|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Žene prvi put seksualno aktivnije od muškaraca
12.12.2008 9:42:18   
Anoniman
Devojke su prvi put aktivnije u seksu od svojih vršnjaka, rezultat je ankete časopisa "Mor". Prosečna dvadesetjednogodišnjakinja ima seksualne odnose tri puta sedmično, a volela bi da to radi pet puta.

Imala je devet seksualnih partnera, za razliku od mladića iste starosti koji su imali samo sedam partnerki. Polovina ispitanih priznala je da su prevarili svoje partnere.
"Rezultati istraživanja pokazuju da prvi put mlade žene upravljaju svojim seksualnim životom i znaju šta žele", rekla je Lajza Smosarski, koja je organizovala istraživanje.
Samo jedan odsto devojaka izjavilo je da su spremne da čekaju prvu braćnu kako bi izgubile nevinost, a velika većina je to "obavila" do 16. godine. Više od polovine devojaka reklo je da nisu bile zaljubljene u prvog seksualnog partnera, a čak 70 odsto imalo je seks za jednu noć.
"Jedini problem je što svaka treća devojka kaže da pristaje na seks bez prezervativa", kaže Simosarski.

IZVOR

"Rezultati istraživanja pokazuju da prvi put mlade žene upravljaju svojim seksualnim životom i znaju šta žele" - JA SAM UVEK TO ZNALA... user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
12.12.2008 11:48:07   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

"Rezultati istraživanja pokazuju da prvi put mlade žene upravljaju svojim seksualnim životom i znaju šta žele", rekla je Lajza Smosarski, koja je organizovala istraživanje.
Samo jedan odsto devojaka izjavilo je da su spremne da čekaju prvu braćnu kako bi izgubile nevinost, a velika većina je to "obavila" do 16. godine. Više od polovine devojaka reklo je da nisu bile zaljubljene u prvog seksualnog partnera, a čak 70 odsto imalo je seks za jednu noć.
"Jedini problem je što svaka treća devojka kaže da pristaje na seks bez prezervativa", kaže Simosarski.

IZVOR


E stvarno su napredne i znaju upravljati svojim životomuser posted image
Sva sreća pa imam sina.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
12.12.2008 11:50:21   
Anoniman
Ih bre lu, pa ni mi nismo čekale prvu bračnu noć... ili bar ja nisam...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
12.12.2008 11:56:40   
Lu
Ali nisam ni do 16.,mada neosuđujem nego su mi  zabrinjavajuće cifre i više od polovine njih je izjavilo da nisu bile zaljubljene u svog prvog sexualnog partnera, nego svjesno idu u experiment i to svaka treća bez prezervativa i onda se pitate odkud AIDS?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
12.12.2008 12:00:44   
Anoniman
Godine ne bih da komentarišem - o tome smo već negde pričale, a ovo ostalo je zaista tužno. Ja sam u svog prvog bila zaljubljena još tri godine nakon što me je ostavio... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
12.12.2008 19:26:08   
guppy RR
"Imala je devet seksualnih partnera"
"mlade žene upravljaju svojim seksualnim životom i znaju šta žele"

Sad pogledajte te dve rečenice... i razmislite...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
12.12.2008 23:14:56   
Anoniman
Obe izvlačite rečenice iz kontexta. Ja ne kažem da je text dobar, ne kažem da treba da se stupa u odnose tako rano, ne mislim da je normalno da se 16god imaju 9 partnera... ali je bezveze da izvlačimo iz kontexta.

Mislim da je poenta texta ta da su žene (ustvari, za moja shvatanja devojčice) počele o svojim dnosima da pričaju, iskreno da govore o odnosima, a takođe mislim da je takva bila situacija i u naše vreme kod nekih devojaka (ne zaboravimo da je text rađen na UZORKU), samo što je u naše vreme to bilo "sramota", nije se o tome pričalo, postajale smo kur** ako smo provokativnije obučene (a u isto vreme još nevine), a to se sada promenilo.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
13.12.2008 7:28:13   
Lu
 
Pa naravno da je bilo sexa i svega ali ja mislim ne u ovolikoj mjeri,danas je sex poprimio neki drugi oblik,čini mi se da se osobe,pogotovo mladi više nesexaju iz ljubavi ili užitka,nego se njime manipulišu osobe,pa sex je postao pored droge broj jedan kao izvor prihoda kod kriminalaca!
 
Nemislim nikako da je ovaj način koji oni navode,dobar način upravljanjem životom,meni se čini da oni navodeći broj sexualnih partnera pokazuju koliko je žena svjesna svoje sexualnosti.
Ja sam čitajući naslov pomislila da će pisati o tome koliko je žena napredovala u shvatanju sexa kao nečaga lijepog a ne sramotnog,samopouzdanju, zaštiti zdravlja,kontracepciji...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
13.12.2008 10:13:40   
guppy RR
Ja mislim da se ne radi o tome da su devojke svesnije svog tela i seksualnosti nego više stupaju u odnose i "znaju šta žele" baš zato što pojma nemaju o seksu. Ko sad priča devojčicama od 13 godina da njihovo telo nije spremno na seks? A tek psiha? Ja mislim da se ta "osvešćenost" dosta meša sa seksualnom slobodom... da žena koja "zna šta hoće" ako joj nešto nije ok, jednostavno promeni partnera. Seksa se svuda, sa svima, ...

A istinit je i Tashin pogled, ... više se razgovara, ... ali time ja mislim da se ne dobija na kvalitetu, već samo gubi ono pravo značenje intime između muškarca i žene.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
13.12.2008 13:36:16   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: guppy

više se razgovara ... ali time ja mislim da se ne dobija na kvalitetu, već samo gubi ono pravo značenje intime između muškarca i žene.



I JA TO MISLIM!
I mislim da su devojčice zbog svega što vide na tv-u potpuno zastranile. U moje vreme smo čekale da se zaljubimo pa da "izgubimo nevinost" sa tom osobom. Pa makar morale da čekamo. Nismo to obavljale sa 16 po svaku cenu. Ja sam imala tu sreću da sam sa tom osobom bila još 5 godina u vezi, ali hajde da ne pričam o sebi nego da se vratiim na klinkice danas. Gledaju estradne zvezde, zatim po raznim časopisima rešavaju raznorazne glupave testove, nose pantalone tako da im se vidi donji veš i uopšte se oblače previše provokativno čak i kad idu u školu....ma potpuno se sve poremetilo. Sa 16 godina devojčica ne treba da zna šta želi nego šta ne želi. I treba da izgleda i ponaša se u skladu sa svojim godinama. Šta će ona da radi sa 30, ako sve proba sa 16? Tako i dolazimo posle do činjenice da ima mnogo usamljenih žena. Prosto, mislim da se menjajući partnere izgube i posle ne mogu da nađu onog pravog. Sve vrednosti su se potpuno poremetile!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
13.12.2008 13:41:33   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Jeca02
Šta će ona da radi sa 30, ako sve proba sa 16? Tako i dolazimo posle do činjenice da ima mnogo usamljenih žena. Prosto, mislim da se menjajući partnere izgube i posle ne mogu da nađu onog pravog. Sve vrednosti su se potpuno poremetile!!!


Potpišem ti se pod post...
Posle 30 onda znaš još samo šta ne želiš i da ne možeš da nađeš ono što misliš da želiš...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
13.12.2008 15:23:49   
Lu
Meni se ustvari nesviđa ovaj članak zato što se po njemu smatra pohvalno to što danas djevojke više mjenjaju seksualne partnere nego dečki,a to nije nikako dokaz zrelosti.
Jedino negativno za autora ovog teksta je to da svaka treća pristaje na sex bez kondoma.
To jeste problem ali je meni cijeli članak problematičan.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
13.12.2008 15:35:42   
Anoniman
Uh... ovo se zove DEBATA! user posted image

U celoj priči se slažem sa vama, ne bih ništa posebno da istaknem.

Jedan podatak: nas je 20 u kancelariji, od toga mladih žena (oko 30te) nas ima 11. Od toga nas 2 smo udate i imamo dete. Jedna je razvedena, ima dete, i sada se ponovo udaje (trudna je), jedna imam momka, a ostale ni momka. Meni je to žalosno.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Žene prvi put seksualno aktivnije od mušk...
7.5.2013 21:33:43   
snovi
user posted image
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Tasha

"Rezultati istraživanja pokazuju da prvi put mlade žene upravljaju svojim seksualnim životom i znaju šta žele", rekla je Lajza Smosarski, koja je organizovala istraživanje.
Samo jedan odsto devojaka izjavilo je da su spremne da čekaju prvu braćnu kako bi izgubile nevinost, a velika većina je to "obavila" do 16. godine. Više od polovine devojaka reklo je da nisu bile zaljubljene u prvog seksualnog partnera, a čak 70 odsto imalo je seks za jednu noć.
"Jedini problem je što svaka treća devojka kaže da pristaje na seks bez prezervativa", kaže Simosarski.

IZVOR


E stvarno su napredne i znaju upravljati svojim životomuser posted image
Sva sreća pa imam sina.user posted image


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here