|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pozdrav generaciji
13.4.2009 15:43:49   
Anoniman
Guppy je postavila u jednoj temi svoju slikicu u kolicima iz neke davne 19 i neke godine i "napala"(a ja se u potpunosti slažem s tim) naše novo potrošačko društvo... inspirisana tim na um pade mi da ovo postavim (ako postoji molim da zaključate ili prebacite na adekvatnije mjesto)



POZDRAV GENERACIJI
Za svu djecu koja su rodjena u neka fina vremena !!

Prvo, preživjeli smo i rođeni smo normalni iako su naše majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pušile i radile do zadnjeg dana trudnoće i nikad nisu bile testirane na dijabetes .U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Čuvati daleko od dohvata djece" na bočicama sa lijekovima, vratima i ormarima. Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdušnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje bašte, a ne iz flašica kupljenih u velikim trgovačkim lancima. Dijelili smo flašicu Cocte i Coca Cole sa našim prijateljima i
NIKO nije umro zbog toga .Jeli smo mliječne sladolede, bijeli hljeb i pravi putar, pili Cole koje su i tada bile pune šećera, ali nismo bili debeli zato sto smo se STALNO IGRALI VANI .
Izlazili smo iz kuće ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svijetla na ulici,
skrivača, planova, , lastiša partizana i nijemaca, 1-2-3, kauboja i indijanaca, zaloga, fantoma i svega ostalog sto je samo dječja mašta bila u stanju smisliti. Nerijetko, nas niko nije mogao naći po cijeli dan I nikad nije bilo problema... Provodili smo cijele dane praveći trokolice od otpada iz podruma, spuštali se niz ulice zaboravljajući da nismo napravili kočnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica naučili smo kako riješiti problem.
Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme s koncentracijom u školi.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali školskog psihologa i usmjerivača pa smo ipak završavali nekakve škole.

Nama nisu prodavali drogu ispred škole...

Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box, nikakve video igrice,nismo imali 99 programa na televiziji (samo dva i to drugi tek od popodne), nismo imali video rekordere, surround sisteme, mobitele, kompjutere, Internet, chat rooms.. .....

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO IŠLI VANI DRUŽITI SE S NJIMA !

Padali smo s drveća, znali se posijeći na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
naši roditelji nikada nisu išli na sud zbog toga.
Igrali smo se s lukom i strijelom, pravili katapulte i bacali petarde za Novu godinu i sve smo to preživjeli bez posljedica!
Išli smo biciklom ili pješke do prijateljeve kuće, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kuću da se družimo i budemo zajedno!
Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu plaćali kauciju da nas izvuku. U stvari, bili su često stroži nego sam zakon!
Imali smo slobodu, pravo na greške, uspjeh i odgovornost.
I naučili smo živjeti s tim !

I ti pripadaš toj generaciji?

ČESTITAM!
MOŽDA ĆEŠ ŽELJETI PODIJELITI OVO S OSTALIMA KOJI SU IMALI SREĆE DA ODRASTU KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO ŠTO SU ADVOKATI , DRŽAVE I VLADE POČELI ODREĐIVATI KAKO TREBA ŽIVJETI !

Pozdrav generaciji.
ŽIVJELI !!!


< Poruku je uredio lenka sarajevo -- 13.4.2009 15:44:23 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pozdrav generaciji
13.4.2009 15:49:16   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pozdrav generaciji
13.4.2009 15:52:10   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pozdrav generaciji
13.4.2009 15:52:47   
Anoniman
imam negdje jos jedan dio pa kad ga pronadjem postaviću ga... a sada Vas pozdravljam ...kraj radnog vremena ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pozdrav generaciji
13.4.2009 15:57:37   
Jeca*
pozdrav generacijo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pozdrav generaciji
13.4.2009 23:54:08   
Lilly*
Svaka cast user posted image
Bila su to lepa vremena.. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pozdrav generaciji
14.4.2009 8:27:11   
guppy RR
Pozdrav lenka, generacijo...!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pozdrav generaciji
14.4.2009 9:09:16   
eugenija
user posted image user posted image user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pozdrav generaciji
14.4.2009 10:20:23   
Ana RR
Bravo Lenka! To su bila najlepša vremena!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pozdrav generaciji
28.6.2009 1:24:59   
guppy RR
Zaključavam ovu temu, molim nastavite u temi
Cestitamo generacijama ... <-- KLIK

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here