|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 12:32:43   
Verus
Ja imam srece sto se tice zdravstvenog, mislim da ga imam najboljeg ne samo u Americi nego i sire.  PRenatalnu brigu ne placam-redovne preglede, OSIM ako moram ici cesce (kao sa Helenom ako nesto nije u redu), onda placam 15$ participaciju.  Poradjam se u bolnici u kojoj radim, a ostanak u bolnici bilo koje vrste, 1 dan ili 12 meseci za bilo koju proceduru me kosta 150$.  Poseta hitnoj me kosta 75$.  Placam 400$ mesecno za nas troje, a imao 1 ili 10 dece cena se ne menja (ovo je sve kao zaposleni te bolnice, da odem u drugu bilo bi drugacije).  Bolnica je najveca u drzavi, i mnogi ljudi ne vole sto ima stazista i sto je "teaching hospital", al meni to zaista ne smeta.  Elem, to nije problem- obdaniste ce me kostati blizu 1200 mesecno, a tolika mi je i rata za kucu...tu malo postaje zeznuto, ali posto planiramo nazad do kraja sledece godine, izguracemo to sto moramo.  Da je jeftino nije, ali ako covek misli da ima sanse i mogucnosti, ne vidim zasto da se ne odluci na taj korak.  Opet sve je individualno, situacije nam se svima JAKO razlikuju....
IZVORNA PORUKA: mihi

Vuko to je jeftino obdanište jeste li u Amerci? Mi smo za starijeg sina plaćali skoro duplo više?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 12:35:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: GeenMama

Nema dece zbog krizeuser posted image user posted image user posted image kretenizam!


Što si ti neka čudna žena.




A ako ne racunamo besplatne abortuse, mozda ako se nema para za kontracepciju, negde ima i vise dece...
Pa onda jeste kretenizam ako se nema kondoma logicno je da se zalomi jos koje dete. Zbog krize.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 12:41:44   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja imam srece sto se tice zdravstvenog, mislim da ga imam najboljeg ne samo u Americi nego i sire.  PRenatalnu brigu ne placam-redovne preglede, OSIM ako moram ici cesce (kao sa Helenom ako nesto nije u redu), onda placam 15$ participaciju.  Poradjam se u bolnici u kojoj radim, a ostanak u bolnici bilo koje vrste, 1 dan ili 12 meseci za bilo koju proceduru me kosta 150$.  Poset_a hitnoj me kosta 75$.  Placam 400$ mesecno za nas troje, a imao 1 ili 10 dece cena se ne menja (ovo je sve kao zaposleni te bolnice, da odem u drugu bilo bi drugacije).  Bolnica je najveca u drzavi, i mnogi ljudi ne vole sto ima stazista i sto je "teaching hospital", al meni to zaista ne smeta.  Elem, to nije problem- obdaniste ce me kostati blizu 1200 mesecno, a tolika mi je i rata za kucu...tu malo postaje zeznuto, ali posto planiramo nazad do kraja sledece godine, izguracemo to sto moramo.  Da je jeftino nije, ali ako covek misli da ima sanse i mogucnosti, ne vidim zasto da se ne odluci na taj korak.  Opet sve je individualno, situacije nam se svima JAKO razlikuju...


Ma u Americi kad imas dve plate nije problem za vise dece. Ja da imam kucu koju toliko placam i da treba da toliko platim obdaniste, ziveli bi od vazduha i ne bi imali ni struje ni vode ni interneta. A ni pelena ni ostalih stvari user posted image A zdravstveno osiguranje ovde izgleda je jefto samo zdravstvenim radnicima i onima ispod povetry level-a - medicaid.


Verus, ako ne mislite da se vracate, jel mozete da bankrotirate i nikom nista? Mislim nemam pojma, jel mozete da prodate kucu pa da iznajmite stan do odlaska?

< Poruku je uredio vukosava -- 14.11.2011 12:43:53 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 12:47:27   
Olga75
ne znam kako tamo ide zdravstveno , ovde je lud - zbunjenog ali zdravstvena zastita trudnica i dece je kao besplatna tj. omi su osigurani bez obzira da li im se skida zdravstveno to ovde nije veliki problem ( osim ako se nesto ne iskomplikuje ) veci je problem posle deteove druge - trece godine kad se dete socijalizuje a mi bi hteli da mu pruzimo sve
eto ja sam isla na balet , klavir , macevanje , ku**i palci i grizla bi me savest da svojoj deci to ne mogu da priustim
dosta stvari se ovde na silu radi sa decom ali cini mi se da je to zbog toga sto nam je drustvo generalno siromasno pa se pruzamo mnogo vise nego sto mozemo da deci pruzimo privid srednje klase
tuzno user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 14.11.2011 12:48:16 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:02:41   
Podrum Š.
Moram da se nadovežem kao osoba koja ima za naše uslove dobro plaćen posao i kojoj i muž radi. Moj sin ide u razred u kome 90 posto učenika živi od jedne roditeljske plate. Ja gledam da mu priuštim sve, a opet ne previše.
Znam kako je to ne imati puno jer sam, dok je on bio mali bila na minimalcu.  Tada mi nije padalo na pamet da rodim drugo dete, jer nisam htela da rodim "socijalni slučaj" i da me celog života grize savest što ne mogu da im priuštim neophodno.
Naše zdravstveno i jeste lud-zbunjenog... od moje plate se odvajaju značajna sredstva da to funkcioniše, a ja, opet moram da idem kod privatnika jer ne mogu  da  "ubodem" pregled u DZ...user posted image  (da ne širim - to je već druga tema).

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:18:55   
ivaj
Podrumuser posted image Nedostajes,nema te.

Samo da vam kazem da se ne "prepiremo" jedino mi ovde.Gde god sam bila u drustvu roditelja,ova tema je nezaobilazna-imati vise dece ili manje,koliko pruziti i sl.
I znate sta sam primetila.Npr mi koji imamo dve devojcice i ne planiramo vise dece,argumenti su nam da svojoj deci zelimo da pruzimo sto vise.S druge strane,oni koji ih imaju troje i vise jer su jurili sina,stava su da su deci najvece bogatstvo njihova braca i sestre.
E sad,pisala sam vec o dragom mi deveru(ko o cemu ja o njemuuser posted image ),sve je to lepo dok se razumno prica.Ali kad mi on oplete pricu kako je samo on pametan i pravi od svoje dece dobre i skromne ljude,a svi mi koji pored hrane i odece deci kupimo jos ponesto,mi smo budale,e tu prsnemuser posted image

Uvek su razliciti stavovi kome je sta previse.
Nemojte da me shvatite pogresno,ali mislim da je smesno smtrati preteranim lutka manje ili vise.Ne kazem da vi mislite nego znate vec kouser posted image Ili odvesti decu na letovanje pa bar svake druge godine.
Sta kao ako ja sad jeci kupim kucu sveznalicu koja kosta preko 4 hiljade,napravicu debila od svog detetauser posted image
Pa sta onda treba da radi Zeljko Mitrovic? Da se kokne jer ce mu deca izrasti u ko zna sta?!
I jos da dodam za njega-covek ima imperiju i dve cerke i ne juri sina! Svaka mu castuser posted image A moj bi nasledio dva cekica i masinu za poliranje i katastrofa je sto necemo imati naslednika.E Srbijo!

Oduzih ali jos da dodam da meni stvarno nije lako.Zivim u okruzenju gde je za decu sve mnogo.Skupa ekskurzija,skup trening,skupo pozoriste,igracke-sta ce im to,to je bacanje para i kad se moja deca i ja pojavimo sa svim nasim pinklama,rodbina mm misli da sam rasipnik ovo,ono. Sva sreca pa mm ne misli takouser posted image
ja volim da im kupim,to mi je najveca sreca.Skoro godinu dana sebi nisam kupila nista ali mi deca imaju osnovno,tako neke lepe sitnice,igracke i igramo seuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:27:15   
lanajelena
U nasoj drzavi je uvek kriza tako da to definitivno ne bi bio moj razlog zbog cega nemam vise dece,moj brat ima 5-ro (od subote)dece i zive u maloj kucici,mozda nemaju sve sto imaju druga deca ali imaju jedni druge i srecni su user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:28:28   
Olga75
sto vise razmisljam sve mi se vise cini kao istina ; sto vise imas vise ti treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:29:17   
minavb
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam kako tamo ide zdravstveno , ovde je lud - zbunjenog ali zdravstvena zastita trudnica i dece je kao besplatna

Šta je besplatno? Vitamini se plaćaju, svi testovi se plaćaju ili moraš da ideš privatno jer su neviđene gužve, za nešto nema materijala... ja sam samo krv vadila i uz u domu zdravlja radila besplatno, sve drugo plaćala.

Slažem da je vrlo neozbiljno i neodgovarno rađati decu da bi nam ih roditelji izdržavali. Ne kažem da je ovde iko neodgovoran, samo ja to sebi ne bih dozvolila.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:29:55   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: GeenMama

Nema dece zbog krizeuser posted image user posted image user posted image kretenizam!
Svako svoju krizu doživljava kao najveću, naravno!
U to ime ja rađam još jedno... u sred krize!


user posted image  ...user posted image  

(odgovor članu GeenMama)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:31:18   
Olga75
besplatno je da odes u dz i cekas dok ne dodjes na red , kod nas u dz se ne placa uz , papa , pregledi ,tj trudnice ne placaju a kad odes kod privatnika , cim se uhvatis za bravu 2000 , tih 20 evra mozda ne zvuci mnogo ali nekome ko zaradjuje 20000 mesecno je sigurno previse user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:35:50   
minavb
Kad je došlo vreme za TORCH i double test, prvi se od skoro plaća a za drugi sam mogla da dobijem uput ali sam slobodan termin imala ya mesec i po. Kasno, zar ne?Kaže doktor da mogu da banem u Višegradsku i da čekam ceo dan, pa kad me prime, i to prosto nisam htela. Sve je besplatno, a u stvari nije. Pokušala sam i kod stomatologa da odem, ali materijal nemaju, doktorka nije tu...


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:36:16   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: minavb

Slažem da je vrlo neozbiljno i neodgovarno rađati decu da bi nam ih roditelji izdržavali. Ne kažem da je ovde iko neodgovoran, samo ja to sebi ne bih dozvolila.



Pa ja nisam gadljiva na pare ako zele i mogu roditelji da pomazu nasu buducnost nemam nista protiv,kome ce ako ne svojoj deci a cisto sumnjam da neko namerno radja decu da bi ih izdrzavali roditelji

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:40:19   
Podrum Š.
Ivaj user posted image
Btw - odoh off. Nikako da odem na redovan godišnji pregled. Zašto? Jer bez obzira na to što "imam" puno mi je da odvojim 10iljada na isti kod privatnika. Kod državnog - nemam kada čekati.
I jeste istina da što više imaš više ti treba. Smatram da je potrebno naći meru u svemu. Moja beba nosi  i nasleđene stvari, i stvari iz Bebe (Temerin), Naturino (Ruma)... poenta je samo treba ostati normalan ...
I opet, od muke bih svisnula da sam rodila i drugo dete i da moram za običnu stvar da mu kažem : ne mogu, nemam...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:40:58   
kalinam
Meni je tuzno to sto moje dete ima manje nego ja sto sam imala kad sam bila u njenim godinama.
I ne volim taj romanticarski stav da je duhovno bogatstvo isto sto i materijalno. Dete je blago ali i ono mora da jede, da se obuce i da se skoluje.
Sto se roditelja i njihove pomoci tice - znam nekoliko primera, iz rodbine, koji zive na roditejskoj grbaci i kukaju kako je zivot tezak, a planiraju jos koje dete, pa i moze im se kad imaju koga da jasu.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:42:06   
Olga75
nije tema lose zdravstvo user posted image
a da jeste u k***c , jeste user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:43:19   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

besplatno je da odes u dz i cekas dok ne dodjes na red , kod nas u dz se ne placa uz , papa , pregledi ,tj trudnice ne placaju a kad odes kod privatnika , cim se uhvatis za bravu 2000 , tih 20 evra mozda ne zvuci mnogo ali nekome ko zaradjuje 20000 mesecno je sigurno previse user posted image


Jeste, i ja sve radim besplatno kod državnog. Nisam nikada plaćala nalaze, a evo već treća operacija za koju treba sve i svašta od nalaza. Malo čekam i iscimam se ali ok, ipak mi znači ta para koja mi ostane.

Za trudnice ne znam kako je, ali vidim dosta trudnica koje sve završavaju u D.Z. Ja čak i kada imam, odradim sve kod državnog, glupo mi da plaćam ako ne moram. Na nama je izbor.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2011 13:44:30 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:45:17   
minavb
Smatram da su me dovoljno pomagali, sad je red da ja pomognem njima. user posted image Govorim o tome da se ne bih usudila da rađam ako ne bih imala posao i stan.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:45:22   
kalinam

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

I opet, od muke bih svisnula da sam rodila i drugo dete i da moram za običnu stvar da mu kažem : ne mogu, nemam...

E to, a na zalost kod nas je ta obicna stvar i ona najosnovnija. I jos nesto mi nije jasno - zasto se misli da su jedinci sami na svetu? Pa i oni koji imaju sestre i bracu cesto ne mogu da racunaju na njih. Smeta mi kad neko nije realan i kad mene ubedjuje kako treba sto vise dece da imam

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:48:24   
kalinam

IZVORNA PORUKA: minavb

Smatram da su me dovoljno pomagali, sad je red da ja pomognem njima. user posted image Govorim o tome da se ne bih usudila da rađam ako ne bih imala posao i stan.


Ni ja, ni pod razno! I ako neko kaze da gde ima za jedno ima i za drugo ili trece i kako se nikad ne zna sta ce biti sutra, nek se zapita jel svejedno biti bez primanja i imati jedno, dvoje ili troje?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:48:32   
bratzz
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Olga RR

besplatno je da odes u dz i cekas dok ne dodjes na red , kod nas u dz se ne placa uz , papa , pregledi ,tj trudnice ne placaju a kad odes kod privatnika , cim se uhvatis za bravu 2000 , tih 20 evra mozda ne zvuci mnogo ali nekome ko zaradjuje 20000 mesecno je sigurno previse user posted image


Jeste, i ja sve radim besplatno kod državnog. Nisam nikada plaćala nalaze, a evo već treća operacija za koju treba sve i svašta od nalaza. Malo čekam i iscimam se ali ok, ipak mi znači ta para koja mi ostane.

Za trudnice ne znam kako je, ali vidim dosta trudnica koje sve završavaju u D.Z. Ja čak i kada imam, odradim sve kod državnog, glupo mi da plaćam ako ne moram. Na nama je izbor.

Meni se tata redovno ljuti sto idem kod privatnika, a sve to mogu i u drzavnoj, medjutim neke preglede ovde nemozes u DZ jer doktor nece da radi tamo vec samo kod kuce u svojoj privatnoj ordinaciji kao npr. kolposkopiju.user posted image

< Poruku je uredio bratzz -- 14.11.2011 13:49:59 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:50:45   
lajla
kriza je pa sta...uvek ce i biti krizauser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:50:55   
ivaj
kalinam,slazem se sa tobom.

Evo ja imam rodjenog brata i pored svoje dece,volim ga najvise na svetu.Ali ne mogu sad da kazem ne trebaju mi cipele jer imam brata,ne moram da jedem-imam brata.Glupost.

Braca i sestre su jedno,a osnovne ljudske potrebe su drugo.

I naravno-uvek umerenost u svemu.
Nisam za to da dete ima sve ili nista.Pricamo o sredini.

dunja,daj Boze da imas decu.Kad budes imala makar jedno,jednostavno neces moci uvek da cekas satima pregled u drzavnom dz,a da se ne pojedes razmisljajuci gde ti je dete i sta radi toliko dugo.I to pod uslovom da ima ko da ga cuva.


< Poruku je uredio ivaj -- 14.11.2011 13:53:11 >

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:51:15   
dunja RR

Kolposkopiju ne rade u D.Z.? Odakle si beše bratzz?

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:51:20   
minavb
Tako je kalina. Ja hoću da mi deca imaju svoju sobu, radni kutak, da idu na sport, jezike, da imaju dodatno zdravstveno osiguranje, da putujemo, da obilazimo muzeje... ako ne uspemo da obezbedimo neku osnovu za tako nešto, imaćemo jedno dete i ništa mu neće faliti. Ako nam se neki planovi ostvare, imaćemo bar još jedno. U svakom slučaju biće lepo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here