|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 15:04:14   
branki*
po meni prehlada ne moze biti okidac za refluks.neke bebe,tj dosta njih kad su prehladjene i imaju puno slajma,povracaju i na taj nacin izbacuju i slajm.to nema veze sa refluksom.ti ga redovno prati,mislim da ce perisic bez obzira na sve imati sliku odmah da li se radi o refluksu ili ne.puno pozdrava i da sve to prebrodite sto pre!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lejla1206)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 15:19:37   
lejla1206
Hvala draga na odgovoru, ua ove dve nedelje je imao samo 3 stolice sto me je dodatno zabrinula, mada razmisljam sad nije ni imao sta da svari od tolikog povracanja.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 17:23:12   
doktorkakristal
prehlada ne moze biti okidac za refluk kao ni bilo sta drugo dete sa radja sa tim,tj sa slaboscu sfinktera,e sad u vasem slucaju je povracanje prouzrokovano virusom ,mislim da nije refluks u pitaju i da treba strpljivo da sacekas da beba potpuno ozdravi,bebe u tom uzrastu ne mogu da izbace slajm kao odrasli tacnije da ga iskaslju vec povracaju,to sto je slabije napredovao je zbog toga skoro sam pa sigurna da ce nakon prehlade sve biti ok,ali vi za svaki slucaj prekontrolisite dete ako cete se tako osecati sigurnije,pozdrav

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lejla1206)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 17:29:27   
lejla1206
Zaista ste divne i vase mi reci mnogo znace. On zaista pre ove prehlade nije imao ni jedan simptom refluksa, ni povracanje, ni bljuckanje.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 17:31:40   
doktorkakristal
tu smo sta god da treba,nazalost mi koji smo morali da prodjemo kroz to,ali cak i da bude refluks nemoj da panicis sve se to vremenom pregura,mi smo tu za svaki savet

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lejla1206)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 22:07:55   
lejla1206
Treba mi jos jedan savet iskusnih mama.....ukoliko beba povrati mleko koliko sacekati pa ponuditi ponovo?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: Refluks (GER)
24.10.2015 22:44:19   
serpica

IZVORNA PORUKA: lejla1206

Treba mi jos jedan savet iskusnih mama.....ukoliko beba povrati mleko koliko sacekati pa ponuditi ponovo?




Zavisi da li je beba odmah povratila cim je popila mleko ili je proslo malo vremena. Ja sam imala problem sa tim i trajao je bas dugo,moj sin je odmah nakon popijene flasice,nekad cak i na pola umeo da povrati u velikom mlazu,u tom slucaju bih sacekala da prodje bar pola sata i dala ponovo ali ne celu dozu,recimo ako je u to vreme pio 150ml ja bih napravila duplo manje,jer koliko god nam se cinilo da sve povrate ipak nije tako,ostane u stomacicu nesto.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lejla1206)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: Refluks (GER)
25.10.2015 1:48:24   
branki*
Lejla,kod mene tu nije bilo pravila,secam se da nekad odmah dam i popije i ne povrati,a nekad malo sacekam ,sat,kako kad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: Refluks (GER)
1.1.2016 22:42:49   
dddaca
I bas kad pomislim prestalo je, ona opet pocne. Vec dva dana povraca, vise ne znam sta da radim

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: Refluks (GER)
12.2.2016 23:41:36   
argus
Savet od mame cije je dete imalo probleme sa Ger-om. Sve sam obisla profesore i Nexium i specijalna ishrana sve je to kratko trajalo.
Po preporuci magistra Ledenka koja je iz Hr a radila je u Nemackoj na proizvodnji decije hrane Humana preporucila mi je probiotik Vitaliti premium koji je moje dete preporodio i nije unistio zeludacnu kiselinu kao sto to moze da uradi Ranisan ili Nexium.
Moje dete ima 6 godina i moze da jede sve a pre tog je do 3 godine morala da pazi sta jede.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: Refluks (GER)
13.2.2016 15:08:38   
dddaca
Gde ima da se kupi taj probiotik i koja mu je cena? Koliko shvatam tvoje dete ga je uzimalo od 3. godine. Da li moze i ranije?

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: Refluks (GER)
13.2.2016 23:13:43   
argus
Probiotik mi salju prijatelji iz Hrv....cena je 400 kuna ili 6000 - 7000 hiljada dinara .
Imate od istog proizvođaca probiotik za male bebe , naziv je Panda vitaliti, ukucajte na netu .
Pozdrav

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: Refluks (GER)
13.2.2016 23:27:10   
argus
Moje dete ga je pocelo koristiti sa godinu i sest meseci .
Preporuka je bila da se daje 1 gr na dan ujutro pre dorucka , ja sam davala pola grama ,
nije vise imala krcanje u stomacicu , bolove ,vrtenje i buđenje nocu , vodicu koja joj je non stop
curkala . Stolica joj je bila uredna , nije imala nesvarenu hranu i vodenaste stolice , pocela je da jede neke
stvari sto pre nisam smela ni da pomislim da joj dam. T o je moje iskustvo sa tim probiotikom

_____________________________

Srećna mama

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: Refluks (GER)
28.5.2016 16:58:07   
manela
Ima li neko iskustva sa dr Nenom Ristić,gastrenterologom iz Tirsove?Zakazali bi privatno kod nje ali ne znam bas apsolutno nista o njo

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: Refluks (GER)
7.9.2016 8:17:43   
Anck Su Nmaun
Evo da se javim i u temi.
Ja sam sad ubedjena da V ima Refluks user posted image
On je jos u porodilistu malo vise bljuckao ali nista znacajno jer je bas lepo napredovao do sadaa. Sad za mesec dana samo 390 gr. user posted image
Ali basss dosta izbljucka posle podoja. Dr, je pomislila da nemam mleka pa da mu dodam posle podoja AD ali i ako malo povuce on sve izbaci. Izbaci i bez dodavanja.
Kako se resavaju takve stvari?

Da ne govorim koliko puta smo se izbljuckali i kod dr po ordinaciji, i po restoranima, parfimeriji..to su sve lokvice onako kad mi sleti preko ramena. Do sad nam je bilo poznato njegovo bljuckanje ali sad kad je bas malo napredovao bas me zabrinulo user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 7.9.2016 8:18:48 >

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: Refluks (GER)
7.9.2016 8:38:24   
vocicana
Javices se decijem gastroenterologu, ima resenja malo sa terapijom. Nemoj se toliko sekirati, bas sam se i ja potresla, znam da si pisala kako je lepo napredovao svakog meseca, ne sekiraj se. Ako mislis da je to, odmah dete lekaru, bez cekanja. Dusa mala, a kao med je,gledala slike skoro. Malo je dodao, ali ti idi pa ce ti dr najbolje reci.
Ne zatvara se poklopac iz jednjaka u zeludac, zato to tako ide. Ne pokaze se odmah, ali sredi se sa vremenom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: Refluks (GER)
7.9.2016 8:50:54   
Anck Su Nmaun
Danas svakako opet idemo kod Dr. da pogleda nalaz urina,a ni drugi pentaksim nije primio dok ne stignu nalazi, pa cu videti gde ce nas uputiti i sta i kako dalje.

Evo sad sam ga podojila i dva puta je bljucnuo po meni i jos tri puta po krevetu pre nego sto je nastavio da spava. Sta je sad njemu ostalo u stomacicu user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: Refluks (GER)
7.9.2016 8:52:15   
Anck Su Nmaun
A interesuje me jako mame koje su samo dojile, znaci bez AD, kakve su terapije mogle dobiti za to? jer vidim kad je na Ad da se daje nego odredjeno za GER, a sta kad samo dojim??

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: Refluks (GER)
7.9.2016 12:51:31   
cockic
Ank probaj da sisa par minuta jer mozda brzo vuče i onda mu dodaj bas malo ad tipa smuckaj oko 50 ml.mozda mu tvoje mleko retko kod nas je to bilo od starta je cera bljuckala i ja sam bila u ovoj temi.a ger nije bio u pitanju.isto tako oko trećeg sam joj uvela ad i prestala da bljucka.znaci nek sisa i prekini ga pa mu daj ab.ona je bas brzo sisala i naravno posle podoja užas dok svari pola bljucne isto danju isto noću.setala je i onda se malo muči pa izbaci bas dosta.kod nas je bilo u količini ko času vode da prospes što je meni bilo delovalo puno a dr kažu da je to normalno i bili u pravu.ja čak prosipala da vidim koliko je to user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: Refluks (GER)
7.9.2016 13:41:04   
milicicak

Bljuckanje je normalno za malu bebu koja halapljivo sisa a pri tom je potrebno i neko vreme da se sfinkter razvije i ojaca. Postoje tzv happy burperi, deca koja bljuckaju ali sasvim normalno napreduju i nemaju nikakve tegobe. Tebi se mozda cini da on puno bljucne ali je to najbolje da proveris tako sto ces pored izbacenog sadrzaja prosipati kasiku po kasiku vode i otprilike odrediti kolicinu. Pomaze dojenje u kosom polozaju i drzanje bebe u uspravnom ili kosom polozaju 30-45 min nakon podoja kao i prekidanje podoja da beba podrigne.
Refluks ces prepoznati po tome sto se hrana cujno vraca iz zeluca i bukvalno se cuje kako seta po jednjaku a beba se izvija i jeci...
Mislim da je kod vas sve normalno ali je normalno da si zabrinuta iako ja mislim da 400g nije malo, narocito ako je bebac dodavao puno prvih par meseci.
Jedan od nacina da proveris je da mu das svoje mleko sa kasicicom pirincane vode. To ti je bukvalno raskuvan pirinac. Kuvas pirinac sat vremena i dodajes malo po malo vode dok se malte ne ne pretvori u kasu pa kasicicu te kase stavis u svoje mleko i das mu na flasicu
Pozdrav i srecno

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: Refluks (GER)
15.9.2016 10:51:28   
Anck Su Nmaun
Ipak je GER
Odradili smo UZ, i bar sad znam kako i sta dalje. Primetila sam da AD manje izbacuje , ali sam saznala i zasto jer se formula teze vari a majcino mleko je lakse pa je zato mnogo vise bljuckao.
Boricu se da i dalje dojim, juce je samo jednom predvece pio AD inace ceo dan sam ga samo dojila. Necu ga terorisati da to bude neka kolicina bas zbog bljuckanja, koliko popije-popije, ali cesce.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 15.9.2016 10:53:17 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: Refluks (GER)
15.9.2016 11:23:22   
dijana1*
Anckuser posted image
Probaj cesce a po malo kao sto kazes. Nadam se da ce biti lakse kada krenes sa cvrstom hranom.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: Refluks (GER)
16.9.2016 8:06:09   
Sandricak
Anck, sad sam citala tvoje ranije postove u ovoj temi, i vidim da nam se desavaju slicne stvari... I posle svakog podoja kad ga dignem da podrigne, prvo podrigne i onda posle par sekundi izbaci mleko kako si napisala, preko ramena pa fljusne na pod i napravi se barica. Kako pije ad mleko svaki drugi obrok tu hranu ne bljucka toliko, ali moje mleko samo leti...i posle tog bljuckanja jos koji put bljucne po malo.. sad sam se zabrinula, ali lepo je napredovao prvi mesec...


_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: Refluks (GER)
16.9.2016 9:28:15   
Anck Su Nmaun
Sandricak, ista stvar, bas kako si napisala. Ko bi rekao da u trecem mesecu tek otkrijemo obicno se tada vec smanjuje ali eto.
I mi smo super napredovali prvi mesec cak nam je rekla da ne preterujem vec da mu odmah izbacim nocni , drugi mesec super a treci ..bummmm!
Savetovala nam je tu dohranu bas za GER jer je gusca, mada on i Bebelac manje izbaci ili ne izbaci. Ali u svemu tome ja zelim da ga dojim, tako da ipak necu da uzimam tu dohranu. Povecalo mi se mleko, juce ga ni jednom nisam dohranjivala , jedino sto smo uveli tu jednu kasicu od pirinca.

Sandricak samo prati, moj ti je savet, da vam se ne desi sto i nama da malo procitac o GER-u , nije to nista strasno jedino kako sa takvom bebom postupati. I ako ima GER samo treba malo obratiti paznju...
Cesce a po malo hraniti,
uvek gledaj i dok je hranis da joj glava bude uzdignutija u odnosu na telo,
podici mu uzglavlje u kreveticu, ispod stavis neki peskiric,
Odmah posle hranjenja podici uspravno i nositi je oko pola sata manje bebe, vece 15-tak min, s tim sto je ne prebacis preko ramena da bebi ne stisne zeludac nego u visini vrata,
Kad prepovijas nikad bebu ne dizes za noge nego je okrenes pa stavis pelenu,
kad je ljuljuskas opet nikad gore dole nego levo desno,
ako spava na bok stavljaj je na levi bok jer se tako prirodno zatvara taj "poklopac"...

Ja sam se dobro iscitala i pre nego sto nam je jutros nas pedijatar rekao sta da radimo, a tek smo juce ustanovili da imamo GER, ja sam detetu evo za 10 dana pogigla kilazu na normalutj. taman toliko za koliko je "kasnio" user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.9.2016 9:42:35 >

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: Refluks (GER)
29.9.2016 15:29:06   
Sandricak
Mi smo bili u Decijoj, poslao nas pedijatar da uradimo uz stomaka, ali tamo rade ludaci..Ubedjuju me da nema potrebe raditi uz jer mu je bljuckanje i povracanje pojacano zbog slinica i sekreta.. Doticna dr koha je bila dezurna prepisala mu hrpu lekova za prehladu, a da nije trazila bris, krvna slika mu skroz uredna. I jos mene napala kako ja nemam pojma i radim njen posao. Ludaci majke mi..
Nas pedijatar se nije slozio sa tim misljenjem sad idemo na svakevdve nedelje na merenja pa cemo videti na iducem merenju da li napredujemo dobro ili ce nas opet slati na uz...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here