|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 9:35:59   
minavb
IZVORNA PORUKA: Raviojla

Detetu moje prijateljice su u skoli rekli da ako bude slavio Helovin/ Noc Vestica, da ce im pasti plafon na glavu, dete se isprepadalo!

Da, i sestricini moje drugarice je u skoli receno da ce goreti u vecnom ognju ako ne bude dobra i krotka. Malecka je imala tada 8 godine i posle je isla kod psihologa jer je imala uzasne kosmare.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 9:37:33   
Olga75
neki veroucitelji bas imaju primeren pristup user posted image
ja sam se uvek cudila kad sam vidjala decicu od 7 - 8 godina da se ispovedaju i mole pokoru , kakve grehe oni imaju user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 10:11:17   
anchik
obzirom kakva je opsta situacija na balkanu (a i sire, da se ne lazemo) mislim da su neki ljudi sebi dali i vise za pravo nego sto su sposobni i sto je, ustvari i njihov posao... veru je poceo da ‚‚promovise‚‚ ko god stigne i na koji god to nacin njemu odgovara. ne kazem, ima pametnih, nacitanih ljudi koji mozda o nekim stvarima znaju mnogo vise od mene, ali mislim da im to ne daje za pravo da se bave poducavanjem necega u sta ni sami nisu sigurni. s toga sam davno izgubila veru u crkvu, kao instituciju, i u ono sto ‚‚bozji ljudi na zemlji‚‚ trebalo da rade kao svoj ‚‚poziv‚‚... verujem, doduse da postoji ‚‚nesto‚‚ sto niko od nas nece moci da shvati. nazovite ga kako vam drago, bog, sudbina, slucajnost... bitno je da u to ‚‚nesto‚‚ verujete zbog sopstvenog izbora a ne zato sto vas je na to neko primorao.

_____________________________

ako ti kazem da o necemu ne razmisljas, mislices na............

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 10:33:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam uvek mislila da je to previse zbunjujuce za decu. Meni je tata dozvolio da citam Bibliju tek kasnije, mislim da sam vec bila sestri razred osnovne skole ali sam neke stvari razumela tek kad sam je citala drugi put u srednjoj skoli. 

Meni ni danas nije sve jasno a ni ne udubljujem se previše, bitnije mi je to što ja vjerujem da je neko uvijek uz mene i kad sam sretna i kad sam tužnauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 10:37:14   
Madam_Mim

IZVORNA PORUKA: Lu RR


Meni ni danas nije sve jasno a ni ne udubljujem se previše, bitnije mi je to što ja vjerujem da je neko uvijek uz mene i kad sam sretna i kad sam tužnauser posted image



Ovo si baš tako lepo objasnila. Jednostavno, a opet tako lepo.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 805
   [Obrisana poruka]
22.10.2011 10:45:39   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Madam_Mim)
  Direktna veza do poruke: 806
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 11:07:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam uvek mislila da je to previse zbunjujuce za decu. Meni je tata dozvolio da citam Bibliju tek kasnije, mislim da sam vec bila sestri razred osnovne skole ali sam neke stvari razumela tek kad sam je citala drugi put u srednjoj skoli. 

Meni ni danas nije sve jasno a ni ne udubljujem se previše, bitnije mi je to što ja vjerujem da je neko uvijek uz mene i kad sam sretna i kad sam tužnauser posted image

Kad pricam o citanju biblije, ne mislim na veru i verovanje. Toliko ima skirvenih mudrosti u nekim pricama, koje vecina  previdi, mozda baz zato sto je cita kao prirucnik za verovanje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 12:55:04   
anchik

[/quote]
Kad pricam o citanju biblije, ne mislim na veru i verovanje. Toliko ima skirvenih mudrosti u nekim pricama, koje vecina  previdi, mozda baz zato sto je cita kao prirucnik za verovanje.


slazem se... citanje biblije nema nikakve veze sa ne/verovanjem u boga


_____________________________

ako ti kazem da o necemu ne razmisljas, mislices na............

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 13:02:03   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Raviojla


IZVORNA PORUKA: Snelle

Ko mu je to rekao???

Verouciteljica! Pretpostavljam da mali ne laze jer majka kaze da su i njegovi drugovi rekli isto. Kontam ja da to nije pravoslavni praznik ni obicaj, a mnogo mi je i morbidan,ali bas isprepadati decu...


Nažalost, svako danas predaje veronauku!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 13:09:53   
limunada
Ja verujem u Boga i pomolim se cesto pred spavanje,samo gresim sto nikad ne odem u crkvu samo kad je neki veci praznik,al jako iskreno verujem.jednom sam se za nesto bukvalno svaki dan molila ko luda non stop,toliko sam to zelela i nakon nekog vremena ostvari mi se majke m.verujem i molim se user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 17:01:34   
GRGA
Da verujemda nesto ima!!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 17:07:54   
Lu
Ma mina, ne treba meni priručnik za vjeru niti Bibliju smatram za to.
Biblija je Sveto Pismo, činjece o našem nastanku (kako za kogauser posted image ), a ja priznajem da je nisam ni pročitala cijelu i neke stvari koje nisam razumjela nisam se ni udubljivala, to je sve.
Ništa na ovom svijetu ne može pokolebati moju vjeru user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 17:37:21   
peca
Ja verujem u Boga ali u crkvu kao instituciju ne.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 17:50:09   
maca821
Verujem u Boga, molim se kuci, u crkvu odem da zapalim svecu.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 17:56:20   
minavb
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma mina, ne treba meni priručnik za vjeru niti Bibliju smatram za to.


U mom postu se ne radi o tebi, niti bilo kome odavde. Pricam generalno, o vecini ljudi u ovoj zemlji.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 18:05:34   
Lu
OKuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 22:40:51   
Sanjica26 RR
Vec 5 godina predajem veronauku i nikad se nisam usudila da pricam deci o paklu, ako uopste moze tako da se nazove. Ali susretala sam se na casovima kad su drugari jedan drugom govorili: "Kaznice te Bog''''. Bila sam zatecena. Na moje pitanje odakle im ta ideja da Bog kaznjava rekli su kako im je prethodna nastavnica tako govorila. Morala sam nekoliko casova da ih odvratim od takvog razmisljanja. Takve stvari deci ne treba pricati. Prvo sto to nije istina, a drugo to je za decu nebitna stvar. Na casovima veronauke treba deci da se prica da je Bog ljubav, a ne neki sudija.
U svakoj profesiju ima svakavih i necu da ih osudim, ali ne podravam takav pristup.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 22.10.2011 22:41:46 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 22:44:07   
limunada
user posted image user posted image user posted image bravo imenjakinjo.ja sam isla na veronauku,redovan djak bila user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Verujete li u Boga?
22.10.2011 22:45:19   
Sanjica26 RR
Odmah cu da ti napisem da se isticesuser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 22.10.2011 22:48:28 >

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Verujete li u Boga?
2.10.2012 16:05:14   
twinss
Naravno da verujem u Boga, takodje verujem u moc molitve..trazite i dace vam se. Naime uverila sam se skoro u moc Ostroga sv.Vasilija Ostroskog SLAVA MU I MILOST! Dok nisam otisla na Ostrog nisam mogla da zatrudnim, kada sam se vratila ubrzo sam zatrudnela, a ubrala sam iz lozu tamo iz manastira za koju kazu da kad nerotkinja proba list- zatrudni. Mom zetu su rekli da ne moze da ima decu imao ciste na testisu koju su bile na kraju kancerogene, posle Ostroga sestra zatrudnela u roku od 2 meseca. I tako...Ostrog zaista ima neku moc.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Verujete li u Boga?
3.10.2012 19:55:18   
mlada_mama
user posted image user posted image user posted image za temu

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Verujete li u Boga?
22.12.2012 21:58:50   
lady_b

IZVORNA PORUKA: twinss

Naravno da verujem u Boga, takodje verujem u moc molitve..trazite i dace vam se. Naime uverila sam se skoro u moc Ostroga sv.Vasilija Ostroskog SLAVA MU I MILOST! Dok nisam otisla na Ostrog nisam mogla da zatrudnim, kada sam se vratila ubrzo sam zatrudnela, a ubrala sam iz lozu tamo iz manastira za koju kazu da kad nerotkinja proba list- zatrudni. Mom zetu su rekli da ne moze da ima decu imao ciste na testisu koju su bile na kraju kancerogene, posle Ostroga sestra zatrudnela u roku od 2 meseca. I tako...Ostrog zaista ima neku moc.

Twinss, ovo je tako divno receno, i bas sam se sva najezila dok sam citala.. Imala sam veliku zelju da ove godine odem na Ostrog, ali sam zatrudnila pa se nisam usudila ici na dalji put.. Ali ako Bog da bice prilike da odem! Obozavam to mjesto..i kao sto kazes zaista ima neku posebnu moc..

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Verujete li u Boga?
23.12.2012 15:23:36   
M.mama
Verujem. Malo sam se ulenjila oko odlaska u crkvu ali fali mi sve to, taj mir i radost...
Sto se tice Svetog pisma ja sam kao mala citala ilustrovanu Bibliju za decu, jako interesantno i lepo uradjeno.

< Poruku je uredio M.mama -- 23.12.2012 15:25:53 >

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Verujete li u Boga?
23.12.2012 15:53:47   
Torbica
Verujem!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Verujete li u Boga?
24.12.2012 11:25:37   
Janncica
Verujem u nesto...U neku silu...samo ne mislim ni da je to Buda,Alah,pravoslavni ili katolicki bog.
Nesto jeste...
Najvise su nas svestenici odaljili od vere. Cast izuzecima,ali ima ih jako malo. Ostali mi se gade. user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Kašice za bebe
argus

Da li kupujete gotove kašice ili spremate same.

Gotove kašice (31%)

Spremam sama (26%)

I jedno i drugo (44%)


Ukupan broj glasova: 377

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here