|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:49:33   
Alexis79
Mislim da govorimo o  razlicitim stvarima ...

Ne radi se o tome sta je casno a sta nije.
Sto se tice cele problematike ,mislim da je kod nas u genetskom kodu (da se tako izrazim user posted image ) zapisano da se kod lekara ide sa kesicom osrednje velicine.Da nam je u nasledje preneto to "postovanje " i "cascavanje" lekara.
To je sa jedne strane mito u veoma malom obliku.user posted image

I ja sam protiv toga i sigurno bih tuzila lekara koji bi mi trazio novac za neku medicinsku uslugu.
Hvala Bogu te do sad niko nije.A poznajem lekare koji imaju "tarifu".



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 18:58:58   
bea83
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja vam ne mogu opisati kako me ova tema uznemiruje...Ljudi debelo placaju za zdravstvo i onda JOS moraju da dodaju da bi dobili minimalnu negu, ili da im deca ne umiru u stomacima kao sto se desilo evo u Betaniji 3x u zadnja 2 meseca-jer uveliko prenesene trudnoce nisu zavrsene CR ili indukcijom kao sto bi bilo gde u svetu ili negde gde je "normalno".  SRAMOTA da neko ko nema para ne dobije negu koju zasluzuje.  SRAMOTA.  Svakog takvog lekara bih uhapsila i poslala u zatvor.  Sve do jednog da se svi nauce pameti. 

I ako vec uzimas mito-onda ne budi skot pa pruzi istu negu i onom ko nema, ako vec dajes extra negu ovima sto te extra placaju.  Jel siromasan covek ne voli svoje dete, svoju nerodjenu bebu ili svoje zdravlje pa da to zasluzuje??  Pljujem na sve to.



Mislim da je ovo poenta a ne ekstra nega. Nažalost, da bi dobile osnovnu negu moramo da "častimo" ili da se molimo Bogu da sve bude kako treba. Ako biram izmedju ova dva onda ću pre izabrati prvu soluciju. I zadužiću se za to, jer ni ja nemam para, ali nažalost vrlo dobro znam šta se dešava u porodilištima kad nemaš "nekog svog". Ovim mamama ništa ne znači njihov pošten obraz i ne davanje mita, jer one nemaju više svoje bebe...Jako je tužno što je u ovoj zemlji to realnost, ali moramo čvrsto stajati na nogama i prilagoditi se situaciji a ne moralisati o mitu.
O lekarima ne želim da komentarišem. Moj dr nikad nije tražio od mene niti moje mame (koja kod njega ide 17 godina) ni dinara, niti sam osetila da bi me manje ili više pazio da mu dam ili ne dam novac. Ali ja ću to svakako uraditi...doduše tek kada se sve završi i srećno krenem sa svojom bebom kući.Naravno da sam protiv davanja mita ali nisam toliko hrabra da se u zemlji Srbiji molim da nešto prodje ok. Opet napominjem da govorim o osnovnim stvarima i tretmanu a ne o dvokrevetnim ili jednokrevetnim sobama, ulasku preko reda, i sličnim stvarima. Za te stvari postoji i zvaničan cenovnik pa ko voli nek izvoli, ali za one mnogo bitnije,ljudske ne postoji cenovnik...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 19:00:14   
Inica
Iz cele ove price mogu samo da kazem da je jedna stvar hocete li castiti dr-a, babicu, ili koga vec iz nekog razloga. A sasvim druga da je to uslov za dobijanje potrebne nege (sto je kod nas izgleda cest slucaj).. I mislim da to ne moze da se poredi..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 19:05:01   
Inica
IZVORNA PORUKA: bea83


O lekarima ne želim da komentarišem. Moj dr nikad nije tražio od mene niti moje mame (koja kod njega ide 17 godina) ni dinara, niti sam osetila da bi me manje ili više pazio da mu dam ili ne dam novac. Ali ja ću to svakako uraditi...doduše tek kada se sve završi i srećno krenem sa svojom bebom kući.Naravno da sam protiv davanja mita ali nisam toliko hrabra da se u zemlji Srbiji molim da nešto prodje ok. Opet napominjem da govorim o osnovnim stvarima i tretmanu a ne o dvokrevetnim ili jednokrevetnim sobama, ulasku preko reda, i sličnim stvarima. Za te stvari postoji i zvaničan cenovnik pa ko voli nek izvoli, ali za one mnogo bitnije,ljudske ne postoji cenovnik...


E, na ovo sam mislila.. Ovo je ok, po meni ne spada u mito.. To je stvar izbora, ako imas i zelis- castis, ako ne- nikom nista..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 19:19:30   
Verus
Uzasno kazem ti...Olga slazem se sa tobom, a i sa tobom Alexis, mislim, razumem da ljude natera muka, eto, posle ovog u Betaniji, koji tata ako ikako moze NECE dati nesto lekaru?  Pa rizikuje zivot i svog deteta a i svoje zene...bukvalno te sistem naterao da jedes takva go***.  A Olga, bas ako drzava ne resi nesto, nece biti bolje. 

Ja bih radje da se to prekine, da se tim lekarima da veca plata, pa nek ih tako stimulisu da pomognu SVIMA...
IZVORNA PORUKA: Alexis79

Joj Verus evo upravo gedam prilog o Betaniji i o tim slucajevima.
Strasno!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 20:02:02   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Nataša1
Leki, problem je u tome što nemaju svi da plate lekaru kao ti. Ti lekari dobijaju platu i njihova je dužnost da ubrzaju porođaj i da daju sve od sebe da prođe što bolje i lakše. Ako mu ti daš pare, ona žena koja dođe posle tebe a nema pare da mu da, ima da na.ebe.
Kad vidim samo naziv ove teme digne mi se kosa na glavi. "A da se ne naljute"? Ja se jako ljutim! Ovo što kod nas postoji, nema nigde.

Ja se skroz slažem sa tobom.
To što ti pišeš je korupcija. Meni, do sada, niko nije ni indirektno, tražio pare. Ja sam ih dala nakon završenog porodjaja, kada već ni na šta nije moglo da se utiče i to anesteziologu za koga sam Frontu platila da dodje na porodjaj. Meni je on puno učinio i ja sam se osećala fenomenalno, praktično samo zbog njega.
ALI, da je meni neko tražio pare ODLEPILA bih. Prijavila 100%. To je za u najmanju ruku, oduzimanje licence, a ako se ja pitam-dugogodišnju robiju.
Da, ja, zato što imam para da podmitim osoblje, imam živu bebu, a neko ko nema para, ne, pa to je za metak u čelu.
To ne komentarišem.
Samo sam napisala da, po meni, mito nije ako nakon odradjene intervencije na neki način častiš medicinskog radnika, kao što ja častim frizera i kao što je neki bon-ton dati kelneru napojnicu. Ja NE KAŽEM da dr TREBA dati pare. NIKAKO. Samo da JA smatram (iako zakon tvrdi suprotno) da korupcija nije častiti nekoga POSLE intervencije. A tema je čašćenje pa sam zato pisala.
I ponavljam. NIKO ne sme imati protekciju zato što podmiti doktora. NIKO.
Svi ti doktori mogu u beli svet ako su im male plate. I nije neko iznenadjenje da su im plate male. Tako je već dvadesetak godina. Pa što su upisivali medicinu?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 20:04:38   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Inica

Iz cele ove price mogu samo da kazem da je jedna stvar hocete li castiti dr-a, babicu, ili koga vec iz nekog razloga. A sasvim druga da je to uslov za dobijanje potrebne nege (sto je kod nas izgleda cest slucaj).. I mislim da to ne moze da se poredi..


I ja to mislim.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 21:41:19   
isidora88
ovo sto se desava u betaniji ce opet proci nekaznjeno,svi oni imaju nekog svog u policiji i sudstvu i najvise sto mogu da dobiju ako se uopste i zarad javnog mira neko osudi to ce biti mozda jedan lekar i to samo gubljenjem licence na par meseci,tj. suspenzija i to je sve.
otkazi,zatvor i tako to se nece desiti jer jednostavno kod nas je korupcija u procvatu u svakoj sferi,uvek ce neko nekog podmicivati jer znaju da im ne moze nista biti. glavni problem su male i nikakve kazne za ovakva krivicna delauser posted image
i sledeci put kad se budem poradjala cu OPET platiti jer necu da se nadam da cu mozda imati srece da cemo svi zivi izaci odatle,nazalost sta se sve dogadja mnogo njih znaju i sama sam bila svedok svega i svacega i zalila one koji nemaju da plate jer su bile tretirane kao stoka nazalostuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 23:04:47   
jovicaa
verus, ginekolozi nemaju male plate u odnosu na ostale plate. i kada bi im podigli plate ne sumnjam da bi i dalje trazili i uzimali mito.



_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
9.1.2012 23:23:40   
IVA 11
Naziv teme je pomalo smijesan za nase podrucje(kod nas se nece naljutiti definitivno). Provjereno znam da mnogi dr jednostavno nece da izvrse operaciju dok ne prime pare, i to je skandalozno, jer sta ako neka nema mogucnosti da da novac, znaci treba da umre i nikom nista. Ali sve zavisi od covjeka, oni kad su pare u pitanju ne gledaju na profesiju...Moj sin je imao tesku operaciju, a doktora smo darovali 3 mjeseca nakon operacije, smatrali smo da je tad najbolje, kad se sve zavrsi, postoperativni tok, kontrole itd. Svo vrijeme(3 puta smo bili u bolnici, ukupno mjesec dana) on se ponasao prema nama kao da smo mu rod najrodjeniji, ja sam mu zbog neizmjerne paznje, zrtve, objasnjavanja svakog detalja operacije itd. prema nama zahvalna do neba, i nema tih darova kojima bih mu se zahvalila. Ja shvatam da je to njihov posao, ali moja savjest mi je nalagala da se "oduzim".

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
5.2.2012 12:48:35   
ivana70a
nisam za to. za cascavanje mislim. svaka im cast na humanom pozivu,ali mislim da nema potrebe za tim. samo se podrzava taj nepotreban trend da drugacije necemo imati dobar tretman.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 13:56:23   
vukosava
Lekarka osuđena na tri meseca zatvora zbog mita

Tanjug klikni

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je osudio na tri meseca zatvora anesteziologa Ginekološko akušerske klinike “Narodni front” u Beogradu Vesnu Mrđenović jer je 2005. zahtevala i primila mito od 150 evra od supruga jedne porodilje, objavljeno je danas na sajtu tog suda.

Mrđenovićevoj je potvrđena kazna na koju je osuđena presudom Višeg suda u Beogradu jer je posle davanja epiduralne anestezije porodilji i nakon obavljenog porođaja 8. novembra 2005. godine, zahtevala od supruga porodilje da joj za već obavljene zdravstvene usluge donese 150 evra.

Pomenuti iznos je primila, nedelju dana kasnije- 15. novembra 2005. godine, u svojim službenim prostorijama, iako je pacijentkinja za epiduralnu anesteziju pre porodjaja već platila iznos od 4.500 dinara prema važećem cenovniku za vanstandardne usluge bolnice.

*********************
Nek ih sve redom pohapse, ima mladih lekara bez posla, nece biti problema da nadju nove... user posted image

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 14:05:16   
jovicaa
cuti vuko kako cu ja onda da se dovucem do bga, ako vise ne budu primali mitouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 14:06:16   
nenja22
slazem se, super vest user posted image
i to, nadam se nije neka uslovna presuda ili tome slicno, ajd vi "fini" lekarcici malo da camite iza resetaka da vidimo kako cete sledeci put da razmislite pre zahtevanja ili uzimanja para!

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 14:07:38   
jovicaa
ovo ne znaci nista, uzimace novac i dalje, samo malo diskretnije... i pametnije, nazalost, tako je to ovde. kriminal ce se tesko iskoreniti

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 14:14:11   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

cuti vuko kako cu ja onda da se dovucem do bga, ako vise ne budu primali mitouser posted image


Nek otvore privatne pa da znas za sta placas...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 14:14:14   
Lilla

IZVORNA PORUKA: vukosava
Nek ih sve redom pohapse, ima mladih lekara bez posla, nece biti problema da nadju nove... user posted image



Iz tvojih usta u bozije usi! Sve to treba pohapsiti, sramota jedna sta se radi. Ljudi nemaju hljeba da jedu a treba doktore da podmicuju da bi ih lijecili iako su ti doktori vec placeni za to sto rade. Po svemu se znaju ugledati na zapad a po tome ne. Ovdje sestre a ni doktori ne smiju bombonjeru da prime a da ne prijave.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
15.2.2012 14:17:20   
vukosava
IZVORNA PORUKA: vukosava
Pomenuti iznos je primila, nedelju dana kasnije- 15. novembra 2005. godine, u svojim službenim prostorijama, iako je pacijentkinja za epiduralnu anesteziju pre porodjaja već platila iznos od 4.500 dinara prema važećem cenovniku za vanstandardne usluge bolnice.


Ova je bar sve obavila pa trazila. Jadne ove druge zene koje pominjete ranije na temi... Uzas.

Da se razumemo, ima pokusaja da se sve plati. Ja sam imala ogromne probleme kad sam odbila mito. Poludela sam bila. Kod mene je to imalo apsolutno negativnu reakciju i nisam mogla da skontam sta je tim ljudima u glavama sto nude pare za usluge koje se ne placaju...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
16.2.2012 9:21:17   
Anoniman
md je babici koja me porodila kad smo izasli poslao cvece

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
17.2.2012 15:16:58   
marija32
Ma gde ce ovi nasi kriminalci (generalizujem jer tako stoje stvari) da se ljute kada ih castis, to jos nisam cula ni dozivela.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
17.2.2012 15:20:06   
Brana

IZVORNA PORUKA: marija32

Ma gde ce ovi nasi kriminalci (generalizujem jer tako stoje stvari) da se ljute kada ih castis, to jos nisam cula ni dozivela.

Slazem se,jos ce i da se osmehnu user posted image ili smrknu ako su ocekivali vise user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
17.2.2012 19:39:40   
MicinaMama
U Bosni je haos oko toga,neverovatno koliko samo se mita daje doktorima ma nece da te pogleda kako treba ako mu nisi nista dao...mesec dana sambila u bolnici naslusala se i nagledala svacega.Ali ako kome treba vise dati u porodilistu na cast to je za mene babica,obicno se njima naj manje daje a one te i porode.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
18.2.2012 22:30:26   
ljubičica
Mi smo posle porodjaja, tj. dan pred izlazak dali po parfem babici i doktoru. Ja sam smatrala da su to zaslužili s obzirom kako su se ponašali, ne samo prema meni, već i prema ostalim porodiljama. Zaista su svi bili divni i to je zaista bio mali znak pažnje. I slažem se sa Leki da je skroz normalno častiti nekoga po svom nahodjenju posle obavljene intervencije. Mito i korupciju neću ni da komentarišem jer bih ja sve njih lepo na robiju pa neka se češu i gde ih ne svrbi!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako "častiti" doktora i babicu...
21.2.2012 20:39:10   
mejvis
Ja sam se sa prvom bebom porodila u Beogradu jer sam htela epidural a u mom gradu nije tada bio siguran jer je postojao jedan anesteziolog. Dakle, bila sam primorana da dogovorim sa doktorom hitan prijem kako bih omogućila sebi da se porodim da način na koji želim. To, naravno košta.
Problem manjih sredina je to što nemaju isti kvalitet zdravstvenih usluga kao Beograd i ko želi da se leči kao čovek mora da plati. Kad si iz BG-a uput se dobija za bilo koju gradsku ustanovu iz doma zdravlja.

Npr majka moje drugarice slomila je nogu, od opšte prakse dobila je uput za ortopediju u našoj opštoj bolnici gde su joj 3 puta to loše namestili. Uput za BG ne može jer ortopedija ima u našoj opštoj bolnici pa je otišla na Banjicu i sve sama platila, što zvanično što nezvanično.

Jako se nerviram zbog toga a takav sistem omogućuje korupciju.
To što niko neće da te pogleda dok ne platiš, to je tek posebna priča, ali ću onda bar da platim tamo gde je najbolje.
Treća stvar su dilovi lekara i farmaceutskih kompanija- otišla na pregled kod vaskularnog horurga i on mi dao recept za čarape za vene sa logom proizvođača i rekao u koju apoteku da odem tamo mi rekli da se te čarape rade po meri i da koštaju 10.000 dinuser posted image user posted image user posted image Naravno postoje i "obične" čarape za vene od 500- 1500din.
Ma, jako sam kivna na ovo naše zdravstvo, joj kad bi mi samo dali da ih dovedem u red....svašta bi bilo....

I pare su mito, pre ili posle intervencije (po zakonu) a poklon je poklon i on ne podrazumeva novac.


(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
3.5.2013 13:04:09   
dunja RR

Za prvi UZ posle uspešne VTO, planiram da odnesem nešto doktorki. Encimenci mi je dala ideju, obzirom da je specifična situacija - u pitanju je privatna klinika na kojoj sam radila VTO preko države, da bude nešto lično. I sviđa mi se njena ideja da to budu neki super domači kolači. Sada samo da smislim koji, imam dve nedelje do prvog UZ, pa da se bacim na delanje user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here