|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
21.3.2022 20:45:48   
Bicesuper
Ja sam prva radila paralelno ali ipak moras znati da imas i drugi izbor.
A to kao da ce naci zbog prokrvljenosti i cega vec je po mom misljenju glupost nevidjena.
Ni najveci strucnjaci, ni strane publikacije, niko ne garantuje pronalazenje ili nepronalazenje.
Jedino se kod nekih genetskih mutacija zna da ih nece biti.
U svim drugim slucajevima moguce je i jedno i drugo.
Pogledaj price devojaka sa foruma sa ove teme.
Kod mnogih muskarca nista nije nadjeno....
Kod mnogih je nadjeno i u spermogramu...
Zelim vam svu srecu i drzim palceve.
Za sta god treba pisi.
Meni je opcija paralelne stimulacije skroz ok...

(odgovor članu Tina29)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Azoospermija
21.3.2022 21:52:43   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam prva radila paralelno ali ipak moras znati da imas i drugi izbor.
A to kao da ce naci zbog prokrvljenosti i cega vec je po mom misljenju glupost nevidjena.
Ni najveci strucnjaci, ni strane publikacije, niko ne garantuje pronalazenje ili nepronalazenje.
Jedino se kod nekih genetskih mutacija zna da ih nece biti.
U svim drugim slucajevima moguce je i jedno i drugo.
Pogledaj price devojaka sa foruma sa ove teme.
Kod mnogih muskarca nista nije nadjeno....
Kod mnogih je nadjeno i u spermogramu...
Zelim vam svu srecu i drzim palceve.
Za sta god treba pisi.
Meni je opcija paralelne stimulacije skroz ok...



Potpuno se slazem sa tobom. To da li ce se pronaci niko ne moze da garantuje ,i sama sam ovde videla dosta slucajeva gde je sve u redu , a ne pronadju nista.. isto su i nama rekli kao da rade po sablonu.. i takodje smatrqm da treba da imamo izbor da li cemo paralelno ili ne

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Azoospermija
21.3.2022 21:53:31   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam prva radila paralelno ali ipak moras znati da imas i drugi izbor.
A to kao da ce naci zbog prokrvljenosti i cega vec je po mom misljenju glupost nevidjena.
Ni najveci strucnjaci, ni strane publikacije, niko ne garantuje pronalazenje ili nepronalazenje.
Jedino se kod nekih genetskih mutacija zna da ih nece biti.
U svim drugim slucajevima moguce je i jedno i drugo.
Pogledaj price devojaka sa foruma sa ove teme.
Kod mnogih muskarca nista nije nadjeno....
Kod mnogih je nadjeno i u spermogramu...
Zelim vam svu srecu i drzim palceve.
Za sta god treba pisi.
Meni je opcija paralelne stimulacije skroz ok...



Kako ti napredujes , jesi li isla na ultrazvuk?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Azoospermija
21.3.2022 22:12:25   
Bicesuper
Ja sam isto gledala tu kliniku ali sam bila u fazonu isto kosta i Turska, bolje da idem gde su bas strucnjaci...
I da istrazim Istanbul.
Dobro sam, na UZ idem tek 31. marta.
Pa sam ipak ponovila betu ad u nedelju posle 7 dana od prve i sad je 4 hiljade.
Tako da bi trebalo na UZ da se vec sve vidi...

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Azoospermija
21.3.2022 22:13:55   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam isto gledala tu kliniku ali sam bila u fazonu isto kosta i Turska, bolje da idem gde su bas strucnjaci...
I da istrazim Istanbul.
Dobro sam, na UZ idem tek 31. marta.
Pa sam ipak ponovila betu ad u nedelju posle 7 dana od prve i sad je 4 hiljade.
Tako da bi trebalo na UZ da se vec sve vidi...



Super bas mi je drago zbog vas

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Azoospermija
31.3.2022 21:51:43   
Prolecee
Pozdrav svima.I mi smo novi ovde, nazalost isti problem, dijagnoza azospermija, okrugla nula.Iscitala sam sve od prve do poslednje stranice, i sve moguce informacije zapisala i ispratila desavanja svih vas.Mi smo pre dve nedelje otkrili situaciju, do sada bili kod Bojanica, dr Gordana nas je pregledala i posavetovala. Predlozima  i preporukama nisam bila zadovoljna. Posle iscitavanja svega ovoga, zapisala sam sve moguce analize koje suprug moze i treba da odradi, tako da ce sutra to vec odraditi. 12. aprila imamo zakazano kod Vinke Vukotic da bismo culi jos jedno misljenje, eto, a posle bih kao i vecina vas kontaktirala dr. Emrea i onda dalje resili sta i kako.
BicesSuper, nadam se da si dobro i da je sve u redu.Tebe sam upamtila da je bilo uspesno i nadam se da je tako i ostalo.Ostalima zelim mnogo srece i mira koliko je to u ovoj situaciji moguce imati.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Azoospermija
1.4.2022 9:23:02   
Bicesuper
Sve otkucala i nestalo...
Ne volim kad vidim novog clana, ali drago mi je da si na forumu, jer je stvarno koristan i da nije ovoga, ko zna gde bismo bili.
Nismo isli kod dr Bojanica, kod Vinke jesmo.
Nije lose cuti jos neko misljenje.
Vinka NE RADI microtese, iako ce reci da radi, samo sa manjim mikroskopom...
Uradite hormone - testosterno, LH, FSH, inhibin B, mikodelecije i kariotip (to se ceka malo duze).
Odmah kontaktirajte dr Emre. Mozda vam da terapiju (mom suprugu jeste). Kao sto znas mi smo imali srcee i nadjeni su spermatozoidi u samom ejakulatu.
Nemojte previse gubiti vreme (na sje korona dosta usporila jer su se muzu skro poremetili hormoni). I nemojte ovde previse trositi novca.
Ne kazem da ljudi i ovde nisu uspeli, ali zasto ici na neke poluvarijante i davati vece pare.
Bolje otici pravo na najsavremeniju opciju, pa bar znas na cemu si.
Evo npr na drugo forumu se javio clan koji je ovde radio dve neuspesne microtese (to naravno nisu microtese jer se one ovde ne rade, jednu je radila Vinka, platili su sve to preko 3 hiljade evra).
Sada su mu u Turskoj nadjeni spermatozidi, microtese je radio dr Tansel.
Sve sto te interesuje pisi...
Ja sam juce isla na ultrazvuk. Beba je tu, smestena je u materici, culi smo i srcanu radnju...
Srecna sam , ali bojazan je uvek tu...
Sami dr su uvek skepticniji u ovim nasim situacijama, ali se nadam da ce sve nastaviti u dobrom pravcu.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Azoospermija
1.4.2022 9:36:20   
Prolecee
BiceSuper. Hvala na info, upamtila sam. Veruj mi da sam ama svaku mogucu informaciju zapisala, da ne bih dosla u situaciju da se zbunim ili zaboravim nesto. Danas je suprug odradio sve analize, neke ce biti gotove vec veceras, a delecija i kariotip 12. ujutru, a mi 12. posle podne idemo kod Vinke. 

Svakako sam planirala da kontaktiram dr. Emrea odmah nakon razgovora sa njom. Drago mi je zbog tebe, neguj radost, a molitvama sam uz tebe.  Bicu slobodna da te, ako mi nesto zatreba, pitam za savet. ❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Azoospermija
1.4.2022 10:46:11   
Bicesuper
Hvala puno.
Pitaj sve slobodno i samo pozitivno.
Meni je forum mnogo znacio... Tim pre sto skoro niko iz mog okruzenja ne zna za nasu situaciju sem roditelja i brace i sestara, pa sam ovde delikla sve radosti i sumnje.
Ne dam da niko nikad nista kaze ni za jedan forum, iako inace nisam pobornik trazenja dr na interentu.
Ali u ovakvoj specificnoj situaciji ovo nas je sve spasilo.
Javi rezultate.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Azoospermija
1.4.2022 13:35:08   
miracleB
Jaooo divno, bas sam iscekivala da javis kako je prosao UZ... mnogo mi je dragoooo 🥰🥰🥰 koja si ti sada nedelja, sedma ako se ne varam? 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Azoospermija
1.4.2022 14:31:39   
Bicesuper
Hvala divne moje devojke.
da, da 7 nedelja, ponedeljkom ulazim u narednu nedelju.
Pisala sam dr u Turskoj, on mi je rekao da estrofem nastavim po 1 dnevno, a dosada sam pila 3 dnevno i da vec sledeci petak prekinem.
To mi nesto rano, pa se plasim da nisam nesto dobro razumela, mada sam toliko naduta od njega i tako su mi velike i preosteljive grudi.
Progesteron je rekao da nastavim do 10 nedelje a coraspin (aspirin) do 28.
Kako si ti miracleb?
Je l se spremate za odlazak?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Azoospermija
1.4.2022 14:45:16   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala divne moje devojke.
da, da 7 nedelja, ponedeljkom ulazim u narednu nedelju.
Pisala sam dr u Turskoj, on mi je rekao da estrofem nastavim po 1 dnevno, a dosada sam pila 3 dnevno i da vec sledeci petak prekinem.
To mi nesto rano, pa se plasim da nisam nesto dobro razumela, mada sam toliko naduta od njega i tako su mi velike i preosteljive grudi.
Progesteron je rekao da nastavim do 10 nedelje a coraspin (aspirin) do 28.
Kako si ti miracleb?
Je l se spremate za odlazak?



Svakoj od nas je bas neki cudan trip kad ti kazu da nesto prestanes da koristis ali ja sam sigurna da oni znaju svoj posao tako da mislim da treba da poslusas kako ti je rekao, a ako nisi sigurna pitaj ponovo sigurna sam da ce ti objasniti. Ja npr ne osecam nikakve nuspojave estrofema, iskreno ali to je bas individualno i vrv zavisi i od inace nivoa estrogena kod osobe. Mi se spremamo transfer ce biti 7.aprila 😉

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Azoospermija
1.4.2022 15:02:24   
Bicesuper
Bravo za vas...
Pitala sam ga ponovo za svaki slucaj...
Sve jeste individualno ali generalno ja se gojim od njega, raste mi smesno stomak od toga...
Koliko ostajete u Istanbulu?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Azoospermija
1.4.2022 21:00:38   
Prolecee
U sutini su ok koliko mogu da ih protumačimInsulin 9,7TSH 2,150FT4 16,1LH 10, 4 (iznad granice je za 1,8, pa ne znam jel je to puno strasno)Estradiol 23,8Testosteron 7,39Slobodni testosteron 13,5Inhibin B 96,84Prolaktin 503(on je bas dosta povisen, gornja granica je 324)
Ima li neko iskustva sa slicnim rezultatima, tj. jel su odstupanja strasna ili ne?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Azoospermija
1.4.2022 21:22:49   
Bicesuper
Mislim da je ovo ok. Mom suprugu je isto prolaktin bio povećan ali blago.Nisi napisala FSH.Mada pazi nema pravila, ima muškaraca kojima sa ogromnim FSH nadju, i obrnuto.Nijedan dr ti neće sa sigurnošću tvrditi da zbog nekog nalaza hormona neće biti uspešno.Jedino kad se zna da ih nema su delecije na hromozomima i to ne svim…Nama npr iz Turske nisu tražili inhibin B, suprug ga je uradio dosta kasnije na moju inocijativu.Čitala sam da je on glavni pokazatelj da li ih ima (vama je ok sto je dobro).A posle je dosta njih pisalo da ni to ne mora da znaci.Meni je svakako lakse palo sto su hormoni manje više bili ok… tako je i vama…Ovde su dr vrlo vrlo negativni kod ovakve dijagnoze.Npr Vinka je nama rekla da iako se nadju spermatozoidi sto je nama u tom trenutku delovalo preznacajno i kao da je tu kraj svim mukama… da kao se šansa za oplodnju smanjuje za 50 posto pa za trudnoću još toliko pa za radjanje još toliko.A vidiš kod nas i mnogih je dosta koraka bilo uspešno…Tako da samo napred.Ne mislim da treba neko da nam priča ma vau sve će biti dobro.Ali ipak nije na odmet biti blag. A čuda se dešavaju svakodnevno…

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Azoospermija
1.4.2022 21:31:40   
Prolecee
Hvala ti puno. Evo, sad sam proverila, FSH nam nisu ni odradili iako je bilo zapisano na papiru  pa ce sutra ujutru opet morati da ide to da odradi. Inace, sada kada smo podizali rezultate, zena koja ih izdaje nas je blago receno preistresirala recima "Sta se ovde desava, jel tebi čoveče rastu grudi, ovde nista ne valja, moras podhitno kod doktora". Prepala nas je. Ali, hvala bogu i nadajmo se da ce sve biti dobro.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Azoospermija
1.4.2022 22:25:42   
miracleB

IZVORNA PORUKA: Prolecee

Hvala ti puno. Evo, sad sam proverila, FSH nam nisu ni odradili iako je bilo zapisano na papiru  pa ce sutra ujutru opet morati da ide to da odradi. Inace, sada kada smo podizali rezultate, zena koja ih izdaje nas je blago receno preistresirala recima "Sta se ovde desava, jel tebi čoveče rastu grudi, ovde nista ne valja, moras podhitno kod doktora". Prepala nas je. Ali, hvala bogu i nadajmo se da ce sve biti dobro.



Moj predlog je da pozovete laboratoriju i pitate da li mogu da dodaju analizu FSH, nekada moze naknadno to da se odradi a da ne vadi ponovo krv. Mom muzu je isto LH bio oko 10 FSH isto povisen.Prolaktin mu je bio nesto iznad gornje granice, ali prolaktin kao hormon stresa moze lako da skoci. I pored svih tih rezultata nama su nasli spermatozoide u ejakulatu. Tako da nemojte da se sekirate unapred, a pogotovo nemojte da slusate te glupe kometare ljudi koji se ne razumeju u materiju

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Azoospermija
2.4.2022 11:11:43   
Prolecee
Hvala vam Bice super i MirakleB.


Stigao je i FSH, 29,8. Dakle vise nego duplo povisen u odnosu na gornju granicu. Cekamo jos deleciju i kariotip, za deset_ak dana.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Azoospermija
2.4.2022 11:16:40   
Prolecee
Generalno, uzroka moze biti. Suprug je sa nepuna tri meseca kao beba imao jako zapaljenje pluca i visoke temperature, sa dve godine mu je puklo slepo crevo i pred sepsom je operisan. Tom prilikom su otkrili nespusten levi testis. Ali su doktori u to vreme pricali kako to nije strasno i da ce ga operisati kada malo poraste. Operacija je bila tek u njegovoj sedmoj godini, (sto je nedopustivo kako sam vec citala o tome). Prilikom spustanja testisa, videli su da su u tom kanali bile tri mesnate kile. Posle operacije, na svakoj kontroli su rekli da je sve ok. I to je na tome ostalo, evo do sada. Suprug i ja imamo 31 godinu.


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Azoospermija
2.4.2022 11:17:31   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Prolecee

Hvala vam Bice super i MirakleB.


Stigao je i FSH, 29,8. Dakle vise nego duplo povisen u odnosu na gornju granicu. Cekamo jos deleciju i kariotip, za deset__ak dana.



Nema na cemu. Potpuno je ocekivano, mom muzu je fsh bio oko 23. To je inace vecini poviseno kod azo dijagnoze. Tako da ne brinite i sacekajte jos kariotip i mikrodelecije

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Azoospermija
2.4.2022 12:43:38   
Bicesuper
Samo polako, vecini bude povisen FSH.
Mom suprugu je bo ok, ali je ad je krenuo sa terapijom skocio i testosteron, ali skocio je i FSH i LH i dr Emre je rekao da je to potpuno ok.
Sto se tice komentara ljudi su nevaspitani, bezobzirini i neempaticni.
Mene je dr u domu zdravlja ubila da moram da uradim betu posle dva dana kao da je smak sveta. Ja joj kazem pa dobro uradicu kroz neki dan...
Alo zeno da li je moguce da ne kazes svaka cast, trudni ste, dobar je pocetak imajuci u vidu startnu pozciju.
Ja to ne mogu da shvatim. ILi komentari tog tipa sto su vama dali u laboratoriji.
KO ih je uopste pitao.
SAmo polako i pozitivno.
Mladi ste, od mene i mog supruga poprilicno, sto je isto prednost.
Javi rezultate genetike i odmah zovi dr Emre.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Azoospermija
3.4.2022 12:32:19   
Prolecee
BiceSuper, jeste, nekako mi je neshvatljivo da ljudi koji bi bas trebalo da imaju razumevanja za te stvari, nemaju ga i potpuno su neempaticni. Pogotovo sto je, bar kod nas takav slucaj, da smo nekako poslednjih dana previse oset_ljivi, iako se trudimo da se drzimo i budemo raspolozeni i zahvalni na svemu drugom sto imamo.


Javicu rezultate kada budu gotovi. I tebi zelim da sve bude dobro, od srca.❤

MiracleB, i vama zelim sreću narednih dana i sav taj spokoj koji nam je preko potreban.❤
Htela sam jos samo da vas pitam dve stvari.
Posto cemo mi sve analize raditi privatno i 99% ići u Tursku, da bismo izbegli državnu službu jer smo mi iz male sredine, gde se i o malim zdrav. problemima sve zna i sve čuje, kako dalje funkcioniše terapija koju bi eventualno prepisao dr. Emre. Tj, da li je potrebno da imamo nekog državnog lekara koji bi posle dalje prepisao tu terapiju da bismo je mogli uzeti u apoteci?
A drugo pitanje se odnosi na komunikaciju na engleskom. Moj stepen poznavanja je jako dobar u smislu razumevanja, ali izgovor i pisanje bas i nije tako dobro. Jel bi to predstavljalo problem kada mu budem slala mejl i tokom dalje komunikacije? Ili da nadjem nekog prevodioca?😆🤦‍♀️

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Azoospermija
3.4.2022 13:11:12   
miracleB
Sto se tice terapije nju kupujes bez recepta u apoteci, vrlo malo lekova (tipa utrogestan) mozes da uzmes na recept, tako da ti nije preko potreban niko. Ako budete tamo radili stimulaciju sve ce vam biti ukljuceno u cenu, samo ce ti trebati odlazak na UZ mozda i da uradis briseve ovde...Sto se tice engleskog ne moras da brines, doktor Emre i ginekolog znaju engleski svi ostali nemaju pojma 😂 tako da kako god da govoris necete imati problema 😂 ako ti bude potrebna pomoc za slanje maila i razumevanje nekih info ja ti mogu to sastaviti prevesti sta god...

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Azoospermija
3.4.2022 13:21:45   
Prolecee
Vazi, hvala ti puno. Mislim da cu to solidno ja sklepati, eventualno ako me bude bunio odgovor pitacu vas ovde za prevod/savet. Naravno da tebe necu da opterecujem, upamtila sam da vi idete sedmog.😊❤


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Azoospermija
3.4.2022 14:38:22   
Bicesuper
Sve sto je miracleb rekla je tako.
Sama mozes kupovati lekove z a stimulaciju, svi se placaju.
Prvo odluci da li ces raditi paralenu stimulaciju ili ce prvo on operaciju.
Obe opcije imaju svoje prednosti i mane, do vase odluke je.
U Turskoj su dosta jeftiniji lekovi, jos dobijas popust.
Ako planirate da prvo on radi, onda tamo kupite lekove i donesite ovde.
Ako cete parlelno ili ovde kuujete ili idete tamo na duze. Ako imate mogucnosti sto se vremena tice to vam je ok opcija.
Istanbul je prelep, malo se izmestite...
Mi npr nikom skoro nismo pricali, ne mslim da je to sramota, ali narod je primitivan, a mi nismo ni iskljcili mogucnost donacije, a mislim da to treba zadrzati samo za sebe i svog partnera.
Sto se tice jezika opusti se. oni bas prcaju jendostavno, niko tamo nista spec ne zna.
Pre nego odlucis ista i krenes na sledeci korak mi cemo ti ovde pojasniti sta i kako pa ce ti biti lakse/
Ja isto tako mogu da ti pomognem i prevedm bice mi drago.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here