|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
23.1.2023 20:54:30   
Marinkovicm
4 januara pozitivna beta i zakazan prvi uz 18 januara u medjuvremenu dva puta sam isla jednom privatno zbog manjeg krvarenja i vece pre tog zakazanog uz sam isla u visegradsku zbog obilnog krvarenja svaki put je radjen uz video se taj gestacijski mesak kao oni kazu a u domu zdravlja mo je to dr i potvrdila i rekla kako se embrion lepo razvija pokazala mi slike uz od pre par dana i tog dana zaista se vidi razlika. I pokazala mi i taj hematom koji nisu videli ni u visegradskoj ni privatno gde sam isla tek mi je u domu zdravlja to potvrdjeno . Nije tajna naravno dom zdravlja Novi Beograd

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Azoospermija
23.1.2023 21:07:26   
Prolecee
Marinkovic, ako ti nesto znaci, i ja bih da sam na tvom mestu nastavila sa jacom dozom, jer te jace i stite od krvarenja, a ne mogu da stete, bar koliko sam ja upucena u to. Uglavnom, vise koristi nego stete. Zelim ti sve najbolje, i Bices super, i svima naravno.❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Azoospermija
23.1.2023 21:09:47   
Bicesuper
Odlicno.Na početku se vidi gestacijski mesak. Tek kasnije srčana radnja.Super je sto se vidi napredak, to je vrlo bitno.Mogu oni tačno u dan sve da ocene kad je u pitanju VTO jer se kod nas tačno zna u smislu školska je trudnoca po pitanju veličine i svega, bar na početku.Bas mi je drago da si zadovoljna doktorkom. Prosto mi je neverovatno da ni privatno ni u visegradskoj nisu videli hematom, tim pre sto imaju bolje aparate.Koja si ti sad nedelja?

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Azoospermija
23.1.2023 21:14:39   
Marinkovicm
Danas sam usla u 7.nedelju

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Azoospermija
23.1.2023 21:52:32   
babygroot
Hej Marinkovicm, ja sada ovako upadam ali zelim da podelim sa tobom svoje iskustvo i da te barem malo umirim jer znam koliko si uplasena. Poslednji put sam pisala na forumu davne 2018. kada smo prvi put bili u Turskoj na Micro tese ali vas citam povremeno jer su mi pojedine clanice i price jos od tada poznate i nekako se svaki put nadam svim srecnim zavrsecima. U medjuvremenu nisam pisala jer su i moja aspiracija i cela trudnoca protekle jako tesko ali je najbitnije da sada imamo naseg bebana. Ja sam posle nekih mesec dana trudnoce prvi put prokrvarila isto zbog hematoma, koji je poprilicno cesta pojava kod vantelesnih oplodnji i kada se to prvi put desilo mislila sam da je kraj ali hvala Bogu nije bio. Krvarenja su se nastavila sigurno do nekog cetvrtog, petog meseca dok se hematom nije “iscistio” skroz. Nakon toga smo imali miran period nekih mesec dana i onda sam u sedmom mesecu krenula da se otvaram i da imam kontrakcije i na kraju se i porodila mesec dana ranije ali je sa bebanom bilo sve u najboljem redu i sada uzivamo vec cetiri i po meseca. Fakticki sam celu trudnocu prelezala, sto ume da bude u nekim momentima tesko i fizicki i psihicki jer imas previse vremena za razmisljanje. Ali samo polako i koliko mozes bez stresa i sto je neko vec napisao sada je pravo vreme da te svi paze i razmaze, a ti da se cuvas i odmaras. Drzim fige i tebi i svima ostalima da sve prodje u najboljem redu i da dobijemo jos puno bebica na forumu. 🤗

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Azoospermija
23.1.2023 22:25:39   
Cicijev_brat
Hvala vam sto dijelite svoje price. Jako me obraduje kada neko javi da ima svoju bebicu, i koliko god se okrecemo doktorima, meni nekako lakse kada cujem vase uspjesne price. Sve sto sam naucila i saznala je bilo prvenstveno sa ovog foruma. Vasa jacina daje i meni snagu i nadu. 

(odgovor članu babygroot)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Azoospermija
23.1.2023 22:39:23   
Bicesuper
I ja sam sve živo naučila sa ovog foruma.Zato sam rekla sebi uvek ću pisati i odgovarati.Ima ovde devojaka, svaka im čast, uvek se uključe kad treba, iako su odavno završile svoje priče.@Marinkovicm eto vidiš cesti su hematomi, nemoj da te to plaši, odmaraj i koliko možeš se rastereti.Držimo svi fige

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Azoospermija
24.1.2023 17:03:34   
Marinkovicm
Hvala puno svima na podrsci , iskreno se nadam najboljem:)

(odgovor članu babygroot)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Azoospermija
24.1.2023 17:21:35   
Sanelic
Pozdrav. Nova sam na forumu mada odavno pratim. Mm isto ima azospermiju i imamo jednu neuspesnu tesu, planiramo odlazak u Tursku ali i.kod nas je losa situacija sa testosteronom. Mozes li mi reci molim te koje su vrednosti kod vas?

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Azoospermija
24.1.2023 17:23:46   
Sanelic


IZVORNA PORUKA: Sanelic

Pozdrav. Nova sam na forumu mada odavno pratim. Mm isto ima azospermiju i imamo jednu neuspesnu tesu, planiramo odlazak u Tursku ali i.kod nas je losa situacija sa testosteronom. Mozes li mi neko reci koje su vredmosti kod vas. 


(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Azoospermija
24.1.2023 17:27:11   
Prolecee
Zdravo, Sanela.  Jeste li vec kontaktirali Emrea?  Kada testosteron nije u granicama, uglavnom dr prvo daje terapiju, pa tek onda radi microtese. 

(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Azoospermija
24.1.2023 17:28:44   
Sanelic
Videla sam da je Bopsich razgovarala sa dr Emreom pa ako mozes da mi kazes vrednosti da uporedim sa nasim...

(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Azoospermija
24.1.2023 17:45:25   
Prolecee
Aha, javice se sigurno. Nama je testosteron bio u redu, FSH i LH nisu bili. Ovde nam je Vinka dala terapiju u vidu hormonskih lekova, a kada smo kontaktirali Emrea, rekao je da nema potrebe za terapijom osim kada testosteron nije u granicama. To je bar bio nas slucaj.

(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Azoospermija
24.1.2023 19:05:37   
Bicesuper
Mi krenuli upravo.Jutros sam radila ultrazvuk i endometrijum je 7 mm.Trebalo vi da je malo deblji valjda, mada mi dr kaže da je ok, pravilnog oblika.Uradila sam i progesteron i tsh (tsh je naravno skočio kao i uvek pred transfer, mislim da je do estrofema, jer mi je bio pre mesec dana normalan).Sulejman mi je tek sad odgovorio, kaže tsh je ok, da estrofem povecam na 2 puta 2.Ali me začudilo sto je rekao da ćemo možda odložiti transfer za 2 Februar.To mi se čini prekasno, to je 24 dan ciklusa, dosad mi je uvek bio 17 ili 18 dan.Ako ima neko savet nek pomaže 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Azoospermija
24.1.2023 19:07:08   
Bicesuper
Ja se ne sećam davno je bilo.Znam da je testosteron bio bliži donjoj granici a FSH blago povišen.Moj suprug je uzimao terapiju dva meseca klomid.

(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Azoospermija
24.1.2023 19:12:55   
Prolecee
Hej, Bicesuper, na Missmama forumu sam videla da su transferi radjeni i na 21 dan ciklusa. Moguce je da hoce namerno da saceka, bas zbog tvoja dva prethodna slucaja. Verovatno da zna sta radi, ipak je specijalista za vto. Ja bih mu verovala. Drzim ti pesnice i probaj sto opustenija.Pazi ja ti kazem 😁 a ja preplasena mesec dana ranije, samo plitko disem poslednjih dana.🤦‍♀️ 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Azoospermija
24.1.2023 19:16:53   
Jelena3989
Meni je FET radjen 20.dana i uspeo je, povećao mi je dozu estrofema i uveo utrogestan nekoliko dana ranije i to je bilo to. Endometrijum je bio 8mm.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Azoospermija
24.1.2023 19:17:10   
Marinkovicm
Bicesuper, meni je endometrijum bio 7,5 mm i onda mi je pomerio transfer za dva dana rekao je prvo bice 22, a onda kad sam poslala rezultate pomerio je za 24.. doduse meni je 20-ti dan bio transfer.. ali verovatno ceka da bude malo deblji endometrijum.. jedino mi je to objasnjenje

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Azoospermija
24.1.2023 19:26:16   
Cicijev_brat

Drzim fige da sve prode kako treba 🤞🤞🤞🤞
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi krenuli upravo.Jutros sam radila ultrazvuk i endometrijum je 7 mm.Trebalo vi da je malo deblji valjda, mada mi dr kaže da je ok, pravilnog oblika.Uradila sam i progesteron i tsh (tsh je naravno skočio kao i uvek pred transfer, mislim da je do estrofema, jer mi je bio pre mesec dana normalan).Sulejman mi je tek sad odgovorio, kaže tsh je ok, da estrofem povecam na 2 puta 2.Ali me začudilo sto je rekao da ćemo možda odložiti transfer za 2 Februar.To mi se čini prekasno, to je 24 dan ciklusa, dosad mi je uvek bio 17 ili 18 dan.Ako ima neko savet nek pomaže 




(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Azoospermija
25.1.2023 10:36:47   
Cicijev_brat
Evo da se i ja javim, bila sam na kontroli, 6 dan ciklusa, endometrij 6mm, 4 folikule ravnomjerne, doktorica zadovoljna. Produzili mi terapiju danas i sutra gonal f 225 jedinica i sutra cetrotide u 14h. U petak ponovo kontrola. Ja se hvala Bogu osjecam dobro, nemam nikakvih nus pojava, jedino mi se malo vise spavalo ovih dana.

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Azoospermija
25.1.2023 13:12:53   
Bicesuper
Pregledace me i on u petak.Iskreno nešto mi to 24 dan ciklusa mnogo kasno.Plus ovaj moj tsh sto stalno divlja pred transfer jer mislim da estrogen njega podigne.Kod nas dr ne bi radili transfer sa tsh 3 nikad, hahahah, a Turci nisu tako  rigorozni niti ja mislim da treba biti tako strog. Meni je pre mesec dana bio 1,9 a sad je 2,99. A ista terapija, sve isto. Neću ništa presirati, ako sad nisam spremna doći ću drugi mesec, nek on proceni. Nema veze za put i smeštaj, šta sad, samo da je sve u najboljem redu.Javljam se u petak kad me on pregleda.@Marinkovicm javljaj kako si@Cicijev_brat super je sto je tako. Ja nisam od pomoći za to jer sam ja isla na klinku svaki dan da me bockaju pa ne znam ni koliko ni šta sam primala.Ja sam bila dosta naduta, stomak ogroman kao i grudi. A malo i rapsolozenje

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Azoospermija
25.1.2023 16:39:37   
Anoniman
Cao svima. Nedavno sam pisala na forumu i u medjuvremenu smo bili na prvi embriotransfer. Prvo mom muzu je bio nizi testesteron ali kako sam ja vec krenula sa stimulacijon Emre se jeste cudio da to nije vidio u nalazima uradio je mikrotesu jer je na osnovu pregleda predpostavio da je opstruktivna i sve je bilo ok nasao je spermatozoide i to dosta. Uglavnom on ce reci sta treba ali cak u nasem slucaju to nije bilo presudno. Stao se ishoda embriotransfera tice desila se biohemijska trudnoca ..pozitivan BHCG ali na granici 10-ti dan da bi 13.poceo da pada...idemo dalje. Dr kaze ne trebaju nikakve analize prije narednog puta ovo je dobar znak. Ako ima neko iskustva sa slicnin situacijama neka pise. Svakako znam ako nesto nije bilo ok bolje prije nego kasnije ali voljela bih ako mogu nekako da se pripremim za sl put da to i uradim. Mada sto se mog zdravlja tice svi su ga ocijenili kao odlicno i kod nas i u turskoj i sve je islo skolski tako da ko zna mozda stvarno ne treba nista posebno..

(odgovor članu Sanelic)
  Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Azoospermija
25.1.2023 16:50:48   
Bicesuper
Pozdrav.Drago mi je da su muzu našli materijal i to dosta. To je dobar znak. Sto ga ima više znaci da je bolji…Ja nisam imala iskustvo kao ti - imala sam iz moje perspektive gore, jer je trudnoca odmakla, pogotovo prvi put.Veruj mi da je bolje tako.Reci mi da li je taj prvi transfer bio svež odnosno rađen odmah nakon aspiracije ili FET?Sto se tiče analiza ja sam dosta toga sad uradila, ali mislim da nema potrebe.Možda hormoni štitne i to je to.Ako ćemo da kopamo ima milion analiza i kad ih sve uradimo a to je nemoguće, ponovo ostaje onaj deo gde nije više do nas i analiza.Ja sam imala vremena pa sam radila kariotip, trombofilije, kao ajde za svaki slučaj. Ja lično mislim da su svezi transferi neuspešniji jer se telo nije oporavilo od svega sto je proslo.Često se dešava ta biohemijska.Glavu gore. On ima materijala, ti si dobro reagovala.Nema razloga za brigu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Azoospermija
25.1.2023 18:09:56   
bopsich


IZVORNA PORUKA: Sanelic

Videla sam da je Bopsich razgovarala sa dr Emreom pa ako mozes da mi kazes vrednosti da uporedim sa nasim...



Sanelic, evo tek sad vidim poruku. Mom partneru je testosteron bio 6.41 sad na zadnjoj kontroli i dr. Emre mu je prepisao terapiju najmanje 3 mjeseca. Primati će 1 tjedno Ovitrelle inekciju. Rekao je da ponovi nalaze FSH, LH i Testosterona nakon 3 tjedna pa da mu javim. 
Iskreno ja sam malo potonula, čitala sam dosta o svemu i vidjela sam da se kod muškaraca s Klinefelterom s godinama smanjuju šanse da se nešto pronađe, a moj partner će uskoro 41 godinu. Zapravo se i bojim nadati jer se ne želim razočarati, ali ako ne pokušamo nećemo nikad ni znati. 
Do sad sam stalno mislila da je samo bitno da se kod njega nešto pronađe pa ćemo sigurno uspjeti. Ja imam 32 godine, već sam jednom rodila i sve pretrage koje sam napravila su u redu. Ali što više čitam i gledam vidim da se često dogodi da do trudnoće ne dođe čak i ako Micro Tese bude uspješna.. 




(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Azoospermija
25.1.2023 23:17:13   
Sanelic
A mozes li da mi napises referentne vrednosti za ovaj testosteron, kod nas u labaratoriji je to drugacije. I da li ti muz ima simptome niskog T. Moj je primao 3 meseca Pregnil ali T se nije pomerio uopste. Nije reagovao na terapiju verovatno zbog viska kg koje ima... sad je na strogoj dijeti pa da probamo posle dijete opet.

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here