|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.11.2009 21:42:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ali ne dam joj ja do 10 ml kao sto pise u uputstvo nego samo samo 5ml u toku dana.



Previše daješ.

1-3god: 1/2 kašičice (2,5ml)
4-6god:  1 kašičica (5ml)
7-14god: 1-2 kašičice (5-10ml)

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.11.2009 22:06:20   
Anoniman
SUPER MAMA, vidim da si tu, pročitaj post iznad! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.11.2009 22:11:12   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ali ne dam joj ja do 10 ml kao sto pise u uputstvo nego samo samo 5ml u toku dana.



Previše daješ.

1-3god: 1/2 kašičice (2,5ml)
4-6god:  1 kašičica (5ml)
7-14god: 1-2 kašičice (5-10ml)



Zlato evo uputsvo drzimga u ruci:
Pise  od 1-3 godine do 10ml. jedan put dnevno
             4-6 godine 15ml
             7-14 godine 15- 20ml posle jelo.

Tako pise u uputstvo.Nisto ne bi dala vise nego sto pise u uptsvo.user posted image
           

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.11.2009 22:12:49   
Anoniman
Na mom uputstvu ne piše tako! user posted image I ja pročitala sa uputstva, jer mi je zaškripalo kada sam pročitala tvoj post. Ajde da ovo prekopiram u odgovarajuću temu pa ćemo tamo pisati dalje. 

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.11.2009 22:13:21   
SUPER MAMA
Vazi


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
6.1.2010 21:56:31   
Anoniman
Ovo moram da podelim sa vama, ostala sam fascinirana danas apetitom mog malog monstruma.
Ustao je u 8, i u toku dana prvo spavao 1,5 sat, pa posle jos 45 minuta oko 5, zaspao je sad, pre sat vremena.
Dakle, za to vreme sto je bio budan, pojeo je
* za dorucak oko 3cm kobasice, isto toliko sira i hleba
*za uzinu jednu sniclu dinstane junetine sa krompir pireom.
*za rucak, ljudi, pola ogromne pastrmke sa sve krompir salatom, moja mama nije mogla toliko da pojede
*druga uzina puna posuda, oko 250g plazme i mleka
*vecera-kajgana od dva belanceta i jednog zumanceta, hleb i kiseli krastavac
Zaprepascena samuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
6.1.2010 22:43:12   
Lu
Superuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
7.1.2010 1:01:58   
gagana83
Nedjo nek ti je ziv i zdrav!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.1.2010 9:18:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: magde

Danas sam procitala da bih dete jelo ako ono zeli na primer da jede samo krem sir da mu se daje samo to i plus jos neke namirnice sto ih dete jede samo da bih jelo da se zaludno trudim oko druge namirnice akoih ono ne jede da mu dajem so silom samo cu uraditi kontra efekat.Znaci da mu se detetom daje jednolicna ALI ZDRAVA hrana.imam veeeliki problem oko jelo .Moja NIKI slabo jede ali kad kazem SLABO znaci stvarno dete slabo jede.Procitala sam da dete ako ne zeli da jede damu ne das samo da se pazi na kilaza da ne izgubi sve je drugo ok.Abre kolike muke oko to jelo kad dodge vremena za jelo po jedan saat se samo mucimo ali dgaba dete ne jede tako da veoma sporo napredguje .Niko mi ne veruje da ima 1 godina.

IZVORNA PORUKA: Nedja

Magde, moje dete bi po ceo dan, da se on pita, jeo samo kobasicu i luk. ALi bukvalno.
Kad god mogu da mu uvalim nesto drugo, ja mu uvalim, trudim se da ima makar jedan kuvan obrok, a ostalo...ne mozes detetu silom gurati u usta ako nesto nece.
Ja mislim da su to samo faze, posto smo imali fazu pavlake, fazu keksa i mleka, pa sad kobasice. I to ce proci, videces, samo da ona nije gladna, i to je najvaznije.
Bice mala manekenkauser posted image



IZVORNA PORUKA: magde

NEDJA zar nije prerano za kobasice.Ja sam htela virsle ali mi nekako prerano???


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ne dajem mu ni virsle ni salamu ni pastete. Kobasice je pravio moj tata, posebno za njega, cisto meso, malo zacina i to je to. Virsle, pastete i salame ce, sto se mene tice, videti tek u vrticu, ja sam veliki protivnik.
A tvoja Niki je par meseci samo mladja od Nese.
E sad...ja nisam htela da mu dajem slano, znaci nisam mu solila to sto kuvam. Kad je poceo slabije da jede, posolila sam, i onda je jeo. Bolje da jede malo manje zdravu hranu, nego da ne jede uopste.
Mozda da probas da joj ubacis, u malim, malim kolicinama, nesto od "hrane za odrasle", mozda ce onda jesti bolje?



IZVORNA PORUKA: Diabla

Haha, nesa i kobasiceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I David bi rado da mu dam. Jednom sam mu samo mrvu cevapa dala, joj kako je mljackao!


IZVORNA PORUKA: Nedja

Otvori oci ujutro i kaze "baciceeeeeeeeeeeeeeee, jukaaaaaaaaaaa, jebaaaaaaa"(kobasice, luka, hleba)user posted image user posted image user posted image
David...ne mogu da zamislim da ces imati problema sa ishranom, obraz mali slatkiuser posted image



IZVORNA PORUKA: magde

JOOOOOOOOJ NEDJA sve sam to probal ai ja sam mislila hajde sa sol bice dobro i ukusnije a bre nece dete da jede ako mu ne dam u toku dana nema ni da trazi hrano ONA OD VAZDUH ZIVI:):):):)
Takva sam i ja bila kao mala moja mama mi kaze da sam i ja zivela od vazduha:)
a da me sad vidis hahhaahah tako da da se nadam da je ovo samo faza
ali sam j atako dosadna non stop samo mu dajem ne odustajem zao mi je ali sta cu


IZVORNA PORUKA: JULIE

Miki u zadnje vreme mnogo slabo rucka,verovatno zato sto mu uveliko izlaze zubici.Jedino sto nikad ne odbija jesu virsle.Znam stavljaju aditive,ali bolje i to nego da ne jede nistauser posted image A svaki dan mu dajem multivitaminski sirup da koliko toliko unese sve sto mu je potrebno


IZVORNA PORUKA: magde

hahahahahaa NEDJA bas si me nasmejala.e DIABLA tvoj david bice gurman a ????tek je 7 meseci a probao je kobasice hahah e bas sam se raspolozila nakon sve danas


IZVORNA PORUKA: magde

JULIE a koliko godina ima tvoje dete na tvoj tick kaze da si trudna??


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ako nece-nece, takva je, i sama kazes da si i ti bila takva, nemoj da se sekiras, ako je zdrava, i vesela, ako lepo spava, nemas razloga za briguuser posted image

IZVORNA PORUKA: JULIE

Mihajlo ima 16mes ne uspevam da postavim ticker i za njega,a i trudna samuser posted image Ne gubim vreme uopsteuser posted image Vidim da si zbunjena malo oko hrane,koliko ima tvoja beba ne pokazuje mi tvoj ticker?


IZVORNA PORUKA: magde

1 godina i jedan mesec JULIE nego divim ti se imala si zelja tako brzo da ostanes po drugi put trudna SUPER.NEDJA pa spava samo uvece a preko dana SLABO mnogo slabo samo jednom po jedan saat a drugi put oko pola saat mislim da je muce zube sad ove gorne druge zube sigurno zato je non stop rastrevozena ko neko majmunce ko neki lepak za mene je


IZVORNA PORUKA: Nedja

To je sve normalno, i proci ce, prosli smo svi kroz touser posted image Nemoj da se opterecujes previse, da nesto nije uredu sa njom, primetila bi ti touser posted image


IZVORNA PORUKA: magde

i ja to kazem strah me oko one gliste jednom je imala KAO malo sumljam pa sad me strah i samo non stop sterlizirujem igracke i sve zivo
daj boze da nije nesto drugo u pitanje CEO dan se samo ljuti


IZVORNA PORUKA: Diabla

Magde, ne jede kobasice, nego kazem da bi rado jeo. Da kucnem nemamo problema sa apetitom, ali zato se ja sekiram na drugu stranu da ce biti gojazan kad poraste. Pa on se samo 3 puta dos ada prevrnuo, gospodin samo sjedi i ceka da mu se prinese hrana. 


IZVORNA PORUKA: Nedja

Nece biti gojazan, veruj mi. Pa jesi ti videla Nesine slike kad je bio kao David?Krme malo je bio, i cim je poceo da hoda, otpalo sve.No sikiriki bre!


IZVORNA PORUKA: JULIE

Htela sam ja i ranije drugu bebu,nego nismo uspevali i kad sam digla ruke ono...beba!user posted image Po ovome sto pises imas najnormalnije dete,miki je u pocetku spavao 5,6puta na dan ali samo na po 15min nisam mogla da funkcionisem od umora.Nista ne brini..


IZVORNA PORUKA: magde

JULIE i ja sam htela brzo da bi mi plod ostao u mene bili bi 1 i dva meseci razlike ali pobacila sam tako je BOG hteo.
e DIABLA mislim da je gojaznost nasledno pa sad vidi



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.1.2010 12:38:42   
Urbana
Magde a pravis li detetu corbe i supe.
Moje cure su velike 7,5 i 9,5 godina, ali sem spanaca i zive sargarepe povrce ne jedu. Ali zato kad napravim corbu ( a u njoj nema sta nema ) prste olizu.
Kad ja pravim corbu to je i predjelo i glavno jelo i dezert.
Naravno obozavaju i supe.

I naravno probaj da joj dajes virsle, to obicno deca vole.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.1.2010 13:03:06   
Lu
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ali ovo za vitaminskog sirupa me brine.Jer doktorka nam je rekla da moze da pije ali i nemora jer je zdravo deteuser posted image
Sada neznam sta da radimuser posted image


Draga super mama,nema potrebe za tim,eto i doktorica ti je rekla,nepotrebno opterećuješ i sebe i Moniku!
Evo čitala sam o Moniki da ima normalnu kilažu da normalno jede pa čemu ondauser posted image
Opusti se i uživaj,dijete ti je zdravo i ne treba mu ništauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.1.2010 13:13:06   
Lu
Magde i ja sam se "patila" do skoro 2 godine sa Rokom i njegov obrok je trajao po sat vremena,sjedi tako u svojoj stolici a ja gledam u njegova usta i brojim koliko je puta sažvakao...kad kažem sat vremana zaista je tako jer sam gledala na sat,a radi se o maloj zdjelici čorbiceuser posted image
On nije bio izbirljiv ili mu ja nisam dopustila,iskreno ne znam,svo sam mu povrće kuhala sa raznim vrstama mesa i nekako se navikao,sad ima 3 godine i 16 kg i super jede nema izbiranja,za njega je sve "ručak"user posted image
Moj je savjet držati se reda,doručak-ručak-večera i dva međuobroka oko kojih ja ne pravim frku to jede kad poželi ali ova tri glavna nikada ne preskačemo i tako je naviknut.
Ako želi da jede samo sir za doručak neka jede,uskoro će poželjeti nešto drugo,recimo Roko je imao fazu čvaraka,pa onda sir i slanina a sada jaje i tako...djeci dosadi jednolična hrana kao i se drugo,kako rastu želje se mjenjaju i to nije problem,na nama je da ih zdravo hranimo ali bez pritiska.
Kada izraze neku svoju želju za hranom,pa ok sve u svojim granicamauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.2.2010 10:06:46   
NadaR
Nama slepa riba... mrzi je iz dna duse user posted image

Nije odusevljen ni mesom nesto posebno ali ipak bolje nego riba ...



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.2.2010 10:19:30   
Anoniman
Pa dobro Nado, nije to nista strasno, mozda ce je nekad zavoleti, mozda kao ja nece nikad, i nece mu nista faliti, nadje se drugi nacin za unosenje svega sto riba sadrziuser posted image
Nesa u poslednje vreme bojkotuje povrce i hoce samo meso da jedeuser posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.2.2010 11:41:49   
NadaR
Mi smo na pocetlku imali problem kad gospodin nije htio nista slano .. onda sam forsirala povrce i sad ga bas rado jede, meso onako ... hoce piletinu,teletinu , junetinu , (svinjetinu nisam nesto ni forsirala ) ali ribu... ma bjezi cim joj miris osjeti ..



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.2.2010 11:44:46   
Anoniman
Kod Nese variraju faze mesa i faze povrca...svinjetinu jako retko jede, bas kad pravim cevape, naravno da cu mu dati, al trudim se da mu uvek napravim posebno neko drugo meso...Nesa je obozavao dzigericu i papriku, sad ne moze da smisli ni jedno ni drugo. A za mesec dva, ko zna sta ce hteti a sta nece...al eto, srecna sam sto je sad vec duze vreme u fazi supe i corbe, i moze da ih jede uvekuser posted image
Ako ti ne jede samo ribu, to je fantasticno, kad vec jede povrce...svako dete ima nesto sto ne voliuser posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.2.2010 11:50:31   
NadaR
I Milos voli supu i corbu .. pogotovo ako unutra ima mrkve .. (nekad hoce cak i prstima je vadi odozdo user posted image )



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 8:38:00   
NadaR
sta jedu vasi klinci za dorucak?

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 8:42:06   
Anoniman
Trenutno se davi u slanini i mladom lukuuser posted image Uglavnom jede nesto domace suhomesnato-slaninu, kobasicu, sunku...posto mu to ne damuvece, a desi se i da trazi plazmu i mleko, ili pavlaku i hleb. Obicno je to jedna od tri omiljene kombinacije: slanina i luk, kobasica i sir, sunka i krastavac. Nije bas najbolji izbor, al mi je i dalje to bolje od pastete i virsle, a pavlaka njemu nije obrok, on jede pavlake i hleda, pa mi trazi sunke da se dopuniuser posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 9:24:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Trenutno se davi u slanini i mladom lukuuser posted image Uglavnom jede nesto domace suhomesnato-slaninu, kobasicu, sunku...posto mu to ne damuvece, a desi se i da trazi plazmu i mleko, ili pavlaku i hleb. Obicno je to jedna od tri omiljene kombinacije: slanina i luk, kobasica i sir, sunka i krastavac. Nije bas najbolji izbor, al mi je i dalje to bolje od pastete i virsle, a pavlaka njemu nije obrok, on jede pavlake i hleda, pa mi trazi sunke da se dopuniuser posted image


Ja podržavam ovo u potpunosti i tako se hrani i moje dijeteuser posted image
Ne pamtim kad smo zadnji put kupili mesne prerađevine(paštete,salame,hrenovke),ali kad nestane našeg moraćemo,mada ja opet biram nešto konkretno,slaninica,hamburger,vrat-nešto što nije samljeveno da se ne zna šta je unutra.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 9:59:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR



Moj je savjet držati se reda,doručak-ručak-večera i dva međuobroka oko kojih ja ne pravim frku to jede kad poželi ali ova tri glavna nikada ne preskačemo i tako je naviknut.



U potpunosti se slažem sa ovim. Nekada užina, nekada ne, i tu nema problema, ali tri glavna obroka ima svaki dan! user posted image


IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

I Milos voli supu i corbu .. pogotovo ako unutra ima mrkve .. (nekad hoce cak i prstima je vadi odozdo )




user posted image I Luka obožava šargarepu u supi, ali mu je ja zgnječim viljuškom, i onda ne može da je vadi!


I Luka obožava slaninu, obožava šunku, obožava kobasice, čak i ljut kulen rado uzme iz tatinog tanjira. user posted image (hajde da naglasim za naredne čitaoce, Luka sada ima 3,5 godine), međutim, kada god da pitaš šta želi da jede, reći će "Viršle!". Od salami najviše voli GALA pileći parizer, i zaista je predivan, svi ostali su user posted image . Voli paštetu sa šunkom, po nekada i paštetu sa povrćem, a i paštetu sa tunjevinom.
Jedno vreme je jeo isključivo sir, uz sve (uz doručak, uz ručak, uz večeru), sada neće, jedino ako mu stavim na sendvič, pa ugrejem sendvič u mikrorerni da se sir otopi.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 10:08:22   
Anoniman
Tasho, on je veliki, i to je ok, i neizbezna ishrana za dete u njegovom uzrastu. Svesna sam da kad Nesa u maju krene u vrtic mogu da se pozdravim sa cuvanjem od kupovnih suhomesnatih proizvoda, ali, i ovo je dobro, sto smo ovoliko dugo odoleli tom smecu (da se razumemo, ja na tom smecu mogu da zivim, i kad bi Nesa dosao kod mene i trazio da jede virsle, dala bih mu, ali ne trazi jer nije probao). Njemu je sir kao uzina, trazi ga non-stop, uvek moze da ga jede, pa kad mrljavi dorucak ili veceru, ja naseckam malo sira i tako bi pojeo sveuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 10:11:44   
Anoniman
Eno stavila sam u temu Ishrana dece preko 2 god jelovnik iz vrtića... da se mentalno spremiš. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 10:13:22   
Anoniman
Gledala sam ga, i iskreno, muka mi je...al Nesa ne moze u drzavni vrtic, pa ce morati u privatni, na zalost, i na srecu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
10.3.2010 10:20:37   
Anoniman
Zašto ne može? Aj piši u temu o Radosnom detinjstvu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here