|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
25.1.2023 23:43:41   
bopsich


IZVORNA PORUKA: Sanelic

A mozes li da mi napises referentne vrednosti za ovaj testosteron, kod nas u labaratoriji je to drugacije. I da li ti muz ima simptome niskog T. Moj je primao 3 meseca Pregnil ali T se nije pomerio uopste. Nije reagovao na terapiju verovatno zbog viska kg koje ima... sad je na strogoj dijeti pa da probamo posle dijete opet.



Naravno, kod nas su referentne vrijednosti od 8,64 do 29. Ima simptome smanjenog testosterona, ali kod njega je to uglavnom pod kontrolom radi lijeka Nebido koji je inače uzimao, ali je dr. Emre rekao da s tim prestane i morali smo čekati da se iscisti iz organizma da bi mogao krenuti s terapijom koju mu je on prepisao. 
Moguće da kod tvog muža problem d prekomjernom težinom utječe, nadam se da će reagirati na terapiju kad to riješi.

(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Azoospermija
26.1.2023 9:33:20   
Sanelic
A od kada je na supstituciji, i ko mu je prepisao urolog ili endokrinolog... mozes li mi malo napisati o tome? 

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Azoospermija
26.1.2023 13:40:43   
Cicijev_brat
Drage moje, koje ste primale cetrotide inekcije, mozete mi reci koliko se to dugo prima? Ja trebam sada u 14h primiti prvu, ici cu u Dom zdravlja.

(odgovor članu Sanelic)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Azoospermija
26.1.2023 15:28:12   
Anoniman
Bicesper hvala na odgovoru. Citala sam za tebe i bas mi je zao znam da je sigurno teze i traumaticnije u svakom smislu kad odmakne trudnoca. Transfer je bio zamrznutog jer u nasem slucaju odmah su tako predlozili. I sto kazes mislim da je bolje kad se tijelo oporavi. E sada sto se tice analiza ja sam negdje prosli februar isla na histeroskopiju zbog polipa kod cuvenog Dr Andjelica i mislim da nema potrebe da je ponavljam jer je on tada rekao da je sve ostalo ok a i Sulejman je potvrdio da su kako on rece materica i endumetrijum perfektni. Radila sam osnovne genetske trombofilije i hematolog mi je rekao da iskljucuje mogucnost istih dala mi je neke dodatne analize ali vise kako je rekla zbog kasnijih faza trudnoce jos sam dodatno pila aspirin i sada jer sam pitala Sulejmana sta misli preventivno i rekao je ne moze da skodi i dao mi tu malu dozu. Tako da mislim da to nije ali uradicu ovo sto je ta dr dodatno napisala. Radila sam insulinsku rezistenciju isto prije godinu i ginikolozi su rekli da je sve ok medjutim sad jedini simptom koji sam imala je bila zedj i cesti odlasci u toalet. Zedj je nicu bila bas nesnosna a pila sam puno vode tako da sad nekako sumnjam da mozda ipak tu nesto nije uredu. Citala sam zedj moze imati u kasnijim fazama trudnoce indikaciju na trudnicki dijabetes e sad isto tako citah da su neke zene imale zedj kao simptom u ranoj trudnici i da je bilo sve ok. Uglavnom jedino sto mi pada na pamet je ta insulinska pa cu poci da se konsultujem sa endokrinologom jos jednom i mozda ponovim test. Sa hormonima mi je uvijek bilo sve u granicama i polnim i tiroidne tako da ne vjerujem da to moze biti. Svakako shvatam da je vjerovatno ono sto najcesce i navode prosto hromozomska greska embriona i tu nista ne moze da se uradi ali eto voljela bih prije narednih pokusaja da iskljucim to sto eventualno moze biti do mene a moze da se tretira terapijom ako se zna da postoji...Zelim ti srecu u ovom pokusaju i tebi i svima ostalima!

(odgovor članu Bicesuper)
  Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Azoospermija
26.1.2023 18:23:17   
Hortenzija
Marinkovic, citam tvoj slucaj i set_ila sam se sebe. Ja sam imala transfer 27.12. Posle toga  5 i 7.1. pozitivna beta. Nakon nekoliko dana iz cistog mira prokrvarim na poslu, odmah odem u dz i lekarka mi kaze da je sve ok, ali da malo usporim i uvede mi progesteron na 7 dana, ukine aspirin. Krvarenje se smiruje sve do 18.1. kada zavrsavam u frontu sa odlivom, njihov komentar je bio da je jos previse rano za srcanu radnju i da se na uz ne vidi bas najbolje sta je u pitanju.Terapija ostaje ista (estrofem, utrogestan 3x2 oralno i progesteron na 7 dana). 26.1. oko 18h dobijam odliv, bukvalno sam ustala i krv je krenula da siklja, muz se prepao, zovem odmah svog privatnog ginekologa i odlazim odmah na pregled. Nalazi mi neki ogroman hematom, tacno iznad ploda, naredi strogo mirovanje (bukvalno da trpim dok mogu i tek onda da ustanem i odem u wc). Progesteron pocinjem da primam na 3 dana. U martu sam bila 2x hospitalizovana u frontu po 7 dana, kontrakcije, blizanacka trudnoca sa jednim blizancem sa daunom. Uradjene horiocenteza i fetocid u razmaku od 7 dana, sa sve kontrakcijama…srecom hematom je poceo da se povlaci….posle se pojavio jos jedan ali on je bio manji. U svakom slucaju, morala sam prvu polovinu trudnoce da mirujem, a posle se sve malo stabilizovalo., ali sam celu trudnocu bila na progesteronu (na tri dana) i utrogestanima, gomili antibiotika zbog krvarenja na pocetku…sve u svemu uzasno traumaticno. Meni je pomoglo sto sam mogla da radim od kuce na pocetku, a posle sam isla 1-2 puta nedeljno na par sati na posao. Na kraju je sve hvala Bogu bilo ok, tako da pokusaj da ne guglas i da se nekako zaokupis necim sto te opusta.



_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Azoospermija
26.1.2023 18:35:20   
Marinkovicm
Draga hortenzija zao mi je sto si prosla kroz sve to zaista jeste traumaticno... Ja sam opet imala neko blago krvarenje pa sam opet otisla hematom se smanjio i vise nije iznad ploda nego bocno. Krvarenje je opet bilo od njega buni me sto meni dr uopste nije rekla da strogo moram da mirujem rekla mi je samo da usporim i malo vise odmaram. Mada se ja trudim da sto manje ustajem. Da li si mozda imala bolove slicne kao menstrualni? Ja ih imam skoro svakog dana dr mi kaze da je to sve normalno ali ipak se brinem.. nadam se da ce se sve lepo zavrsiti 

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Azoospermija
26.1.2023 18:39:58   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Draga hortenzija zao mi je sto si prosla kroz sve to zaista jeste traumaticno... Ja sam opet imala neko blago krvarenje pa sam opet otisla hematom se smanjio i vise nije iznad ploda nego bocno. Krvarenje je opet bilo od njega buni me sto meni dr uopste nije rekla da strogo moram da mirujem rekla mi je samo da usporim i malo vise odmaram. Mada se ja trudim da sto manje ustajem. Da li si mozda imala bolove slicne kao menstrualni? Ja ih imam skoro svakog dana dr mi kaze da je to sve normalno ali ipak se brinem.. nadam se da ce se sve lepo zavrsiti 



Jesam, bolovi u stomaku su normalni zbog sirenja materice. Drzim fige da sve bude kako treba. Ako mozes sto vise miruj, barem dok se hematom ne povuce u potpunosti.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Azoospermija
27.1.2023 22:46:46   
Nika1
5 dana sam primala cetroide

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Azoospermija
27.1.2023 22:55:19   
Cicijev_brat

Hvala @Nika1 na odgovoru <3
IZVORNA PORUKA: Nika1

5 dana sam primala cetroide



(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Azoospermija
30.1.2023 14:27:11   
Marinkovicm
Bicesuper, da li si bila na pregledu , hocete raditi transfer?

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Azoospermija
31.1.2023 6:45:30   
Nika1
Cicijevbrat dokle si dosla s postupkom 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Azoospermija
31.1.2023 6:47:24   
Cicijev_brat

Evo spremam se za aspiraciju, pa se nadam najboljem , malo me strah svega
IZVORNA PORUKA: Nika1

Cicijevbrat dokle si dosla s postupkom 



(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Azoospermija
31.1.2023 9:24:16   
Maya20
Pozdrav svima, mi smo već nekoliko dana u Istanbulu, odmah po dolasku, započela sam stimulaciju. Danas sam bila poslednjem ultrazvuku i dr je rekao da će dr Tanslel u četvrtak operisati supruga, pa ako sve bude uredu, ja bi popodne imala aspiraciju. Nadamo se uspehu ovog puta🙏

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Azoospermija
31.1.2023 11:44:20   
Cicijev_brat

@Maya20 zelim vam punoo srece, cuvam fige , bit ce to sve super ako Bog da, samo lagano i opusteno koliko je moguce 
IZVORNA PORUKA: Maya20

Pozdrav svima, mi smo već nekoliko dana u Istanbulu, odmah po dolasku, započela sam stimulaciju. Danas sam bila poslednjem ultrazvuku i dr je rekao da će dr Tanslel u četvrtak operisati supruga, pa ako sve bude uredu, ja bi popodne imala aspiraciju. Nadamo se uspehu ovog puta🙏



(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Azoospermija
31.1.2023 19:57:20   
Bicesuper
Ćao.Vraćamo se iz Istanbula, još u petak je dr rekao da ne bi da radi transfer.Endometrijum je bio oko 8 mm ali nije bas bio prezadovoljan.Svakako smo i mi odmah rekli i pre nego sto je izneo sumnje, da ne moramo ništa da silimo.Ja sam vece pre saznala tj dobila rezultat trombofilija i ispostavilo se da imam tri neke, od toga je jedna faktor V.To me malo uzrujalo iako znam da se to sve drži pod kontrolom uz terapiju.On je za to rekao da ne predstavlja problem jer bi mi on svakako davao clexane kao i prošli put (on se koristi i kad se imaju trombofilije).Iskreno mislim da je on imao neki loš osecaj, i sam je tako rekao.Nešto mu se nije sviđalo.Kaže da je prvi transfer verovtano bi radio, ali posto je poslednji i posto me već zna i gledao je moje papire sa prošlih transfera, sad je bio lošiji endometrijum.Tako da se vraćamo, pa ponovo možemo kad god. Verovatno ćemo na prolece.Do tada ću ovde otići na komisiju za VTO o trošku države, da imam papir za svaki slučaj.Kako si ti?


(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Azoospermija
31.1.2023 20:08:55   
Marinkovicm
Bas mi je zao sto ste morali da odlozite ali svakako se slazem da ne treba siliti.. nadam se da cete sto pre otici i da ce ovog puta biti uspesno.. Dobro sam bila sam ooet na uz hematom se smanjio i vise nije iznad ploda.. beba napreduje za dve nedelje da dodjem ponovo pa ako je sve u redu dace mi uput za dabl test.. nikako ne mogu da se opustim 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Azoospermija
31.1.2023 20:22:17   
Prolecee
Zdravo devojke.Bicesuper, takodje mi je zao sto je odlozeno, ali bolje sto je tako kad vec nisu idealni uslovi za transfer.  Ono sto mene buni  sad pred put, kako 8mm endometrijuma nije dovoljno, kad je idealno izmedju 7 i 8mm, bar koliko sam citala o tome? Izvini, ako mi mozes reci. I jel ti je Tosun mozda spominjao da li je mozda uzrok gubitka ploda bila neka od trombofilija? Mozda moras biti pokrivena jos nekim lekom, pa bi mozda mogla otici do nekog hematologa. Ja sam radila i vitamin D, koji mi je bio ispod svake granice, pa koristim solgarove kapi sada.
Marinkovic, bice to sve u redu, iako znam da je strepnja prevelika. Samo odmaraj sto vise.❤

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Azoospermija
31.1.2023 20:47:50   
Bicesuper
Hvala devojke na podrsci.Iskreno ja sam se sad tej smorila malo, ali verujte mi da pred put uopste nisam imala nikakav osecaj, kao da ne idem na “poslednji “ transfer.Kad sam u vetvrtak dobila na mail rezultat za trombifilije nekako nisam bila spremna, nesto mi se nije dalo.Takav je isti bio doktor.Kao da je imao los predosecaj.Ja svakako idem kod hematologa 10 februara.Konacno me primio normalan lekar profesor pa cu videti sta on kaze. Radili su mi i oni neke analize a neke sam ja privatno jer nema na klinickom.Ne verujem da je to razlog gubitka ploda, mislim da one prave probleme kasnije u trudnoci, a ja sam kontrolisala ddimer sve vreme za svaki slucaj. Drugi transfer sam primala clexane. Mada ko zna.Dr kad ne znaju sta prvo kazu jeste radili trombofilije.Dosta zena dobija lekove posle transfera koji se daju i kod trombifilija.Sto se tice endometrijuma debljina je bila ok, mada je on kad je gledao papire od prosla dva i bio je deblji - 9 mm.Njemu se nije svidala “tekstura” kao da je na nekom delu bio neravan… a dr ovde mi je rekla jeste tanji 7 mm ali je savrsen. E sad da l drugacije vide ili se to promenilo…Mada je meni sve vreme bio utisak da on ima los predosecaj. Naravno uz to sto nije sve bilo “skolski”

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Azoospermija
31.1.2023 20:50:12   
Bicesuper
@MarinkovicmZnam kako ti je. Smesno mi je da ti kazem opusti se, kad sam ja bila primer grča.Pogotovo prvi put.Ali vidis da je sve dobro i skolski.Hematom je cesta pojava…Plod je dobar, sve ide u dobrom pravcu.Odmaraj i pokusaj da skrenes misli koliko god mozes.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Azoospermija
31.1.2023 21:01:34   
Prolecee
Razumem te i mogu misliti kako je bezvezan osecaj.  Meni neke razne sitnice nisu u redu sto se tice vitamina, plus jako blaga insulinska, Tosun je bio za glukofaz, a moj endokrinolog za inofolik , jer je po njemu glukofaz agresivan za moj blagi oblik insulinske. I ja se osecam totalno nespremnom za FET, a mozda su to samo strah i neizvesnost.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Azoospermija
31.1.2023 21:44:43   
Bicesuper
Ja insulinsku nisam ni radila sto godina tj jesam pre dve godine i bila je kao nešto blaga.Verovatno si sama radila pa si mu rekla rezultate jer on to ne traži. Ja bih mogla eto i to da ponovim.Ali ne vredi ni samo se ispitivati i testirati, to je rupa bez dna.Posle medicine i svega sto nauka i doktori , ima nešto više, sudbina ili kako ko voli to da nazove ( da budem “politički” korektna).Razumem te da se osećaš nespremno, to je sve normalno i razumljivo.Kada beše idete?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Azoospermija
31.1.2023 21:51:29   
Prolecee
Bas tako, koliko god bili istestirani nesto ili neko drugi tu ima zavrsnu rec.😀Da, sama sam radila, u konsultaciji sa mojim ginekologom. Tosun mi nije trazio sad nista osim stitne, cak ni briseve. Njih nisam sad ni ponavljala, a stariji su od 6 meseci. Idemo za dve nedelje.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Azoospermija
31.1.2023 22:30:14   
Bicesuper
Odlicno. Znaci već si dobila i krenula sa estrofemom.Javljaj kako proslo, opusti se koliko možeš. A mi šaljemo pozitivnu energiju.Sto se tiče glukophage meni je dr rekla da to može i preventivno da se pije. Bas dobar endokrinolog je mojoj sestri dao to maltene preko telefona.Tako da ako si sigurnija da ga konzumiras to je ok.A mozes i da slušaš svog endokrinologa ipak će te ona voditi, ako si već zadivoljna.Ja mislim da ta insulinska nema neke preterane veze.Mislim sad im je za sve kriva insulinska…

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Azoospermija
31.1.2023 22:39:46   
Marinkovicm
Prolece ,zelim vam svu srecu i da bude uspesno.. ja sad citam ja iskreno nista od toga nisam radila samo stitnu i to je to. Rekao je da ne treba nista i ja se nisam toliko opterecivala. Prosto sam nekog stava bice ono sto mora..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Azoospermija
31.1.2023 23:09:22   
Bicesuper
Marinkovicm tako i treba da mislis. I ja sam istog stava. Kod nas doktori testiraju na milion stvari, daju terapije, a ipak imaju dosta manju uspešnost od Turaka i drugih zemalja.Koliko zena sa insulinskom, stitnom, trombofilijama prirodno zatrudni i sve bude u redu.Ne kažem da se ne treba kontrolisati, naprotiv. Ali treba imati meru, jer tome nikad kraja. A i nema nekog efekta.Tako da opusti se.Kad radis krv uradi ddimer za svaki slučaj, to dosta njih preporucuje a ne košta te ništa.Javljaj sve.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here