|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 14:02:37   
minavb
Nema price Jeco, nema sta da se obrazlozi. Zeni se ne svidja sto se neko sa njom ne slaze oko necega i kraj. Ne vidim samo cime sam je toliko uvredila.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 14:32:50   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

IZVORNA PORUKA: nensi27

Vuk je super napredovao s obzirom koliko je povracao,a povracao je nenormalno...
Poslednjih par dana ga opet dojim i ne povraca,mleko na flasicu mu dajem samo nocu jer ako ga uzmem iz lrevetica,rasani se skroz i nema sanse da ga uspavam opet,tako da se sad izmuzavam samo uvece da imam da mu dam u toku noci user posted image


Nensi, jel mu flasicu dajes dok je u krevecu, lezeci? I ne zagrcnjava se?


Da,on se ne zagrcne nikad,jer je navikao tako,i dojim ga lezeci jer sedeci ne mogu nikako da se namestim,preznojimo se i on i ja...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 18:27:21   
ivaj
nensi bas mi je drago sto se kod vas popravlja situacijauser posted image
To mi ujedno daje nadu da ce i kod nas jednog dana tako biti.

mina,citam tvoje postove i ne mogu da verujem koliko se to kod vas zakomplikovalouser posted image  Bas neobicna prica.Nikad nisam cula da neko ima takve probleme.Najvaznije je da je on raspolozen,jer sve sam se pitala da nije mozda kmezav po ceo dan zbog svega toga.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 18:44:20   
mejvis
Hvala Mina, hvala Alexx, znači povraćanje je povezano za sekretom! user posted image
Ako potraje još neki dan ićićemo kod lekara! Baš sam se prepala...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 13:44:49   
ivaj
Presla sam ovde da ne bih smarala tamo druge zene sa ''nasom'' pricom.

Recite mi sta sad mogu da ocekujem? Da li ce povracanja biti cesca i jaca kako beba bude veca? Da li ce povracati i cvrstu hranu?

Znam da je svako dete prica za sebe i da niko  ne moze da predvidi sta ce biti sa mojim,ali bar mi recite kako je kod vas sve teklo.

Primetila sam npr da Jelena za sad najvise povraca rano ujutru i uvece.U stvari,vece je najgore.Ali zato nocu ne povrati uopste.I preko dana,ako se desi da zaspi odmah posle obroka ne desi se nista.

< Poruku je uredio ivaj -- 13.12.2010 13:46:39 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 13:50:25   
minavb
I gastroenterolog i reflux mame mi kazu da se povracanje smanji kad predju na kasice. Vanja je jednom bljunuo kasu jer je nagurao prste u zdrelo, a one pirincane sa mlekom je bljuvao jer imaju u sebi mleko a jednom je i one bez mleka povratio jer sam mu posle njih dala jabuku.
Sto se povracanja tice, to se nikad ne zna. Ne moze se predvideti hoce li povracati vise ili ne. Neka deca to prerastu do 6, neka do 9 a neka do godinu dana.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 13:55:12   
Mishica 77
ivaj, nešto sam propustila user posted image . Jel i vama postavljena Dg GERB-a?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 14:25:10   
ivaj
Pa da kazem da jeste,posto nas dr kaze da je to 'nerazvijen zeludac' ili kako vec rece.Inace,nikakve analize nismo radili,to nam je receno na osnovu price o povracanju.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 23:09:37   
Nensi*
Vuku se smanjilo od kad smo krenuli sa guscom hranom,i po savetu gastroenterologa smo sa tim krenuli malo ranije,od puna 4 meseca...Danas je povratio 7 puta u toku prepodneva,i veceras jednom pred spavanje,a uvece je povratio jer se prejeo...Popio je 200ml Humane i posle jos i sisao jer bez sise ne moze da zaspi...
Videcu kako ce biti sutra...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 23:11:40   
Anoniman
Da niste i vi zapatili virus kao mi?

Jel drugachije povraca?

Moje cure dok su povracale od GER-a nisu napinjale stomak, nego je samo izletalo...a od ovog virusa tachno imaju one nagone za povracanjem...i grchi im se stomak..user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 23:13:07   
Nensi*
Vuk je povracao danas isto kao pre,samo izbaci...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 23:16:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

Vuk je povracao danas isto kao pre,samo izbaci...


Ne mogu da kazem dobro...jer to svakako nije...al bolje da je isti problem nego novi...

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 23:19:00   
Nensi*
Popodne uopste nije povracao,nadam se samo da je ono jutros bilo isto zato sto se prejeo...Opet ga dojim,pa sad nemam uvid na to koliko je popio...Samo mu uvece dajem Humanu AR...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Refluks (GER)
13.12.2010 23:25:23   
Anoniman
Inache...Petra je od sinoc do vecheras izgubila 130 grama user posted image

To se nije deshavalo dok je povracala od refluksa user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 11:06:56   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


To se nije deshavalo dok je povracala od refluksa user posted image




Znaci li to da vi vise ne mucite muku sa povracanjem(osim ovog virusa sto vas je sad snasao?)

Danima razmisljam kako cu sad kad Jelena bude trebala da primi onu vakcinu sto se pijeuser posted image  Kako tempirati vreme da ne bi povratila? O.k. nece sat vremena prethodno jesti,ali problem je sto ona ume prethodni obrok kasno da povrati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 11:43:10   
minavb
A da uzmete Pentaxim? Ne bi valjalo da je povrati, mozda bolje da ne primite tu vakcinu.
Ja cu vise da posizim. Em mu jedva uvaljujem mleko, em ga i dalje povraca, nocu mi slabo jede, kase guram ni sama  ne znam kako...kad ce se ovo vise zavrstiti?!?! Dodje mi da mu stavim sondu i uspricavam hranu u njega.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 11:45:23   
Olga75
Mina a da li ga tata hrani?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 11:48:04   
minavb
Ne, tata nije tu u vreme jela ako mislis na kase. Probali su drugi ljudi, moja mama, kuma, sestra, ali isto je, nema razlike.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 11:50:56   
Olga75
On sad ima samo jedan cvrsti obrok? Sta vam je plan za dalje , u stvari , ja ne znam koji ste obrok zamenili user posted image . Koje propulzive dobija ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 11:55:32   
minavb
Nema nikakvu terapiju. Pio je Nexium ali ga je samo povracao pa nije bilo koristi a i nismo mogli da ispostujemo "pravilo od 30 minuta". Jede kasu za dorucak, pola porcije koju druga deca jedu, i rucak oko 120g. Planiram za mesec dana da mu ukinem mleko u snu preko dana, i da guram kase sa mlekom i mlecnim preradjevinama, a i da uvedem sirup za apetit.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 12:25:29   
ivaj
Ne znam mina sta bih ti rekla.Kod vas je bas nezgodna situacija.I sama se po prvi put susrecem sa ovim problemom,sve mi je novo i nepoznato.
Uvek covek misli da se tako neke stvari desavaju samo drugima ali eto...

Tebi je pet puta gore nego svima nama.Ali proci ce.Mora da prodje.Deca rastu i prerastaju sve te probleme.Pa nece do veka biti ovako mali i nemocni.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 12:41:30   
Olga75
a sta ste konkretno uveli od namirnica ? Mozda bi trebalo da mu uvedes i cvrst rucak . Sta kaze gastroentrolog na uvodjenje namirnica ? Moja sestra je imala dete koje je refluksiralo , nije klasicno povracalo u mlazevima nego mu se zeludacni sadrzaj samo vracao u donji deo esophagusa i samo hranom i sazrevanjem sfinktera se situacija smirila . Oko sestog meseca oni su vec imali uvedena tri obroka i podoje kao uzinu a za noc je davala AR mleko i nije vise refluksirao . 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 13:01:31   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: Smeshkica


To se nije deshavalo dok je povracala od refluksa user posted image




Znaci li to da vi vise ne mucite muku sa povracanjem(osim ovog virusa sto vas je sad snasao?)

Danima razmisljam kako cu sad kad Jelena bude trebala da primi onu vakcinu sto se pijeuser posted image  Kako tempirati vreme da ne bi povratila? O.k. nece sat vremena prethodno jesti,ali problem je sto ona ume prethodni obrok kasno da povrati.


Ovo je jedan od razloga sto smo mi Vuku davali Pentaxim...I naravno zbog toga sto je mnogo lakse bebi i nema nikakve reakcije...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 13:26:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: Smeshkica


To se nije deshavalo dok je povracala od refluksa user posted image




Znaci li to da vi vise ne mucite muku sa povracanjem(osim ovog virusa sto vas je sad snasao?)

Danima razmisljam kako cu sad kad Jelena bude trebala da primi onu vakcinu sto se pijeuser posted image  Kako tempirati vreme da ne bi povratila? O.k. nece sat vremena prethodno jesti,ali problem je sto ona ume prethodni obrok kasno da povrati.


Da...proshlo nas je povracanje od refluksa...to se sredilo...al ovaj virus nam dushu vadi...

Ta vakcina shto se pije je 1ml....to nece ni primetiti da je popila..a treba joj pola sata da se apsorbuje u organizam...zato toliko i ne sme da se daje nishta u usta bebi...

A ja ti savetujem da je isforsirash da podrigne posle tog obroka pre vakcine...znachi...stavi je na stomak...drzi na ramenu, spushtaj na ravno pa opet dizi...ma shta god ti padne na pamet...samo da podrigne...manje su shanse da izbaci mleko posle vakcine...Mi smo se i onda muchili sa refluksom...al uspeshno smo proshli tu vakcinu...a ti svakako napomeni dr da strahujesh da ce povratiti vakcinu...i pitaj shta da radish u sluchaju da povrati...

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Refluks (GER)
17.12.2010 13:39:48   
minavb
IZVORNA PORUKA: olga75

a sta ste konkretno uveli od namirnica ? Mozda bi trebalo da mu uvedes i cvrst rucak . Sta kaze gastroentrolog na uvodjenje namirnica ? Moja sestra je imala dete koje je refluksiralo , nije klasicno povracalo u mlazevima nego mu se zeludacni sadrzaj samo vracao u donji deo esophagusa i samo hranom i sazrevanjem sfinktera se situacija smirila . Oko sestog meseca oni su vec imali uvedena tri obroka i podoje kao uzinu a za noc je davala AR mleko i nije vise refluksirao . 

Ima dorucak i rucak. Razmisljam i veceru da uvedem ali onda bih jedno mleko morala da izbacim pa bi mu unos bio manji. Uveli smo krompir, sargarepu, brokoli, karfiol, tikvice, bundevu, spanac,  avokado, piletinu, curetinu, puter, kiselo mleko, od voca je probao jabuku, krusku i bananu, ali voce ne jede. AR mleko ne pije jer u snu ne moze da ga izvuce iz flasice. Mislim da ce nasa situacija srediti tek kad predjemo skroz na kasice i kad oseti glad posteno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here