|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:52:08   
bebablue
Snelle to si u pravu, jer kada se desi spontani, odgovor je to je prirodna selekcija, sto naravno se i desava, ali zbog cega, ako su neke stvari opasne za trudnocu, a mogu da ukazu na opasnost u najranijoj trudnoci, zasto se ne rade te analize?!

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:54:44   
Pipi duga carapa
Ja sam pre dva meseca odradila HBsAg,HCV,HIV,HSV,Listeriae,Brucella,VDRL[serologija],Tohoplasmu gondii,Rubellu i sve to je morao da odradi i mm zbog postupka VTO.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:55:36   
cipiripi
Rade se, i obavezne su bas kao i brisevi...
Samo 100 ljudi 100 cudi...
Ista fora kao "trudnice se ne pregledaju ginekoloski i ne uzima im se bris" user posted image

Pa kako onda odredjuju da li je ok grlic...kako onda da odrede terapiju za sekret..nikako!
TORCh je jednostavno po nekim pravilima obavezan cim saznas za user posted image ...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:56:09   
Snelle
Aj pišemo peticiju za redovan Torch kod svake trudnice user posted image
Znam ženu koja se porodila i posle mesec dana joj je beba umrla od Toksoplazme user posted image   I koga onda tu streljati?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:57:12   
cipiripi
Nikoga...uvek imaju opravdanje...
Pahuljo jel si ti bese bila pozitivna na toxo kad si zavrsila u ranoj trudnoci u bolnici ili sam ja to nesto pomesala?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:57:32   
bebablue
Ne mislim nista lose, daleko od toga i treba da je predostroznost prisutna kod VTO, ali sta je sa zenama i devojkama, koje ostanu trudne prirodnim putem, a naravno bez najave ginekologu, ej ja sad "radim" na bebi, daj mi pre svega da odradim neke analize.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:59:03   
bebablue
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Rade se, i obavezne su bas kao i brisevi...
Samo 100 ljudi 100 cudi...
Ista fora kao "trudnice se ne pregledaju ginekoloski i ne uzima im se bris" user posted image

Pa kako onda odredjuju da li je ok grlic...kako onda da odrede terapiju za sekret..nikako!
TORCh je jednostavno po nekim pravilima obavezan cim saznas za user posted image ...



udaljicu se od torch teme, ali napamet dobijam vaginalete, 2x nedeljno, protiv kandide, protiv user posted image , bez brisa.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 16:59:03   
cipiripi
Dr treba, cim utvrdi trudnocu, da pored KKS koju inace traze zahtevaju i ovo.. user posted image
Sve se moze leciti...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:00:24   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: bebablue




udaljicu se od torch teme, ali napamet dobijam vaginalete, 2x nedeljno, protiv kandide, protiv user posted image , bez brisa.




user posted image user posted image user posted image user posted image blesava user posted image user posted image user posted image
verovatno si podlozna..ti bese uzimas onaj daktanol..?
tvoja dr verovatno ima razlog zasto ti to daje..mozda si podlozna pa da se gljive ne bi zapatile user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:00:26   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Snelle

Aj pišemo peticiju za redovan Torch kod svake trudnice user posted image
Znam ženu koja se porodila i posle mesec dana joj je beba umrla od Toksoplazme user posted image   I koga onda tu streljati?



Ovo i nije losa ideja, najiskrenije receno, ali mislim da bi to bio prevelik trosak za drzavu, jer smo oslobodjene participacije za Torch kada smo trudne, tako da je to neizvodljivo.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:00:32   
Snelle
Mene sramota da pitam sad u devetom mesecu trudnoće, ali šta je KKS user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:01:26   
bebablue
IZVORNA PORUKA: cipiripi


user posted image user posted image user posted image user posted image blesava user posted image user posted image user posted image
verovatno si podlozna..ti bese uzimas onaj daktanol..?
tvoja dr verovatno ima razlog zasto ti to daje..mozda si podlozna pa da se gljive ne bi zapatile user posted image



nikad nista, da kucnem u drvo, jedino ako mi u ocima vidi da sam podloznauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:01:45   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Snelle

Mene sramota da pitam sad u devetom mesecu trudnoće, ali šta je KKS user posted image


kompletna krvna slika


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:02:38   
Snelle
Hvala bebi, pretpostavila sam da je krvna slika u pitanju, samo me zbunilo što ima dva K user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:03:03   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image user posted image
eto zato user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:05:17   
Pipi duga carapa
Kao sto je Cipi rekla'ne smemo se igrati lekara,a isto tako svaka zena treba da bude svoj lekar' tj svaka zena treba ne da trezi nego da insistira da joj ginekolog da upute ili na svoju ruku da odradi briseve,viruse .....Jer bole njih briga za nas,mi smo samojos jedna u nizu koja je dosla na pregled,posebno ovi mladji lekari ,svi su oni u fazonu,bakterije,gljivice..apsolutno ne smetaju u trudnocu,najezim se i pouser posted image dim kad ovo cujem

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:08:47   
Snelle
Nevaljala cipi! user posted image
E meni su KKS radili tek u četvrtom mesecu trudnoće pri čemu mi dr otvarala karton za trudnoću ispočetka, jer zaboga nije videla da mi je već otvorila jedan. A u petom mesecu me pitala: "Jeste li vi trudni?" user posted image
Inače sam od 5 nedelje trudnoće visila kod nje, i posle nek se neko čudi zašto sam promenila lekara!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:08:53   
bebablue
Najgore je sto pola stvari ti ne znas o trudnoci, ne znam ni sada, ali znam daleko vise nego na pocetku.
Nisam znala za Torch, dok mi nije spomenula, zbog spontanog, kao treba da uradim. A sta je to, pitala sam? I ne bi ga ni radila, da mi se nije desilo, sta se vec desilo, ne ponovilo se i da se ne secam sad.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:10:45   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Snelle

Nevaljala cipi! user posted image
E meni su KKS radili tek u četvrtom mesecu trudnoće pri čemu mi dr otvarala karton za trudnoću ispočetka, jer zaboga nije videla da mi je već otvorila jedan. A u petom mesecu me pitala: "Jeste li vi trudni?" user posted image
Inače sam od 5 nedelje trudnoće visila kod nje, i posle nek se neko čudi zašto sam promenila lekara!



Juuuuuuuu, ja ne verujem, ovo je stvarno nenormalno "jeste li vi trudni?''user posted image user posted image user posted image
Samo da svima trudnoce budu sto lakse i odlasci kod lekara sto manje stresni.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:16:10   
minavb
IZVORNA PORUKA: bebablue

IZVORNA PORUKA: Snelle

Aj pišemo peticiju za redovan Torch kod svake trudnice user posted image
Znam ženu koja se porodila i posle mesec dana joj je beba umrla od Toksoplazme user posted image   I koga onda tu streljati?



Ovo i nije losa ideja, najiskrenije receno, ali mislim da bi to bio prevelik trosak za drzavu, jer smo oslobodjene participacije za Torch kada smo trudne, tako da je to neizvodljivo.


Ko je oslobodjen? Ja kad sam trazila doktoru uput za TORCH, rekao mi je da od skoro placaju i trudnice i da je bolje da idem privatno da se ne vucem po zavodu po redovima.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:18:10   
bebablue
Ja sam na pocetku trudnoce, sa uputom na kome je sifra 512, to je oslobadjanje od participacije za trudnic, izvadila krv za deo analiza Torch-a, jer mi nije sve trebalo.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:18:59   
Snelle
Mina, taj doktor te opasno slagao. Da ti nije možda i preporučio neku privatnu laboratoriju? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:20:42   
minavb
Meni je to moj dr rekao u novembru. Svasta, mozda jadnicak nije obavesten.user posted image
Nije mi preporucio privatnu laboratoriju, i vrlo je fin covek. Ako me je zeznuo, sigurno nije imao lose namere, prosto nije takav covek.


< Poruku je uredio minavb -- 12.5.2010 17:21:51 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:22:23   
bebablue
IZVORNA PORUKA: minavb

Meni je to moj dr rekao u novembru. Svasta, mozda jadnicak nije obavesten.user posted image


Ja sam to radila krajem prosle godine, znam da mi je laborantkinja rekla da po novom na vrhu uputa dr mora da napise cifru 512 i da stavi pecat Doma zdravlja/


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:36:15   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Pahuljo ako si prelezala boginje, nemoj da se uplasis ako dobijes nalaz torch za rubellu igg da je bas veliki, ako si ih prelezala to je normalno.
IgG-stara infekcija
IgM-nova infekcija

user posted image



prelezala sam ih, a citala sam prethodne stranice da je igg stara infekcija i igm nova...
lepo kazu stari ljudi uci se tokom celog zivota
sad mozemo da postanemo i dr na osnovu svega sto smo do sada naucili user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here