|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
14.4.2022 20:56:16   
Minestra
Pozdrav svima! Verovatno niko od nas nije ni sanjao da ćemo se okupiti ovde iz ovog razloga, ali C''est la vie! Ako nista, makar smo u dobrom društvu. Elem, mi još čekamo neke rezultate, genetika odrađena i ok. Dijagnoza NOA. Mm je bio na ispitivanjima kod Vujovicke na odeljenju, dobio 3 injekcije Pregnyla, čekamo rezultate da vidimo kakav je uticaj na hormone, pa će valjda dalje da se odlučuje o eventualnoj terapiji. Odradili su mu kompletna ispitivanja, i endokrina i UZ od vrata na dole i holter (pošto kod NOA pacijenata i TT je nizi, a on dosta utiče na rad srca i mnogih drugih organa). Uglavnom, mislim da je odlicna polazna tačka. Svakako smo odlučili čim kompletiramo rezultate da kontaktiramo Emrea. Što se tiče dileme paralelne stimulacije, kod nas i godine igraju ulogu (40+) pa ne želimo da gubimo vreme, tako da bih definitivno išla na tu varijantu. Mada nedavno sam čitala i neku studiju, baš mislim da je turski lekar u pitanju, i tu stoji da je nešto veća uspešnost bila sa svezim materijalom. Ali, ljudi nisu samo brojke. I da, apsolutno se slažem, ovo je nešto što ne treba deliti sa drugima, ali najviše iz razloga što smo ionako pod pritiskom i ne trebaju nam dodatni pritisci sa strane (zabrinuti pogledi, precutna pitanja ili čak glasna: I, ima li šta novo?). Neka Beta raste, a sa njom i naši osmesi, pa nek'' forum ostane bez članova! Sigurno ću imati dosta pitanja, znam da sam na pravom mestu.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Azoospermija
14.4.2022 21:17:19   
Prolecee
Zdravo, Minestra. Dobrodosla, kao sto kazu nazalost.🙂


I mi smo novi ovi, nekih mesec dana od dijagnoze, i ovo je jedino mesto na kome sam mogla da se uputim gde, sta i kako.Mom suprugu je testosteron u redu, te nismo isli, bar za sada, kod Vujovicke. FSH je povisen duplo u odnosu na gornju granicu i LH za dva, svi ostali hormoni su u redu. Cekamo mikrodeleciju, pa onda sledeci korak. Negde se nadam da je i to ok.

(odgovor članu Minestra)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Azoospermija
14.4.2022 22:16:21   
Uspećemo
Dobro veče, nova sam na forumu, na žalost, dakle u kratkim crtama mm ima klinefelterov sindrom, sledeći mesec idemo za Istanbul na kliniku Aćibadem, zanima me da li neko ima iskustva sa njima?Radiće mu mikro tese, šanse nam daju 50:50,ja radim paralelnu stimulaciju, doktori insistiraju jer kažu da je veća šansa za oplodnju sa svežim materijalom ukoliko ga naravno nadju. 


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Azoospermija
14.4.2022 22:18:03   
Uspećemo
Zanima me još da li ima ovde parova sa klinefelterom, da li je nekom uspelo? 


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Azoospermija
14.4.2022 23:03:32   
miracleB
Cao, Sta god Vam bude trebalo mozete da pitate ili trazite savet. Ovde je vec dosta toga zapisano, ali sve je prilicno individualno pa je lakse kad svako pita za svoj slucaj. Vidim da cesto piset_e da niste delili to sa okolinom, nas stav je npr bio da to kazemo bliskim ljudima a nekada i daljim ukoliko moze da im se pomogne... naravno svako ima pravo da uradi kako mu je prijatnije i kako oseca da ce mu biti lakse, ali eto da kazem da je meni stvarno mnogo znacilo da okolina zna kroz sta prolazimo i da ta podrska i te kako dobro dodje. S druge strane kad krenete u sam proces ne morate nikome da pricate ako vam je lakse da nemate taj pritisak. 

(odgovor članu Minestra)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Azoospermija
15.4.2022 13:35:15   
Bicesuper
Cao svima.
Statistika kaze da je uspesnost veca sa svezim materijalom, a da je transfer uspesniji sa zaledjenim, cisto da resim dilemu.
Ali to je statistika i brojke.
Meni je cak i dr rekla ovde da je veca uspesnost kad su embrioni zaledjeni, tzv eskimcici.
Sto se tice deljanja sa okolinom, ja sam naravno rekla najblizima.
Moja odluka da ne pricam je bila bazirana na tome da sam razmisljala i o opciji donara ako se kod supruga nista ne nadje a to ni sa kim ne bih podelila.
Drugo, ja ne volim sazaljenje, mislim da to salje losu energiju, a mislim da bi nas dosta ljudi uslovno receno sazaljevalo.
Lakse mi je bilo da to podelim sa par drugarica koje nemaju decu, i kojima imanje potomstva nije smisao zivota.
Ali kako god, svako bira...
Svakako sam rekla najblizima, pa podrska ipak znaci mnogo.
Ja sam super, dobro, radim...
Cekam nov pregled.
Isla sam da uzmem uput za dabl test koji se radi u 12 nedelji i ladno nema termina.
Nisam verovala... tj ima ali tek za kraj 14 nedelje...
Svakako vam javljam kad zavrsim naredni pregled.
Miracleb nadam se da si ti dobro.
Ne znam da li spadas u one nestrpljive koji rade betu ili test posle par dana, ili ipak cekas 10 dan...
Svakako ce to biti dobro, pozitivno i trocifreno .

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Azoospermija
15.4.2022 13:58:42   
miracleB
Ma naravno svako je prica za sebe samo sam htela da kazem da prosto svako treba da se vodi svojim osecajem. Jao super, lepo je sto mozes i dalje da radis i funkcionises, javljaj nam sve...Ja mislim da cu cekati betu a mozda i uradim test ali dan ranije... nisam jos sigurna 😂 svakako se javljam sa nadam se lepim vestima ❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Azoospermija
15.4.2022 14:35:09   
Bicesuper
E pa nemam mucnine, blizu mi je posao pa se setam do njega, a i nisam htela da na poslu znaju...
Mada mi je dr ponudila da mi otvori bolovanje sa drugom sifrom...
Sad cu da spojim praznike, odradim dabl i verovatno prenatalni...
I onda otvaram bolovanje.
Mislim ne mogu sad do 9 da radim jer kao necu da pricam ako se nesto zakomplikuje :)
Do12 nedelej je koliko sam shvatila najrizicnije...
Mada pravila nema, a ja se nadam da ce sve ici svojim tokom.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Azoospermija
15.4.2022 14:35:58   
Bicesuper
Tebi u nedelju pada 10 dan?
Meni su enke devojke rekle da su radile i posle 5 dana kao nisu mogle da cekaju :)

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Azoospermija
15.4.2022 20:52:47   
JacaIvan
Caos,mm ima mozaik klinfeltera i mikrodelaciju y hromozoma na azfc regionu. Emre je nasao spermice na m.tesi. jel vama isto mozaik?

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Azoospermija
16.4.2022 4:35:59   
Uspećemo
Izvini ne znam šta pretstavlja taj mozaik😂 znam da je doktor rekao da ima 47 xxy hromozoma što odgovara Klinefelterovom sindromu, toliko o tome znam, a još jedno pitanje oprosti, koliko tm ima godina? 


(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Azoospermija
16.4.2022 16:03:22   
JacaIvan
Mozaik je kada nije svaka celija xxy nego ima i normalnih xy. I to je bolja varijanta. Mada ako nije mozaik to se uglavnom ispolji i primeti jos u pubertetu. Pogledaj na googlu oko toga. Muz ima 38god. A reci mi kod kog doktora idete? Jel Tancel? Culi smo da je on isto jako dobar. Radi u acibademu.

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Azoospermija
16.4.2022 17:37:40   
Uspećemo
Veruj mi da još uvek ne znam kako se zove dr. Mi idemo preko klinike iz Beograda, Bel medik, njih je otkupio Aćibadem, tako da stimulaciju radim u Beogradu, samo još čekam da nam pošalju cenovnik usluga i da krenemo polako 


(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Azoospermija
16.4.2022 17:43:17   
Uspećemo
Mm je kasno otkrio sindrom, pre par godina a sad ima 40,što se tiče njegovog fizičkog izgleda ima dugačke ekstremitete, sa manjom mišićnom masom i smanjena maljavost na licu samo, i sve drugo mu je sasvim normalno. 

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Azoospermija
18.4.2022 14:44:58   
Bicesuper
https://emrebakircioglu.com/sr/mogu-li-muskarci-sa-klinefelterovim-sindromom-postati-otac
Evo linka.
Sad dr Emre ima sajt i na srpskom :)
Jao koliko nas je...

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Azoospermija
18.4.2022 16:09:41   
Uspećemo
Hvala... Skoro sam čitala ovaj tekst negde, malo mi uliva nadu da će kod nas pronaći nešto, jedva čekam maj mesec, najgore je iščekivanje. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Azoospermija
18.4.2022 16:37:34   
Bicesuper
Iščekivanje jeste najgore i opterećuje.Ja lično mislim da svako ima šansu, osim eventualno pacijenata sa delecijom na hromozomu, i to valjda na samo jednom kad se ima zna se da nema proizvodnje.U svim drugim slučajevima ima šanse i treba je sto pre zgrabiti…

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Azoospermija
18.4.2022 16:51:54   
Uspećemo
Kod nas srećom nema mikrodelecija,... Držite nam fige... 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Azoospermija
18.4.2022 16:55:43   
Bicesuper
Držimo…Ja se toliko radujem kad neko uspe… da je to neverovatno…Kao da sam ja u pitanju.Nisam znala tj čula sam da je acibadem kupio našu kliniku.Super je sto sad deo možeš ovde sve u saradnji sa njima.

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Azoospermija
18.4.2022 16:58:24   
Bicesuper
Nama je npr bilo jeftinije da tamo radimo sve… lekovi su tamo  jeftiniji… a realno ovde nismo ni znali gde bismo

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Azoospermija
18.4.2022 17:09:53   
Uspećemo
Pa kao Aćibadem je sad većinski vlasnik belmedik... Tako nešto mi je dr. Vajs rekao

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Azoospermija
18.4.2022 17:13:16   
Uspećemo
Da, mnogo je lakše, rekli su nam da će nam umanjiti tamo cenu pošto ovde radim stimulaciju. 


(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Azoospermija
19.4.2022 11:11:19   
Bicesuper
Cao devojke.
Jacaivan, miracleb i ostale nadam se da ste dobro.
da li je neko od vas radio TORCH test?
ja sam radila jos pre godinu i po, a sad mi ponovo rekla ginekolog...
Pa sam ponovila.

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Azoospermija
19.4.2022 11:12:54   
Uspećemo
Kakav je to test🙂 ja za mnoge stvari još uvek nisam upućena


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Azoospermija
19.4.2022 11:41:17   
Bicesuper
to je test na neke viruse (toxoplazma, herpes, CMV, rubela i dr).
rade se antitela na njih (da li si ih prelezao i da li ih mozda trenutno imas).
Ja sam radila pre postupka, mada mi ginekolog kaze da je to vaznije raditi u trudnoci...
Pa sam htela nekog da pitam za rezultate...

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here