|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
27.6.2009 15:27:55   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.3.2010 0:40:37   
dunja RR
devojke čitam šta pišete u temi" Nemamo bebe zbog finansijske krize", pa rekoh sebi, da dignem malo ovu temu, slična je - ne ista...ali možda pomogne.....zanimljiva je

< Poruku je uredio dunja -- 11.3.2010 0:46:27 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2010 16:53:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja

evo pcelice da te malo utesim:

i moj dragi i ja imamo zavrsene fakultete, ja pravni on veterinarski, ja radim kao sekretarica polu radno vreme za 280 evra a mm radi na farmi godinu i po dana, stazira nije jos NI JEDAN DINAR dobio.....; nema posla u Beogradu, pri tom da ti ne pricam koliko imam iskustva, vodila sam jednu firmu dugo god, .....da ne smaram.....mi zivimo od TIH 280 evra, hvala Bogu sve imamo, jedino sto ne placamo kirij,u zivimo u stanu mojih pokojnih deke i bake ; koji sam skromno renovirala, ali se svako odusevi kada dodje, sve stari namestaj sam jedno po jedno presvlacila, stavila laminat, kupovala jedno po jedno -bojler, tepihe, masinu, racunar, bracni krevet, tv.....stari stan , nista nije bilo:

nikad nismo zakasnili sa placanjem racuna, a na poslu smo i on i ja najplepse obuceni; mozda ne najskuplje, ali najlepse veruj mi....imam neki dar da nadjem jako kvalitetne stvari po povoljnim cenama( mislim da mi na poslu ne veruju, stalno  me pitaju da li ja jos negde radim);povremeno negde i otputujemo, mada u poslednje vreme na par dana.... ali bice i toga....

elem mi smo se vencali nismo pravili svadbu.....otisli sa  njegovim porodicnim kumovima u crkvu i u opstinu i to je to.....

i on i ja imamo osecaj da se volimo vise nego i ko... kada dodju pare bice nam verovatno jos lepse, kada on dobije posao za stalno, imace- lupam 70000 u odnosu na 0 din. koliko sada ima....

ali nama je i sada divno....

zato udaj se ....pare ce doci.....sto imamo vise zelja vise je i problema.....


Jao dunja ja sad tek videh ovo! Svaka cast! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2010 16:58:35   
Anoniman
Bas komentarisemo juce ovaj nas grad, kao crna rupa smo, nemastina, ne moze posao da se nadje ali retko gde vidis da se voze starija kola... Blago ljudima koji tako "nemaju" a kukaju!

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2010 19:46:15   
Delijagirl
Pa para nikad dosta uvek bi nasla jos nesto da kupim i imala bi gde da potrosim... Ali eto od toga kako smo ziveli na pocetku zajednickog zivota sada zivimo bajno ... Podstanari smo i kirija nas dodje 250 eura jos bar 150 troskovi, pa onda hrana za zivotinje i za nas je oko 100 eura sigurno ako ne i vise mada da moja baka svaki put ne doturi zalihu granula i konzervi za zivotinje (jer je jeftinije i kvalitetnije) sigurno bi se ta brojka jos popela... A hrana koju jedemo pa nije nesto neznam ti ja sta i za nas ponekad baba donese npr ima neki kackavalj koji je tamo jeftiniji ili tako neke stvari... Hemija mesecno za nas i za kucu iznosi oko 50 eura...Dogovoreno imamo sa muzem da dobije svako zavisi od meseca neku svotu para koju potrosi na ono sto zeli... Npr ovaj mesec je to bilo 15 eura ja sam kupila knjige a moj muz neki crnu cokoladu koju obozava. Pa onda imamo neki mali deo para koje potrosimo na zajednicki luksuz tipa odemo na rucak, bioskop ili jednostavno odemo na kafu da provedemo neko vreme zajedno ovaj mesec mislim da je bilo to oko 10 eura jer smo jednom otisli na kafu i jednom na plesku :D ... Onda jos svaki mesec ostane pa tu negdje od 50-100 eura koje rasporedimo u fond za veliku kupovinu, crni fond za crne dane  i odeca mada odecu naravno ne kupujemo svaki mesec pa ide vise u fond... Nije da se zalim taman posla vec je veliki napredak da ja imam uredno placanu kiriju, racune i da zivuljke i mi nismo gladni da smo cisti i da nam je stan cist... Sve ostalo je Luksuz a da bi bila srecna da imamo koji euro vise pa naravno da bi bila... Ko nebi user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2010 20:10:44   
Dora
nikad nije dovoljno user posted image


< Poruku je uredio Dora -- 18.4.2010 20:16:09 >

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Koliko para je dovoljno?
18.4.2010 22:38:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

IZVORNA PORUKA: dunja

evo pcelice da te malo utesim:

i moj dragi i ja imamo zavrsene fakultete, ja pravni on veterinarski, ja radim kao sekretarica polu radno vreme za 280 evra a mm radi na farmi godinu i po dana, stazira nije jos NI JEDAN DINAR dobio.....; nema posla u Beogradu, pri tom da ti ne pricam koliko imam iskustva, vodila sam jednu firmu dugo god, .....da ne smaram.....mi zivimo od TIH 280 evra, hvala Bogu sve imamo, jedino sto ne placamo kirij,u zivimo u stanu mojih pokojnih deke i bake ; koji sam skromno renovirala, ali se svako odusevi kada dodje, sve stari namestaj sam jedno po jedno presvlacila, stavila laminat, kupovala jedno po jedno -bojler, tepihe, masinu, racunar, bracni krevet, tv.....stari stan , nista nije bilo:

nikad nismo zakasnili sa placanjem racuna, a na poslu smo i on i ja najplepse obuceni; mozda ne najskuplje, ali najlepse veruj mi....imam neki dar da nadjem jako kvalitetne stvari po povoljnim cenama( mislim da mi na poslu ne veruju, stalno  me pitaju da li ja jos negde radim);povremeno negde i otputujemo, mada u poslednje vreme na par dana.... ali bice i toga....

elem mi smo se vencali nismo pravili svadbu.....otisli sa  njegovim porodicnim kumovima u crkvu i u opstinu i to je to.....

i on i ja imamo osecaj da se volimo vise nego i ko... kada dodju pare bice nam verovatno jos lepse, kada on dobije posao za stalno, imace- lupam 70000 u odnosu na 0 din. koliko sada ima....

ali nama je i sada divno....

zato udaj se ....pare ce doci.....sto imamo vise zelja vise je i problema.....


Jao dunja ja sad tek videh ovo! Svaka cast! user posted image user posted image user posted image



Hej draga, i zaboravih kada sam ovo pisala....
Više ne radim tamo, sada radim za Ringeraju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Koliko para je dovoljno?
24.12.2010 12:41:27   
caca81
Za nas 4-oro u Beogradu za preživljavanje ( komunalije, higijena i hrana) potrebno oko 100000din. Živimo na kredit, večito smo u dozvoljenom minusu, a ušteđevinu nemamo...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Koliko para je dovoljno?
24.12.2010 13:07:34   
snješka
Da bismo normalno živjeli, i da ne krpimo kraj s krajem, i da ne pretjerujemo, treba nam otprilike 2000 KM mjesečno. Tu spada hrana, pelene, svi računi plaćeni na vrijeme. I možda da se kupi nešto od garderobe djeci redovno, a nama povremeno. Mm odrađuje pripravnički, volontira i ne daju mu ni jednu jedinu marku user posted image .
Inače sam uvijek u minusu, svaki mjesec i ne znam kad i da li ću uspjeti da se izvučem iz njega. Možda kad počne mm da prima platu ako ga prime da radi.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Koliko para je dovoljno?
24.12.2010 20:17:46   
Iwana87
koliko god imali nikad nije dosta,uvek bi moglo jos nesto naravno,ali,za sad je super.Jedino mi smeta sto primanja nisu redovna,pa moramo nekad da zajmimo do plate koja kasni ali se vrati i sve bude ok.S obzirom da nam niko ne pomaze,samo mm radi i izdrzava majku svoju,mene i dete mi super zivimo.Kad i ja pocnem da radim osetice se veliko olaksanje,Sve u svemu srena sma sto znamo prioritete,dete na prvom mestu,i za njega za sad ima sve,i previse,nadam se da ce tako i ostati.O nama i ne razmisljam.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.1.2011 2:58:06   
smeško
Bolje je imati nego nemati, ali za iole normalan život ti treba 600e mesečnu, pa u koliko god plata da se rasporedi.
Ako imaš kredit za stan, auto ili nešto treća i 1000e teško te skrpi.
Na žalost, mi živimo sa malo manje od 300e. Kod roditelja.

< Poruku je uredio smeško -- 9.1.2011 2:59:14 >

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.1.2011 17:16:20   
Shishica
Nikad nije dovoljno..covek uvek hoce vise..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.1.2011 18:58:10   
Anck Su Nmaun
Dovoljno?
Dovoljno je onoliko,da mozes da zivis a ne da prezivljavas!
Da zivis normalno, mozes sebi da kupis nesto kad ti treba a ne kad budes imala para, da mozes da odes na letovanje il zimovanje kao normalan svet!

Mi smo za sad ok, nemogu se zaliti, iako ulazimo u kredite za stan, opremanje stana itd, itd.... nadam se i ja skorijem zaposlenju pa ce biti valjda sve na svom mestu user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Koliko para je dovoljno?
9.1.2011 20:09:38   
SUPER MAMA
Dovoljno je onoliko,da mozes da zivis a ne da prezivljavas!
Da zivis normalno, mozes sebi da kupis nesto kad ti treba a ne kad budes imala para, da mozes da odes na letovanje il zimovanje kao normalan svet!


Ovo je dobro receno.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Koliko para je dovoljno?
10.1.2011 0:21:26   
smeško
Možda sam se i preračunao!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mada se slažem sa vama!!!
Ali i dalje ne znam gde da nabavim ostatak do dovoljno!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Koliko para je dovoljno?
10.1.2011 0:23:45   
smeško
IZVORNA PORUKA: snješka

Da bismo normalno živjeli, i da ne krpimo kraj s krajem, i da ne pretjerujemo, treba nam otprilike 2000 KM mjesečno. Tu spada hrana, pelene, svi računi plaćeni na vrijeme. I možda da se kupi nešto od garderobe djeci redovno, a nama povremeno. Mm odrađuje pripravnički, volontira i ne daju mu ni jednu jedinu marku user posted image .
Inače sam uvijek u minusu, svaki mjesec i ne znam kad i da li ću uspjeti da se izvučem iz njega. Možda kad počne mm da prima platu ako ga prime da radi.





Da li se sitniš od kusura računa u ušteđevinu, ako se ne potroši do kraja meseca?

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Koliko para je dovoljno?
8.3.2011 8:11:02   
NadaR
IZVORNA PORUKA: znljubica

  Godine 1995. u Srbiji je bio potpun "mrak". Zemlja je bila u blokadi, teško se živelo, a otputovati u inostranstvo bilo je skoro nemoguće.
         Zahvaljujući mojoj drugarici, moja deca i ja smo uspeli da se priključimo jednoj školskoj ekskurziji, koja je putovala u Italiju na Bijenale savremene umetnosti u Veneciji.
         Ćerka je tada imala 12, a sin 11 godina. Ja sam imala njih i 800 tadašnjih nemačkih maraka ušteđevine. Kada sam platila troškove putovanja ostalo nam je 350 DM za provod u Italiji.
        Izložba je za decu bila interesantna, bilo je puno umetničkih instalacija i oni su prosto leteli od jedne do druge. Ali....
Aranžmanom je bio predviđen samo doručak, trebalo je da nas troje ručamo i večeramo 5 dana, izlozi su mamili i decu i mene, a mi smo imali malo novca.
       Dugo sam razmišljala kako da objasnim svojoj deci da moramo biti vrlo, vrlo štedljivi. Oni su već tada bili razumni i znam da bi bez pogovora prihvatili da se ponašaju u skladu sa našim skromnim budžetom, ali nisam želela da to putovanje upamte po uskraćivanju.
       Primetila sam da je pizza koja se prodaje na ulici, dosta jeftina i onda sam im predložila:
" Sad imamo priliku da vidimo znamenitosti Italije o kojima smo samo čitali, a između ostalog i da probamo mnogo vrsta pizze, kojih kod nas nema. Hajde da probamo što više vrsta!"
      Oduševljeno su prihvatili predlog kao izazov.Obilazili su spomenike Venecije i Verone sa elanom, a onda kao mali istraživači pronalazili nove i nove vrste pizze. Svaka nova vrsta je bila mala pobeda. Uspeli smo, od ušteđenog novca da kupimo i patike marke Converse, naravno na sniženju, i jednu vazu od muranskog stakla.
     Po završetku putovanja, oboje su sijali od zadovoljstva. Bili su jedni od retkih koji su putovali u inostranstvo u to vreme, videli jednu lepu izložbu, obišli spomenike sa fotografija u njihovoj Umetničkoj čitanci, probali više od 10 različitih vrsta pizze i još dobili Converse patike, koje su kod nas bile skupe, i nama običnim ljudima uglavnom nedostupne.
     Kasnije su , i ćerka i sin, puno putovali, ali moja ćerka još uvek tvrdi da joj je to putovanje najlepše u životu.
    Po čemu bi putovanje bilo zapamćeno da sam im rekla da nemamo puno novca, da moramo da jedemo jeftinu hranu, da ne možemo ništa od stvari u izlogu da kupimo, zaključite sami.
    Naravno, pizzu nismo jeli naredne 2 godine, ali smo svo troje i danas zahvalni mojoj drugarici što nam je omogućila ovo putovanje.

    



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.3.2011 21:44:21   
bebać

IZVORNA PORUKA: Dora

Veći su mi problem pare kad ih imam nego kad ih nemam...user posted image user posted image user posted image ja sam poseban slučaj, ne umem s parama nikako!


jao dorauser posted image user posted image uvijek me nasmiješ...meni m kaže da imam isplanirano sad unaprijed na godinu šta ću kojim redosledom kupitiuser posted image user posted image a da ne govorim u medjuvremenu što nešto 'prislonim'...a često mi se desi da ne mogu spavat kad ujutro trebam ići trošit pareuser posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.3.2011 21:46:25   
Olga75
kod nas pare nisu problem , para nema user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.3.2011 22:05:42   
isidora88

IZVORNA PORUKA: smeško

Bolje je imati nego nemati, ali za iole normalan život ti treba 600e mesečnu, pa u koliko god plata da se rasporedi.
Ako imaš kredit za stan, auto ili nešto treća i 1000e teško te skrpi.
Na žalost, mi živimo sa malo manje od 300e. Kod roditelja.


ako si podstanar nema sanse sa 600 e da se zivi,jer mesecno treba oko 300-330 e samo za troskove kirije i racuna,isto toliko za hranu(znaci ne luksuz nego tek da nije prazan frizider) a gde je jos oko 100 e za bebu(pelene,maramice,nesto odece ponekad,kasice,sokici) a o potrebama mm i mene necu ni da pricam (kozmetika,hemija za kucu,cigare za mm koje je promenio jer su jako poskupele pa sam samo kuka kako pusi krdzu user posted image )
minimum 1000 e treba da bi se zivelo iole normalno mada je i to malo u ovo vreme kada svaki dan nesto poskupljujeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Koliko para je dovoljno?
11.3.2011 22:06:25   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Olga RR

kod nas pare nisu problem , para nema user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 15:30:26   
Snelle
IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: BubaMira
Sad kad reče Sanjica za stan, brate mili, kako bi mi lepo živeli samo da nije proklete kirije i potstanarstva! user posted image


Ja sad moram malo u off, ali čini ti se user posted image Nema šanse da bi ti odvajala te pare sa strane, nego bi se potrošile na nešto drugo (tj. na ono što sada sebi uskraćujete jer dajete na faking kiriju). A para nikad dosta, apetiti rastu... ja to iz ličnog iskustva. Elem, čovek nikad zadovoljan, prokleti smo user posted image


slazem se, kako god okrenes  nezadovoljni, grozni... i mi imamo 100 evra ratu za autouser posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 15:31:19   
Snelle
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Verovatno si u pravu, Alex... Mada, ja sam štedljivica kada imam cilj. Pre 2 godine je mm bio bez posla, isto kirija, isto sve, ali ja sam zacrtala da idemo na more, i otišli smo. Plata mi je bila dooosta manja. Sačuvala sam regres, da mm ne zna (ne iz loše namere, već sakrila za more), dobila povišicu na poslu pa i tu čupkala, i na polovini leta samo rekla : za 7 dana idemo na more! On je pao na dupe od sreće, još smo pre toga bili i opljačkani... uf. user posted image

Sad ne mogu tako da štekam, sve je poskupelo, imamo Ninicu... Biće vremenom, stvorićemo. user posted image



IZVORNA PORUKA: jovicaa

da ne komentarisem kako je sve poskupelo???????? pre neki dan smo racunali,,,,, sve pare nam odlaze na hranu, ali sve, a ne fensiramo se nesto preterano... strasno, valjda ce se dici malo plate...
ivaj ti trazi posao, nista te ne kosta, pa ako nadjes nesto super sto da ne radis? uvek mozes bar da probas! mozda ti posao dodje kao odmor od deceuser posted image



IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: jovicaa
slazem se, kako god okrenes  nezadovoljni, grozni... i mi imamo 100 evra ratu za autouser posted image


Samo?! user posted image Mene čeka kredit za stan user posted image


pobedila siuser posted image



IZVORNA PORUKA: Snelle

Ljudi, ja moram ovde da prokomentarišem (nisam više ni sigurna za koju je temu ovo) ali da li je moguće da je za godinu dana život toliko poskupeo da smo prošle godine u ovo vreme mogli lepo da prištedimo, a sada, ne mogu da sastavim kraj s krajem, a što Jova reče, niti kupujemo sebi nešto, niti izlazimo, putujemo...imamo sasvim prosečan život i jako skromne "apetite". Daj da otvorimo temu (ako već ne postoji) Kako dočekati kraj meseca u plusu na bankovnom računu.


IZVORNA PORUKA: Jeca*

ja sam isto razmisljala o tome....najgore mi kad trosim platu unapred user posted image


IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ljudi, ja moram ovde da prokomentarišem (nisam više ni sigurna za koju je temu ovo) ali da li je moguće da je za godinu dana život toliko poskupeo da smo prošle godine u ovo vreme mogli lepo da prištedimo, a sada, ne mogu da sastavim kraj s krajem, a što Jova reče, niti kupujemo sebi nešto, niti izlazimo, putujemo...imamo sasvim prosečan život i jako skromne "apetite". Daj da otvorimo temu (ako već ne postoji) Kako dočekati kraj meseca u plusu na bankovnom računu.

bravo, to bi bio super naziv za ovu diskusiju!
pa da ja se secam kada sam dosla da studiram u zru, pre tri godine, ja sam od mojih dobijala 25 ooo mesecno i od toga sam za svoj pojam zivela kao car. izlazila, kupovala garderobu, istina u second handovima, ali za mene je to ok, placala stan i racune, dazbine oko faksa... a sada od 25000 ne mozemo da se nahranimo za mesec dana nas troje?!



IZVORNA PORUKA: Inica

Ma bre sve je poskupelo za bar 50% u odnosu na pre koju godinu.. Eto, kad smo vecj kod hrane, samo glupo mleko u mlechni proizvodi (shto inache svaki dan kupujemo) duplo su skuplji nego pre 3-4 god.. A plate iste.. Pa naravno da ne mozhe da se ushtedi..



< Poruku je uredio Snelle -- 15.8.2011 15:33:55 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 15:33:02   
JMPM
Imamo normalan zivot, nista nam ne manjka, ali smo skromni ne preterujemo u prohtevima. Imamo uvek da kupimo kad nam sta treba, detetu pogotovo nista ne fali. Tu mozda i preterujemo user posted image . Izlazimo, provodimo se,obnavljamo garderobu, idemo na letovanje, potrosili smo dosta novca i ove godine ali uspeli smo da skupimo (izaslo nas je bezmalo 1500e). Nista od ovoga ne bi mogli da smo podstanari i da placamo racune, u to sam sigurna. Imamo tu srecu ogromnu da zivimo sa mojom mamom koja SVE placa kao sto je uvek placala bez obzira sto smo nas troje sada sa njom i povecali smo samim tim potrosnju svega.
Ali jako je bitno znati stedeti. Ja sam to naucila davnih godina i sada je mm srecan jer ja uspem da izdvojim dovoljno novca koji nam ostaje sa strane user posted image . Svaki mesec odvajam makar 100e, a ako ima vise privatnog posla onda sve to ide u stranu. Inace, nase dve plate kad se saberu daju jednu srednju, tako da nismo bas mnogo placeni. Ali uspevamo iz vec pomenutih razloga da priustimo sebi stosta. Mama ima penziju, ne veliku. Drago mi je sto me je na vreme naucila kako se stedi i pametno trosi da se ima isti rucak i prvi dan kad se dobije plata i zadnji dan u mesecu user posted image , hvala joj!
Zaboravih da napomenem da nemamo ni dozvoljeni minus ni kreditne kartice niti bilo kakve dugove, hvala Bogu. I mami user posted image

< Poruku je uredio JMPM -- 15.8.2011 15:36:43 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Koliko para je dovoljno?
15.8.2011 15:33:33   
*Alexx*
Da nastavimo ovde da kukamo o parama? user posted image
Tuga i jad. Pre neki dan članak u novinama: od prošle godine, standard opao za 60%. Platu trošim unapred, od toga mizerno na mene i mm lično. More smo platili kreditnom karticom. A ja još imam platu dosta veću od prosečne. Ja se vama, kod kojih radi samo jedan član porodice - klanjam i divim.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here