|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:26:24   
gagana83
Da li ste same spremale kasice za vase bebe ili ste kupovali gotove?
Ja sam u velikoj dilemi.
Sta mislite,da li je bolje za bebu davati joj "domace" kasice prepune pecticida i ostale hemije ili kupovne kasice koje su morale da prodju mnoge kontrole kvaliteta pre nego sto izadju na trziste?
Hipp na primer za svoje kasice koristi iskljucivo organsko voce i povrce.




< Poruku je uredio lesica RR -- 25.10.2016 0:23:00 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:28:19   
marince1
Pitanje sipostavila sugestivno user posted image
Kad ovako pitas,onda sam za kupovne,mada sam ja mislila da pravim user posted image
Al videcu sta ce reci iskusne mamike,ja jos imam vremena user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:28:34   
Anoniman
Slatke sam davala Frutek kašice, nisam ih spemala, sem ono baš u startu nekoliko puta.

Slane su fuuuuuuuuuuuj! Od slanih sam uzimala samo Nestle povrće, i onda ja spremim meso i krompir, recimo, a dodam španać iz teglice. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:31:02   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Pitanje sipostavila sugestivno user posted image
Kad ovako pitas,onda sam za kupovne,mada sam ja mislila da pravim user posted image
Al videcu sta ce reci iskusne mamike,ja jos imam vremena user posted image

Sorry,nisam zavrsila misao.Htela sam da dodam da verovatno u kupovnim kasicama ima neki sastojak(konzervans) jer drugacije ne verujem da bi mogle da imaju toliki rok trajanja.Mada na teglici to ne piseuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:32:36   
marince1
Ma ok,samo te diram user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:33:41   
simke
Ja sam od pocetka spremala i slane i slatke,s tim da sam mu ponekad davala i kupovne -slatke(uglavnom od onog voca koje nema da se kupi)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:40:04   
gagana83
Da se razumemo,nije meni tesko da spremam kasice,uzivam u tome.I ne oduzima puno vremena.
Kad bi negde mogla da nabavim prirodnu domacu hranu,bez pesticida i raznih hemikalija ne bih ni trenutka razmisljala ali ne znam nikog ko ne prska voce i povrce.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:40:21   
Anoniman
Domaca radinost! Mi smo poceli sa isprobavanjem novih ukusa i sve mu ja pasiram i spremam i pravim sokice.Jedino kada budemo konzumirali u nekim normalnim kolicinama a nismo kod kuce onda cemo kupiti user posted image !

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:44:11   
simke
Draga a ko ti garantuje da je u kupovnim kasicama sve organsko voce i povrceuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:47:48   
Anoniman
Bas tako simke...Niko ne garantuje nizasta!Ne znas ni kada svojerucno pravis sta si zbuckao,a kad kupis,prvo sto ima jeste konzervans!

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:49:04   
gagana83
IZVORNA PORUKA: simke

Draga a ko ti garantuje da je u kupovnim kasicama sve organsko voce i povrceuser posted image

Pa znas kako,mislim da kasice poznatih uglednih proizvodjaca(Hipp,Nestle...)ipak moraju da prodju razne kontrole kvaliteta i ako pise organsko onda mora da je organsko,ipak to nije Srbija da bi mogli da se zezaju sa time.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:51:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: simke

Draga a ko ti garantuje da je u kupovnim kasicama sve organsko voce i povrceuser posted image

Pa znas kako,mislim da kasice poznatih uglednih proizvodjaca(Hipp,Nestle...)ipak moraju da prodju razne kontrole kvaliteta i ako pise organsko onda mora da je organsko,ipak to nije Srbija da bi mogli da se zezaju sa time.



ja iako o ovome nemam pojma jos user posted image user posted image user posted image
mislim nekako da cu da kombinujem...
moja drugarica kod kuce sprema kasice a kupovne ponese kad ide negde (na primer kod mene u goste user posted image )

nekako razmisljam...verujem da nista ne fali tim kupovnim ali...meni je mama pravila...jabuke, sargarepu, pilece meso kasnije...

ja od kad sam cula ono za Avent flasice (koje su takodje poznate) sumnjam u sve. user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:52:24   
gagana83
Skoro sam na pijaci kupila kruske,na oko prelepe,probam-da ne lici na krusku nikad ne bih rekla da je kruska!Nema nikakav ukus,kao od plastike da je.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:52:44   
Anoniman
E pa sad gagana,kad moze ostalo da se prepakuje i da se prelepljuju nalepnice i da postoje razlicita pakovanja iste robe...sve je to Srbija.Bar ja tako mislim...eto i pelene koje koristimo su u tri razlicita pakovanja,a ista velicina naravno user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:55:57   
Jeca*
Ja sam spremala sama, ali sam uvek imala par gotovih, sto slanih, sto slatkih, za situacije da negde idemo ili da nemam vremena da spremim ili sl.
I sad uvek imam po neku gotovu 12+ u ormaricu user posted image
ja sam od slanih iskljucivo davala hipp, od slatkih hipp ili fructal, a kad ponekad dam sokic to bude hipp, fructal ili nestle (tu nisam puno birala user posted image )

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:56:06   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

E pa sad gagana,kad moze ostalo da se prepakuje i da se prelepljuju nalepnice i da postoje razlicita pakovanja iste robe...sve je to Srbija.Bar ja tako mislim...eto i pelene koje koristimo su u tri razlicita pakovanja,a ista velicina naravno user posted image

Ma znam ja sve to,samo gledam sta je manje zlo!
A tek kad budemo uveli meso,tek tad ne znam sta cu.Mislim da cu da kupim neko pile,da ga cuvam u dvoristu i hranim psenicomuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:56:18   
Leki 77
Slatke iskljucivo kupovne, i to samo Hipp, mada ne iskljucivo organske jer im nije bas neka ponuda na nasem trzistu. Npr. sljiva i kruska nisu organske. Slane kombinujem. Npr. ja skuvam meso pa dodam Hipp brokoli sa pirincem (to mu je omiljena). Mada, u poslednje vreme, kako je hladno pa smo cesce kod kuce u vreme rucka, uglavnom ja kuvam slane. Mislim da ih bolje iskombinujem od njih. Ne dajem mu one Hipp obroke sa mesom, taljatelama i sl. Mislim da ne sadrze konzervanse, osim mozda one prirodne, kao sto su secer i so, a posto se vakuumski zatvore, mislim da je to osnovni razlog duzeg roka trajanja. Mada, moja mama kuva sok od paradajza, ne stavlja nikakav konzervans pa flasa bude ok i posle dve sezone. O dzemovima da ne pricam, ali tu se dodaje secer. Mislim da su zdravije od prosecnog voca/povrca na pijacama, a i nemam toliko slobodnog vremena da bih pravila 4 njrgova obroka i nama rucak. Igor uopste ne spava preko dana, pa kada sam sama sa njim to mi i ne ostavlja mnogo mogucnosti. Kada mu kuvam slane kasice, gledam da budu od organskog povrca. Dokle cu tako, nemam pojma.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:56:19   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: simke

Draga a ko ti garantuje da je u kupovnim kasicama sve organsko voce i povrceuser posted image

Pa znas kako,mislim da kasice poznatih uglednih proizvodjaca(Hipp,Nestle...)ipak moraju da prodju razne kontrole kvaliteta i ako pise organsko onda mora da je organsko,ipak to nije Srbija da bi mogli da se zezaju sa time.



svi moraju proći strogu kontrolu, ne samo poznati strani već i domaći proizvođači....

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:58:46   
marince1
U ovo si u pravu!
Ja sam bila u ''juvitani'' bi sve je neverovatno cakum-pakum!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.1.2010 23:59:44   
simke
Ah svi znamo kakva je "stroga kontrola" u zemlji Srbijiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kupovne ili domace kasice
31.1.2010 0:00:48   
Anoniman
@gagana-Ha,ha,ha....onda mu kupi i one itisone sto lice na travu da ne zoba svasta po dvoristu user posted image user posted image user posted image !

< Poruku je uredio Jos malo pa mamica -- 31.1.2010 0:01:30 >

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kupovne ili domace kasice
31.1.2010 0:01:17   
gagana83
IZVORNA PORUKA: simke

Ah svi znamo kakva je "stroga kontrola" u zemlji Srbijiuser posted image

Simke,bar ima nekakve kontrole a ko kontrolise robu na pijaci?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kupovne ili domace kasice
31.1.2010 0:04:00   
Jeca*
Zato ces kupovati tamo gde ti mislis da je najpouzdanije, gde si vec proverila da je ok. A meso samo u mesarama koje imaju dobar promet robe, tako bar ja radim.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kupovne ili domace kasice
31.1.2010 0:06:17   
simke

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Zato ces kupovati tamo gde ti mislis da je najpouzdanije, gde si vec proverila da je ok. A meso samo u mesarama koje imaju dobar promet robe, tako bar ja radim.

Isto,osim sto pilice mama gajiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kupovne ili domace kasice
31.1.2010 0:06:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Slatke iskljucivo kupovne, i to samo Hipp, mada ne iskljucivo organske jer im nije bas neka ponuda na nasem trzistu. Npr. sljiva i kruska nisu organske. Slane kombinujem. Npr. ja skuvam meso pa dodam Hipp brokoli sa pirincem (to mu je omiljena). Mada, u poslednje vreme, kako je hladno pa smo cesce kod kuce u vreme rucka, uglavnom ja kuvam slane. Mislim da ih bolje iskombinujem od njih. Ne dajem mu one Hipp obroke sa mesom, taljatelama i sl. Mislim da ne sadrze konzervanse, osim mozda one prirodne, kao sto su secer i so, a posto se vakuumski zatvore, mislim da je to osnovni razlog duzeg roka trajanja. Mada, moja mama kuva sok od paradajza, ne stavlja nikakav konzervans pa flasa bude ok i posle dve sezone. O dzemovima da ne pricam, ali tu se dodaje secer. Mislim da su zdravije od prosecnog voca/povrca na pijacama, a i nemam toliko slobodnog vremena da bih pravila 4 njrgova obroka i nama rucak. Igor uopste ne spava preko dana, pa kada sam sama sa njim to mi i ne ostavlja mnogo mogucnosti. Kada mu kuvam slane kasice, gledam da budu od organskog povrca. Dokle cu tako, nemam pojma.


user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here