|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi Sad
1.4.2011 23:15:24   
Anoniman
Ne znam. Valjda je nagrnula sivonjski. Kažu, porodilja iz susednog kreveta krenula da viče "Curi krv, curi krv!", jer ova ništa nije osetila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 676
   RE: Betanija Novi Sad
8.4.2011 11:55:04   
Malecka074
Zene, ima li novih informacija  o epiduralnoj u Betaniji? A o prisustvu oca? Jer mi pre neki dan rece drugarica da se njena drugarica poradjala u Betaniji i da je njen muz prisustvovao. Pa sam sad zbunjena.user posted image Ili moze ili ne moze?
Imate li vi neku vezu? Ili cete ici ono...sa Bozijom pomoci?user posted image


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Betanija Novi Sad
8.4.2011 12:06:23   
New Mom
Za epidural ne znam ništa "sveže".

Ali kako sam svake nedelje tamo i ništa se nije rekonstruisalo, tj. porođajni boks i dalje ima po 3 kreveta, nema šanse da je odobreno prisutvo oca na porođaju (to je jedini razlog, žene nisu same u sobi. Neće valjda da se nečiji muž šeta od jednog do drugog međunožja i zagleda?).
Nije mi jasno kako je mogao da bude tu (sem ako nije Vreme za bebe ili tako nešto, pa u sali za CR).

A što se veze tiče, nisam imala pravu vezu, ali kako sam student medicine, to mi je osiguralo finoću i obzir (bar lekara).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Betanija Novi Sad
8.4.2011 12:14:39   
Malecka074
Hm...pa ni meni nije jasno, pa sam zato i pitalauser posted image
Hvala ti puno na informacijama!user posted image


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Betanija Novi Sad
27.5.2011 14:11:31   
jance
kopiram sta sam saznala danas iz II. tromesecja:

ovo je za zene koje planiraju ubuduce da u Betaniji u NS rade preglede tipa ekspertnog UZ, ehokardiografije ploda i slicno: zakazivanje pregleda je posle 25.og u mesecu za sledeci mesec, morate sa sobom da imate knjizicu i uput od svog lekara, na tom uputu OBAVEZNO mora da pise razlog zasto ste poslate na UZ ili pregled u Betaniju. to je novo pravilo doneseno pre 2 dana, i pocelo juce da se primenjuje. Iskreno, ja nisam verovala kad sam jutros cula kod geneticara pa sam otisla licno da pitam. srecom pa mi 24ta nedelja izlazi po menstruaciji pocetkom jula, pa su mi rekli da dodjem sa uputom krajem juna licno i da zakazem. imam i njihov broj telefona, kontaktirajte me na pp pa cu vam dati....

ako imate jos koje pitanje na koje mogu i znam da vam odgovorim, slobodno pitajte...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 12:35:06   
Adriana83
PAŽNJA!!!

Sve majke,devojke,žene i trudnice!

Kada vas vaš ginekolog uputi u Betaniju na pregled,UZ ili slično uput vam važi 6 meseci! U toku tih 6 meseci na svaki sledeći pregled idete na osnovu tog uputa. Sve što vam je potrebno je izveštaj vašeg lekara.U Betaniji ovo ne poštuju i za svaki pregled traže novi uput!!!Informacije su proverene,razgovarala sam sa zaštitnikom pacijentovih prava. Ovaj put nije mi cilj samo da obavim preglede koji su neophodni u trudnoći već da sve zene ostvare svoja prava! Da bih to postigla u toku narednih dana podneću pismeni prigovor,da bih dobila i pismeni odgovor.Na taj način i Betanija će dobiti pismeni nalog po kome će morati da postupa. Nadam se da ću uspeti da se izborim za prava pacijentkinja.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 12:38:14   
Ana RR
Kod nas u BG je to normalna procedura, svaki uput važi 6 meseci. Ne mogu da verujem da neko ima "svoja" pravila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 12:43:12   
jance
Adriana hvala ti puno na informacijama.. jel znas mozda kako taj " izvestaj " otprilike treba da izgleda? tu jedino jos mogu da prave problem kolko vidim...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 13:50:12   
Adriana83
Izvestaj lekara kao kad idete na lekarsku komisiju otprilike. Ne znam kako da ubacim sliku,stavila bih ovaj koji sam ja dans dobila.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 13:52:36   
Adriana83
Na zalost ako sad odete u Betaniju i pokusate da zakazete pregled na osnovu uputa koji ste doneli pre recimo mesec,dva ili tri,odbice vas i vratiti kod vaseg ginekologa sa objasnjenjem da nemate jasnih indikacija za pregled na klinici ili da uzmete novi uput. Nadam se da ce se stvari promeniti nakon moje pismene zalbe na rad te ustanove.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 14:10:33   
bokicans
Ma kakve su im to sada fore bre?

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Betanija Novi Sad
6.6.2011 15:19:58   
jance

IZVORNA PORUKA: Adriana83

Na zalost ako sad odete u Betaniju i pokusate da zakazete pregled na osnovu uputa koji ste doneli pre recimo mesec,dva ili tri,odbice vas i vratiti kod vaseg ginekologa sa objasnjenjem da nemate jasnih indikacija za pregled na klinici ili da uzmete novi uput. Nadam se da ce se stvari promeniti nakon moje pismene zalbe na rad te ustanove.



e tako su i meni objasnili. treba u 24. nedelji da radim ehokardiografiju srca ploda pa sam tek tako informativno isla da pitam.. napisala sam vec gore sta su mi rekli. Adriana hvala jos jednom, valjda ce moj dr. da zna o kakvom se izvestaju radi...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Betanija Novi Sad
24.6.2011 16:41:40   
maki326
Postovane forumasice,
obzirom da sam ja imala 1000 nedoumica pre odlaska na porodjaj, odlucila sam da svoje iskustvo podelim sa Vama. Naime, ja sam se vodila onim:"Pomolicu se Bogu, pa sta mi Bog da...", i prosla sam odlicno.Istovremeno imam i rodjaku koja se porodila dve nedelje posle mene i koja se vodila onom:"Bolje da ja platim, nego da razmisljam...", i prosla je nikako.
Ja sam trudnocu vodila kod dr Radumila i zadovoljna sam, apsolutno me nije forsirao za kojekakve analize, bez obzira sto radi i privatno. Isla sam privatno na UZ kod njega, ali samo zato sto nisam limanski UZ mogla da uskladim sa poslom, a i tamo se na UZ jako dugo ceka. Moj najveci problem je sto je kad sam usla u 9. mesec dr otisao na bolovanje, ali dao mi je prethodno uput za Betaniju.
Po mom misljenju za porodjaj je samo potrebna JAAAKAA psiholoska priprema, bolece pa ce boleti, ali se sve to moze izdrzati. Meni su kontrakcije krenule odmah na 5 min., kada sam se spremila otisli smo u Betaniju. I tu nailazim na svoju srecu najvecu dr Tatjanu Kozarcic. Do tada za nju nikad nisam cula, ali ona je ta koja je primetila da je beba krenula licnom prezentacijom (umesto da se sklupcala, ona je krenula nosicem). U roku od 2h bila sam na operacionom stolu. Postavila se prema meni kao majka rodjena iako se posavetovala sa jos nekim (prilicno neprijatnim) "profesorom". Zena mi je uradila CR i kada me je probudila iz anestezije, samnom je porazgovarala kako bi mi dala sve informacije kako je CR prosao.
Na odeljenju intenzivne nege rade mlade devojke, ok mozda neke malo prepotentne, ali tu je ona jaka psiholoska priprema, jer one to sve vec rade rutinski. Na odeljenju poluintenzivne nege su bile 4 sestre i sve su maksimalno korektne. Takodje i pedijatrijske sestre. Moram da priznam da ima i onih kojima se taj posao dosadio i koje su zrele za penziju i koje su zaboravile kako grudi bole kad nadodje mleko, pa kad stisne bradavicu imam utisak da ce je otkinuti. Tako da samo izmlazajte grudi, ako treba stalno, ali bolje nego da vas neka takva dohvati.
E SAD, neprijatan deo je dr Jugoslava Krnjic na koju su me pripremili pa zelim i ja vas da pripremim. Naime to je "pedijatar" kom ni jedno dete nije zdravo i pravo. Zena je sebi dala za pravo da mi udje u kupatilo dok sam se tusirala da mi kaze kako detetu treba "recnuti" resicu ispod jezika i da se za to saceka koji dan (kako bi izasli iz bolnice) i ona to vrlo jednostavno odradi. Cak mi je sama (posto sam se tusirala) na stolu zapisala svoj broj telefona. Bila sam VRLO naivna i mislila da trebamo za koji dan da dodjemo u Betaniju da se to uradi, ali kada sam videla njen potpis, znala sam o cemu je rec. Posle toga sam jos tri pedijatra pitala za tu resicu i svi su rekli da je ne diramo. Ja sam jos odlicno prosla obzirom da se zena prosto igra sa zivcima roditelja i "pronalazi" opasne falinke. Ovo je inace vrlo poznata stvar u Betaniji, ali ne znam kako joj niko ne stane na put.
Tako da moje licno misljenje je da ne treba neka veza, vec sreca i ponovo se vracam JAAAKA psiholoska priprema.Zelim Vam svima lepa iskustva i pre svega zdrave i slatke decurlije.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Betanija Novi Sad
24.6.2011 22:18:39   
lanajelena
Jugoslava je mene obilazila na prvom porodjaju jer je od moje zaove tetka,mada ni njoj nije nesto puno pomogla ali nisam mislila da je takva user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 24.6.2011 22:19:03 >

(odgovor članu maki326)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:30:39   
VERA980
IZVORNA PORUKA: jance

kopiram sta sam saznala danas iz II. tromesecja:

ovo je za zene koje planiraju ubuduce da u Betaniji u NS rade preglede tipa ekspertnog UZ, ehokardiografije ploda i slicno: zakazivanje pregleda je posle 25.og u mesecu za sledeci mesec, morate sa sobom da imate knjizicu i uput od svog lekara, na tom uputu OBAVEZNO mora da pise razlog zasto ste poslate na UZ ili pregled u Betaniju. to je novo pravilo doneseno pre 2 dana, i pocelo juce da se primenjuje. Iskreno, ja nisam verovala kad sam jutros cula kod geneticara pa sam otisla licno da pitam. srecom pa mi 24ta nedelja izlazi po menstruaciji pocetkom jula, pa su mi rekli da dodjem sa uputom krajem juna licno i da zakazem. imam i njihov broj telefona, kontaktirajte me na pp pa cu vam dati....

ako imate jos koje pitanje na koje mogu i znam da vam odgovorim, slobodno pitajte...

Evo pitanjce...tj zabluda...moja dr ,drzavna naravno mi je rekla da se u betaniji vise ne radi ex uz vec mi dade br privatne dr da tamo zakazem...papreno!!! Ima li ko sta da doda na to/?user posted image

< Poruku je uredio VERA980 -- 24.7.2011 23:31:25 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:34:14   
Anoniman
To mi zvuči nemoguće...mora postojati ustanova u kojoj će se expertni raditi besplatno!

(odgovor članu VERA980)
  Direktna veza do poruke: 691
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:36:08   
Anoniman
Sestra moja je radila ekspertni pre mesec dana u Betaniji, to je što se tiče proverenih info.
Što se tiče neproverenih, kontam da ne postoji mogućnost da ikada ukinu državno rađenje ekspertnog UZ, a da moja dr meni tako nešto kaže, prijavila bih je bez razmišljanja onoj teti što se brine o pravima pacijenatauser posted image

(odgovor članu VERA980)
  Direktna veza do poruke: 692
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:38:33   
Anoniman
Moja drugarica je u 8mom mesecu, onomad (u 12-13 nedelji) je expertni radila u Betaniji. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 693
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:40:27   
Anoniman
Neđo, jesi li srela skoro tu tetu - zaštitnika? user posted image Uz svo dužno poštovanje prema njoj i modovima što offujem - žena je neeeviđeni pogub. Upoznali smo je u školici za trudnjače, nešto smo je ispreskakali, veze nema, mi joj rekli nešto u fazonu "to po zakonu ne sme tako", a ona: "je l'? Nisam imala pojma..."

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 694
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:41:28   
Anoniman
Teta-zaštitnik? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 695
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:42:18   
Anoniman
...prava pacijenata.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 696
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:43:22   
Anoniman
A gde je nađeš kada ti treba u sred porođaja recimo? Ozbiljno pitam sada, nemam pojma kako to sve funkconiše. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 697
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:44:27   
Anoniman
Eeee, Tash, ne funkcioniše to tako, ona štiti samo od 8-14h radnim danima. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 698
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:46:21   
VERA980

IZVORNA PORUKA: Tash

Moja drugarica je u 8mom mesecu, onomad (u 12-13 nedelji) je expertni radila u Betaniji. 

E stvarno mi dodje da poludim!!!
I sada sta da radim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Betanija Novi Sad
24.7.2011 23:49:29   
VERA980
Meni je rekla da samo privatno to moze i naravno nije mi dala uput! I ja zaista smatram da ne treba potplacivati,da ce svi raditi posteno svoj posao,bas sam kreten
user posted image

(odgovor članu VERA980)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here