|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: studiranje u inostranstvu
25.3.2014 6:48:00   
Misha i Ljisha
Vukosava to je bilo pre par godina da svi rodjeni do BG (znaci i oni u Zemunu) imaju pravo na dz studiranje u Madjarskoj i Austriji (moja prijateljica se pojela ziva jer je njena mama isla za BG da se porodi da bi njoj pisalo mesto rodjenja BEOGRADuser posted image ). Ne znam takodje da li to jos vazi ali vrlo je moguce. I opet slazem se sa svima da je lakse otici ako studiras neku prirodnu nauku a ne drustvenu. I kes je naravno presudanuser posted image

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: studiranje u inostranstvu
25.3.2014 8:17:36   
Peace*

IZVORNA PORUKA: adulence

da,da to je trajalo do 2013.ali od ove godine se placa ali je opet jeftinije nego kod mene na faxu,mada se nesto prica da ce i to da ukinu,rece mi koleginica koja je upisala master u Becu da pisu eke peticije...


Aha, nisam znala.
U vreme kada sam ja maturirala u gimnaziji u Pešti (2000.) znam da se pričalo o tome, i znam da je jedan dečko iz mog razreda otišao na medicinu u Beč. Koliko sam razumela, upisao je nultu godinu zbog jezika, i posle mislim završio fax tamo, ali nemojte me držati za reč jer nisam ostala sa njim u kontaktu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: studiranje u inostranstvu
25.3.2014 8:22:56   
adulence
jeste u pravu si i sada moze da se upise ta nulta godina zbog jezika,ali meni nekako lakse da ga upisem ovde i da zavrsim taj b2 nivo,pa onda da odem...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: studiranje u inostranstvu
25.3.2014 8:27:39   
Peace*
Ma ofkors, nisam htela da se pravim pametna, nego samo onako kažem koliko znam.
Nisam se ni raspitivala na tu temu jer je meni jezik grozan, prosto imam užasnu odbojnost prema njemu i nisam želela da ga učim, pa mi je Beč bio skroz nezanimljiv.
Srećno! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: studiranje u inostranstvu
25.3.2014 9:02:42   
adulence
hehe ma znam....a joj sto se tice jezika ni meni nije omiljeni,ali potrudicu se svim silama...user posted image user posted image

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: studiranje u inostranstvu
25.3.2014 19:02:32   
Maslacak15
Izvini adulence, malo sam busy otkako radim pa propustim postove ukoliko nisu prikazani na prvoj strani u momentu kad se ulogujemuser posted image . Pa neznam sad konkretno u Austriji kako je regulisano , ali verujem da je slicno u Nemackoj. Tu je nekako niz sitnih pogodnosti. Uvek se uzima u obzir ako je dete u porodici. Mislim i u Srbiji je to tako u teoriji, samo sto drzava ne funckionise. Tako ti je dete zdravstveno osigurano preko tebe, sto znaci sve je definitivno besplatno ( ane da placas xy sto zbog doktora sto zbog laboratorija). Postoje poreske olaksice ako imas platu, deciji dodaci itd itd. Cena obdanista je u NEmackoj direktno skopcana sa primanjima, ako malo imas sigurna sam da kosta manje nego u BG i tako dalje.
Sto se jezika tice manje je strasan nego sto se cini. Ja sam isto imala averziju, znala sam tacno nula reci kad sam se preselila ( ucila sam engleski i ruski u skoli). Poenta je da udje u uvo i da se savlada osnovni fond. Od nekog momenta postaje jednostavniji od engleskog. Bas zbog tih ruznih slozenica, Naime ako znas pojedinacne delove mozes sa velikom verovatnocom predpostaviti znacenje nove reci iako je nisi cula nikada ranije. U engleskom ako je rec bas nova mozes samo da gledas u recnik zar ne? I ima slican sistem nekim stvarima koje su prisutne u srpskom ( izbaciti, ubaciti, prebaciti ... :):) Tako to rade i Nemci. Samo treba da udje u uho....Pozdravuser posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: studiranje u inostranstvu
26.3.2014 4:06:34   
vukosava

IZVORNA PORUKA: adulence

Iskreno ne znam za to ,nisam cula znam da jr za drzavljane eu dzabe tj bekih 17e,a za nas 350e po semestru...


Izgleda da ga nisu obnovili nakon 2004 godine (brat moje drugarice iz Sarajeva je tako zavrsio - za dz) klikni

Evo vam za Austriju zanimljiva stranica klikni

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: studiranje u inostranstvu
8.3.2015 0:20:23   
acalukic
ja sam rodjen u Becu,ovde zivim gotovo od rodjenja, imao sam zelju da cerku posaljem u Bec na studije ali nije islo ona je ovde zavrsila fakultet i nije se bas usrecila

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here