|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sve blagodati vina
17.3.2010 12:55:04   
eugenija
Svakim danom otkriva se sve više dobrobiti vina. Mnogi kažu da ova božanska kapljica i nije alkohol, nego hrana, i to ona zdrava, a to potvrđuju i posljednja istraživanja. Umjerena konzumacija vina pridonosi boljem zdravlju Vino je najpopularnije alkoholno piće, a sastavni je dio mnogih europskih i mediteranskih kultura. Osim što je riječ o ukusnom napitku, najnovija istraživanja pokazuju da je riječ i o vrlo zdravoj kapljici. Naravno, s vinom ne treba pretjerivati.

Preporučuje se jedna čaša dnevno i upravo u tom omjeru dobrobiti su velike. One sklone pretjerivanju valja upozoriti da vino ima pozitivne dobrobiti samo kad se konzumira umjereno.

Za zdrav mozak i zdravo srce
Vino može sačuvati vaše pamćenje. Znanstveno je dokazano da žene u trećoj dobi koje su dnevno pile čašu vina imaju bolje pamćenje i bistrije su. Vino sprečava nastajanje ugrušaka te upalne procese krvnih stanica. Riječ je o tegobama koje najčešće dovode do srčanih bolesti. Osim toga, vino podiže razinu tzv. dobrog kolesterola koji sprečava začepljenost arterija.

Za vitkost
Jedno je istraživanje pokazalo da su ljudi koji piju čašu vinu dnevna vitkiji od onih koji vino konzumiraju povremeno, ali u većim količinama. Ljudi koji redovito konzumiraju vino u umjerenim količinama imaju uži struk i manje masnih naslaga na trbuhu. Alkohol iz vina potiče tijelo na brže sagorijevanje kalorija. Međutim, oprezno jer više od jedne čaše vina može rezultirati debljanjem.

Za bolji imunitet

Jedno je britansko istraživanje pokazalo da čaša vina dnevno smanjuje rizik od dobivanja Helicobacter pylori koja uzrokuje gastritis i druge probleme u probavnom sustavu. Španjolsko istraživanje je pokazalo i da vino ublažava i trovanje hranom. Dakle, vino u umjerenim količinama poboljšava imunološki sustav organizma.

Za čvršće kosti
Žene koje dnevno konzumiraju čašu vina imaju bolju masu kostiju od žena koje to ne čine. Alkohol u umjerenim količinama podiže razinu estrogena koji usporava trošenje kostiju s godinama. Zato je istraživanjem utvrđeno da starije žene koje su redovito konzumirale vino imaju čvršće kosti od onih koje nisu pile vino.


Izvor


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sve blagodati vina
17.3.2010 12:56:27   
ksenija81
Uh obozavam vino, ali me boli glava i zeludac posle... user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sve blagodati vina
17.3.2010 12:58:57   
eugenija
Od dobrog vina glava ne boli. Ali dobro vino koooštaaa... baš i nemam nameru da dajem 200 eura za neku flašu.

Inače na vikendici imam puuuno grožđa i skoro svake godine pravim domaće vino, bude baš veselouser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sve blagodati vina
17.3.2010 13:11:58   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: eugenija

Od dobrog vina glava ne boli. Ali dobro vino koooštaaa... baš i nemam nameru da dajem 200 eura za neku flašu.

Inače na vikendici imam puuuno grožđa i skoro svake godine pravim domaće vino, bude baš veselouser posted image



dolazim na leto da probam user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sve blagodati vina
17.3.2010 13:16:27   
Nensi*
Ja bas volim da popijem casu vina,i znam da mogu da popijem i ponekad casu i u trudnoci,ali ne znam da li smem s obzirom da pijem ginipraluser posted image
Znam da nije antibiotik,ali se opet ne usudjujem,a uvek zaboravim da pitam dr...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sve blagodati vina
17.3.2010 15:20:21   
viking
Meni je dovoljna amo ona jedna blagodet koja ovde nije navedena user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here