|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi SAd
12.9.2010 23:21:43   
Jele

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Kao veoma sveže iskustvo... Sve je lepše od njihove posteljine i tuš kabina...
Porođena CR - samo u šoku je sve super... na poluintenzivi UŽAS! Jastučnica ti je od jedne plahte u koju je zamotan jastuk (krvav)....... Kupatilo! UŽAS! Voda ne može da otekne od prljavštine u slivniku. A pomoć? Ni slučajno, moraš sve sam, pa šta ako boli, boli i druge... JOj mamice, pa vi morate sve sami, niste jedini koji ste se porodili...
Drugarica koja se porodila 5 dana pre mene je bila na običnom odeljenju, kaže da su joj po sobi  bubašvabe hodale...
Mrnjau.
Jedino moram da pohvalim mog dr - a koji je sve odradio, oduševljena sam sa njim, i sve sestre u šoku su super i pojedine pedijatrijske...


Podrumče, baš sam se iznenadila kada sam pročitala tvoj post user posted image Pa rošle godine je bilo ok,kupatilo malo bezveze, ali čisto i sasvim podnošljivo. Sobe su bile čiste i redovno su ih čistili i prali... Moja zamerka je bila ne menjanje posteljine i malo dotrajale baterije u tuš kabini, ali nije bio blagi užas... Mislim,koliko ću asepsola morati da ponesem ovaj put???? Prošli put sam samo išlai prskalasve oko sebe, a naročito tuš kabinu kod klistira i wc šolje kod istog, to mi je bio užas.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Betanija Novi SAd
12.9.2010 23:40:38   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Kao veoma sveže iskustvo... Sve je lepše od njihove posteljine i tuš kabina...
Porođena CR - samo u šoku je sve super... na poluintenzivi UŽAS! Jastučnica ti je od jedne plahte u koju je zamotan jastuk (krvav)....... Kupatilo! UŽAS! Voda ne može da otekne od prljavštine u slivniku. A pomoć? Ni slučajno, moraš sve sam, pa šta ako boli, boli i druge... JOj mamice, pa vi morate sve sami, niste jedini koji ste se porodili...
Drugarica koja se porodila 5 dana pre mene je bila na običnom odeljenju, kaže da su joj po sobi  bubašvabe hodale...
Mrnjau.
Jedino moram da pohvalim mog dr - a koji je sve odradio, oduševljena sam sa njim, i sve sestre u šoku su super i pojedine pedijatrijske...


Podrumče, baš sam se iznenadila kada sam pročitala tvoj post user posted image Pa rošle godine je bilo ok,kupatilo malo bezveze, ali čisto i sasvim podnošljivo. Sobe su bile čiste i redovno su ih čistili i prali... Moja zamerka je bila ne menjanje posteljine i malo dotrajale baterije u tuš kabini, ali nije bio blagi užas... Mislim,koliko ću asepsola morati da ponesem ovaj put???? Prošli put sam samo išlai prskalasve oko sebe, a naročito tuš kabinu kod klistira i wc šolje kod istog, to mi je bio užas.
user posted image user posted image user posted image user posted image  Čini mi seda je taj deo još najčistijiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 9:22:37   
Anoniman
Oooooooooooooo Podrumče, jesmo bile u istj sobi na poluintenzivi ili ni u jednoj ne otiče voda? user posted image

Patologija - stari deo... nije mi se činilo prljavo, ali jednostavno nije lepo. Šteta što se ne uloži malo u njega.
Šok - extra sređen... sestre... valjda zavisi od smene, ali uglavnom ok.
Poluintenziva... moja posteljina nije bila krvava, ali ni promenjena dok sam bila tamo. Dan nakon operacije su me digli iz šok sobe, i rekli "Pridržite kateter, i krenite ka sobi 25", kao da ja znam gde je. Stigla tamo, druga sestra kaže "Ovo je Vaš krevet, ovde je kupatilo, istuširajte se!" A u kupatilu, pored wc šolje nema onaj držač na zidu, valjda je predviđeno da piškimo stojeći, ne znam ko bi normalan seo tu... ja sam sela... brisala svaki put pre sedanja... tuš... ne znam gde se odloži sapun i peškir? Valjda se drži u zubima.

U principu, nisam očekivala Hajat, ali, moj predhodni boravak  Betaniji pre 4 god je bio mnogo pozitivniji.

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 628
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 10:16:41   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Tash

ne znam gde se odloži sapun i peškir? Valjda se drži u zubima.


ja sam sve nosila u najlon kesi i okacila o onu stvarcicu na zidu ,tako me savetovale cimerkeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 10:25:53   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Oooooooooooooo Podrumče, jesmo bile u istj sobi na poluintenzivi ili ni u jednoj ne otiče voda? user posted image

Patologija - stari deo... nije mi se činilo prljavo, ali jednostavno nije lepo. Šteta što se ne uloži malo u njega.
Šok - extra sređen... sestre... valjda zavisi od smene, ali uglavnom ok.
Poluintenziva... moja posteljina nije bila krvava, ali ni promenjena dok sam bila tamo. Dan nakon operacije su me digli iz šok sobe, i rekli "Pridržite kateter, i krenite ka sobi 25", kao da ja znam gde je. Stigla tamo, druga sestra kaže "Ovo je Vaš krevet, ovde je kupatilo, istuširajte se!" A u kupatilu, pored wc šolje nema onaj držač na zidu, valjda je predviđeno da piškimo stojeći, ne znam ko bi normalan seo tu... ja sam sela... brisala svaki put pre sedanja... tuš... ne znam gde se odloži sapun i peškir? Valjda se drži u zubima.

U principu, nisam očekivala Hajat, ali, moj predhodni boravak  Betaniji pre 4 god je bio mnogo pozitivniji.

OOOOOOOOOOO Tashke bejasmo u istoj 25 sobi user posted image . Krevet do vrata...? 

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 10:40:39   
Anoniman
Ne, tom ne valja naslon user posted image , ja sam bila srednji. 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 631
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 10:46:24   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne, tom ne valja naslon user posted image , ja sam bila srednji. 
A, onaj što direkt gleda u TV user posted image . A jedini daljinski na spratu u ko zna kojoj sobi... (a tebi lagano za otići do druge sobe po daljinski user posted image ). Sve sam vreme čitala.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 10:47:37   
Anoniman
Ja sam imala super cimerke, nije im bilo frka da ustaju i menjaju kanale. user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 633
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 10:53:29   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja sam imala super cimerke, nije im bilo frka da ustaju i menjaju kanale. user posted image
I ja sam imala ok cimerke, ali sam ipak jedva čekala da odem odatle, samnom u sobi je bila žena koja je rodila dete sa silnim manama i koje uopšte nije videla, a nakon dan dva je prebačeno u Dečiju...user posted image
Bilo mi je grozno kad god su nama dvema donosili bebe, a ona jadna sa pumpicom radiuser posted image .
uh odoh off

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 21:23:09   
isidora88

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Molim sve mame koje su se skoro porodila sa "vezom" u Betaniji da me priuče kako se to radi , kako se dogovara i kako dolazi do lekara u Betaniji kojeg ste "izabrale" . Sve mame koje su voljne da mi napišu par saveta  i posavetuju - neka mi pošalju pp . Takođe bih volela da mi se javi neka mama koja je imala ugovoren epidural i dobila ga , da me nauči kako da i ja (tj preko koga) dođem do istog . Hvala svim mamama unapred , ljubim vas , znači - pp . user posted image



i ja bih molila da mi posalju pp svi koji znaju da mi kazu kako se to radi user posted image
imam informaciju da se u betaniji placa epidural 10000 din naravno ispod zita user posted image i jos toliko treba za anesteziologa user posted image inace znam da je pre na sajtu betanije bio cenovnik a sada ga nema,verovatno da bi mogli da klepaju na sve strane.majku im njihovuuser posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 22:28:07   
Jele

IZVORNA PORUKA: Tash

Oooooooooooooo Podrumče, jesmo bile u istj sobi na poluintenzivi ili ni u jednoj ne otiče voda? user posted image

Patologija - stari deo... nije mi se činilo prljavo, ali jednostavno nije lepo. Šteta što se ne uloži malo u njega.
Šok - extra sređen... sestre... valjda zavisi od smene, ali uglavnom ok.
Poluintenziva... moja posteljina nije bila krvava, ali ni promenjena dok sam bila tamo. Dan nakon operacije su me digli iz šok sobe, i rekli "Pridržite kateter, i krenite ka sobi 25", kao da ja znam gde je. Stigla tamo, druga sestra kaže "Ovo je Vaš krevet, ovde je kupatilo, istuširajte se!" A u kupatilu, pored wc šolje nema onaj držač na zidu, valjda je predviđeno da piškimo stojeći, ne znam ko bi normalan seo tu... ja sam sela... brisala svaki put pre sedanja... tuš... ne znam gde se odloži sapun i peškir? Valjda se drži u zubima.

U principu, nisam očekivala Hajat, ali, moj predhodni boravak  Betaniji pre 4 god je bio mnogo pozitivniji.



O Bože, pa šta se toliko moglo izmeniti za godinu i po dana???? Ja sam u kupatilu imala taj držač, ne znam kako bih inače izvela piškenje, a nosila sam sa sobom asepsol, panaprskam sve, ostavim ga kod wc šolje iza na onom kao zidiću zajedno sa papirom i ulošcima,ivek sve u plastičnoj kesi... Sad ne mogu da se setim gde sam stavljalatečni sapun za tuširanje, valjda na samu tuš bateriju user posted image Ali opet nije bilo prljavo i zapušeno,već jednostavno sam prskala sve jer dve sobe dele kupatilo i mislim deliš kupatilo sa nepoznatima, ja to uvek prskam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 22:31:38   
Anoniman
Ma kako god, nije to baš smak sveta. Kažem, moj najveći problem je bio držač pored wc-a, odlaganje stvari u toku tuširanja i extra neudoban krevet. Na sve ostalo sam bila spremna. 

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 637
   RE: Betanija Novi SAd
13.9.2010 22:34:01   
Jele
Ja sam prošli put očekivala katastrofu, tako da sam seprijatno iznenadila... Ovaj put očekujem što sam prošli put zatekla... Moj krevet je bio ok, valjda, čim se ne sećam posebno ničega.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Betanija Novi SAd
14.9.2010 8:29:21   
bokicans
I meni je bilo ok,prošli put!Pre svega čisto,i krevet mi je bio ok,i posteljina,i nisu bili loši,prema meni.Ne branim ih.ali da se razumemo,ima i jako prljavih i razmazenih zena,jedva cekaju da zapale cigaru pa posle pikavce  i ko zna sta sve još ,guraju u slivnike, pa onda boze moj zapušio se...Tačno se secam da ja kada sam bila,spremacice su dolazile vec u 6 da spremaju sobe i kupatila,pa onda opet valjda uvece.....ali uglavnom nije bilo,prljavo!Baš me zanima sta me sada ceka.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Betanija Novi SAd
17.9.2010 18:14:18   
Podrum Š.

[/quote]

O Bože, pa šta se toliko moglo izmeniti za godinu i po dana???? Ja sam u kupatilu imala taj držač, ne znam kako bih inače izvela piškenje, a nosila sam sa sobom asepsol, panaprskam sve, ostavim ga kod wc šolje iza na onom kao zidiću zajedno sa papirom i ulošcima,ivek sve u plastičnoj kesi... Sad ne mogu da se setim gde sam stavljalatečni sapun za tuširanje, valjda na samu tuš bateriju user posted image Ali opet nije bilo prljavo i zapušeno,već jednostavno sam prskala sve jer dve sobe dele kupatilo i mislim deliš kupatilo sa nepoznatima, ja to uvek prskam...
[/quote] Ja ponela gel za tuširanje sa zakačaljkom pa je bio sve vreme tuširanja zakačen za držač tuša user posted image ...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Betanija Novi SAd
21.9.2010 17:45:06   
jance
moje pitanje ima veze samo sa delom steriliteta ili operativnim delom u Betaniji...

mozda sam ovo vec pitala, ako jesam izvinjavam se unapred....

jel neko zna dali se u Betaniji radi produvavanje jajovoda? moj dr tvrdi da se radi sigurno, akoliko sam citala na ovom forumu a i pricala sa nekim zenama iz programa VTO, to se vise neradi u Betaniji tako da sam blagoreceno zbunjena user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Betanija Novi SAd
22.9.2010 10:22:21   
bokicans
Mislim da ti je najbolje njih da nazoves,oni ce ti dati pravu informaciju!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Betanija Novi SAd
26.9.2010 0:29:30   
tijana1
da li neko zna da li mogu iz Ns-a da odem u Bg i da se tamo porodim, jer zelim da otac deteta prisustvuje porodjaju?

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Betanija Novi SAd
26.9.2010 0:49:27   
Malecka074
Tijana, mislim da moze...
http://blog.b92.net/text/14749/O-rupicama-i-rupetinama/
p.s.
Kad dodje do  toga...ja bih se rado u Pancevu porodila. Cula sam mnogo lepa iskustva!user posted image


< Poruku je uredio Malecka074 -- 26.9.2010 0:52:37 >


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu tijana1)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Betanija Novi SAd
15.11.2010 20:16:35   
Yoyo
Tijana i ja mislim da moze.

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Betanija Novi SAd
15.11.2010 20:29:14   
JMPM
Tijana,mozes ti da odes da se tamo porodis,ali placas porodjaj bez obzira sto imas zdravstveno osiguranje iz NS.Tako sam ja imala u trudnoci osiguranje iz BG i morala sam u NS svaki pregled da placam kao da ni nemam zdravstvenu knjizicu.

(odgovor članu Yoyo)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Betanija Novi SAd
16.11.2010 15:44:52   
Lilly*
Tijana, pogledaj temu KLIK

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Betanija Novi SAd
16.11.2010 17:44:41   
jance
IZVORNA PORUKA: tijana1

da li neko zna da li mogu iz Ns-a da odem u Bg i da se tamo porodim, jer zelim da otac deteta prisustvuje porodjaju?


moja drugarica je to uradila...jednostavno su otisli tamo, malo pogledali prilaze bolnici (kako najbrze stici) i onako neobavezno pitali za porodjaj. oni su im rekli citiram: Po pravilu nebi trebala da dodjes ovamo ako imas porodiliste u svom gradu, ali ako nam se pojavis na vratima a da je porodjaj krenuo mi nesmemo da te odbijemo user posted image
i zena se lepo tamo porodila, muz bio prisutan na porodjaju, imaju najludje slike na face kako su to sve dokumentirali user posted image
ali moram da napomenem da je to bilo pre ove frke oko placanja porodjaja ako se ne poradjas u gradu u kom si osigurana ili sta je tu vec tacno bilo...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu tijana1)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Betanija Novi SAd
18.11.2010 17:14:45   
Jele
Evo mojih svežih utisaka iz Betanije. Sve mi je skoro isto kao i prošle godine, malo su mlade sestre nadrkanije, ali možete ih lako dovesti u red, hijerarhija je tamo sveta i požalite se gornjem u hijerarhiji, brzo će dovesti stvari u red ako to same ne uspete. Ja ovaj put nisam bila nimalo fina prema onima koje su bile arogantne, grube ili nezainteresovane. Ipak su one tu da nam pomognu.

Sobe su čiste, redovno se održavaju kao i kupatila, hrana je bolnička, ali šta je tu je, ja sam bila gladna kao vuk, pa su se možda porcije meni činile malima.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Betanija Novi SAd
18.11.2010 17:19:25   
bokicans
Ja za ova dva dana na patologiji nemam nesto posebno reci hvale,sestre kako koja,hrana uzasss,a posteljine nema dovoljno.E to je ono sto ja ne mogu da zamislim,tolika bolnica ,tj klinicki centar za gak,sebi da dozvoli da nema posteljineuser posted image ,sto se tice higijene stvarno je odrzavaju redovno i cisto je!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here