|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:53:15   
lesica
IZVORNA PORUKA: minavb

Tako je kalina. Ja hoću da mi deca imaju svoju sobu, radni kutak, da idu na sport, jezike, da imaju dodatno zdravstveno osiguranje, da putujemo, da obilazimo muzeje... ako ne uspemo da obezbedimo neku osnovu za tako nešto, imaćemo jedno dete i ništa mu neće faliti. Ako nam se neki planovi ostvare, imaćemo bar još jedno. U svakom slučaju biće lepo.

Ja samo da potpisem!


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 13:54:45   
jovicaa
sta ste se uhvatili te pomoci roditelja kao pijan plota, sramota jedna. ja sam samo rekla da ce mi pomagati dok ne zavrsim fakultet i ne zaposlim se.isto koliko sad toliko i kasnije. ako ja nisam ustedela mojim roditeljima ne znam ko nije.


< Poruku je uredio jovicaa -- 14.11.2011 13:55:11 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:00:18   
ivaj
Cek bre,polako joviceeuser posted image

Nemoj da se nerviras molim te.

Kad smo kod toga,roditelji mm cuvaju deverovo troje dece jer oni nece da placaju vrtic.Da vam kazem,nije ni to u redu.Troje dece su obaveza,pa dva obroka.Ne moze tako.Mora da se misli na vreme.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:01:18   
minavb
Jovice, samo rekoh da be bih planirala porodicu dok ne bih imala posao i sigurnu platu. SUgurna sam ja da smo svi mi imli veze sa 20 godina, i mogle da imamo decu sa nekim, ali u tom trenutku nisam imala završene studije i posao na vidiku pa mi tako nešto nije ni padalo na pamet. I tada sam šljakala dok sam studirala jer me je bilo sramota da mojima tražim za putovanja i krpice. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:01:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

sta ste se uhvatili te pomoci roditelja kao pijan plota, sramota jedna. ja sam samo rekla da ce mi pomagati dok ne zavrsim fakultet i ne zaposlim se.isto koliko sad toliko i kasnije. ako ja nisam ustedela mojim roditeljima ne znam ko nije.


A zasto se ti pravdas ako mislis da je to u redu?!

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:03:07   
jovicaa
a zasto si ti anonimna ako mislis da je tvoje misljenje ispravno?
ne pravdam se, nego mi zesce ide na zivce sto par osoba ovde ima obicaj da izvrce stvari i posle ih potencira, jako me to nervira.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:07:12   
lajla
ovde postaje zestokouser posted image .
Ja sam sa prvom cerkicom ostala trudna dok sam studirala,nisam imala posao a moj muz je bio u vojsci.Nasi su nam pomagali koliko su mogli i hvala im na tome,a pored toga nismo imali ni stan ziveli smo kao podstanari...

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:07:18   
Alexis79
Kao neko ko jos uvek nema svoje dete i ko se vec 5 godina cima po lekarima mogu reci da retko sta nisam platila u bolnici.
I da ne budem vise off ...

Ja sam neko ko razmislja mnogo unapred i zaista smatram neodgovornim ljude koji zive na grbaci svojih roditelja a vec imaju  svoju porodicu i decu.
Evo moj brat od rodjenog ujaka ima vec 4 sina i planiraju jos dece .I to sve za 6-7 godina braka.Samo on radi i imaju svoj stan koji je nasledjen.
Verujte mi da moj ujak i ujna ne staju oko dece i oko toga da ih pomognu.Oni zaista zive bedno slobodno tako mogu da kazem iako imaju 2 solidne plate u kuci i svoju kucu .I zao mi ih je jer niti su gde otisli niti su se obukli i a o nekoj ustedjevni  ni da ne govorim.
E to je po meni sebicluk .Oni tom mom bratu naravno nista ne kazu vec im svesrdno pomazu .On eto kaze kako nemaju puno ,ali kako je oduvek zeleo puno dece.
E sad deca su mala i tek kad budu krenula u skolu nastace jos veci problem.Mislim da ni moj brat ni snaja to ne shvataju.
Njih dvoje inace nisu neki nepismeni ljudi koji nisu culu za kontracepciju ,vec naprotiv oboje su zdravstveni radnici.

Super su njih dvoje ovako i prema meni su stavrno ok i pomogli su mi za neke stvari po bolnici ,ali su totalno van realnosti i jednostavno nemaju taj osecaj da njegovi roditelji jedva sastavljaju kraj sa krajem



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:07:53   
Sanjica26 RR
Slazem se sa kalinom i minom.

Ljudi spustite loptu. Svako ima svoje misljenje i ne treba odmah da se prepucavate.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:10:08   
jovicaa
sad ce jos da ispadne da nikom ne pomazu roditelji!!!!! ahahaahaha , pa svima u ovoj skrnavoj drzavi pomazu!
i sad definitivno odlazim sa ovog foruma, dosta mi je licemera i u realnom zivotu.


< Poruku je uredio jovicaa -- 14.11.2011 14:11:26 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:10:49   
Olga75
deca jesu  bogatstvo ali im treba pruziti sve
da se sad sve pravdamo sto imamo jedno ili petoro nije tema ( bar mislim user posted image )
ja se stvarno kajem sto nemam jedno starije , tada sam mislila ne treba mi ali jebe*e godine prolaze i ostaje praznina
da mi se rodilo ono prvo koje sam zacela sest godina pre zvercice ali sam imala spontani sad bih imala dvoje i predpostavljam da finansijski nista gore ne bih stajala user posted image
to je zal za izgubljenim detetom verovatno
sinoc kad sam postavila fotku matorog i zvercice , vratilo mi se ono, zelim jos dece user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 14.11.2011 14:12:47 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:12:28   
jovicaa
olga zeli jos dece, naravno to nije sramota i nisi matora dosta sa tom pricom, radjaj zeno dok jos mozesuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:13:25   
Alexis79
Alexis79, tijatija, dunja RR, MASHKA, Vika, minavb, Nada RR, al nia, bebaimama, ivaj, lesica, Podrum Š.


Koliko zena ovde user posted image

I stvarno cemu anonimnost ovde ?
Ako je samo da se unese pometnja ...super ,predjimo na drugu temu.
Hvala Bogu ima nas razlicitih ,ali niko me nece ubediti u to da je zrelo i odgovorno imati sto vise dece potpuno nerazmisljajuci o njihovoj buducnosti.U smislu snacice se samo ,kad ima za dvoje bice i za vise i tome slicno.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:14:10   
lajla
Polazim prvo od sebe,ne mogu da zamislim kakav bi ja ti roditelj bila da svom detetu ne pomognem finansijski ako budem trebalauser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:14:11   
dunja RR
Molim anonimnu da ne potpaljuje vatru. Opcija anoniman ne služi za to.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:15:18   
Olga75
evolucijska nam je potreba da rasirimo svoj genetski materijal
neko to radi nagonski a neko se premislja
i sta
dolazim do zakljucka da evolucija ide unazad i to je tako ,
pogledajte koliko dece imaju pametni ljudi , jedno , dvoje ili ni jedno , prava steta

ono pametni znaci ljudi koji znaju puno stvari da ne bude zabune user posted image


< Poruku je uredio Olga RR -- 14.11.2011 14:18:33 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:15:51   
jovicaa
pa ako gledas realno svako moze da izgubi posao, svakom moze da izgori kuca... mislim ovo je ekstremno ali tako je, hocu da kazem... nikad se ne zna nazalost sta i koga i kad ceka.... takav je zivot.


< Poruku je uredio jovicaa -- 14.11.2011 14:16:51 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:17:41   
minavb
Jovice, ne mozes da kazes da ne razumes ljude koji ikaju posao i je zele vise dece, a onda da se ljutis sto neko ne razume tebe.
Nas nasi roditelji ne pomazu. Pokazu nam da dodjemo do zdravije hrane, ali je mi finansiramo. Roditeljima pomazemo da placaju lekove i suplemente, jer penzioberi skoro sve placaju. I da nije tako, opet im dinar ne bih uzela.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:17:55   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: jovicaa

sad ce jos da ispadne da nikom ne pomazu roditelji!!!!! ahahaahaha , pa svima u ovoj skrnavoj drzavi pomazu!
i sad definitivno odlazim sa ovog foruma, dosta mi je licemera i u realnom zivotu.



Nama ne pomazu ,naprotiv mi pomazemo i mojoj mami i njegovoj.Do skoro smo pomagali i mom bratu ,ali on je sad nasao malo bolji posao .
I drago mi je sto smo u takvoj situaciji da mozemo.
I nemoj da shvatas neke od komentara kao licnu uvredu.Aman odrasla si zena da padas na komentare anonimusa.
Ako je vama porodicno super ,odlicno samo napred

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:20:37   
Olga75
i ja tu imama da kazem user posted image
bolje ja da pomazem nego meni da pomazu
ali Jovica je mlada , na samom pocetku i normalno je da joj pomazu , kad sam ja imala 22 roditelji su me finansirali na studijama u drugom gradu , ali za to sluze roditelji zar ne user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:21:30   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: minavb

Jovice, ne mozes da kazes da ne razumes ljude koji ikaju posao i je zele vise dece, a onda da se ljutis sto neko ne razume tebe.
Nas nasi roditelji ne pomazu. Pokazu nam da dodjemo do zdravije hrane, ali je mi finansiramo. Roditeljima pomazemo da placaju lekove i suplemente, jer penzioberi skoro sve placaju. I da nije tako, opet im dinar ne bih uzela.

naravno da razumem da neko ne zeli vise dece ili da neko ne zeli uopste decu, nijednog momenta nisam rekla da to ne razumem! svako razmislja na svoj nacin. mina kada ja budem imala 30 godina i svoj siguran posao ni ja necu ni dinar uzimati svojim roditeljima. ja ne kradem bogu dane redovan sam student i nadam se da cu diplomirati za 2 godine, sa jednim ili sa dvoje. mene fakultet ne kosta mnogo zato sto sam na budzetu sve vreme od pocetka studija. sramota je kad se neko zeza i studira 10 godina i sl... pa cedi roditelje.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:22:22   
Vika
Nama pomažu- moja majka utrči oko čuvanja  vikendom jer smo u različitim gradovima a ona radi, a ja njoj finansijski.

Rekoh već ranije, ako ima bilo kakvih nedoumica pa i finansijskih, bolje sačekati sa odlukom.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:22:57   
jovicaa

Marija je moj najveci uspeh
IZVORNA PORUKA: Olga RR

i ja tu imama da kazem user posted image
bolje ja da pomazem nego meni da pomazu
ali Jovica je mlada , na samom pocetku i normalno je da joj pomazu , kad sam ja imala 22 roditelji su me finansirali na studijama u drugom gradu , ali za to sluze roditelji zar ne user posted image


to i kazem olga moji roditelji meni daju isto para koliko su i ranije, pre bebe, braka.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:23:10   
tijatija
Hoce li mi objasniti neko pod sta razume " solidno" Za mene je solidno da imamo krov nad glavom, obuceni, nahranjeni, letovanje ja neracunam jer zivim 50km od mora i zimovanje isto tako do Zabljaka mi je nesto vise, idu u vrtic, igracke normalno ( ne markirane, nego obicne da im nehvali kockica i slagalica , bojanki i bojica) Ja sam se dosta odrekla, vise slobode , jer mi ih niko necuva, nisam ni pre isla na tretmane lica i kose tako da nemam potrebu ni sada ( mada nemam nista protiv toga) e sad... do njihovog studiranja ima 20 godina do tada stvarno neznam gde cu ja da budem a ne dali cu im moci obezbediti. Sad cekamo trece , naravno planiramo jos jedno e sad ako neko misli da cu sa 4 dece da budem socijalni slucaj, i da je greska sto zelim dece u tom broju to je njegova stvar ali ja sam stvarno sretna sto ovako zivim. i da.... ako budem dozivela svako da se skrasi i podje svojim pute i koliko budem u mogucnosti svakome cu pomoci jer smatram da pomoc od roditelja nije nikakva sramota, samo se postavite u svoju situaciju dali bi sutra pomogli svome detetu????

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:27:30   
Olga75
Tijatija , ja smatram da moje dete treba da zna bar dva strana jezika , da svira jedan instrument , da zavrsi fakultet ( istoriju umetnosti , nikako medicinu user posted image ) da mogu da je odvedem na letovanje , zimovanje , ne mora oba iste godine , da idemo na bazen u Segedin , Budimpestu , Prag , Bec godisnje bar dva puta , znam da zvuci neskromno ali tako sam ja zivela kad sam bila kod roditelja
i meni je to solidno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here