|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
3.7.2014 23:21:43   
dunja RR
Ja ću doktoru odneti piće kada budem išla na kotrolu, a njegovoj supruzi bih isto uzela nešto (jer se znamo), ali šta, hm .. možda parfem, ali kako da potrefim neki koji joj se dopada? Ili ne parfem?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
3.7.2014 23:42:01   
moja ciklama
Ja sam dr. koja me je porodila, novcem nagradila, jer sam ja tako želela i hvala Bogu, bila u mogućnosti. Ako su muzičari na Danicinom rođenu zaradili više nego na većini svadbi, i sami nam se tim rečima zahvalili, red je bio da žena koja je odigrala ključnu ulogu bude adekvatno nagrađena za svoj rad. Kažem sopstveni izbor!

Babici sam dala isto novac, iako je bio CR, jer je žena bila 17 dana neprekidno uz mene u bilnici, 10 dana pre i 7 dana posle porođaja. Mnogo joj hvala.

Još planiram da napunim dve korpe slatkišima (Mars, Tvikers, Bombone..i sličnim drangulijama). Jednu odnesem sestrama na odeljenje VRTa, a drugu na odeljenje CR, isto sestrama. Za pedijatrijske sestre ću još da razmislim.

Hvala im svima.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
3.7.2014 23:49:35   
Jeltje
Dunja, mozes da joj kupis npr. neki nakit, mozda Svarovski mindjuse ili nesto slicno..To je mozda bolje, jer je parfem bas individualna stvar ukusa.

Ja sam mog dr-a castila picem, slatkisima i nesto novca - toliko smo bili u mogucnosti...A obzirom na moju srecu posle porodjaja dala bi mu i stan u tom trenutku da sam imala user posted image

Ciklamice, nisam dugo bila na RR pa evo da ti cestitam...Da ti je Danica ziva i zdrava 100 godina user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
3.7.2014 23:56:59   
dunja RR
I ja bi mom dala stan, što kažeš :) Ali situacija je specifićna, moja mama je radila sa njegovom ženom, i mislim da zbog toga on pare nikada ne bih uzeo. Nekako ne bih ni da pokušavam, degutantno mi, baš zbog tih relacija i previše povezanosti, ako me razumete.

Pa da, isto mislim za parfem, ajoj i nakit mi je nekako individualan, ja bar po sebi gledam.

Gde bih mogla da uzmem lep nakit?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 0:37:00   
Jeltje
Ja bih pogledala bas u Svarovski radnji u Knez Mihajlovoj. To je nekako bas fin poklon i sigurno mozes da nadjes nesto prikladno i lepo, a pristupacno sa cenom.user posted image Jeste i to individualno, ali Svarovski bas ima finih komada koji se mogu svideti vecini...

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 0:55:20   
Azra_
Ja sam htela nešto da poklonim dr-u koji me je porodio, kasnije obilazio, i pratio slučaj nakon porođaja pošto je bilo malih komplikacija. Nisam htela da dajem novac, ja to nekako ne umem. Imam tu mogućnost da zloupotrebim informacije iz njegovog dosijea, pa tako saznah da ima jedno dete i koliko je staro. Kupila sam detetu poklon. Neka ogromna prelepa enciklopedija baš za dečake. Dr posle rekao da se dečaku baš dopalo.

Dunjči, ja ne bih parfem kupovala. Slažem se da mi je neki nakit nekako pogodniji. Ako je tvoja mama poznaje, može ti pomoći oko izbora. Dovoljno da je zapazila šta obično od nakita nosi, kako se oblači pa će ti značiti...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 2:18:59   
dunja RR
Hvala devojke user posted image , onda ipak nakit, tako ću i da uradim user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 7:35:54   
Misha i Ljisha
Nemam pojma koja babica me je porodilauser posted image , a moj dr je slucajno bas bio dezuran taj dan. Njemu smo odneli vino i bombonjeru i kojesta. U principu smo dobri sa dr evo nadam se da ce uskoro doci kod nas u goste sa familijom pa ce eto dobiti i koju lubenicu ahahahha..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 8:00:57   
vikiveki
I ja sam dr odnela piće a babicama bombonjeru i cveće,ovamo je takva praksa.Moja kuma je otišla u penziju sa neonatologije tj. 30 god je radila kao sestra u boksu pa mi je rekla šta i kako ide. Inače odmah posle porođaja mm je otišao i kupio jedno 10 kg roštilja tj. mešanog mesa,soka i salate i častio tako celo odeljenje,tako nam je kuma rekla jer ona ipak zna čemu se njene kolege i koleginice najviše obraduju.
Inače mene je babica i porodila dr. nije ni stigao da prisustvuje jer je bio na drugom odeljenju,dok je došao ja sam već bila gotova

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 9:31:32   
Dani.kv
Ja vam prosto zavidim kako ste bile okruzene divnim ljudima. Meni je jedna od babica trazila cast. Parfem ili nakit i sve to u blago uvijenoj formi. Druga je dobila novac. Inace u porodilistu podelila sam par kg cokolada i sokova da bi me malko pogledali. Nemas kome da se pozalis jer je blizanacki CR kod njihovog sefa 500€. Jedino sam od srca glavnoj sestri dala sok i cokoladu jer je u pripremi kad je cula za nas slucaj dala silikonski katetar
Dr smo odneli pice i novac tek posle mesec dana i to kuci. Dr iz boksa su dobile neke lepe bombonjerice iz SLO

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 12:29:28   
pari
O ovome baš i ja razmišljam...
Koliko je to kod nas postalo normalno, a zapravo svi oni rade svoj posao...i naravno lepo je napraviti neki poklon na kraju, ali u većini slučajeva se očekuje novac... iako naravno ima izuzetaka...
Ja ću koliko god budem mogla i naravno onima koji mi se nađu!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 13:00:30   
branki*
ne znam da li sam pisala ovde,mislim da nisam.retko ce se koji dr naljutiti na cast..kad se rodio boza,dr je dobio pice i kovertu sa novcem,a babice koje su bile kafu i bombonjeru.sestre posle na odeljenju kafu i neke slatkise,kad sam izlazila.nije se bunio druser posted image .mada,evo ima slucaja kada dr stvarno nece da uzme novac..kad je boza operisan kao beba,pa nakon operacije lezao na odeljenju,mi hteli i spremili da damo kovertu hirurgu,kad mi rece sestra koja radi tamo,a ja je znala-nemoj nikako ,kaze,da dajete pare,nema sanse da uzme uopste,samo mozete da ga uvredite,ako bas hocete,kupite neki poklon,novac nikako.i ja mu kupim poklon,i cak me prvi put kad sam mu davala i odbio,nece da uzme,pa nece,meni maltene suze posle.kaze on na kraju kad je video kako sam se rastuzila-ajde,ako sve bude u redu do kraja i kad vas budem ispracao odavde,da budem siguran da je sve kako treba,uzecu..divan covek i veliki strucnjak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 13:35:43   
dunja RR
Branki, šta je Boža operisao?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 17:36:49   
branki*
dunjac,boza je ostao bez kiseonika prilikom rodjenja i kao posledica tog nedostatka na jednom mestu je doslo do slepljivanja,tj suzenja creva,tako da je sa tacno mesec dana operisao,tj dr isekao to suzenje,zakrpio i vratio creva nazad,ima rez od pupka do kraja stomaka,polozeno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 17:55:25   
Ana RR
Dunjči, možeš i neki lep novčanik ili tašnu, zavisi koliko novca bi izdvojila. Mona ima prelepe modele.

Ja ne bih ni parfem ni nakit, jer teško je pogoditi miris a šta ako nakit ne nosi? Tašna uvek treba, po mom mišljenju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 18:02:29   
Štetica
Dunja nisam jos u toj situaciji,ali ja mislim da su parfem i nakit vec neki licni pecat i da to treba svako sam da izabere.Kozna galanterija mi je ok,ako imas parice za to,ili neki lep buket cveca. Nepostoji zena koja se neobraduje cvecu.
Ili ako hoces nesto da joj ostane za uspomenu,onda neka kucna sitnica,tipa cupa ili nekog sata,mada i to mi je vec malo nezgodno za kupovinu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 19:49:56   
branki*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunjči, možeš i neki lep novčanik ili tašnu, zavisi koliko novca bi izdvojila. Mona ima prelepe modele.

Ja ne bih ni parfem ni nakit, jer teško je pogoditi miris a šta ako nakit ne nosi? Tašna uvek treba, po mom mišljenju.

slazem se za tasnu.na kraju krajeva kazes gde si kupila,pa ako joj se npr ne dopada,uvek moze da zameni za model koji joj se svidja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 20:02:45   
isidora88
ja tasnu ne bih kupovala, mozda zena ne nosi kozne tasne...
novcanik mi je ok, ili neka slika, mada mi je najlepse cvece, onako u korpi, jedan covek je doneo dr koja je porodila njegovu zenu korpu sa 101 ruzom, zena se odusevilauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 20:31:14   
dunja RR
Branki nisam znala, o srce malo. I moj Sava nije prodisao na rođenju ..kako su dr znali da ppstoji taj problem sa crevima? Jel ima neka tema gde bih mogla ovo da te pitam, da ne idemo u off

Devojke, hvala vam, baš ste me bacile u dilemu sada :)

IZVORNA PORUKA: branki

dunjac,boza je ostao bez kiseonika prilikom rodjenja i kao posledica tog nedostatka na jednom mestu je doslo do slepljivanja,tj suzenja creva,tako da je sa tacno mesec dana operisao,tj dr isekao to suzenje,zakrpio i vratio creva nazad,ima rez od pupka do kraja stomaka,polozeno.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 20:58:36   
branki*
dunjac,pisacu ti na pp,nisam tad bila clan foruma,a nigde nisam detaljnije pisala o tome.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
4.7.2014 22:21:13   
Biserce
Ni sa jednim me nije poradjala moja dr i za vreme obe trudnoce dobila je jednu cokoladu, vise nije ni zasluzila jer je bila totalno nezainteresovana! Doktorki koja me je sa V poradjala dali smo pice i svasta jos, doktoru koji me je 'cerecio' sa D poslali smo takodje pice i samo sam pomislila ne daj Boze da mi ikad u zivotu on zatreba!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 0:11:18   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunjči, možeš i neki lep novčanik ili tašnu, zavisi koliko novca bi izdvojila. Mona ima prelepe modele.



user posted image

Ja sam dr kupila parfem jos pre porodjaja i to samo zato sto sam cula da nema sanse da primi pare. A inace svima dajem kovertu i niko se ne buni.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 0:13:20   
dunja RR
A koliko stavljate u koverte? Izvinite na direktnom pitanju, ali zanima me, ukoliko se ipak odlučim na taj korak, još razmišljam ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 0:42:57   
viking
Ja moram da kažem da je meni to čašćavanje katastrofa, principijelno sam protiv toga. Doktori su tu da leče a ne da primaju tašne i parfeme za ono što je njihov posao. A ako bih baš morala da "častim", onda bih svakako dala novac, ne bih kupovala stvari, jer je velika šansa da im to što bih kupila ne treba ili im se ne dopada. Kapiram da te žene ginekolozi dobijaju tašnu nedeljno a po parfem svaki dan...

< Poruku je uredio viking RR -- 5.7.2014 0:43:46 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.7.2014 1:04:50   
Azra_
Ja sam samo, ali samo doktoru, koji me je porodio kupila poklon. I to nakon što smo zaokružili celu priču. Zaista, imala sam potrebu da se zahvalim. jako mi je značilo. Nikad ga pre porođaja nisam ni videla , ni čula za njega. Da mi nije bilo njega, ne znam kako bih prošla. On me je porodio, on radio reviziju, kasnije me obilazio svaki dan bez obzira da li je na tom odeljenju, davao savete o dojenju, ganjao sestre da mi ne donose dete jer nisam u stanju i ne smem da ustajem, raspitivao se kako beba napreduje... Hvala mu! Divan čovek.

Sestre nisu dobile ništa! Babice takođe. Izašla sam iz porodilišta kao da nisam tamo ni bila, jer ne nosim apsolutno nikakvu impresiju i potrebu da se nekome zahvalim za bilo šta. Ok, odradili su posao kako su uradili i zbogom-doviđenja. Mm je hteo da donese cveće i neke čokolade kada je dolazio po mene i bebu, nisam mu dala. Nisam osećala potrebu da na taj način izrazim zahvalnost, zapravo, nisam im ni bila zahvalna.

Dunja, bacile smo te u dilemu. Bolje da nisi pitala. Ok je npr neki novčanik. Mona ima zaista lepe. Ja sam skoro mami kupila jedan. Klasičan crn, ali zaista lep i otmen. Bio je 6000din. A u vezi koverte, šta znam... Ako npr.planiraš da za poklon koji bi kupila odvojiš 100e, onda toliko i stavi. Mada, šta znam, ja ne volim koverte, i ne umem da ih dajem...

< Poruku je uredio Azra_ -- 5.7.2014 1:06:20 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here