bas u pravom trenutku, zivi smo i zdravi, sve ostalo ce doci kad-tad.

< Poruku je uredio Skockica -- 11.4.2013 7:47:17 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Verujete li u Boga?
18.4.2013 21:48:28   
Dana 72
Za viking. da bi "njega izigravali " ili "radili protiv njegove volje" znaci da verujemo u njega, da verujemo da "on" postoi. Ali svejedno , shvatila sam sta si htela da kazes.Ako je "njegov " sin morao da upozna patnje i muke zasto bi "mi" bili postedjeni toga.Zato verujem i njega i u patnji i u sreci. A zivot je satkan od "svega pomalo". Slazem se sa skokicom

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Verujete li u Boga?
19.4.2013 9:15:57   
Verolina

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ja bih rekla da je vera prilično selektivna stvar, i kod onih koji veruju i kod onih koji ne veruju. Oni koji ne veruju ipak poveruju u trenutku kada im je teško (tipa, ruši se avion) jer ne znaju šta bi drugo, a oni koji veruju ipak odluče da se bore protiv "njegove volje" kad im ona ne odgovara. Npr. toliko vernika idu na vantelesnu oplodnju (a šta je to ako nije igranje boga?), jer ne prihvataju da je božja volja da budu bez dece, ili ako vam je neko bolestan, koristićete sve metode da mu produžite život, nećete čekati "da ga Bog uzme jer je njegovo vreme" nego čete se boriti protiv toga. Da ne nabrajam još primera, ali to je poenta. Svi veruju i ne veruju kad im odgovara.

Sa prvom recenicom se slazem u potpunosti. Jednom sam rekla bas ovde da niko od nas nije ni pravi vernik ni pravi nevernik, i to bas zbog toga sto si rekla. Ipak, mislim da ti primer nije dobar. To jest, covek moze samo da pomislja da se "igra Boga". On nije u mogucnosti to da uradi. Na ovom svetu ima i dobrih i losih stvari, jer je to tako namesteno od pocetka vremena, ili za naucnike, od pocetka ubrzanog razvoja intelekta i industrije. mislim da se svi vernici slazu sa mnom, da Bog ne zeli da nesto postoji to ne bi ni postojalo, pa tako ni VTO bebe. I ja se nikad nisam vodila onom izmisljenom-cekaj da ti padne s neba, jer ce Bog to da resi, vec onom drugom-pomozi sebi i Bog ce ti pomoci.
Iz nekoliko razloga smatram da Bog muci borce, ali da ih pak najvise voliuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Verujete li u Boga?
19.4.2013 9:18:26   
Sanja90
Verka potpuno se slazem sa tobom,ovo si odlicno reklauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Verujete li u Boga?
19.4.2013 10:14:44   
Olga75
mislim ja verujem , rekoh kako
a molitva je ok i ja je praktikujem ( al ovo ateisticki zvuci user posted image )
ali mislim da neke uzrocne veze izmedju molitve i konacnog ishoda nema ( znam da zvuci konfuzno al nemam sad neke inspiracije da razlazem )
u svakom slucaju u nesto se verovati mora

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Verujete li u Boga?
22.4.2013 22:11:40   
Dana 72
Verolina , potpuno se slazem s tobom. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Verujete li u Boga?
26.4.2013 18:50:38   
vukosava
IZVORNA PORUKA: viking RR
... ako vam je neko bolestan, koristićete sve metode da mu produžite život, nećete čekati "da ga Bog uzme jer je njegovo vreme" nego čete se boriti protiv toga.


Evo bas se set_ih ovih tvojih reci kad sam juce citala ovu vest klikni

< Poruku je uredio vukosava -- 26.4.2013 18:51:18 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Verujete li u Boga?
26.4.2013 20:02:44   
Figaro88
Strasnouser posted image
Ne mogu da poverujem da neko dopusti da mu dete umre ovako.Stvarno ne razumem da neko moze da veruje da ce mu molitva izleciti ozbiljne bolestiuser posted image Ja verujem u Boga,ali ovo stvarno ne razumem......

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Verujete li u Boga?
26.4.2013 20:14:26   
Celeste
Uh ovo je teska tema. Viking je najbolje napisala. Bilo je momenata kada nisam verovala, zapravo jesam al sam bila ljuta uzasno ljuta na Njegovu volju, pa se pomirila pa nastavila dalje, a sto kaze Viking verujem al ne slezem ramenima i prihvatam volju Boziju vec se borim protiv nje kad mi se ta volja ne svidja. Ne idem u crkvu, ne idem na groblje, ne trazim Boga tamo, al se svaku noc pomolim, zahvalim na još jednom podarenom danu i zamolim za svoje zdravlje i zdravlje svojih najmilijih. Jeste, moja vera je selektivna.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Verujete li u Boga?
26.4.2013 20:52:07   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja verujem u Boga,ali ovo stvarno ne razumem......

Pa i meni nije bas najrazumnije, ali onda se setim devojke iz moga sela, cerke jednog kvasadzije. Devojka je bila totalno zatupela, iz kuce izlazila nije ali je govorila-onaj koji ce me ozeniti ce meni doci. Da ne poverujete tako je i bilo. I ona se lepo udade. Kasnije se moja sestra zezala kako , ako se ona udala, sve ce se zene udati. Neki ljudi prosto cekaju taj dar sa neba.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Verujete li u Boga?
26.4.2013 21:27:27   
Sanja90
Samo da vas podsetim da i nije sve od Boga,na zalost postoji i ona druga strana...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Verujete li u Boga?
24.6.2013 13:57:54   
svilica
I ja verujem u Boga i u potpunosti se slazem sa tobom user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Verujete li u Boga?
29.6.2013 0:45:07   
Zirafica Tackica
vjerujem!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Verujete li u Boga?
26.12.2013 20:01:05   
zece
Jas sum pravoslavna I sekogas ke bidam mrazam luge sto za pari si ja menuvatverata a za taa gospogata tamustozboruvase za vantelesnawoplodnja ke ja pitam samo edno dali tie luge stovsezacnati po pat na vto imat dusa. Zarem tie luge na vto stoodat nemat pravo da imat deca neka dojde na mene nekoja takva u lice pa ke imaso stoda se zanimavam

(odgovor članu Zirafica Tackica)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Verujete li u Boga?
27.12.2013 12:06:03   
Maccana
Pozdrav devojke!user posted image Čitam vaše postove ali me mrzi da pišem...ali ovde sam morala da se umešamuser posted image .Samo ću vam reći da iz onoga što sam ja saznala iz Biblije(a to je jedino merodavno)Bog nema ništa protiv lekara i lečenja.Naprotiv!Znate podatak da je Isus lečio.Takodje i VTO...Bog nije kriv za naše bolesti,genetske predispozicije-to se pripisuje nama i našim grešnim precima koji su nama to doneli u nasledstvo.Znači,Bog nema ništa protiv da se mi lečimo i oplođavamo veštačkim putem,jer je to jedina nada kod nekih ljudi.On samo donosi odluku kad će plod da zaživi,jer on ipak daje duh...Zato,nismo grešni zbog lečenja,a ja Verujem,kad dodje pravo vreme,biće i bebe,daće Bog.user posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here