|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u Boga?
24.12.2012 12:00:42   
Olga75
mislim da je verovanje u Boga duboko intimna stvar , ja verujem ali se ne slazem sa mnogim kanonima hriscanske crkve tj. sa smrtnim gresima se slazem ako hocete citiracu ih ali kad se tu nakaleme institucionalne zapovedi , jednistavno mi dodje : ahaaa , kako da ne
svestenici su samo ljudi a crkva je na zalost fabrika
i postujem sve izuzetke koji mogu biti navedeni ali u crkvu verujem kao u fijata

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Verujete li u Boga?
26.12.2012 14:50:17   
Biserce
Verujem, i slazem se sa olgom! Nas svestenik je sve samo ne duhovnik! Nervira me cenovnik u Crkvi!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Verujete li u Boga?
29.12.2012 21:09:06   
panpan1
uvek.. ali najjace kad me nesto boli, covek se tad seti boga....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Verujete li u Boga?
30.12.2012 2:36:56   
opcinjena
ateista. bog je samo nasa vera kome se okrecemo kad nas nesto muci,nazalost ali je tako.ja svoju jacinu crpim u drugim stvarima, i imam veru ali u nesto drugo.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Verujete li u Boga?
30.12.2012 3:48:44   
panonkinja
da-amen user posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Verujete li u Boga?
30.12.2012 13:28:30   
jelenica011
da, tako sam jedino ispunjena i sigurna u ovo ludo vreme

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Verujete li u Boga?
30.12.2012 19:22:35   
Celeste
Da verujem, ali u crkvu retko idem. Za mene Bog nije crkva, Bog je u nama i svuda oko nas. Ne okrecem mu se samo kad me nesto muci a stosta sam prosla u zivotu. Obracam mu se svaki dan tj noc da mu se zahvalim na jos jednom danu i zamolim za zdravlje mojih bliznjih i svoje zdravlje naravno.

(odgovor članu jelenica011)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Verujete li u Boga?
14.1.2013 23:19:17   
vojvodjanka87
Nazalost vise ne,previse mi je dragih ljudi uzeo ovo zadnje me je dotuklo,to nije bog!user posted image

(odgovor članu Celeste)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Verujete li u Boga?
14.1.2013 23:22:07   
17 joka
Verujem u Boga ali u pravdu s njegove strane ne.

mnogo stvari me je nateralo na to

Verujem i dalje ali ne istom jacinom kao preuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Verujete li u Boga?
14.1.2013 23:28:24   
jovana13
verujem. Htela sam i bogosloviju da upisem da budem prof veronauke al zatrudneh i to osta pusta zelja..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 10:50:51   
Verolina

IZVORNA PORUKA: opcinjena

ateista. bog je samo nasa vera kome se okrecemo kad nas nesto muci,nazalost ali je tako.ja svoju jacinu crpim u drugim stvarima, i imam veru ali u nesto drugo.

Ja mislim da se misao o Bogu začela pred velikom pučinom ili usred pustinje, jer se samo tamo mogla steći ideja o neizmernom i večnom. Zato ljudima rođenim pored mora pučina izaziva samo besnu ljubav za život.
Tako je i Bog jedna istina srca. Zato ga nece ni ubiti razum, jer ga on nije sazdao...

Jovan Ducic: Gradovi i himere


********** Koliko ja volim ovog pisca.user posted image On je uvek umeo recima da oslika tacno ono sto ja mislim.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu opcinjena)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 10:53:54   
vojvodjanka87
Verka bas takouser posted image Odlicno sazeto i majstorski objasnjeno!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 13:01:23   
branki*
verujem,verujem u nesto,verujem da postoji neka pravda i ravnoteza,verujem u dobro.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 13:14:32   
Mishica 77
Ne baš kako kaže pitanje ali u principu da. U nešto.. i ja ga zovem Bog ali ne mislim da je to. To je nešto oko nas, u nama... Ne znam da se izrazim adekvatno. Nešto natprirodno i jače od nas.... Ma ne znam reči.... Često sam svedok Njegovih dela i to me tera da poverujem.... I kada zaboravim....
Nisam neki vernik i ne idem često u crkvu jer u nju ne verujem. Izgubila je smisao, duhovnost. Postala je fabrika i biznis. Većina sveštenika su hohštapleri i i prevaranti. Ne plaše se Boga, a u Njegovoj su službi. Ne znam kako ih ne sprži neki grom šta rade. Čast izuzetcima. Crkva je postala okupljalište za grešne: kurve, lopove.... Misle oprave krov na crkvi, plate popu silne novce da osvešta kuću o Božiću, prisustvuju službi nedeljom i okajali su grehe. Sramota me je da stojim pored takvih ljudi.
Kad osetim potrebu, kod kuće se pomolim i upalim sveću jer Bog je sigurno i u mom domu.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 13:18:55   
vojvodjanka87
Ja smatram da se to zove energija ,karma nego sebi stvara dobru neko losu...ceo svet je nastao od energije

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 15:36:27   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Ja smatram da se to zove energija ,karma nego sebi stvara dobru neko losu...ceo svet je nastao od energije



Pa recimo... user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 15:43:47   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ne baš kako kaže pitanje ali u principu da. U nešto.. i ja ga zovem Bog ali ne mislim da je to. To je nešto oko nas, u nama... Ne znam da se izrazim adekvatno. Nešto natprirodno i jače od nas.... Ma ne znam reči.... Često sam svedok Njegovih dela i to me tera da poverujem.... I kada zaboravim....
Nisam neki vernik i ne idem često u crkvu jer u nju ne verujem. Izgubila je smisao, duhovnost. Postala je fabrika i biznis. Većina sveštenika su hohštapleri i i prevaranti. Ne plaše se Boga, a u Njegovoj su službi. Ne znam kako ih ne sprži neki grom šta rade. Čast izuzetcima. Crkva je postala okupljalište za grešne: kurve, lopove.... Misle oprave krov na crkvi, plate popu silne novce da osvešta kuću o Božiću, prisustvuju službi nedeljom i okajali su grehe. Sramota me je da stojim pored takvih ljudi.
Kad osetim potrebu, kod kuće se pomolim i upalim sveću jer Bog je sigurno i u mom domu.


user posted image
Ja jesam "neki" vernik, i odlazim u crkvu, ali se potpuno slažem sa gore napisanim.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 16:56:52   
M.mama
Bog pokusava da nas vrati na pravi put, nekad nam salje iskusenja zbog toga...
A tudji zivoti ne bi trebali da nas doticu, u crkvu idemo zbog nas ne zbog drugih.

< Poruku je uredio M.mama -- 15.1.2013 16:59:09 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:03:22   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: M.mama

A tudji zivoti ne bi trebali da nas doticu, u crkvu idemo zbog nas ne zbog drugih.



Definitivno si u pravu user posted image ali ja živim u sredini gde svako svakoga zna i jednostavno ne želim da u hramu stojim pored nekoga ko je toliko grešan da ne znam kako se ne sruši crkva kada taj zakorači u portu, Bože me oprosti.
Zato ne idem i to mi je princip.
Mrzim lažne moraliste, a takvih je puna crkva i osećam se nelagodno.
Možda i grešim ali mi je to obrazac ponašanja u životu.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:05:20   
Trcosava
Ja verujem u sebe user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:06:48   
Mishica 77
St. Trća user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:10:58   
Lu
Kalkulacije, kalkulacije...ili vjerujem ili ne vjerujem, nema tu vjerujem malo, vjerujem ovako, onako, sviđa mi se ovo ne sviđa mi se ono.
To je kao da kažem, volim svoj dijete samo kad je poslušnouser posted image
Ja sam zahvalna Bogu na svemu dobrom i lošem, ono "loše" ne smatram porazom nego lekcijom, trenutkom da se nešto u životu napravi.
Bog nam je dao razum i život da od njega napravimo nešto dobro za sebe i za druge, da ostavimo nešto vrijedno ovom svijetu i prema tome ćemo živjeti na onom svijetu.
Ovo se naravno odnosi na vjernike.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:15:11   
Mishica 77
Zato sam i rekla da ne verujem u Boga kao oličenje već u nešto drugo. I zato ne nazivam sebe vernikom.
Verujem u nešto.... sudbinu ili kako god... ma ne... ne znam... već rekoh da ne umem da objasnim. user posted image
Ja sam prirodnjak i verujem u nauku, više nego u veru i tu se često lomim. Ne da mi razum.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:22:58   
M.mama
Mishice i ja sam iz manjeg mesta i razumem o cemu pricas, ali onda ja pogledam svoj zivot i vidim koliko sam i sama gresna...
I sto rece Lu, zahvalna sam i na dobrom i losem. I to lose je uvek imalo razloga zasto se desava.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Verujete li u Boga?
15.1.2013 17:23:38   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

St. Trća user posted image


pu pu pu di ćeš mene u svetice?!?!? user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here