|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 7:35:27   
Beca.t
Prvo da pozelim dragoj Bebani brz i lak porodjaj i kratak boravak u Gak Visegradska!!! Srecno draga nasa, znam da danas ides u bolnicu!
Blizanac, nisam imala gorusicu ali probaj sa nekim bademima, suvim grickalicama...i to ce da prodje draga! 
Bila sam kod dr juce, CR zakazan za 24.1. A dan ranije idem da odradim sve analize. Kaze dr da se primirim i ako bude nesto ranije da je odmah zovem. Budna sam od 5, hvata me mala frka, treba sad biti miran u narednih 9 dana.

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 7:53:45   
blizanac2
Despasito, hvala na savetu, trudim se da primenim sve sto sam negde cula ili procitala. Zanimljivo je sto nemam nikakve zudnje za hranom, za sad samo eleminisem ono sto mi je zasmetalo u bilo kom smislu. 😘Nema nam Bebane vec par dana. Nadamo se da ce brzo stici i na red i da ce sto pre kuci kod decice!  Ma proci ce, sve su to slatke muke. ☺️ Beco, priblizilo se i tebi. Opet neko iscekivanje i cekanje, to nas prati od pre trudnoce htele mi ili ne. 🙂 Ali verujem da ce sve biti kako treba! Ja idem veceras na kontrolu, jedva je cekam. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 14:24:14   
Bebana17
Zene moje, meni tek za 23.,januar zakazali carski, ne mogu da verujem da im se isplati i da neko ima vajde od toga sto ce me drzati osam dana u bolnici pre sekcije. Beba je 3385 grama, okrenula se glavom na dole, verujem da su mi zbog prethodnog carskog zakazali opet carski. Ja cu se razboleti toliko dugo bez dece. 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 14:28:41   
Beca.t
O Bebana, pa oni nisu normalni! U Misovic dolazim na dan CR, ako se ne daj Boze nesto ne desi pre...ali sve bolnice gledaju da sto pre isprate trudnice i porodilje. Drz se bebana! 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 14:39:42   
blizanac2
Jao pa oni nisu normalni, 8 dana tu da se razbolis od raznih prica i gluposti samo. Cemu to bas ne razumem. Ne daj se Bebana, mozda beba i sama krene ranije pa se to obavi pre 23. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 16:34:11   
Bojana05
Stvarno bezveze sto moras toliko da cekas ali kad vec moras probaj da odmaras,naspavas se i skupis snage za posle☺️☺️I ja bila na ultrazvuk,sve je super,i posteljica i plodova vodica i grlic,da odmaram jos ovih nedelju dana,da bebac ima punih 38 nedelja pa onda kad hoce😁😁kaze doktorka nisu pluca jos sasvim zrela pa da mirujem da ne isforsiram nesto pre sledece nedelje. Inace sada bebac ima 3 kg i ja se iskreno nadam da nece dobiti preko 500-600 u narednim nedeljama😜😜jesce kada izadje,sve me strah da ne bude prekrupna beba.... ja o Blizanac ne znam za gorusicu,sreca nisam je imala ali stvarno pih,pih🤮🤮drzi se,jos malo ostalo... Znaci Bebana i Beca ce u dva dana da nam se porode👏👏👏🤗🤗🤗🤗zelim vam punoooo srece,drage zene ali svakako se cujemo do tada🥰🥰🥰🥰

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 19:28:59   
Despacito
Bebana i Beco želim vam lak i uspešan porođaj i da vam vreme što pre prođe! Držite se😆 i pišite nam.. 

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
16.1.2020 12:52:47   
Bebana17
Zenice, mene je moj dr pustio na vikend, evo mene kod kuće sa svojom dečicom, jeeee, mnogo se radujem zbog toga... U nedelju ujutro moram da se vratim, pa ću onda ostati do četvrtka na odeljenju. Pa ujutru u četvrtak carski rez. Ako sve bude išlo kako treba. U četvrtak ću biti ravno 39+0, ako ne krene ranije porođaj.
Deca su pala u nesvest od sreće, toliko su vrištali i smejali se kad sam došla, izljubiše me i izgrliše me, mamine maze lepe....
Toliko sam se priča naslušala u bolnici, a bila sam tamo samo jedan ceo dan... Gledam te žene na odeljenju, svaka druga je depresivna ili barem tako deluje, možda tako utiče zatvoren prostor na ljude. Ja nisam iz te priče, mene smeh održava i pokreće...
Ljubim vas sve, samo da se sve dobro i zdravo završi i po nas i po našu dečicu...

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
16.1.2020 13:13:45   
blizanac2
E bas divno Bebana! Ja danas kazem muzu, zene leze 8 dana pre carskog, i dalje sam u soku. Razbolis se od svih prica. Ponesi neke knjige, dobru muziku i ne dozvoli da te ozrace tom negativom, stize beba uskoro. ☺️ Uzivaj za vikend, mazite se i maziteee 😊❤️❤️❤️


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
16.1.2020 21:55:17   
Despacito
Super vesti Bebana! Taman da napuniš baterije! Sve je dobro za sada😊

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
16.1.2020 21:55:50   
Beca.t
Divno Bebana!!! Sjajna vest! Uzivajte! 
A nas dve, da budemo hrabre i jake! Dan za danom..i da nam bebice budu dobro! 😘😘😘
Despacito, hvala!!!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
16.1.2020 23:44:36   
flamingos
Bebana,divno,uživajte.Srećno.Svim trudnicama želim sve najbolje.Odmarajte,čuvajte se,pa da svi slavimo na našoj RR kada stignu bebe❤Ljubim vas sve.❤



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
18.1.2020 12:56:34   
marketing RR
Drage naše trudnjačice, pozivamo vas da napišete koju reč u temi Fitolat, jer sponzor će pokloniti 3 Fitolata - u pitanju je prirodni preparat koji je sjajna pomoć u dojenju.
Ako ge niste koristile napišite da bi ste želele da probate, a ako već imate iskustva napišite nam ih u temi OVDE KLIK.

Požurite jer uskoro saznajemo dobitnice
user posted image

< Poruku je uredio marketing RR -- 18.1.2020 12:57:05 >

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
19.1.2020 13:54:11   
blizanac2
Gde ste zenice, kako ste? Beco kad ti ides u bolnicu? Bebana jesi li ti danas otisla u Visegradsku? 

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
19.1.2020 21:44:10   
Beca.t
Draga Blizanac, odgovorih al stranica RR nije radila...sad ponovo.
Idem u cetvrtak da radim analize, pa u petak ujuttu u bolnicu, ne znam kada sam na programu. Hvata me frka,drzite Bebani i meni pesenice🍀
Kako si Bebana? Jel si u GAK-u?
Blizanac jel bolje sa gorusicom, kako si?
Ostale trudnjace ljubim! Ima li Ikimame  zemunke..One su se verovatno i porodile.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
19.1.2020 21:51:53   
blizanac2

Joj Beco pa priblizilo se i tebi. 🙊😊 Mislimo mi na vas i drzimo fige jako!!! Kad ne jedem super je, uvece ne smem nista jer ako jedem povracam. 😑 Ja inace pokusavam da ucim, koja je to patnja, mozak cao. 😅 Beba mi je bas postala aktivna, vec danima ne miruje. Beco jel si spremila sve za bebu? Bebana drzimo fige 💞
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Draga Blizanac, odgovorih al stranica RR nije radila...sad ponovo.
Idem u cetvrtak da radim analize, pa u petak ujuttu u bolnicu, ne znam kada sam na programu. Hvata me frka,drzite Bebani i meni pesenice🍀
Kako si Bebana? Jel si u GAK-u?
Blizanac jel bolje sa gorusicom, kako si?
Ostale trudnjace ljubim! Ima li Ikimame  zemunke..One su se verovatno i porodile.



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 0:57:52   
Beca.t
Ih ta mucninca, zna da zeza i kasnjje, mozda ti je neko jelo malo poremetilo varenje pa ce da prodje..jesmo, sve sml spremili, i krevetac danas. Ja se spakovala za bolnicu pa sada lagano. Samo jos hmu da oriba kadicu i nadje ono za stavljanje bebe, ali to neka bude njegova obaveza, ja vise ne mogu da razmisljam...bas je pamecenje caos u trudnoci.😀
Jako jako me danas nisko pritiska, evo i veceras pa pomislim da ce krenuti bebac...valjda je to normalno, vec ssm i zaboravila od prve trudnoce. Ali svaki dan u 9.m kako odmice  je tezi...toliko beba zauzima prostora, da gura sve organe u stomaku.
Lepo spavajte! 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 8:17:15   
blizanac2

Oo super, sve spremno, sad pokusaj samo da odmaras, zurka te tek ceka. 🤗 E to tek ne mogu da zamislim, kad ne bude vise mesta za vrpoljenje i gimnastiku. 🙈 Samo da sve prodje kako treba, svima nama, sve ostalo cemo lako! 
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Ih ta mucninca, zna da zeza i kasnjje, mozda ti je neko jelo malo poremetilo varenje pa ce da prodje..jesmo, sve sml spremili, i krevetac danas. Ja se spakovala za bolnicu pa sada lagano. Samo jos hmu da oriba kadicu i nadje ono za stavljanje bebe, ali to neka bude njegova obaveza, ja vise ne mogu da razmisljam...bas je pamecenje caos u trudnoci.😀
Jako jako me danas nisko pritiska, evo i veceras pa pomislim da ce krenuti bebac...valjda je to normalno, vec ssm i zaboravila od prve trudnoce. Ali svaki dan u 9.m kako odmice  je tezi...toliko beba zauzima prostora, da gura sve organe u stomaku.
Lepo spavajte! 



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 8:17:47   
Ikimama
Drage trudnice ja sam se porodila u petak ... lezala sam 10 dana na patologiji trudnoce, pratili me zbog trombofilije, i na kraju indukovan porodjaj... beban 4300g,52cm.. molim se Bogu da danas izadjemo kuci konacno!!!! 😊

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 8:19:22   
blizanac2

Bravooo, cestitamo!!! Da ste zivi i zdravi sto godina! Uzivajte i mazite se! 🥰 Beban je pravi beban! 
IZVORNA PORUKA: Ikimama

Drage trudnice ja sam se porodila u petak ... lezala sam 10 dana na patologiji trudnoce, pratili me zbog trombofilije, i na kraju indukovan porodjaj... beban 4300g,52cm.. molim se Bogu da danas izadjemo kuci konacno!!!! 😊



(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 8:40:52   
Beca.t
Cestitamo Iki Mama!!! Bravooo!!! Da ste zivi, zdravi, srecni i veseli!!! I da vas puste danas kucici. 😘
U kojoj bolnici si se porodila?

(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 11:51:39   
Bebana17
Ikimama, cestitam!!!! Da ste zivi i zdravi!!! 

Ja sam od juce u Visegradskoj, svaki dan urade ctg i to je to, do carskog. Imam nocnu moru da ce mi porodjaj krenuti ranije, molim Boga da izdrzim do cetvrtka, pa da sve ide po planu. Beba je jako nemirna i teska, sada me vec ozbiljno bole kontrakcije i pokreti bebe. Daj Boze da doguram do cetvrtka. Jos mi se i nos zapusio, pa ne mogu lepo da disem..

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 12:42:24   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Ikimama

Drage trudnice ja sam se porodila u petak ... lezala sam 10 dana na patologiji trudnoce, pratili me zbog trombofilije, i na kraju indukovan porodjaj... beban 4300g,52cm.. molim se Bogu da danas izadjemo kuci konacno!!!! 😊
Čestitam od❤Da ste živi i zdravi.Srećno svim budućim mamama.Držite se❤


(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 13:24:41   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ikimama, cestitam!!!! Da ste zivi i zdravi!!! 

Ja sam od juce u Visegradskoj, svaki dan urade ctg i to je to, do carskog. Imam nocnu moru da ce mi porodjaj krenuti ranije, molim Boga da izdrzim do cetvrtka, pa da sve ide po planu. Beba je jako nemirna i teska, sada me vec ozbiljno bole kontrakcije i pokreti bebe. Daj Boze da doguram do cetvrtka. Jos mi se i nos zapusio, pa ne mogu lepo da disem..



Bebana, isto se osecam, pritisak i ti neki grcevi su bas prisutni. Neki put moram odmah da legnem inace pomislim da je beba na putu. Drzi se draga! Na sigurnom si u bolnici, zato nemoj da brines. Na vezi smo! Kiss

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
20.1.2020 17:38:52   
blizanac2

Mi bili na kontroli tek danas, bekana je jako nemirna, fino tabana nogicama po mojoj besici. 😁 Dr kaze da je sve ok, beba 1106gr, kaze dugacka na taju. 😊 Pitala sam je za CR, ona kaze da ce mozda i prirodno ako sve bude povoljno, a utrogestan mi skida u 38 nedelji.🙄
IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ikimama, cestitam!!!! Da ste zivi i zdravi!!! 

Ja sam od juce u Visegradskoj, svaki dan urade ctg i to je to, do carskog. Imam nocnu moru da ce mi porodjaj krenuti ranije, molim Boga da izdrzim do cetvrtka, pa da sve ide po planu. Beba je jako nemirna i teska, sada me vec ozbiljno bole kontrakcije i pokreti bebe. Daj Boze da doguram do cetvrtka. Jos mi se i nos zapusio, pa ne mogu lepo da disem..



Bebana, isto se osecam, pritisak i ti neki grcevi su bas prisutni. Neki put moram odmah da legnem inace pomislim da je beba na putu. Drzi se draga! Na sigurnom si u bolnici, zato nemoj da brines. Na vezi smo! Kiss



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here