|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 21:34:10   
Ana RR
Ima, ali mislim da moraš kupiti direktno od investitora da bi imala pravo na povrat.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 21:41:40   
Duškić
Ima povracaj pdv znam, ali takodje imas neke uslove kao i za sve.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 21:59:35   
dddaca

IZVORNA PORUKA: isidora88

Subvencionisane kredite mogu dobiti samo vojna lica. Za ostale gradjane vec neke 3,4 godine ne postoji pomoc drzave i obavezno je ucesce od 20%


Ne mora ucesce uvek, zavisi sta zalazes. Ako je nekretnina koju zalazes vrednija od vrednosti nekretnine koju kupujes u odredjenom procentu, mislim da ne treba depozit.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Stambeni kredit
3.11.2017 9:27:32   
bubulence
Pravo na povrat pdv imas samo ako je u pitanju prva nekretnina i ako kupujes direktno od investitora. Ako je prva nekretnina a stariji stan, onda ste oslobodjeni placanja poreza. I to, onaj koji dize kredit je oslobodjen poreza za 40kvadrata, svaki naredni clan po 20. Znaci ako vas ima troje mozete biti oslobodjeni za placanje poreza na 80m2 (40+20+20)...
Mi vec imamo stan, tako da te olaksice nemamo...
I ja sam cula da subvencija odavno nema, zato me je to malo zbunilo...
Isi, vi ste kupili stan?

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Stambeni kredit
3.11.2017 9:37:18   
isidora88
Dacco ali ko ce dizati kredit a da zalaze imovinu vredniju od kredita? I banci se ne daje depozit, nego ucesce ide prodavcu, banka isplacuje 80% vrednosti procenjene cene nekretnine, a ovaj ostatak od 20% moze da izbegne, mogu u inbox koga zanima detaljno.
Bubulence da, kupili smo stanuser posted image
I za povrat pdv-a i za oslobadjanje od poreza ide 40kv za vlasnika i po 15kv po clanu domacinstva. Jedino da znate da vasa deca u tom slucaju jednog dana nece imati pravo ni na povrat pdv-a ni na oslobadjanje od poreza.

< Poruku je uredio isidora88 -- 3.11.2017 9:39:08 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Stambeni kredit
3.11.2017 9:51:36   
bubulence
Isi to sam propustila. Neka vam je sa srecom user posted image .
Jao jeste, 15m2 je po narednom clanu, pogresila sam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Stambeni kredit
3.11.2017 10:44:23   
dddaca
Isidora, znam za takav slucaj. Zalozice onaj koji je siguran da moze da vrati.
Sto se depozita tice, pogresno sam se izrazila. Da, ucesce se daje prodavcu i to se definise ugovorom. Sto se 20% tice, poslaces mi pp user posted image
A sto se povrata pdv tice, to ne znam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Stambeni kredit
3.11.2017 10:49:55   
IvanaSK RR
Povrat pdv-a je kao sto je Bubulence gore napisala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 16:25:18   
vonavoj
Definitivno smo presekli mm i ja da uzmemo kredit za stan..u losim odnosima sam sa majkom..kuca gde zivimo je pola na mamu pola na tatu..nemam ja zivaca da bilo sta petljam sa njom..a pri tom treba da je delim sa dve sestre..
Moze li mi neko objasniti sta znaci ovo 80%..taj povrat..nama bi trebao stan od min 70m2..jer ce nas biti petoro..to je bar 56.000evra...icicu u banku da vidim da li mogu toliki kredit da uzmem ili moramo zajedno mm i ja..jer je moja plata mala..
I kako izdrzavate sa ratama,dazbinama..nama su primanja 100.000..imamo kredit od 16.000 jos 4 godine..uh..treba izdrzati..a nemamo nikakvu pomoc niti nasledstvo..tj.lazem dobicu trecinu kuce kad moji umru i prodamo je..a realno mogu i ja pre njih.. pu pu .ali kakvo je vreme doslo..znaci moramo sami da presecemo i zapnemo..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 16:25:54   
vonavoj
I jos jedno pitanje..da li je ucesce obavezno..mi nemamo ni evro u steku..user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 16:28:44   
Anck Su Nmaun
Draga slicni smo sa primanjima a rata nam je 230 e gore dole . Jos sam i ja pod nekim malim kreditom jos 3.5 g.
Jeste da bi nam.zivot bio mnogo laksi da smo nasledili neku kucu i da imamo cisto plate ali tako je. I opet bih birala.pre kredit i svoj mir nego zajednicu.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 16:29:40   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: vonavoj

I jos jedno pitanje..da li je ucesce obavezno..mi nemamo ni evro u steku..user posted image

Mislim da jeste al.mi smo za toliko vise digli taj kredit koliko se secam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 16:34:37   
vonavoj
Uh.umirila si me..kazi mi koliki ste kredit digli da vam je rata 230e..

< Poruku je uredio vonavoj -- 24.2.2018 16:35:36 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 16:38:35   
vonavoj
Sad citam unazad kao moze i cenkanje sa bankom..nama je sad u intesi kao kamata 3.5%..a moja firma radi sa intesom..da se ja lepo pozovem i odem sa gazdom..hahaha.i dpbijem bolje uslove!

< Poruku je uredio vonavoj -- 24.2.2018 16:39:04 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 17:13:03   
dddaca
3.5 % je visoka kamata. Pogledaj ponude ostalih banaka. Mislim da idu ispod 3%, oko 2 i nesto. Racunaj na to da je prebacivanje plate obavezno. Ako uzmete na suprugovo ime u tom slucaju on prebacuje platu, ali ako udruzite primanja, onda verovatno morate oboje. To nisam sigurna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 17:44:10   
suzi kju
Ja sam stambeni digla pre 5 godina i tada je kamata bila 4,5%i to je bila najpovoljniju kamata u tom trenutku.
Sada sam u societe i radila sam aneks ugovora kojim su mi odobrili smanjenje kamate na 3,3 %sto je fantastično.

Intesa je pre nekoliko meseci davala (novim klijentima) kamatu od 2,6%sto ne daje nijedna banka.
Ja nisam htela da se prebacim tamo jer se onda radi kompletna ponovna obrada kredita sa korporacijom,pa ne bih imala neku uštedu.

Učešće je minimum 20%,u našem slucaju država je davala subvenciju i min učešće je bilo 5%,mi smo imali para pa smo dali čitavih 8%učešća user posted image
A to su vam kasnije u vratili pdv, jer je prva nekretnina na moje ime.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 17:50:23   
Anck Su Nmaun
Jel neko tuzio banku za ovo oko obrade kredita sto je naplacivano?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 19:51:23   
vonavoj
Lazem..pise 2.5%..a eks 3.29%..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 21:15:53   
Anck Su Nmaun
Nama se rata stalno menja , kaze mm sad je 199.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 22:01:46   
dddaca
Anck, pogledaj na sajtu efektive, mislim da su oni pisali o tome i o troskovima koje imas u vezi podnosenja tuzbe

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 22:10:03   
Anck Su Nmaun
Ma znam ja sve to al ne znam nikoga da ih je stvarno tuzio.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Stambeni kredit
24.2.2018 23:09:02   
jess021
Von, proveri uslove i u Erste banci. Mislim da se kod njih ne naplacuje obrada kredita.
Gledaj na taj kredit kao na nesto dobro, ulaganje u buducnost i vas dvoje i vase dece. Da je nesto super i extra bas i nije, ali tvoj mir nema cenu.
Sad u maju ce biti 8 godina kako smo podigli kredit, bas brzo proslo:)

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Stambeni kredit
25.2.2018 3:12:11   
Sanjica26 RR
Mi nazalost trenutno ne mozemo da uzmemo kredit. Ja nisam za stalno. Mm je prijavljen na iznos koji nije ni minimalac koliko treba da bi nam odobrili kredit. Pitao je da se to promeni. Ove godine ne moze jer je vec predato kako se zove koliko iznosi pausalni iznos. Za sledecu cemo da vidimo da li cemo uspeti. Ja sam nesto izgubila nadu, jer evo 10godina kako smo podstanari. Mada, mm kaze da ne gubimo nadu.
Elem, dosta toga druga strana moze da pomogne, ali nece. Sa time smo se odavno pomirili i zbog toga smo resili da uzmemo stvar u svoje ruke.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 25.2.2018 8:17:55 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Stambeni kredit
25.2.2018 8:11:58   
vonavoj
Jess.nema ni u Intesi obrade kredita..
U Sanjice.i vi ste silne pare dali kao podstanari..mogli ste i stan kupiti..
Sreca moja da sam za stalno od prve godine..ali mi je plata mala..videcemo koliki ce mi odobriti..u Pa su skocile cene..zbog blizine Beograda i dobre veze sa njim..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Stambeni kredit
25.2.2018 8:20:42   
Sanjica26 RR
Von, jeste. user posted image Ajde da se nadam (sto kaze mm) da cemo uspeti sledece godine. Kad smo do sada cekali, ajd barem jos malo. Kaze mm pre neki dan taman da zaokruzimo 10 godina braka. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here