|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 17:16:20   
Despacito
E da trenutno smo 12+6gn.

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 17:18:41   
blizanac2
Bravooo! Samo napred, sve ce biti u redu! I ja ne znam sta bih bez grupe i devojaka ovde, hiljadu puta su me smirile. 💞

Jesi li radila dabl test? 

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 17:28:55   
Despacito
Nisam, kaže dr da nije toliko pouzdan, precizan kada su blizanci upitanju. A može kao da bude lažno +ili-, da kao deluje da je sve naizgled ok, a ustvari da to ne važi za obe bebe. Koliko sam razumela. Kao kad bi radila taj prenatalni ne bi me ni slao na dabl. Zvaću od nedelje još par tih sertifikovanih firmi pa ću da se detaljno raspitam. 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 17:33:14   
Beca.t
Divno Despacito!!! Samo napred, ulazis u miran period! Da, ne moras na dabl ako idete na prenatalni, nema nikakvu svrhu osim da te moze nesto lazno inzervirati kao moju kumu. A posle prenatalni joj bio super.Ljubimo te@ pisi!  Ja idem veceras na kontrolu pa se javljam.

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 17:35:28   
blizanac2
Javi se Beco kako je bilo. 💜Despacito, samo polako, sve je to kako treba. Sad samo uzivaj 🥰 I pisiii nam 🤗

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
10.1.2020 19:20:26   
Bebana17
Despacito, ja sam u 39-oj, skoro 40-oj rodila blizance, isto smo se dvoumili da li da radimo prenatalni test, na kraju smo u dogovoru sa ginekologom resili da ne radimo (pet godina borbe za potomstvo je bilo iza nas). Nismo radili ni amniocentezu, niti bilo sta drugo, osim redovnih skrininga, bebe hvala Bogu ok, rodile se prirodnim putem, i to su sada dva velika skakavca. Meni je ginekolog ovako rekao: blizanacka trudnoca je u pitanju, sta bi ste uradili da jedna beba nije dobro? Ako se odlucite na redukciju, to cesto povlaci i porodjaj druge bebe, preuranjeni, i sad posle tolike borbe da vam se desi da ostanete bez obe bebe... Dobro razmislite sta cete. Double test nam je bio dobar, svaki uz uredan, resili smo da preuzmemo rizik. Sa druga dva deteta sam radila prenatalni, jer sam bila jos starija trudnica. A u strahu su velike oci. Razumemo te kako god da odlucis. Samo sto je mnogo skup taj test, mamicu im njihovu...


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 9:08:26   
Bebana17
Da dodam: jutros sam stala na vagu (izbegavam je nesto u poslednje vreme😂), u 37+2 nedelji trenutno sam na 8,5 do 9 kg viska. A u poslednjih mesec dana jedem kao azdaja, sve sto vidim, pocece deca da sklanjaju njihove slatkise na sigurno...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 9:15:59   
blizanac2
Strasno je kad ti dr kaze trebalo bi, tesko je tu prelomiti..

Bebana ti si kraljica!!! Kakav visak, tu nema viska, izlazis iz porodilista sa kilazom od pre trudnoce. 🙂 Kad cujem zene oko sebe koje su se skoro poradjale, to je sve +20-30kg. 🙄 Ja sam uvek bila podlozna gojenju, uvek je bila neka redukcija hrane i mislila sam da cu sada dobiti brdo kilograma, medjutim, kad me vidis ja kao da nisam trudna, samo stomak i grudi su mi bas porasle, sve ostalo sasvim normalno i bas sam odusevljena. Nadam se da se becu razvaliti tamo kasnije pa nabiti 20 kg 😅 Jesu li deca ozdravila? 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 9:57:35   
Beca.t
Drage moje, super ste sa kilazom ja se vise i ne merim. Bila sam na +12 pre 2 nedelje a sada samo stomak raste. 
Bila kod dr, beba krupnija, ima 3100, poradjam se za 2 nedelje, bas sam se nesto juce zbunila i malo me hvata frka. Bicu 38+0 i kaze dr da se smirim da bi izdrzala do tada  jer je najbolje za bebu da doceka punih 38 medelja. Sve analize radim u Misovicu, samo mi treba uput za bolnicu.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 10:59:10   
blizanac2

I ti kilogrami su na najmanje vazni. Beco, ja sam sigurna da ce sve biti kako treba, jer si ti uvek pozitivna!!! ❤️
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Drage moje, super ste sa kilazom ja se vise i ne merim. Bila sam na +12 pre 2 nedelje a sada samo stomak raste. 
Bila kod dr, beba krupnija, ima 3100, poradjam se za 2 nedelje, bas sam se nesto juce zbunila i malo me hvata frka. Bicu 38+0 i kaze dr da se smirim da bi izdrzala do tada  jer je najbolje za bebu da doceka punih 38 medelja. Sve analize radim u Misovicu, samo mi treba uput za bolnicu.



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 12:43:38   
Bebana17
Bravo za kilazu, sto kaze Blizanac, sami ce da odu, a i najmanje su vazni.... 

Deca su ok, s tim da cerka i dalje kaslje, ali su svi ok, ne verujem da cemo ih jos slati u vrtic, neka se potpuno oporave od svega. Mene tako neka zalost hvata sto cu morati da ostavim decu i odem u bolnicu, ali sta cu, drugog izbora nemam. Pa se nerviram jer ne znam koliko vremena cu cekati u bolnici na carski, jer nekad zene cekaju i po deset_ dana na sekciju, a to mi je tako dugo bez dece, pa posle jos cetiri pet dana u bolnici, kosa mi se dize na glavi... Sve u svemu, ja sam vam od srede u Visegradskoj, pa kako Bog da (ako ne krene porodjaj ranije).

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 14:21:05   
Beca.t
Blizanac, hvala na lepim i pozitivnim recima 😘
Bebana, dobro da su deca ozdravila! Nemoj ih slati u vrtic svakako i mi necemo nasu ceru, samo nam jos fali da donese nesto novo iz vrtica. 
Kako se tako dugo ceka na CR? Svasta sa njima, pa ako te primaju sta tu vise ima da se ceka...ajmo da verujemo da ce brzo i lako biti! Javljaj se iz bolnice.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 14:41:03   
Bojana05
Znaci krenule smo,jedna po jedna😃😃aaaaaaaaa 😜😅🤭😫😱🥰ne znam sta mislim i osecam ali nadam se da cemo svi dobro da prodjemo! Nisam ni ja znala da se ceka tako dugo,bas cudno,zar im se isplti da te drze toliko u bolnici a mogu da zamislim kako ti je zbog dece i mene je bas muka uhvatila iako necu ni priblizno tako dugo da ostajem(nadam se barem). Ides li i ti Beco na carski? Ja sam nesto zaboravila....ja cekam pa kad bude,i prve dve sam tako a nije lako ahahahah svaku nic u krevet s mislju da nije to ova noc😂😂a jos se nisam ni spakovala,cistim dok jos mogu,tako se smirujem ahahha cini mi se ako sve pripremim lakse ce mi biti ahahahah sto se tice kilograma izgleda da ja vodim😂 krenula sam bas lagano ali sam dosl do +17😁😁nije sad to toliko strasno,hocu reci nekako se ne vidi ali meni je to svakako uobicajena kilaza,ispod toga nisam dobila ni j prve dve trydnoce😜😜E pa drage zene SRECNO!!! I pisite ako budete imale internet u bolnici!!! Stizu rode🤗🤗💕💕💕💕

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 16:49:51   
blizanac2
Kako tako dugo Bebana? Ja sam ti blizu visegradske, na 5 min peske, sta god zatreba tu sam. 😊 Sve ce biti kako treba, sve ste zene majke kraljice!!! Jedna po jedna bekana i onda ja ostajem da cekam dok ste vi vec uveliko u set_nji sa bekama. 😊 Sve vas grlim 💞💞💞


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 17:46:22   
Beca.t
Bojana, da idem na CZ, Kao i prvi put. Vdiim da i Bebana ide isto.. a ti prirodno?
Neka nam je sa srecom!!! ❤

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 18:26:24   
Bojana05
Uh prirodno,i prva dva puta sam mada moram da priznam da me strah ☺️☺️Ali valjda je to normalno,nikad ne znas sta da ocekujes i mogu samo da se nadam da ce sve ici kako treba kao i do sada🥰🥰

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 21:14:15   
Despacito
Žene nemam baš neki pametan savet da vam dam jer je za mene sve ovo novo i nepoznato, ali hoću da vam kažem da sam ponosna na vas što ste tako hrabre i pravi borci. Posebno mi je drago što će se većina vas već po ko zna koji put ostvariti kao majka. Baš mi drago i jedva čekam da nas obradujete lepim vestima... Ne znam tačno koja po redu.. Ali držimo vam palčeve.. Ura! 🙌👏👌💞

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 23:21:54   
Beca.t
Ddspacito, sve smo zene hrabre, zato smo predodredjene da budemo borci i majke. Zamisli da muskarci treba da radjaju, pa to bi bio potop 😀😀😀
Malo danas jos neke stvaro oprala i osusila, ne mogu da spavam od uzbidjenja.
A tek Bebana...pa tebi se bas priblizilo....

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
11.1.2020 23:23:10   
Beca.t
Despacito nije na spisku...javni devojkama iz RR termin da te ubace.🤗

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
13.1.2020 10:25:06   
MamaNecaVo
Zene pozdrav.

Dugo nisam KUckala jer se ja od mucnina ne mogu sastaviti mesecima. Ceka nas dabl test za tri dana i vec me hvata panika. 
Stomaci, ako imate preporuku za lekara iz D. Misovica pisite molim vas. Ceka me zakazivanje u februaru a ne znam kod koga cu. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
13.1.2020 16:54:19   
blizanac2
Brzo ce i mucnine proci, znam da su uzasne... Ma kakva panika, bice to sve kako treba! 😊

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
13.1.2020 17:40:28   
Bojana05
Kako ste zene,mozete li? Ja celo jutros bila u DZ,radila CTG i skupljala upute,vratila sam se ni mrtva ni ziva...tako sam iscrpljena zadnjih dana,jedva se vucem🙄odlucila sam celu kucu da precistim pa sam oko toga radila zadnjih dana,umorna a nisam jos zavrsila...sve mi se cini ako sve pripremim(ne znam ni sama sta sve) bicu spremna kad krenu bolovi😂😂😂znaci klsicno ciscenje na psihickoj bazi ahahahahahahaah Bebana jos jedan dan🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗kako si ti Beco,odmaras li? Blizanac,ti? I vi ste sad vec veliki,jos malo pa treci trimester,jel tako? Nadam se da su i ostali dobro☺️☺️☺️

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
13.1.2020 21:15:01   
blizanac2

Mene muka uhvati kad moram u DZ.. I ti jos maloo 😊 Ja sam danas imala komisiju, srecom moj dobri muz hoce da ide pa ne moram da se guzvam tamo sa stotinu ljudi. Hvala na pitanju, mi smo dobro jos malo ulazimo u 7, bekana je aktivna i onda sam i ja super. 🥰 Uskoro ce i nas da hvata ta manija sredjivanja kuce. 😅 Mene tek ceka krecenje i sredjivanje sobice, i jedva cekam da krenem da sredjujem, perem i peglam stvarcice 🙊
IZVORNA PORUKA: Bojana05

Kako ste zene,mozete li? Ja celo jutros bila u DZ,radila CTG i skupljala upute,vratila sam se ni mrtva ni ziva...tako sam iscrpljena zadnjih dana,jedva se vucem🙄odlucila sam celu kucu da precistim pa sam oko toga radila zadnjih dana,umorna a nisam jos zavrsila...sve mi se cini ako sve pripremim(ne znam ni sama sta sve) bicu spremna kad krenu bolovi😂😂😂znaci klsicno ciscenje na psihickoj bazi ahahahahahahaah Bebana jos jedan dan🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗kako si ti Beco,odmaras li? Blizanac,ti? I vi ste sad vec veliki,jos malo pa treci trimester,jel tako? Nadam se da su i ostali dobro☺️☺️☺️



(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
14.1.2020 3:22:05   
blizanac2
I tako, dosao je red na gorusicu i ne spavanje.. 🙊 Ubi me kiselina nocima, sta god da pojedem to je strasno.. 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
15.1.2020 0:14:16   
Despacito
Blizanac nadam se da je to samo faza koja će kratko potrajati.. 😱 probaj da jedeš nešto neutralno, što nije previše začinjeno kiselo ili ljuto, ili najbolje za čim žudiš.. Ja imam više manjih obroka,  tako mi prija. A agrumi od voća mi prijaju, nekako osvežavaju. Drž se.. Biće bolje😃

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here