|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 15:07:53   
IvanaSK RR
Nisam te bas razumela.. U cemu je razlika jel sisao ili pio mleko na flasicu posle? Mleko je mleko user posted image trebala si mu dati malo vise jabuke pa odloziti mleko user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 15:25:39   
Misha i Ljisha
Pa znas ono kad isprobavaju nrmaju jos pun obrok i onda posle probe das da dosisaji. Pa pitam jel tako i sa dohranom? Ili treba da prodje neko vreme od jela do dohrane. Mozda bi mu to bilo bolje za stomak? Kazem pod stresom sam i toliko filozofiram. Sa D mi je sve bilo kristalno jasnouser posted image sa ovim mi nista noje jasno

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2018 16:02:55   
IvanaSK RR
Pa ponašaš se isto kao kad bi sisao. Mada sam ja, generalno, izbegavala da im odmah posle dajem mleko. Nije mi mleko uz sve islo 😂😂😂

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.9.2018 15:23:40   
Rosita
Dala sam N gnječenu bananu i to je išlo ok. Ona može da se dobro ugnječi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.9.2018 15:50:01   
IvanaSK RR
Da, bananu nikad nisam blendala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.9.2018 7:15:39   
Misha i Ljisha
I P sam juce dala bananu da proba. Svidja mu se. Danas ide malo vise pa cemo videti. Isto sam gnjecila.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.9.2018 11:01:52   
Maslacak15
kupih hipove pahuljice sa 5 zitarica da kombinujem sa vocem. Uvodim gluten. To je novo. Inace ne jede mnogo ali to sto oce pojede ok. najcesce te zitarice proso,pirinac kukuruz pomesane sa blendiranom mkruskom ili jabukom. Od povrca sargarepa krompir i bundeva do sada. Nisam pod presijom ali gluten ocu da uvedem jel smatram da treba zbog razvijanja tolerancije na isti. To je neka kombinacija psenica raz hmelj itd. Bez secera.
Inace sto se tice tih pahuljica u kartonu bas treba gledati sastav. Ima ih mnogo , narocito vecernjih griz itd gde secera ima i po 30 gr na 100 gr. I kod milupe i kod hippa i kod alete. Ali svi proizvodjaci imaju i par varijanti bez secera. Obicno je onda naglaseno bio .

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.9.2018 14:33:18   
Rosita
Ja pitala dr za gluten, ona kao i pre 5 g- kaže sa 8 m. Ja ću videti, negde ću na sredini verovatno....

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.9.2018 15:11:11   
Maslacak15
ja u ovo verujem jer mi je skroz logicno:

https://cot.food.gov.uk/sites/default/files/cot/cotsacnstatementgluten201101.pdf

i potvrdjeno je u dosta studija. Osim toga Svedjani su sproveli retrospektivnu populacionu studiju. Dok su preporucivali cekanje imali su vecu stopu celijacne bolesti nego kad su promenili praksu i poceli da savetuju rano uvodjenje, znaci izmedju 4-6 meseci.


sustina je da se tolerancija imunog sistema lakse formira ako se sistem izlozi ranije glutenu nego ako je imunisistem jaci i zreliji ( i time agresivniji).

A jasno mi je da u Srbiji mnogi drugacije preporucuju. I svako naravno sledi svoj instikt. Ja nemam loseg iskustva i sutra probamo kasicuuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.9.2018 19:24:55   
Misha i Ljisha
Nasa stara dr je rekla moze gluten pre sestog to jos pre pet godinA. S obzirom da mama ovo jako sporo idw necemo stici do glutenA do pola godine 🤣

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.9.2018 23:09:19   
Rosita
Mi smo danas proso uveli .
Kakva su pravila za meso? Količina, je li kad peihvati kao šakixa? Učestalost nedeljno?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.9.2018 0:03:55   
Misha i Ljisha
Joj Rosi valjda ce se javiti mama jo. Njoj je jos sve sveze. Ali mislom da meso ide svaki drugi dan kad se uvede a izmedju ide zumance kad njega uvedes i riba. Bar sam ja tako sa D. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.9.2018 9:22:17   
IvanaSK RR
Meso otprilike tri, četiri puta nedeljno. A ja stvarno nisam merila koliko, malo parcence stavim, nekad bude vise nekad manjeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.9.2018 10:08:38   
milicicak
Ja sam meso davala svaki dan za rucak, otprilike 50g

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.9.2018 2:26:32   
aleksandra4
Mi imamo 4 meseca i 17 dana i svaki dan po podne mu dam pola po neki novi obrok pa posle adaptirano mleko.Kada bi mogli celu kasicu toga sto probamo

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.9.2018 6:09:15   
Misha i Ljisha
Aleksandra moj P ima skoro 5 meseci. Jos nema 1 pun obrok. Menk je ok sa sest meseci da ima 1 pun obrok. S tim sto ja dajem 3 dana za redom. I uvek prepodne uvodim ako ima reakcije da se ispolji do uvece. I ono po pe esu prvi dan dve kasicice drugi dan 5 treci dan kolko nam ide

(odgovor članu aleksandra4)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.9.2018 8:42:18   
vonavoj
Jos malo,pa cu i ja u ovu temu..ja sam uvek uvodila prepodne..A kad sam meso uvela,jele su svaki dan,merica je velicina njihove sake..tako nam je dr govorila..kad sam uvela zumance,onda sam naizmenicno davala. Svakodnevno meso ne mozw da skodi,cak sta vise..kod anemicne dece se i potencira.Moje su jako brzo pocele da imaju pun obrok sa uvodjenjem,bukvalno posle 3 dana su jele punu meru Milupa pirincanih kasica.Dok god beba hoce da jede se daje.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.9.2018 9:57:35   
Rosita
Moj može sladak obrok da pojede pun, kako kad. Ja ne merim, sipam u čunijicu. Zato mu nudim 2* dnevno.  Al on je dete koje tako jede, 5 obroka dnevno i to je to. Ja samo prvi dan dam malo, posle koliko hoće. Zapravo mešam novo u staro. Povećam novo i to je to, a obrok je obrok- uvek nudim u nameri da bude obrok, pa koliko hoće, dam da dosisa, a kad uvedem i prihvati meso, neću davati da dosisa. Uhvatila sam šemu ako uvodim novo "slano", pre podne jede slan obrok. Ako je novo slatko, obratno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 11:04:24   
Maslacak15
mali update. Ne ide nam lose iako je to jos sve eksperimentalno, jednom do dva puta dnevno mozdad 50 ak grama ili malo vise pojede. Ali jede. Od povrca probali smo krompir, bundevu, sargarepu, pastrnak. Od voca, jabuka, kruska, banana i avokado. I dve vrste pahiljica koje sam pominjala jedne pirinac/proso/ kukuruz i druge 5- zitarica glutenske. U kasice blendirano voce...Meso jos nisam mozda sledece nedelje neku junetinu. Videcu i pirinac i tikvice.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 11:07:19   
Rosita
Lepo, maslačak!
Mi smo bananu, jabuku i šljivu od voća. Od povrća krompir, bundevu, tikvicu, šargarepu. Od žita- proso. Juče malo mesa- piletina. Slatko ide, slano lošije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 11:21:33   
Maslacak15
superiska. e da sljive na njih sam i zaboravila da postoje, a malopre sam i ja citala da se preporucuju za rano uvodjenje zbog lake probave i male kiselosti. Pogledacu da kupim negde. Hvala na tipuuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 11:37:55   
Rosita
N je šljivu baš lepo prihvatio :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 13:33:35   
Misha i Ljisha
Mi smo uveli bananu i jabuku od voca. Od povrca krompir sargarepu o uvodim tikvicu danas drugi dan. Od zitarica cu paletu za koji dan. Pa cu i sljivu. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 15:36:59   
Rosita
Do kad ćete voće termički obrađivati? Ja pečem jabuku i šljivu. Ukusnije mnogo nego kad se bare. Ne sad bogznakoliko, ali pečem. Kad dođe račun zq struju💣.
Bundevu sam sinoć pekla uz proju a jeo je oko pola 12 danas. Stajalo u frižideru.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.9.2018 18:24:13   
Rosita
Dala sam N kupovnu kašicu jabuka- šljiva, nisam stigla da spremim, dodala bananu. Piletina je išla sa bundevom- slatkasto je.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here