|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 0:26:02   
Jole84
Ma da,a hitna znači čekanje u redu dok ne padneš u nesvest user posted image Užas.
Degu ne sumnjam koliko je bio srećan user posted image
Ova moja sad na tatino maženje reaguje tako što se umiri,a kad on pomeri ruku racopa mi rebro user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 0:34:52   
degu
Tatina ćera user posted image
I mi smo je jedva nahvatali, obično lupka par puta u isto mesto i dok on dođe, stavi ruku, ona prestane, mala šmizla user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 0:38:30   
Jole84
Tako smo je i mi jurili user posted image
opasne su te male šmizle,iste majke user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 8:12:46   
Mara1986
Maro kako tvoj kašalj,šta uzimaš? Mene spasile neke bombone.

Dobro jutro user posted image
I dalje loše... koje bombone uzimaš? ja nepijem ništa ... a vala od lekova mi je više muka ... molila sam doktore da barem nešto ukinu a oni mi glucophage zadržavaju do kraja (kako ću da dojim neznam) a utrogestan do 37 nedelje (ako se do tad ne porodim-kako ću da se otvorim za porođaj ni to neznam) user posted image imam osećaj da mi je želudac jadan propao... em lekovi ,em kiseline user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 9:19:14   
Klarita
Maro, nemoj da si na kraj srca user posted image Ja bih te utesila kad bih ti pisala kakav sam tabletoman...ne brini.

Jole, sinoc sam vodila K u pozoriste lutaka, a kako bih ubedila mm da nas vozi sinoc pa sutra opet, rekoh da mi to bude poklon za danasnji dan zaljubljenih i odmah je pristao kad je nepravio predracun u glavi user posted image mm je pravi kir Janjauser posted image
Kad bih ja njega pitala sta da mu kupim za bilo koji povod, njegov odgovor bi uvek bio 100 eura (veeliki je stedisa, ja rasipnik). Predprosle godine, cekam bus kod zeleznicke Nis i spazim Kineze pa otrcim da dzvirnem i kupim mu gacke na 500 eura, znaci od tad vise ne govori sta bi user posted image

I, da...kuca sredjena, ves pere masina, kupatilo tip top...pa cu do grada malo, pa do drugarice...uzivancija. Bas sam nesto raspolozna, tako na mene inace deluje NIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis moj voljeni!

RRingerajke, sluzi li neko ovde kafu ili cekate mene staru kafedziku user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 14.2.2014 9:21:39 >

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 9:34:41   
Milica cica
Jutro, Klarita čekamo tebe, vidiš da smo sve lenjeuser posted image Baš super što možeš da uživaš u šetnjicama i gradu, meni baš nedostaje šetnja i kafenisanje sa drugaricama, ali ajd izdržaćemo jošuser posted image Meni se bebci vrte baš, devojčica je skroz kod želuca, izgleda brine da se mama puno ne ugojiuser posted image Inače moja vaga ne valja čini mi se, ove nedelje mi pokazuje manje nego prošle, a ko me tera da se merim svake nedelje, treba jednom mesečni i to je to. Koliko često se vi merite?

< Poruku je uredio Milica cica -- 14.2.2014 9:40:43 >

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 11:41:04   
ivaMark
Zdravo drugarice user posted image
mene glava otkida od sinoc, pih.
Juce smo beba i ja ceo dan setale, bas nam je prijalo.
Nema sanse da pohvatam ja sta se ovde desava na ovoj temi a ne znam ni koja je next, ne znam ni koliko nas ima user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 11:43:34   
Lepterija
O 'bar dancic. Ja 2 dana zujim ko muva bez glave, pa me nema na RR, a vi se nabolovaste.
LO, nadam se da je prosla glavobolja, to je pred kisu, sad sam se cula sa koleginicom iz BL, kaze pada, valjda te je popustilo?
Jolence duso, ti se iscimala bas zbog bolova. Nasmeja me s tim grlicem, a tvoj dr bas ne voli da ih gleda i ja sam to skontala. Kad me je primio u bolnicu, samo pogledao UZ, a nekoj mladoj dr rekao da mi gleda grlic.
Ja ovih dana vadila nalaze, hemoglobin porastao, gvozdje se smanjilo, posle 20 popijenih tothema. Kupila sam jos 20 pa ko voli nek izvoli, castim user posted image Sekret mi je opet 3. grupa, dzaba bacila pare na makmiror. Odlucila sam da ne guram dole vise nista sem... Ako mi ga dr ne zabrani, u utorak idem da gledam bebe, jesu li i dalje muske ili ne, pa da odlucim kojeg cu kome da namenim, ima tih vasih devojcica. Degu vec jednog rezervisala, a i isto se ponasaju, kuckaju, lupkaju i moji samo par puta na isto mesto i odmah se pomere. Konstantno me boli desno dole negde oko jajnika. Prestala sam da obracam paznju, ali smeta poprilicno kad hodam. Sve sam veca i veca iz dana u dan, nekako nezgrapna. Mislim da sam se samo ugojila 5-6kg do sad, ali ja se osecam kao da imam tonu. Pozdrav zene, danas imam neke slave da obidjem, ujutru putujem u BG, nece me biti ovde par dancica. Pozelela sam se sestrica, jedva cekam da ga dohvatim user posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 12:01:42   
Klarita
leleeee, nisam se merila dva meseca i strah me da se izmerim. Svi tvrde da super izgledam, a ja znam da sam daleko od super user posted image cekam da zakazem pregled kod dr/a pa kad me on izmeri da se svadjamo jer moj dr koji treba da me porodi je alergican na gojazne trudniceuser posted image Sad cu bas da prodjem pored vage dok se spremam za grad, pa ako se usudim da stanem i pogledam, a ja javljam. ostala sam trudna sa 79kg...a , sad sam preko 90 garant...no beba ima 2kg pa cu da se tesim...jaooo, uopste mi se ne ide na potkrovlje kod vageuser posted image

Evo, izmerih se jedva....................95,8user posted image user posted image
Ce, da bude tepanje s doktora...mozda pre rvanje

< Poruku je uredio Klarita -- 14.2.2014 12:14:20 >

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 12:23:52   
Mille
Jole - hvala na odgovru, potrazicu koflin. Ostalim trudnicama zelim lep kisni dan, a jos lepsi vikend, i da nas sve muke prodju. Meni je nos jos uvek zacepljen. Pored svog limuna, meda, narandzi, djumbira, cimeta, caja i inhaliranja. Ali ne dam se.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 12:49:51   
little_one
Pozdrav debelice!

Kako udjoh u osmi mjesec tako me vec pocinju okupirati misli o torbi za porodiliste i pripremama stvarcica za bebu, ceka me pranje i peglanje sitne robice, bas se radujem...mislim da nikad nisam s vecim uzivanjem i brigom spremala neku odjecu kao kad se Andrea trebala roditi, pa sve peglom fino prelazis, pa slazes, pa ne mozes da se nagledas kako je minijaturno i slatko sve :))) tako da se radujem, to ce mi biti pravo uzivanje i ovaj put...

IZVORNA PORUKA: Lepterija


LO, nadam se da je prosla glavobolja, to je pred kisu, sad sam se cula sa koleginicom iz BL, kaze pada, valjda te je popustilo?



Lepterija, kako je pocela kisa tako mi je svanulo....bas me namucilo, zadnji put sam imala ovakav napad nekad prosle godine, bukvalno sam prelezala 3 dana a mama je donosila ANdreu samo da je podojim svako malo...nista nisam mogla...kad bi me neko pitao sta najvise mrzim u zivotu to bi bile tri stvari proljece, glavobolje i licemjerje, s tim da su proljece i glavobolje usko povezane user posted image proljece je inace divno kad glava ne boli user posted image

A kad smo kod licemjerja, gledam ovaj dan zaljubljenih, i skapiram na fejsu kako su do juce neki ljudi dizali u nebesa ovaj praznik a danas se strogo ogradjuju od istog user posted image smijesno...volite se ljudi svaki dan, pa kako god vi to zvali, za mene je praznik ljubavi svaki dan pa i vama zelim to isto, slavili ili ne slavili....vas je izbor user posted image

Jole, jel popustio ista kasalj? Ja se sve plasim da cu da pokupim od Andree, njoj je ova virozica presla u neki kasalj, a i ja slinavim pomalo...

Hajde debelice, ozdravite mi brzo. Nego, slabo nam dolaze trudnice iz crtica, nadam se da se ne stide nas debelih ovdje...

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 13:11:58   
vonavoj
dan! vidim da nisam jedina sa glavoboljom..imam problema sa ledjima,kod lopatica imam cvor i odmah krv ne cirkulise,i vrat,glava,sve me boli..jedva cekam da dodjem kuci,da me mm izmasira!
i jako mi se spava user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 13:41:31   
Mille
Vonavoj i meni se jako spavalo u prvom tromesecju. Imam utisak da sam samo to i radila, isla na posao i spavala, a povremeno se borila sa mucninom i zatvorom. Evo me u 19-oj nedelji i i dalje mi se spava, ali mnogoo manje. kad god uspes da prilegnes, iskoristi to. Prijace ti ;)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 13:49:05   
dunja RR
Klarita darling a koliko si visoka?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 13:54:54   
Ushtipak
Zdravo svima, evo skuvacu ja kafu, da se i Klarita malo odmori, red je!
LO, sto se migrene tice, meni je dr na poslednjoj kontroli, posto imam taj isijas i jake bolove, rekla da slobodno popijem sta god hocu, diklofen, brufen, sta god. U ovako odmakloj trudnoci, svi organi su razvijeni i mnogo je manji rizik da popijes nesto sto ce ti stopirati napad, nego da trpis bolove, pa od stresa da ti krenu kontrakcije. Tako mi je ona rekla. Za sad trpim, ali ako navali, popicu. Bolje da popijem tabletu, nego opet zbog kontri da lezim u bolnici, toliko se toga plasim da vam ne mogu opisati!!!! Ovako cutim, ne govorim nikom nista, ali samo se zahvaljujem Bogu sto je prosao jos jedan dan, pa jos jedan, pa jos jedan. Kad god osetim da se stomak zateze, prilegnem, pokusavam da se ne naprezem, ali uz malo dete to je bas tesko. Nesto me uhvatio i strah od svega u ovom poslednjem delu trudnoce. Usla sam u osmi mesec juce, i bas sam se uprpila od carskog reza opet. Ne znaju zene koje prizeljkuju carski rez koliko je prirodni porodjaj bolji, i koliko je laksi oporavak... Ja nisam bila svoja dva meseca posle carskog, rana me bolela, krvarila sam ludacki, stomak mi se naduo iznad i ispod reza pa sam i dalje bila kao trudnica, a steznik nisam mogla da podnesem koliko me boleo rez. I uopste nije tako mali... Kao da te neko probode nozem u stomak pa zaokrene udesno i rascepa jedno 20cm, a posle usije. Zapravo, prava operacija. Trebalo bi posle toga odlezati, ali porodilja ne moze da lezi, mora da ustaje, doji, nosi dete da podrigne, kupa, presvlaci. Ne znam sta mi je? Do sad sam bila bas pribrana i normalna user posted image user posted image

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:03:09   
Klarita

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Klarita darling a koliko si visoka?

180cm

Otisla sam po Kali u vrtic...ljubim vas sve! Kod nas je predivno vreme, posle rucka setnja jos jedna...dok ne stigne kisa i do nas!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:07:19   
dunja RR
Klari, pa to onda nije ništa na tu visinu user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:15:22   
little_one

IZVORNA PORUKA: Ushtipak


LO, sto se migrene tice, meni je dr na poslednjoj kontroli, posto imam taj isijas i jake bolove, rekla da slobodno popijem sta god hocu, diklofen, brufen, sta god. U ovako odmakloj trudnoci, svi organi su razvijeni i mnogo je manji rizik da popijes nesto sto ce ti stopirati napad, nego da trpis bolove, pa od stresa da ti krenu kontrakcije.


E vidis, ja sam bas protivnik bilo kakvih lijekova u trudnoci, pogotovo sto mi rijetko kad pomognu ovi blagi, paracetamol i sl....a igrom slucaja neki dan smo kupili brufen sirup za malu da imamo ako paracetamol ne bude pomagao jer je imala temperaturu i u uputstvu sirupa pise da nikako trudnice u trecem tromjesecju ne bi trebalo da ga piju...e sad...ako sirup za bebe nije preporucljiv sumnjam da bi ona doza za odrasle bila....sad ne znam...za sad izdrzavam ovako, Bitno da je proslo, nadam se da nece skoro opet...btw i ja sam juce usla u 8mi mjesec user posted image

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:16:25   
vonavoj
mille,bi ja spavala da mogu kad dodjem kuci..onda me cerka zajase..joj,sta mi radi..samo mene maltretira...dok rucamo,ustanem po 5 puta...mama,hocu ovo,mama hocu ono,pusti pepuuser posted image
inace,i ja sam 180cm,i krecem sa 80kg,..to mi se ne svidja,ugojila sam se ove zime..u prvoj trudnoci mi je pocetka kg bila 76kg!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:39:10   
Jeltje
IZVORNA PORUKA: Milica cica Meni se bebci vrte baš, devojčica je skroz kod želuca, izgleda brine da se mama puno ne ugojiuser posted image Inače moja vaga ne valja čini mi se, ove nedelje mi pokazuje manje nego prošle, a ko me tera da se merim svake nedelje, treba jednom mesečni i to je to. Koliko često se vi merite?


Hahaha...Mico, i ja se merim svaki dan par puta dnevno...hahah. Vaga mi je takodje blesava, od ujutru do uvece imam i 2kg razlike. A i razlicitim danima mi je razlicita kilaza. Jedan dan bude ujutru 69kg, a sutra ujutru 67kg....Tako da ja mogu reci da imama izmedju 67 i 70kg...hahah user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:50:01   
Ushtipak
LO, probaj onda da izbegavas okidace migrene: cokoladu, sir (posebno zuti), kukuruz i sve od kukuruza (proja, kacamak) i crno vino, dobro, to pretpostavljam i ne pijes user posted image
Klarita, manekenka si!
Vonavoj, ista situacija i kod nas, trudnica plus dvogodisnjak

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:54:26   
Jeltje
Klarita, svaka ti cast na aktivnosti...bas si pokretna i aktivna, tako i treba. Super ti je kilaza za tvoju visinu...nije bas toliko strasno. user posted image

A ti si Vanavojj tek super...to je sve manje vise ok...ono sto kazu kad se kreces oko onih 100 - 110 manje od visine...

I ja sam se ugojila pre trudnoce u odnosu na standardnu kilazu, jer sam prestala da pusim. Pa sam umesto svojih 58kg imala 62kg kada sam zatrudnela, a sada imam oko 69kg (jer mi vaga pokazuje izmedju 67-70kg...haha). Viskoa sam 175cm. Ali me uzasno nervira ovaj visak na butinama i dupetu. user posted image



_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 14:55:37   
Mille
Klarita, na tvojih 79 kg, sa koliko si osala trudna, dodas bebu, pa matericu, pa posteljicu, pa plodovu vodu, pa uvecan volumen krvi..ima tu dosta faktora, mislim da je tvoja tezina malcice veca nego sto bi trebalo, ali ti si i visoka. I verujem da odlicno izgledas user posted image

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 15:29:18   
buba m
Uh migrena! Patim se sa njom od puberteta. Kad zaboli glava ni svetlo, ni zvuk ništa ne podnosim. A onda povraćanje od bolova... Užas!
Slažem se sa Lo po pitanju lekova u trudnoći. I ja radije istrpim bol.Ne znam kako vi, ali ja u zadnje vreme ne mogu da kuvam. Čim malo duže stojim zabole me ledja i počne stomak da zateže. A o otečenim nogama u večernjim satima i da ne govorim.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 02/14 [chat ]
14.2.2014 15:36:13   
buba m
Ja sam ostala trudna sa 53kg. Na poslednjem merenju imala sam 61kg. Sad sigurno imam još kilu, dve više. Inače, visoka sam 170cm tako da mi ovi kilogrami trudnički uopšte ne smetaju. Taman sam dobila guzu, grudi i bokove kao prava žena! user posted image user posted image

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here