|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porađali ženu i operisali joj glavu
8.10.2009 11:11:20   
buhla
 Niški ginekolozi i otorinolaringolozi izveli su operaciju jedinstvenu u Evropi, a kako kažu, verovatno i u svetu! Na klinici za uho, grlo i nos beba je doneta na život carskim rezom, a tim otorinolaringologa istovremeno je operisao majku koja je imala veliku gnojnu kesu na mozgu kao posledicu teškog zapaljenja srednjeg uha.

Mariji Pejković (34) iz Vranja, koja je bila u devetom mesecu trudnoće, ustanovljen je komplikovani gnojni proces u samom dnu lobanje, koji je, da nije operisan, prema rečima lekara, mogao biti fatalan i po majku i po bebu. Operacija je trajala više od tri sata, koliko i borba da se spasu dva života.

Marija Pejković je spletom nesrećnih okolnosti, ali sa srećnim krajem, svoje drugo dete, umesto u porodilištu, na svet donela na niškoj klinici za otorinolaringologiju! Sve zbog upale srednjeg uha! Marija je rodila zdravu devojčicu tešku tri kilograma, ali kaže da nije mogla ni da zamisli uz koliko će se komplikacija njen drugi porođaj odvijati…

- Sad sam odlično! Rekli su mi već lekari da je ovo prvi takav slučaj u Evropi... Nisam se tome nadala, ali važno je da je moja beba dobro i da se ja dobro osećam - kaže Marija za „Alo!“.

Prof. dr Milan Stanković, šef otorinolaringološkog tima koji je operisao majku, kaže da se porođaj u jednom trenutku pretvorio u borbu za život i majke i bebe.

- To je bio zaista komplikovan gnojni proces u zadnjoj lobanjskoj jami sa trombozom venskih sinusa. Ona je bila u devetom mesecu trudnoće i praktično smo morali da spasavamo dva života. Prvo je tim kolega sa ginekologije sa dr Momčilom Dedićem na čelu uradio carski rez, to je trajalo nekih pola sata, a onda smo uradili operaciju srednjeg uha. Trajala je oko tri sata i to je prvi put da se tako nešto uradi na klinici za ORL, ne samo u Nišu, već i u Evropi - kaže dr Milan Stanković.

Načelnik niške ORL klinike, prof. dr Miško Živić, naglašava da je to istovremeno i dokaz i priznanje „zavidnog nivoa stručnosti niških lekara“.

- To je bila kombinovana operacija i uha i zadnje lobanjske jame. Gnojni proces je dugo tinjao. Majka je imala upalu uva i pre nego što je zatrudnela. Tako da je to, može se reći, bila gnojna kesa na mozgu koja je mogla biti fatalna. Naši lekari su sve to uradili bez komplikacija - kaže dr Živić.

I tako se, na sreću, sve dobro završilo. Mama i beba će uskoro kući, a priča o ovom neverovatnom porođaju, kako kažu lekari, objavljena je i u nekom stručnom časopisu!Izvor: Alo

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porađali ženu i operisali joj glavu
8.10.2009 11:28:04   
mamanp
Procitajuci naslov teme pomislih da lekari nisu promasili umesto da je seckaju dole oni latili glavu jer je kod nas svasta moguce...user posted image user posted image
Svaka cast nasim lekarima na podviguuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porađali ženu i operisali joj glavu
8.10.2009 13:24:21   
NadaR
Neka se i kod nas dogodi nesto dobrouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porađali ženu i operisali joj glavu
8.10.2009 13:29:45   
Anoniman
svaka im čast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here