|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gartriev test
13.9.2010 9:53:33   
Podrum Š.
Mi smo danas uradili Gatri test i potpisala sam za dodatna ispitivanja,  malo me iznerviralo jer tamo piše da kod određenog broja dece za cističnu fibrozu taj prvi skrining bude pozitivan, pa ga onda treba ponoviri sa 21-28 dana... Mrnjao pa baš mi se više ne bode beba. I krv su joj vadili zbog žutice, pa sad ovo...
A za antibiotike sam se skroz zbunila. Ja sa se porodila CR i krkali su me antibioticima. U to vreme nisam imala mleka, posle 2 dana krenulo mleko ona prosisala. Sada ima 10 dana...user posted image  Da li smo trebali još sačekati ili ne?

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Gartriev test
13.9.2010 9:57:50   
Anoniman
Zavisi koji antibiotik si primala. Ima neki na N (recimo Nefsil... lupih, tako nekako) što su davali ovima što su bile sa mnom u sobi, i uz njega sme da se doji. Jedna je primala i Orvažil, nakon njega 12 sati ne sme.

Ja čekam da mama dođe da uzme otpusnu listu pa da ide u DZ da uzme uput za Gatrijev, pa ćemo to sutra.
Dodatna ispitvanja??? user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 13.9.2010 9:58:21 >

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Gartriev test
13.9.2010 10:44:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash


Dodatna ispitvanja??? user posted image


Juhu? Podrumče?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Gartriev test
13.9.2010 10:49:32   
Podrum Š.
Evo me: odrade oni Gatri na papirić i onda ti uvale Saglasnost. To mu dođe kao dodatno ispitivanje iz već uzetog uzorka a radi se na cističnu fibrozu.
Nije obavezno ali možeš da uradiš.
Fora je u tome što sam malopre napisala i što me je zabrinulo da na toj saglasnosti piše da se kod neke dece javi pozitivan rezultat nakon prvog ispitivanja, pa se onda ono ponavlja (jadno bebče)user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Gartriev test
13.9.2010 10:51:03   
Podrum Š.
Zaboravih, pojma nemam koji sam antibiotik dobijala, išao je iz onog ogromnog šprica i boje mleka je. A i pitaju u Dečijoj da li smo beba ili ja i kada primale antibiotike.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Gartriev test
13.9.2010 10:55:56   
Podrum Š.
Zaboravila sam: idite što ranije - nema nikoga (mi bili već u 8,30h), izbegnite četvrtak (kažu da je tada gužva), ponesi Otpusnu listu, uput i tvoju zdravstvenu (ovo pišem jer smo mi naravno zaboravili jednu od te tri stvariuser posted image ).

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Gatrijev test
13.9.2010 11:06:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Zaboravih, pojma nemam koji sam antibiotik dobijala, išao je iz onog ogromnog šprica i boje mleka je. A i pitaju u Dečijoj da li smo beba ili ja i kada primale antibiotike.


To je taj na N. Ako su ti davali bebu na podoj, sve je ok.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 13.9.2010 11:08:27 >

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Gatrijev test
13.9.2010 11:10:04   
Podrum Š.
user posted image  Hvala ti.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Gartriev test
13.9.2010 22:56:06   
Anoniman
Uzela mi je mama uput, sutra idemo da radimo Gatrijev test.
Usput mi je zalazala i prvo savetovalište za 12.10.

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Gartriev test
13.9.2010 23:06:35   
Crvenkapa85
nama su to radili 3 dana,pre nego sto smo otpusteni iz bolnice

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Gartriev test
14.9.2010 10:24:46   
Anoniman
E, bili smo! Isto prosli kao sa Lukom, hladne nogice pa su morali dva put da ga bodu user posted image , urlao je dok nije uzela teta krv na svih 5-6 tacaka, i kako je pustila nogu on je zacutao i nastavio da spava, a ja se kompletno preznojala. user posted image
Naravno, nisam ponela svoju otpusnu listu, te smo imali mali problem oko antibiotika koje su meni davali, ali sam rekla da su mi davali samo dva dana, tako da ne treba kontrola.
Ako se niko ne javi za 15 dana, sve je ok.

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:12:30   
Anck Su Nmaun
Da mi neko kaze  Zasto je ovde u NS obavezan!?!
Napravi mi frku DR zasto jos nije uradjen, a ja nikad cula za njega, a niko mi nije ni rekao da ga radimo ni da je obavezan!

Tako me nakacila da sam se osecala kao naj gora majka na svetu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:14:44   
Olga75
Gatrijev test se svugde radi , to je skrining test i radi se jos u porodilistu , Mariji su ga radili nekoliko dana nakon izlaska iz porodilista , to su trebali da ti kazu kad da dodjes sa bebom da ga urade



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:16:50   
minavb
Svuda je obavezan ali mi se čini da samo u NS dovodiš dete posle izlaska iz porodilišta. Vanju su bockali na dan izlaska iz bolnice, piše na otpusnoj listi a i videla sam gde su ga bocnuli. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:17:21   
Olga75
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ovde, ako je porođaj prirodan (tj. samim tim 2.-3. dan se izlazi iz porodilišta), potrebno je javiti se od 5. do 8. dana bebinog života da se uradi test (beba se dovodi u Dečiju bolnicu, ima zaseban ulaz samo za to). Ne zakazuje se. Nosi se mamina zdravstvena i bebina otpusna lista.
U porodilištu se radi ako se duže boravi posle porođaja.


da citiriam NM user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:37:44   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Gatrijev test se svugde radi , to je skrining test i radi se jos u porodilistu , Mariji su ga radili nekoliko dana nakon izlaska iz porodilista , to su trebali da ti kazu kad da dodjes sa bebom da ga urade




Ne radi se svuda, Npr. mislim da Tari nije radjen, jer to u tom porodilistu ne rade, a i Hana je tamo rodjena zato mi ni neznamo za to user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:42:48   
Olga75
koliko  znam Gatri je obavezan u celoj drzavi a rezultate javljaju samo ako postoji problem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:46:37   
JMPM
Gatrijev test kada smo mi radili nije bio pod obavezno, morali smo potpisati da mi zelimo da urade taj test na nasem detetu. Ali to je bilo 2009.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:48:26   
Olga75
eto mi smo radili 2008 i nikakvu saglasnost nismo potpisivali user posted image
da rezimiram to je skrining test na fenilketonuriju i ako postoji mogucnost da se ona spreci treba ga raditi


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:50:08   
Cindarella
Ovde se to ne radi.Bar M nisu radili.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:52:31   
minavb
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Gatrijev test se svugde radi , to je skrining test i radi se jos u porodilistu , Mariji su ga radili nekoliko dana nakon izlaska iz porodilista , to su trebali da ti kazu kad da dodjes sa bebom da ga urade




Ne radi se svuda, Npr. mislim da Tari nije radjen, jer to u tom porodilistu ne rade, a i Hana je tamo rodjena zato mi ni neznamo za to user posted image


Proveri otpusni listu. Mi npr nismo znali da je rađen, niko nam ništa nije rekao ali se sećam da smo i mm i ja pitali sestru šta mu je to na peti (mesto uboda) i da je sestra rekla da su radili neki test. Mesec dana kasnije sestra me pita jesmo li radili gatriev test i ja tek onda proverim na otpusnoj listi i  skontam da je to to.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:52:47   
Olga75
treba da pise na otpusnici da se uradjen ili kada se radi , vade krv iz pete i bas bude modra user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Gartriev test
14.10.2011 9:52:50   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Gatrijev test se svugde radi , to je skrining test i radi se jos u porodilistu , Mariji su ga radili nekoliko dana nakon izlaska iz porodilista , to su trebali da ti kazu kad da dodjes sa bebom da ga urade




Ne radi se svuda, Npr. mislim da Tari nije radjen, jer to u tom porodilistu ne rade, a i Hana je tamo rodjena zato mi ni neznamo za to user posted image


Koliko si sigurna da nisu ili si samo tako rekla doktoru da misliš?
To se radi u porodilištu a ako izađeš odmah (kao  kod nas nakon 24h) onda se nosi beba pedijatru.
Rezultati se ne javljaju ukoliko je sve u redu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Gartriev test
14.10.2011 14:04:44   
Anck Su Nmaun
Znam da se ne radi, ni Tari nije radjen, a i patronazna je rekla da se u NS rade neka 3 testa a  ovde su radjena samo 2, a treci je u NS obavezan (a treci je Gatrijev)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Gartriev test
14.10.2011 14:09:16   
bubulence
Gatrijev test se radi izmedju petog i osmog dana po rodjenju. ako ostanete duze u bolnici tamo ce uraditi... nama nije bilo modro, samo se crvenila peta 2-3 dana

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here