|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 10:11:51   
eugenija
Da li dati što pre antibiotik, pa od tog sata dati sledeći put za 8h?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 10:18:33   
mihi
Pa da da se ne ceka novih 8 sati jer se za to vreme smanjikoncentracija antibiotika u serumu, sto pre pa za osam sati opet. Ja sam Milosu davala spricom jer nema sanse kasicicom sve prospe.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 10:23:31   
Jeca*
Da i ja uvek dajem špricem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 10:24:55   
mamanp
Ja mojima dajem tacno na osam sati. Natacnim alarm na telefonu i ne preskacem. U slucaju da se desi da zaboravim da im dam a proslo je dosta vremena, dajem im na sledecih 8 sati, a ako je proslo malo vremena da sam zakasnila dam im, ali sledecu turu ne pomeram. E sad ne razumem ni samu sebe.user posted image


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 10:35:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Da li dati što pre antibiotik, pa od tog sata dati sledeći put za 8h?



Ja trako radim

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 12:35:57   
Anoniman
Pa ako je na 8 sati, ipak malo preračunam. Zašto?

Zato što mi nije zgodno da detetu dajem u recimo 3 ujutru. Pa gledam da bude ujutru oko 7, pa onda oko 15h, pa oko 23h. (U 23h sam ja još budna, ne zvoni alarm, ne preti da ću ga ugasiti i nastaviti da spavam)

Ako sam počela da dajem u neko idiotsko vreme, a recimo treba da ga pije 5 dana, ja lagano pomeram. Svaku turu za po sat vremena unazad i stignem na željeno vreme. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 12:39:11   
mamanp
Ja skoro imala alarm u 12 uvece, pa u 4 ujutru, pa opet u 6 ujutru.
Prva dva za nekakve sirupe (dvoje dece, a nekako mi se u ruzno vreme uhvatise),a treci da przim razane palacinke skolarcu koji drzi dijetu.user posted image  Al' sam se tad naspavala

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 13:04:05   
eugenija
Interesantni postovi!user posted image

Hvala curkeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
15.10.2009 18:22:21   
Anoniman
Eto kada sam se hvalila... Luka je popio antibiotik u 18h, sledeći je u 2h user posted image pa u 10h, mislim da ću ga pomeriti na 17h, 1h i 9h.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
16.2.2010 1:40:04   
lothroniell
Sa antibiotikom ne valja ni kasniti ni poraniti, cak ni 10 min... I ako ste ustalile jedan tempo, pijenja/davanja ne treba ga menjati do kraja davanja. I da, kada se preskoci vreme davanja mislim da gubi efikasnost i treba se posavetovati sa dr. da li poceti iz pocetka, isto tako ne valja prestajati pre predvidjenog kraja terapije. Ovo je rekla dr. kod koje su isli moji brat i sestra kao mali...

< Poruku je uredio lothroniell -- 16.2.2010 1:43:20 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta kada se preskoči vreme za antibiotik?
18.2.2010 0:22:20   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: eugenija

Da li dati što pre antibiotik, pa od tog sata dati sledeći put za 8h?



Da! Upravo tako. Ne čekati sledećih osam sati. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here