|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 11:36:44   
Beca.t
Sad se set_ih moje recenice da pitas u apoteci a ti sa apotekom imas veze, i to 100% vise nego ja 😀😀😀
Popila sam do sada, pa skoro 3 kutije, i drzi se hemoglobin stalno oko 116..evo jos ovaj mesec da proverim pa cu da vidim. Ali covek Jedno pitanjce: papire za porodiljsko sam predala pre neki dan a porodiljsko mi pocinje 12.1. Da li ce mi u februaru isplatiti ceo mesec ili samo 18 dana u januaru? Ja sam navikla da mi firma redovno placa, tako je bilo i na trudnickom, ali sad kazu ne smeju, sve ide preko rfzo...Meni je vise odgovarao stari zakon, iskreno. i oset_i, Hvala Bogu osecam se ok, sto je vazno. A stvarno nije tezak, jeste malo skuplji ali kad je lagan za stomak, onda i nije vazna cena 😀
Bojana, kako je u Cg zbog ovih desavanja? Sve mislim da na tv-u preuvelicavaju po obicaju.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 13:52:07   
blizanac2
Hehe nema veze, ja vise volim da mi neko kaze sta mu se pokazalo kao dobro, nego da uzmem nesto sto ja mislim da je ok. Uvek je iskustvo br 1. Na granici mi je i hemoglobin i gvozdje, od jednom. Moraju se dopuniti rezerve, beba vuce. Ja se u tu papirologiju bas ne razumem. 🙄 
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Sad se set__ih moje recenice da pitas u apoteci a ti sa apotekom imas veze, i to 100% vise nego ja 😀😀😀
Popila sam do sada, pa skoro 3 kutije, i drzi se hemoglobin stalno oko 116..evo jos ovaj mesec da proverim pa cu da vidim. Ali covek Jedno pitanjce: papire za porodiljsko sam predala pre neki dan a porodiljsko mi pocinje 12.1. Da li ce mi u februaru isplatiti ceo mesec ili samo 18 dana u januaru? Ja sam navikla da mi firma redovno placa, tako je bilo i na trudnickom, ali sad kazu ne smeju, sve ide preko rfzo...Meni je vise odgovarao stari zakon, iskreno. i oset__i, Hvala Bogu osecam se ok, sto je vazno. A stvarno nije tezak, jeste malo skuplji ali kad je lagan za stomak, onda i nije vazna cena 😀
Bojana, kako je u Cg zbog ovih desavanja? Sve mislim da na tv-u preuvelicavaju po obicaju.




(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 14:42:11   
Beca.t
Ovo sa papirologijom je slucajno uletelo...to sam pitala na drugom forumu ali sam izgleda ovde prekopirala 😀😀😀😀😀
Koji sam lik...konfuzno sve se istumbalo! 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 14:46:48   
Bojana05
Caoooo svima☺️☺️Blizanac drago mi je da je sve u redu👏👏ja kada je poceo da mi pada hemoglobin samo sam ukljucila prenatalne vitamine i povratio se na 122. Inace mi je ovo prva trudnoca u kojoj mi ke hemoglobin bio nizi,nikad mi nije bio ispod 130 a sad ga jedva drzim na 120....Beco,tacno znam kako se osecas,tacno se vidi da se blizi kraj😍😍mada sam ja u jednom momentu poletna a u drugom imam osecaj da ce beba da mi izadje svaki cas😂😂😂sto se tice situacije u CG,protestvuju ali mirno,set_aju,iskreno ne primecuje se nikakva promena u svakodnevnom zivotu...nadam se da ce i ova dva dana proci u miru i slozi kako i treba🥰

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
6.1.2020 14:51:12   
Beca.t
E to Bojana, bas tako...kao da cu da se orodim oma" 😀 Super za hemoglobin, pa meni nije 130 ni kada nisam trudna, ti si bre zena zmaj! 
Hvala Bogu da prodje sve kako treba, mir, sloga i ljubav! ❤

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 8:47:25   
blizanac2
Bas svaka cas_t Bojana, i ja isto ne pamtim sa mi je bio 130. 😁 Pijem vitamine od prvog dana ali izgleda da to ne pali, ukljucila sam i pola doze aronije koja mi je radila posao i ono gvozdje pa videcemo kako ce biti.

Kako su ostale? Jel su prosle bolesti? Ljubim vas ❤️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 11:08:11   
Bebana17
Zdravo, trudnicice moje lepe, moji su otisli sa tatom na kontrolu kod dr-a, ja kod kuce odmaram. Noc uoci Bozica mi je bila paklena, jer sam imala strasnu glavobolju od visokog pritiska, proslo je na svu srecu, sad ga stalno merim i jeste visi nego uobicajeno, bitnije mi je da nemam glavobolju. Muz se bio prepao zbog pritiska, bio mi je 137 sa 93 i to ne deluje previsoko, ali nekom kome je normalan pritisak 90 sa 50 je to previsoko. A ja celu trudnocu imam do 100 gornji, a donji do 65. 

Stiglo mi je resenje za porodiljsko, sutra nosim papire da predam u sekretarijat.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 11:14:46   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Zdravo, trudnicice moje lepe, moji su otisli sa tatom na kontrolu kod dr-a, ja kod kuce odmaram. Noc uoci Bozica mi je bila paklena, jer sam imala strasnu glavobolju od visokog pritiska, proslo je na svu srecu, sad ga stalno merim i jeste visi nego uobicajeno, bitnije mi je da nemam glavobolju. Muz se bio prepao zbog pritiska, bio mi je 137 sa 93 i to ne deluje previsoko, ali nekom kome je normalan pritisak 90 sa 50 je to previsoko. A ja celu trudnocu imam do 100 gornji, a donji do 65. 

Stiglo mi je resenje za porodiljsko, sutra nosim papire da predam u sekretarijat.



O Bebana, ne daj se! Razumem te za pritisak jer i ja imam nizak, uvek 90/60. Kad ides na kontrolu? Jel si spremila papire i analize za bolnicu? Najzad da odmoris malo, sigurno su i deca bolje. A ti, jesi ozdravila? Svi su bolesni, potpuno ludilo u gradu.
Meni vec drugi dan neki pritisak u nosu, kao ono kada ronis, verovatno je nesto do vremena. A stomak sve tezi, kaze muz da mnogo hrcem, toliko mi je to smesno, jer ja uopste ne hrcem, verovatno zbog stomaka. 😀
Blizanac, bice ok hemoglobin, meni je je pomogao globi, bas idem danas da kupim, ostadoh bez.
Bas se spremamo da idemo u u prodavnicu, a mrzi me nesto. Cera kod kuce jer jos uvek kaslje, mnogo je bolje ali kontrola u ponedeljak.
Gde su nam Zemunka i Ikimama?...verovatno su se porodile...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 11:45:38   
Bebana17
Draga Beco, decica su bolje, ja jos uvek kasljem, neuporedivo manje nego pre, pa da kazem da sam skoro ozdravila. I mene muz zeza da hrcem, sta cu kad mi je i dalje pomalo zapusen nos 😂. Meni je u ovoj trudnoci ubedljivo najlosiji hemoglobin, vrti se oko 116-118, dok sam na prethodni porodjaj otisla sa hemoglobinom 136, ,krstio se moj lekar da tako visok hemoglobin kod trudnice nije video, ali posle porodjaja zbog tezeg krvarenja spao na 76, tako da je bolje da bude sto visi. Al u ovoj trudnoci je non stop kilav nesto, ni sa cim ne mogu da ga podignem. Probala sam Beco i to sto ti pijes i neke druge, ne vidim neki pomak (osim sto imam urednu stolicu), pa se isplati uzimati te bolje suplemente iz tog razloga. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 11:57:13   
Bebana17
Ove nedelje cu sa pregledima i analizama zavrsiti sve neophodno za prijem u Visegradsku. Sutra endokrinolog i kardiolog internista, u petak brisevi, urinokultura, krv (sve ponovo jer ne sme biti starije od sedam dana), pa cu imati sve spremno.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 20:30:51   
blizanac2
Zenske koje ste radile ogtt jel mozete da mi pomognete oko rezultata? Radili su mu i secer i insulin, secer je ok, vrti se od 4-5.3 u ta tri sata i 0 vadjenje, ali insulin ne pada nego lagano raste, nulti je u granicama normale, ali kad krene da raste ne pada. Ne mogu da docekam dr, a ako krenem da guglam tek ce mi biti haos. 🙊


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
8.1.2020 23:55:56   
Beca.t
Blizanac, radila sam nekoliko puta ogtt test zbog vto. I uvek je bio slican - glukoza bude ok, a insulin se ne vrati posle 120 minuta u granice, ostane na primer oko 40 a granica je cca 35 (ako se dobro secam). Kada sam isla za prvo dete na vto, svaki put bi dr ginekolozi (nisu me slali kod endokrinologa), rekli da je to insulinska i pila sam glukofaz, cak i u trudnoci do 4. meseca (nisam ni u toj trudnoci proveravala). A sada kada sam isla u Grcku na vto, a pre toga uradila sve analize, nisu mi nista rekli, tj rekli su da je to ok. Bila sam skepticna, priznajem, pa sam rezultate pokazala endokrinologu, i dr je rekla da je to skroz ok i da ne treba da pijem nista od lekova. Tako je bilo, isli na vto bez lekova i ostali u drugom stanju. Dr koja mi ovde vodi trudnocu me nije slala na ogtt tokom trudnoce, verorvatno to i ne treba po difoltu da se radi, osim ako postoje neke indicije koje ukazuju tokom pregleda  itd...slusam sta mi kaze dr i tako idemo korak po korak.
Nemoj da brines, dr ce ti reci sve i verujem da je sve u najboljem redu.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
9.1.2020 8:25:26   
blizanac2

Tako mi ostane insulin, oko 40. Kazu da su za trudnice druge vrednosti, kao dr treba da ocita rezultate naspram starosti trudnoce jer sam pitala u lab. Radila sam i pre trudnoce, bilo je sve ok. Meni je dr odmah napravila plan sta kad da radim i ogtt je bio kao obavezan, da li zbog mojih policisticnih jajnika ili po difoltu salju sve trudnice ne znam. Posle je bilo kao zbog tog viska plodove vode, da se proveri secer, dok drugi dr ne smatra da ima viska vode. Sto vise dr, samo ostanes zbunjen jer svako ima svoje misljenje. Idem sl nedelje da kontrolu pa cemo videti, mada nesto ne brinem, bekana je bas aktivna i ja se dobro osecam i to mi je najbitnije. 
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Blizanac, radila sam nekoliko puta ogtt test zbog vto. I uvek je bio slican - glukoza bude ok, a insulin se ne vrati posle 120 minuta u granice, ostane na primer oko 40 a granica je cca 35 (ako se dobro secam). Kada sam isla za prvo dete na vto, svaki put bi dr ginekolozi (nisu me slali kod endokrinologa), rekli da je to insulinska i pila sam glukofaz, cak i u trudnoci do 4. meseca (nisam ni u toj trudnoci proveravala). A sada kada sam isla u Grcku na vto, a pre toga uradila sve analize, nisu mi nista rekli, tj rekli su da je to ok. Bila sam skepticna, priznajem, pa sam rezultate pokazala endokrinologu, i dr je rekla da je to skroz ok i da ne treba da pijem nista od lekova. Tako je bilo, isli na vto bez lekova i ostali u drugom stanju. Dr koja mi ovde vodi trudnocu me nije slala na ogtt tokom trudnoce, verorvatno to i ne treba po difoltu da se radi, osim ako postoje neke indicije koje ukazuju tokom pregleda  itd...slusam sta mi kaze dr i tako idemo korak po korak.
Nemoj da brines, dr ce ti reci sve i verujem da je sve u najboljem redu.



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
9.1.2020 9:22:08   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2


Tako mi ostane insulin, oko 40. Kazu da su za trudnice druge vrednosti, kao dr treba da ocita rezultate naspram starosti trudnoce jer sam pitala u lab. Radila sam i pre trudnoce, bilo je sve ok. Meni je dr odmah napravila plan sta kad da radim i ogtt je bio kao obavezan, da li zbog mojih policisticnih jajnika ili po difoltu salju sve trudnice ne znam. Posle je bilo kao zbog tog viska plodove vode, da se proveri secer, dok drugi dr ne smatra da ima viska vode. Sto vise dr, samo ostanes zbunjen jer svako ima svoje misljenje. Idem sl nedelje da kontrolu pa cemo videti, mada nesto ne brinem, bekana je bas aktivna i ja se dobro osecam i to mi je najbitnije. 
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Blizanac, radila sam nekoliko puta ogtt test zbog vto. I uvek je bio slican - glukoza bude ok, a insulin se ne vrati posle 120 minuta u granice, ostane na primer oko 40 a granica je cca 35 (ako se dobro secam). Kada sam isla za prvo dete na vto, svaki put bi dr ginekolozi (nisu me slali kod endokrinologa), rekli da je to insulinska i pila sam glukofaz, cak i u trudnoci do 4. meseca (nisam ni u toj trudnoci proveravala). A sada kada sam isla u Grcku na vto, a pre toga uradila sve analize, nisu mi nista rekli, tj rekli su da je to ok. Bila sam skepticna, priznajem, pa sam rezultate pokazala endokrinologu, i dr je rekla da je to skroz ok i da ne treba da pijem nista od lekova. Tako je bilo, isli na vto bez lekova i ostali u drugom stanju. Dr koja mi ovde vodi trudnocu me nije slala na ogtt tokom trudnoce, verorvatno to i ne treba po difoltu da se radi, osim ako postoje neke indicije koje ukazuju tokom pregleda  itd...slusam sta mi kaze dr i tako idemo korak po korak.
Nemoj da brines, dr ce ti reci sve i verujem da je sve u najboljem redu.






Naravno, ti se dobro osecas i to je najvaznije! I meni su policisticni jajnici pa doktori sada za svaku od nas misle da imamo insulinsku rezistenciju...a mislim da to bas i nije tako. Uvek sam imala redovne ciklise, nikad problema sa kilazom, cist ten, tako da uopste nema veze sa svim onim stvarima koje kao idu sa policisticnin jajnicima. Mislim da to zavisi od zene do zene. 
Uzivaj danas u lepom suncu i set_nji! Mi koje smo odmakle sa trudnocom vise nemamo tu privilegiju da mozemo dugo da set_amo...meni je i stomak postao oset_ljiv na hranu, opet nadimanje i gasovi,  kao na pocetku trudnoce. Ne smem da jedem ono sto pospesuje nadimanje. Bekana raste i sve  vise udara i gura. Kiss

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
9.1.2020 10:10:59   
blizanac2
E bas tako, dva puta su me slali na ogtt zbog jajnika, a nikakvih simptoma policisticnih, sve tacno u dan. Ali dobro, to je iza nas. 🙂

Eh, bas mi je zao sto se nismo organizovale za neku kafu dok niste u poodmakloj trudnoci. Sta cu ja kad se vi porodite, ostadoh sama u grupi, nesto nema novih zenica.. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
9.1.2020 11:14:27   
Beca.t
Da, vidim da nema zenica uopste. Valjda ce se prikljuciti nove. A mi smo tu, moze kafa i nakon porodjaja 😉

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
9.1.2020 12:08:24   
Bojana05
Blizanac,ja sam radila ogtt u svakoj trudnoci,e u ovoj mi je doktorka rekla kao da mi je secer ostao na 8 i posle dva sata i da bih zato trebala da pripazim na unos secera(da izbacim beli hleb,peciva,da ne pominjem slatkise). Ja nalaz nisam videla jer kod nas to proslede odmah izabranom doktoru pa ne znam za taj insulin ali znam da se isto uopste nisam pazila...ja inace ne jedem slatkise ali nisam ni izbacila nista,sve sam nastavila normalno...na nalazima krvi mi je secer inace ispod granice...ma ne opeterecuj se,najbitnije je kako se ti osecas,bebac je dobar i bas te briga☺️☺️☺️Posle poradjaja moramo da se nadjemo na nekoj grupi za novorodjene bebice,bice i tu svasta da se pise🥰🥰🥰😁😁mada treba naci vremena ali makar povremeno,dok bebac sisa😉😉ljubav za sve

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
9.1.2020 13:40:13   
blizanac2
Bice dana za kafenisanje ☺️

Bojana, eto vidis i nista ti nije falilo. Moguce da se sad malo dize frka oko svega.. Ko sta, ja sam u laboratoriji, vec se smorih, i sad samo hocu da uzivam u trudnoci. 😊 Meni je secer ok, nikad mi nije ni bio povisen. Ja ne jedem beli hleb, peciva, te grickalice, keksice, sokove, jedino sto uzmem cokoladu ili neki kolac. Eh da, tek ce tada biti pitanja i nedoumica, jos meni prva beba, kukuuu 🙈😻🥰

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 11:45:45   
Bebana17
Blizanac, insulinemije se ne rade trudnicama u sklopu OGTT-a, samo secer i ne znam sto su ti to dali da radis, tebi je secer odlican i nema razloga za brigu. Ja redovno idem kod endokrinologa i svaki put sam cula isto: insulin se ne radi kod trudnica. 

Bojana, poslednje merenje secera oko 8 (tj.secer koji se nije spustio na nivo pocetnog secera), kao sto ti napisa jeste intolerancija na glukozu, i ja je imam u ovoj trudnoci, ali ja oko toga ne bih dizala neku frku, malo samo prorediti slatkise i testa, doktori odmah sve stavljaju na dijetu, sto mene nervira. Bolje da jedem dosta voca (jer mi se stalno jede nesto slatko), meni jedna jabuka dnevno nije nista, sto dijete dozvoljavaju, nego jednu jafu dnevno. Uostalom, reper treba da bude koliko se trudnica ugoji, nije isto 25 kg i 10 kg.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 12:19:15   
blizanac2
E bas ti hvala Bebana sto si mi razresila dilemu. Meni je dr zaista napisala OGTT, ali ova u laboratoriji kao ''a insulin, pa ide i to''. Reko ajde kad me vec bode neka radi i to. Sad ce dr da me grdi zasto sam i to radila. Meni secer posle glukoze ne ide preko 5.3. A 0 vadjenje 4.1

Iskreno, mislim da samo treba osluskivati telo, i ponasati se normalno. Kako si ti Bebana? 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 15:44:51   
Despacito
Ćao žene.. Da vas pozdravim i kažem da vas pratim i upijam vaša iskustva.. Koja su mi do sada bila od velike pomoći. Ja više volim da ćaskam uživo, al javiću se s vremena na vreme da me ne zaboravite. Ja sam juče obavila prvi EUZ, kod kako kažu stručnjaka Belopavlovića, privatno jer nije bilo termina u Betaniji, tj. bilo bi kasno za prvi uz. Nekako baš nas hoće i svi navode na privatno, a baš smo skromnih primanja. Al sve računaš kao ajde nema veze zdravlje je upitanju. Dr. Je osobenjak, malo ga teško bilo ispratiti jer samo stručnim izrazima barata. Al bitno da je sve ok, i da su bebe sa anatomskog stanovišta gotovo školski primer. Tako kaže, ali savetuje i prenatalnu dijagnostiku  koja je punoo. Jer genetiku nijedan uz ne može da garantuje.  Tako da sad vagamo opet. 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 16:08:32   
blizanac2

Cao Despacito, bas mi je drago da si se javila. Pisi nam i cesce. Super, divno je da su bebice dobro i to je najbitnije. Kako se ti osecas? Nazalost tako je to kod nas, ne pita te niko da li mozes sve to da odradis nego radi. Moja dr je srecom bila iz fazona da nam ne treba prenatalni jer je smatrala da je sve kako treba, ali je da je i jednog momenta spomenula, verovatno bi se zapitali sta cemo. Nije ni malo jeftin test.. 
IZVORNA PORUKA: Despacito

Ćao žene.. Da vas pozdravim i kažem da vas pratim i upijam vaša iskustva.. Koja su mi do sada bila od velike pomoći. Ja više volim da ćaskam uživo, al javiću se s vremena na vreme da me ne zaboravite. Ja sam juče obavila prvi EUZ, kod kako kažu stručnjaka Belopavlovića, privatno jer nije bilo termina u Betaniji, tj. bilo bi kasno za prvi uz. Nekako baš nas hoće i svi navode na privatno, a baš smo skromnih primanja. Al sve računaš kao ajde nema veze zdravlje je upitanju. Dr. Je osobenjak, malo ga teško bilo ispratiti jer samo stručnim izrazima barata. Al bitno da je sve ok, i da su bebe sa anatomskog stanovišta gotovo školski primer. Tako kaže, ali savetuje i prenatalnu dijagnostiku  koja je punoo. Jer genetiku nijedan uz ne može da garantuje.  Tako da sad vagamo opet. 



(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 16:27:11   
Despacito
Ja sam dobro.. Što bi ti rekla kad su bebe dobro i mi smo😊Ne osećam tegobe, povraćanja nema.. Samo je glad prisutna češće, pa užinam po potrebi. Ugiciću se al šta se radi. I mi smo čekali i gledali da izvučemo precizan odgovor od doktora da li treba uraditi, ali nekako bar ovi moji svi se ograđuju da bi sebe zaštitili i savetuju da neku od neinvazivni dijagnostika. Al niko neće da kaže koji je paket dovoljan. Taj basic koji je reda vel500e analizira trizomije koje daje i amniocenteza, a premijum 690e to+mikrodelacije koje amniocenteza ne analizira. Tako da ostaje dilema koliko su te mikrodelacije česte ili retke, u koji %slučajeva se javljaju.. Govorim za opciju blizanaca, šta se može uraditi. Jest da daju na rate kad imaš račun, al mi ga nemamo. Tako da nije lako odlučiti, a niko neće da nam kaže konkretno pa da lakše prelomiš.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 16:50:59   
Beca.t
Despacito, lepo da si se javila. Ma doktori, sve ti je to kako ko gleda na stvar. Stalno pominjem moju dr, stvarno je zena krajnje korektna i iskrena i na  primer, ja uopste ne menjam dr, smo idem kod nje i sta mi kaze to je to. Prenatalni smo ovog puta radili, prvi put ne, a neki paket smo uzeli nije basic ali nije ni tnajskluplji, tako oko 650 evra, nifty. Morate sami da procenite sta vama kaze vas instikt..koja si nedelja? Jel ste vi vto? 

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 17:14:00   
Despacito
Beco, vto smo. Prva, 2em=2bebe😁. Pokušavali od 2017,ali imala 2sp. Posle radila niz ispitivanja i pošto mi nizak amh bio, indikovano mi hitno uključenje u postupak vto. Od marta 2019,kreće moje borba pri čemu sam odlučila da sve drugo stopiram jer ovo je smisao života. Tako da eto nas sad srećnih i preskačemo prepreke, korak po korak. 38god mi je.. Naći ćemo neko rešenje samo za sve moraš po malo da se iscimaš, al to je valjda tako. Javiću vam šta smo odlučili i kad god nešto novo saznam i zbog drugih. Love you all, vi ste moja podrška 💞

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here