|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dobar seks ženama muti pamet
17.3.2010 13:06:37   
eugenija
Jeste li stvarno zaljubljene? Ili je vaš osjećaj povezanosti i bliskosti rezultat kemije? Naime, tijelo žena nakon seksa luči hormon oksitocin koji izaziva osjećaj bliskosti i na neki način zamagljuje njihov zdrav razum

Mnoge su žene bile u vezi za koju su znale da je pogrešna, ali su na neki način bile snažno vezane uz dotičnog muškarca. To se događa zahvaljujući hormonu oksitocinu koji bez problema zamagljuje ženin zdrav razum, a otpušta se za vrijeme i nakon seksa te u velikoj mjeri utječe na vezu i seksualni život.

Što je oksitocin?

Riječ je o jednom od mnogih hormona koje ljudsko tijelo proizvodi. Luči se kod oba spola, i to tijekom orgazma, a kod žena i tijekom poroda. Nazivaju ga i hormonom povezivanja, ali još uvijek nije posve jasno koja mu je svrha.

Prema mišljenju stručnjaka, oksitocin je način prirode da poveže muškarca i ženu da bi ostali zajedno i imali djecu. Ipak, nije sve tako jednostavno. Djelovanje oksitocina kod žena dodatno pojačava hormon estrogen, dok je kod muškaraca stvar drugačija. Naime, testosteron u njihovim tijelima ublažava njegov utjecaj. Upravo je to razlog zbog kojeg žene osjećaju veću povezanost nakon seksa od muškaraca.

Intenzivne emocije u kombinaciji s kemijom

Istraživanja su otkrila i da žene vežu oksitocin uz vrlo intenzivne emocije. Tijekom ispitivanja uočeno je da se razina oksitocina u tijelu povećavala kada bi se žene prisjećale intenzivnih veza u kojima je seks bio strastven, a zanimljivo je da je kod tih žena uočena i povećana anksioznost. Ništa čudno, s obzirom da su to bile pogrešne veze, temeljene isključivo na seksu, a trajale su samo zahvaljujući oksitocinu.

Stručnjaci smatraju da su brojna istraživanja pokazala da kemija igra znatno važniju ulogu u vezama nego što se dosad mislilo. Iako su potrebna još neka istraživanja, već sada je vidljivo da oksitocin ima važnu ulogu kod odlučivanja o ostajanju u vezi ili prekidu. Katkad sve upućuje na to da je veza loša te da je treba okončati, ali oksitocin ''prisili'' ženu da ostane u destruktivnom odnosu.

Trebamo li preispitati svoje veze?

I da i ne. Iako je dobro da s vremena na vrijeme stanete i preispitate svoju vezu, ipak ne trebate misliti da je odličan seks i lučenje oksitocina jedini razlog zašto ste sa svojim partnerom. Ako veza dobro funkcionira i na drugim područjima, ne trebate strahovati. Međutim, ako je seks jedino područje gdje se slažete, onda je vrijeme da ozbiljno razmislite.

Oksitocin najjače djeluje na podsvjesnoj razini. Ako slutite da ima glavnu ulogu u vašoj vezi, razmislite malo o tom odnosu. Primjerice, ako se probudite nakon vruće noći i pomislite da je muškarac pored vas zapravo kriva osoba, ali jedan dio vas misli samo o tome da je seks fantastičan i da ste stvarno povezani, možete biti sigurni da je riječ o djelovanju oksitocina.

Izvor


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
17.3.2010 14:17:45   
Anoniman
Zato ja posrćem ovih dana ........user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
17.3.2010 14:24:18   
Lu
Meni je sex malo previše analizirana stvar,baš me briga za oksitocin dok uživamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
17.8.2011 23:53:42   
Brana
A kome ne muti?!

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
17.8.2011 23:56:57   
PoisonEve
Ma neka muti koliko hoce, kad ga ima u kuci vlada mir i kako da se izrazim...nekakva nirvanauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 8:11:25   
Anoniman
Vidim Brana sinoć pootvarala sve ove erotske teme user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:33:54   
Brana
IZVORNA PORUKA: n i n a

Vidim Brana sinoć pootvarala sve ove erotske teme user posted image

Kada nece niko,morala samuser posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:35:34   
Anoniman
A tuuuu li si??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:39:57   
Brana
user posted image user posted image sta cu,vidim pominjes me,pa da se oglasimuser posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:44:37   
Anoniman
user posted image nego... reci ti nama-je l' tebi neki urnebesni sex sinoć pomutio pamet, pa nam aktivirala sve ove teme?! user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:50:23   
Brana
user posted image user posted image meni je uvek takav s.. sa mm..user posted image a teme sam pokrenula jer sam videla da nisam u njima pisala,pa rekoh da dam svoj pecatuser posted image ,tako da nije bilo zbog toga,iskreno.user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:53:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brana

user posted image user posted image meni je uvek takav s.. sa mm..user posted image


Dobro, ne moraš sad tu da se fališ i praviš zazubice user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:56:05   
Anoniman
Ja sam nekad pod utiskom oksitocina uživala u seksu, ali je i mene i mog muža ovaj brakotokcin pošteno unazadio .  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:56:26   
Brana
nina, cariceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
18.8.2011 12:57:23   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
18.8.2011 12:57:58   
Anoniman
gagiiiiiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
13.2.2013 22:25:07   
gugutka

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Meni je sex malo previše analizirana stvar,baš me briga za oksitocin dok uživamuser posted image


user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
22.2.2013 8:40:47   
foursome
Dobar sex u zenama budi skrivenog zmaja! user posted image

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dobar seks ženama muti pamet
12.3.2013 8:52:13   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: foursome

Dobar sex u zenama budi skrivenog zmaja! user posted image

Ja mislim da je taj slučaj kod mene,još ako je muškarac pravi e onda mi se posle s.... vrti u glaviuser posted image

(odgovor članu foursome)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here