|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gartriev test
14.10.2011 14:34:20   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Gatrijev test se svugde radi , to je skrining test i radi se jos u porodilistu , Mariji su ga radili nekoliko dana nakon izlaska iz porodilista , to su trebali da ti kazu kad da dodjes sa bebom da ga urade


Apsolutno tačno. Na listu za novorodjenče piše da je uradjen skrining na fenilketonuriju i hipotireozu. Radi se drugi, treći dan u porodilištu. Obavezan je kao što su i neke vakcine obavezne još u porodilištu (BCG, Hep B).

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Gartriev test
14.10.2011 14:57:11   
Ana RR
Marku su radili drugi ili treći dan, tad je primio i vakcine.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Gartriev test
14.10.2011 15:42:39   
bokicans
Blizancima se radi dva puta  u razmaku od dve nedelje,i naravno ako je neka beba ilil amam primala antibiotike ceka se da prodje  7 dana. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Gartriev test
14.10.2011 15:58:46   
New Mom
IZVORNA PORUKA: JMPM

Gatrijev test kada smo mi radili nije bio pod obavezno, morali smo potpisati da mi zelimo da urade taj test na nasem detetu. Ali to je bilo 2009.

Nije to saglasnost za Gatrijev test (fenilketonurija) već se potpisuje za testiranje na cističnu fibrozu i naslednu hipotireozu.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:01:22   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Leki 77
Radi se drugi, treći dan u porodilištu. Obavezan je kao što su i neke vakcine obavezne još u porodilištu (BCG, Hep B).

U Novom Sadu se Hep. B daje na prvom savetovalištu posle mesec dana, a u porodilištu samo BCG.
A takođe, (Olga je već citirala moj post) ako je prirodan porođaj i puste te kući posle 2-3 dana, na otpusnici piše da se javite u Dečiju bolnicu za Gatrijev test između 5 i 8 dana bebinog života.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:05:18   
JMPM
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: JMPM

Gatrijev test kada smo mi radili nije bio pod obavezno, morali smo potpisati da mi zelimo da urade taj test na nasem detetu. Ali to je bilo 2009.

Nije to saglasnost za Gatrijev test (fenilketonurija) već se potpisuje za testiranje na cističnu fibrozu i naslednu hipotireozu.

Sta sve spada u Gatrijev test? Cisticna fibroza i nasledna hipotireoza? Pa to smo i potpisali...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:14:06   
New Mom
Sam Gatrijev test je test na fenilketonuriju. Test na kongenitivnu hipotireozu je takođe zakonska obaveza, pa se istovremeno i on vrši.
Za cističnu fibrozu se potpisuje saglasnost jer nije zakonski obavezno i ne sprovode ga sve bolnice.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:15:07   
JMPM
Aha, znaci to nije sve u nazivu "Gatrijev test". Ok, hvala, nisam znala user posted image .

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:21:24   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: New Mom

Sam Gatrijev test je test na fenilketonuriju. Test na kongenitivnu hipotireozu je takođe zakonska obaveza, pa se istovremeno i on vrši.
Za cističnu fibrozu se potpisuje saglasnost jer nije zakonski obavezno i ne sprovode ga sve bolnice.



E na to sam i mislila, sad sto ga oni i dalje zovu Gatrijev...hmm...

Znaci nama nije radjen taj za cističnu fibrozu i za to su mi digli frku!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:31:53   
isidora88

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Leki 77
Radi se drugi, treći dan u porodilištu. Obavezan je kao što su i neke vakcine obavezne još u porodilištu (BCG, Hep B).

U Novom Sadu se Hep. B daje na prvom savetovalištu posle mesec dana, a u porodilištu samo BCG.
A takođe, (Olga je već citirala moj post) ako je prirodan porođaj i puste te kući posle 2-3 dana, na otpusnici piše da se javite u Dečiju bolnicu za Gatrijev test između 5 i 8 dana bebinog života.



kad sam se ja poradjala davali su prvu dozu hep.b u betanijiuser posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Gartriev test
14.10.2011 16:35:50   
New Mom
IZVORNA PORUKA: isidora88

kad sam se ja poradjala davali su prvu dozu hep.b u betanijiuser posted image


Izvinjavam se, nisam znala za tu novinu.user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Gartriev test
14.10.2011 20:40:40   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: New Mom
.
A takođe, (Olga je već citirala moj post) ako je prirodan porođaj i puste te kući posle 2-3 dana, na otpusnici piše da se javite u Dečiju bolnicu za Gatrijev test između 5 i 8 dana bebinog života.


Pa eto, ja sam se oba puta porodila prirodno i oba puta Gatrijev test uradjen porodilištu 3. dana. Lepo piše i datum na listu Isto važi i za sve moje drugarice. Zašto bi se to radilo van porodilišta. U Bgd-u, sve bebe koje ja znam, su prošle taj test u porodilištu.
A BCG i Hep B se definitivno dobijaju u porodilištu. Tako je bilo i 2009. sa prvim detetom.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Gartriev test
14.10.2011 20:53:57   
Olga75
mje dete je nedonosce i mi smo se vratili na Gatrija tj radili su test petnaestak dana nakon rodjenja
mislim da beba mora imati odredjenu kilazu user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Gartriev test
14.10.2011 22:09:23   
Anoniman
2008. se radilo do 10. dana bebinog života, sad je do 8, što to pomerajuuser posted image

U NS se to ne radi u Betaniji. ne znam kakva je praksa kad bebeostaju duže u porodilištu, ali ako je sve ok, ide se u Dečiju bolnicu, u BG je to bolje organizovano.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Gartriev test
23.10.2011 21:42:55   
jance
dal neko slucajno zna pouzdano kada se u NS u decjoj bolnici obavlja taj Gatrijev test? imam dve info, prvo su nam rekli u skolici da izmedju 8 i 11, a sad mi kazu dever i drugarica koja ima bebu od dva meseca da su oni isli izmedju 11 i 1.. . mi moramo da idemo sutra jer nam je to 10ti dan pa bi da se organizujem , pa ako znate...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Gartriev test
23.10.2011 21:57:29   
New Mom
Ne znam sa sigurnošću, tada kad smo mi išli išli smo ujutru oko 9h čini mi se. Da li je sada drugačije (dečija se renovira i ne postoji više onaj deo gde se nekad išlo), stvarno ne znam.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Gartriev test
26.11.2011 15:51:19   
Ivana.
Ja sad prvi put cujem za ovaj test. Nama niko nista nije rekao, sad gledam otpusnu listu i pise da su uradjeni sledeci skrininzi: metabolicki, eho glave i skrining sluha.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Gartriev test
26.11.2011 15:56:54   
Olga75
pa taj na fenilketonuriju je Gatrijev test

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Gartriev test
26.11.2011 16:25:00   
Ivana.
Za taj metabolicki mi pise 16.05. a beba je rodjena 12.05, znaci 4-og dana je uradjen. Inace ja sam se porodila u Visegradskoj, pa ko se porodio tamo zna kako izgleda otpusna lista.

< Poruku je uredio Ivana. -- 26.11.2011 16:37:44 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Gartriev test
26.11.2011 16:26:55   
Olga75
oni rezultate ne javljaju ako je sve u redu ako nije odna kontaktiraju

< Poruku je uredio Olga RR -- 26.11.2011 16:27:12 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Gartriev test
26.11.2011 16:38:26   
Ivana.
E pa da se opustim onda. A i ja svasta iscackam na internetu user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Gartriev test
26.11.2011 16:39:40   
Olga75
nemoj previse da cackas user posted image
odlicno je sto se rade skrininzi na fenilketonuriju i hipotireozu , da je srece pa da se radi mnogo vise user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Gartriev test
1.6.2014 11:21:19   
New Mom
Odradili smo prosle nedelje (imala je 5 dana).
Sad je opet u posebnom ulazu (u prednjoj renoviranoj zgradi; pise na ulazu). Radi se svaki radni dan izmedju 8h i 11h.

Jedino su je jadnu boli u obe pete jer na prvo nije uopste skoro isla krv.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:31:00   
mama Jo
Moram da osvezim temu i molim vas za iskustva....
Da li su nekome nakon odradjenog Gatrijevog testa stigli rezultati po kojima treba dete da sw vodi na znojni test? Da li je neko radio tsj znojni test, tj.necija beba?
Vrlo sam zabrinuta...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Gartriev test
2.2.2018 14:35:05   
Maraj
Sad citam o ovom testu.... jer to obavezan test? Nesto ja ne znam da je moje dete bilo na ovom testu u porodilistu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here