|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otečeni krajnici
18.6.2009 8:37:32   
Lu
Bole me krajnici i otečeni su,muka mi je kad jedem i osjećam slabost,
neću da idem doktoru,ako imate kakav kućni lijekuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Otečeni krajnici
18.6.2009 8:40:01   
Anoniman
bijeli šljez da ispiraš, karamel od šećera, čaj od zove ako se jos sjetim nečega napisem

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Otečeni krajnici
19.6.2009 7:25:14   
afrodita
Dobre su i one tabletice tj bombone od lubenice.
Ima ih u apoteci. Vec kad drugu posisam meni je
bolje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Otečeni krajnici
19.6.2009 7:48:29   
mihi
Lu, idi neke te pogleda lekar možda imaš Streptococcs B hemolitikus u grlu koje pored odstalih smetnji koje pravi produkuje i streptokokni toksin koji može da ošteti zglobove, srčani mišić....... Ili bar uradi bris grla u privatnoj laboratoriji.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Otečeni krajnici
21.6.2009 21:16:07   
Lu
Dobila sam antibiotik od juče pijem(ampicilin),jutros sam ustala oči krvave i podočnjaci malo zatečeni ,moguće je da sam i propuh usput uhvatilauser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Otečeni krajnici
29.1.2010 17:32:30   
Dora
Danas mi je doktorica preporučila sirup za decu IMUNOTROFIN protiv otečenih krajnika. Kaže, pije se 3 meseca svaki dan i jako je efikasan. Na netu nisam našla nikakve informacije o tom sirupu pa ne znam, ima li neko iskustva s tim lekom? Pitaću u apoteci ali me zanima i vaše iskustvo cure...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Otečeni krajnici
29.1.2010 18:53:55   
Dora
Mihi???user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Otečeni krajnici
29.1.2010 21:30:35   
mihi
Evo Dora našla samuser posted image !

< Poruku je uredio mihi -- 29.1.2010 21:42:13 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Otečeni krajnici
29.1.2010 21:38:14   
mihi
Evo DORA_



DIJETETSKI PROIZVODI
 

MEDICINSKA SREDSTVA
u pripremi
IMMUNOTROFINA® – za normalan rast i bezbrižno detinjstvo!

IMMUNOTROFINA® – predstavlja idealnu kombinaciju sastojaka koji poboljšavaju metabolizam limfnog tkiva, potenciraju imuni odgovor, jačaju lokalne mehanizme odbrane i smanjuju simptome povezane sa uvećanjem "trećeg" krajnika i čestim infekcijama gornjih disajnih puteva.


IMMUNOTROFINA® se preporučuje:
  • kod uvećanja "trećeg" krajnika,
  • kod čestih infekcija gornjih disajnih puteva,
  • posle hirurških intervencija,
  • kao dodatak terapiji antibioticima i antipireticima,
  • kod nedostatka joda.
      user posted image Sastav




      Nutritivne informacije
      u 10 ml      
      % RDA 

      Glukan
      5 mg
      -

      Jod
      200 µg
      133 %

      Arginin
      550 mg
      -

      Vitamin B5
      6 mg
      100 % 

      Vitamin B6
      1 mg
      50 %

      Vitamin B12
      1 µg
      100 %
      Β-glukan
      Β-glukan je prečišćeni složeni šećer dobijen iz ćelijskog zida gljivice Saccharomyces cerevisiae. Pripada grupi tzv. "modifikatora imunog odgovora" koji efikasno potencira imuni odgovor i protiv virusnih i protiv bakterijskih izazivača. U IMMUNOTROFINA® sirupu je prisutan u tehnološki unapređenom obliku (PhosphoglucanTM), koji obezbeđuje odličnu gastrointestinalnu podnošljivost preparata i kontrolisano oslobađanje aktivne supstance.
      Jod
      Jod je esencijalni element čiji nedostatak predstavlja glavni faktor poremećaja u rastu i razvoju limfnog prstena. To je deo limfnog tkiva koje u dečijem uzrastu predstavlja prvu i najvažniju liniju odbrane organizma od različitih štetnih materija iz spoljašnje sredine.
      Arginin
      Arginin je aminokiselina koja pozitivno utiče na sintezu hormona rasta, koji se normalno sintetiše tokom noći. Kod dece koja imaju probleme sa krajnicima  postoji poremećaj spavanja, zbog čega je poremećena i sinteza ovog hormona, pa deca zaostaju u rastu. Arginin pozitivno utiče na opštu slabost, umor i nezainteresovanost, koji karakterišu decu sa ovim problemima.
      Vitamin B5
      Vitamin B5 igra važnu ulogu u normalnom razvoju i zaštiti mukoze i učestvuje u formiranju i aktivaciji antitela. Ima opšte povoljno dejstvo na epitel, pa se koristi u tretmanu zapaljenja gornjih disajnih puteva.
      Vitamin B6
      Nedostatak vitamina B6 se povezuje sa poremećajima na nivou imunog odgovora, pa je njegovo mesto u preparatu nezamenljivo.
      Vitamin B12
      Vitamin B12 poboljšava koncentraciju i apetit, stimuliše rast i neophodan je za sintezu crvenih krvnih zrnaca.
      Doziranje:
      1 x dnevno, na prazan stomak.
      Deca do 3 godine, ½ dozirne kašike (5 ml)
      Deca preko 3 godine, 1 dozirna kašika (10 ml)
      Pakovanje:
      Bočica od 200 ml sa dozirnom kašikom.
      Rok Upotrebe:
      Proizvod zadržava svoju kompletnu stabilnost 24 meseca ukoliko nije otvaran ili nepravilno čuvan.
      Proizvođač:
      D.M.G. Italia .

      < Poruku je uredio mihi -- 29.1.2010 21:41:20 >

      (odgovor članu mihi)
    • Direktna veza do poruke: 9
         RE: Otečeni krajnici
      29.1.2010 23:03:50   
      Dora
      user posted image Hvala ti. Probaćemo 3 meseca po preporuci naše dok. Ja trenutno ne mogu da ga vodim na operaciju krajnika jer:
      1. sezona je virusa i gripa
      2. trudna sam a treba da budem u bolnici s njim
      3. kad se porodim tek onda neću moći
      4. preveliki je to stres za mene, bojim se da ne utiče na trudnoću. Znajući svoj strah i paniku kad mi dete makar dobije temperaturu, ovo bi bilo strašnouser posted image

      On već neko vreme noću ne može da diše, kad spava mišići mu se opuste i krajnici spoje, treći krajnik mu je otečen i napreže se da udahne vazduh. mene to jako muči noću, bojim se da se ne uguši i stalno ga čujem kako diše, kad ga ne čujem ja skačem i trčim u dečiju sobu. Tako svaku noć već skoro godinu dana, sve je gore i gore...
      Lepo ne znam šta više da radim, lek ne postoji... evo danas mi dok. predložila, kaže jednoj maloj je skroz pomoglo, ne mora više na operaciju krajnika. A najgore je što mi je Balša pre 10 dana počeo isto kao i Luka. Sad nije tako strašno ali znam da će i on vremenom da bude sve gore pa ću i njemu da dajem taj sirup.

      Nisu bitne pare, samo radi informacije: 200 ml= 1550 din. Pije se 10 ml dnevno ako je dete starije od 3 god. ili 5 ml dnevno za decu mlađu od 3 god. Pije se uzastopno 3 meseca.user posted image

      (odgovor članu mihi)
      Direktna veza do poruke: 10
         RE: Otečeni krajnici
      6.4.2010 14:40:19   
      Nena81
      Elem mali podstetnik na terapiju koju je ORL dr prepisao mom sinu nasonex sprej u nos i prospan sirup za iskasljavanje. Nisam mu davala ni jedno ni drugo, prvo jer je kortikosteroid, drugo jer nema sta da iskaslje.
      Na sistematskom kod pedijatra ja kazem za to, ona potvrdi da sam dobro uradila jer ona nije za to da se deci daju lekovi - kortikosteroidi.
      Dala nam je sirup za jacanje imuniteta uz napomenu da ima odlicno iskustvo sa decom koja muku muce od III krajnika, sirup je Immunotrofina.
      Kontrola kod ORL dr je bila danas, timpanometrija na desnom uvetu je opet losa, levo je i dalje super. U medjuvremenu se jojo razboleo, kaslje kija pun mu nosic, i dr danas kaze da ima upalu desnog uveta. Terapija 7 dana sirup/ antibiotik Cefzil + kapi u nos 5 dana Adrianol.
      Kontrola za 7 dana zbog upale, pa cemo napraviti pauzu 2 nedelje pa ponovo timpanometriju.
      Na pitanje mm a sta da radimo sa hrkanjem, i sa tim sto njemu ocigledno smeta krajnik prilikom jela, jer i dalje nece da jede tvrdje stvari, a iskreno ne mozemo da spavamo koliko je glasno, odgovor je to mora tako do 4-5 god pa onda na operaciju .
      A sta je sa onim sto mnoge majke kazu da su svoju decu mnooogo ranije operisale i resile se muka sa infekcijama uho/grlo/nos user posted image ?


      _____________________________

      Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

      (odgovor članu Dora)
      Direktna veza do poruke: 11
         [Obrisana poruka]
      6.4.2010 15:41:59   
      Brisani korisnik
      [Sadržaj poruke je obrisan]

      (odgovor članu Nena81)
        Direktna veza do poruke: 12
         RE: Otečeni krajnici
      16.6.2011 13:51:12   
      Ana RR
      IZVORNA PORUKA: jogip

      Moj Luka u julu puni 3 godine i juče nam je ORL lekar rekao da bi trebalo da operise sva tri krajnika (treci obavezno, a možemo i ostala dva) . Ja nisam za tu opciju jer nikada nije imao upalu uha, ne spava otvorenih usta, imao je do sada 4-5 upala grla što ne smatram velikim brojem, obzirom da je od prve godine u vrticu. Treci krajnik mu je porastao pre dva meseca i od onda mu je često zapusen nos, infekcija se prenese na grlo, uglavnom bez temperature, prošle nedelje su mu radjeni brisevi grla i nosa i nema bakteriju, a ima sline, slajm i crveno grlo. E sad, čula sam za ovaj sirup koji se pije 3 meseca i može da smanji krajnike. Da li je neko imao iskustva sa ovim ili nekim drugim sirupom?

      Pozdrav svima!


      _____________________________

      Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

      Jer smo tako u mogućnosti!

      (odgovor članu Brisani korisnik)
      Direktna veza do poruke: 13
         RE: Otečeni krajnici
      9.10.2011 21:23:45   
      Alexis79
      U petak uvece su mi natekli krajnici i puni su nekih belih tackica,boli me grlo i svaka koscica me boli user posted image

      Izgleda da cu morati kod lekara cim ustanem.

      _____________________________

      25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

      Postali smo tata i mama !

      Always look on the bright side of life....


      (odgovor članu Ana RR)
      Direktna veza do poruke: 14
         RE: Otečeni krajnici
      1.1.2012 20:46:30   
      zorica m
      DRAGA DORA,BILA SAM U TVOJOJ SITUACIJI,KAD MI JE DEVOJCICA IMALA 4 GOD.PRIMETILA SAM DA SLABIJE CUJE,NA STA SU SVI KOMENTARISALI DA UMISLJAM,U STVARI VASPITACICE SU MI TO POTVRDILE.LECILI SMO KRAJNIKE TJ. TRECI OKO GOD. DANA,NA ZALOST BEZUSPESNO.DOKTOR JE PREDLOZIO OPERACIJU TRECEG KRAJNIKA I PO POTREBI STAVLJANJE CEVCICA U USI.JA SAM BILA U CETVRTOM MESECU TRUDNOCE,I RAZMISLJALA KO I TI,DAL CU IZDRZATI JA PSIHICKI,ILI KAKO CU KASNIJE ZBOG BEBE.NISAM ODUSTALA,OPERISAN JE TRECI KRAJNIK,STVARNO NISTA STRASNO,CEVCICE NISU BILE POTREBNE.SADA ONA IMA SKORO 9 GODINA I VERUJ MI NE CUJEM JE KAD SPAVA.TJ NE HRCE.ALI SADA IMAM TAJ PROBLEM SA MALIM DETETOM I JEDVA IZDRZAVAM.POSTO NA LETO PUNI 4 GOD,VODICU GA BEZ RAZMISLJANJA NA OPERACIJU.ZA SADA SE MUCIMO SA NOSICEM UGLAVNOM I DALI SU NAM IMMUNOTROFINA.VIDECEMO STA CE BITI.TAKO DA TI JE MOJ SAVET DA STO PRE RESITE TO,JER JE MNOGO LAKSE KAD JE JEDNO DETE BOLESNO,NEGO DVOJE.POZDRAV!!!

      (odgovor članu Dora)
      Direktna veza do poruke: 15
         RE: Otečeni krajnici
      27.3.2012 10:18:53   
      *Alexx*

      IZVORNA PORUKA: Alexis79

      U petak uvece su mi natekli krajnici i puni su nekih belih tackica,boli me grlo i svaka koscica me boli user posted image

      Izgleda da cu morati kod lekara cim ustanem.


      Valjda će Alexis da vidi user posted image
      Koliko je trebalo da te prođe? Isti slučaj imam i ja sad, pijem Eritromicin, prskam Tantum verde, grgoljam žalfiju.

      _____________________________

      Do not speak - unless it improves on silence.

      (odgovor članu Alexis79)
      Direktna veza do poruke: 16
         RE: Otečeni krajnici
      4.2.2015 22:00:23   
      soni
      Moja devojcica vec godinu dana dise na usta.... izgleda kao da je prehladjena ali nije, zacepljena je non stop...nocu hrce, na krattko gubi dah...nema uple usiju, ceste temperature...

      Rekli su nam d asu joj krajnici uvecani ali da apsoluno ne preporucuju operaciju kod male dece zbog velikih komplikacija pa cak i smrtnosti...'

      Dobila sam preporuku za imunotrofinu i svakako cemo probati ali me interesuje da li postoji jos nesto sto bi pomoglo....??

      _____________________________

      „Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
      odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

      (odgovor članu *Alexx*)
      Direktna veza do poruke: 17
      Stranica:   [1]
      Stranica: [1]
      Idi na:







      Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
      Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
      Značaj gvožđa tokom trudnoće
      Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
      Prirodan izbor za miran san vaših mališana
      Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
      IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
      Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
      HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
      photo
      Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



      image
      flamingos
      CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
      Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
      image

      Anketa

      Da li vam se svidja ime
      maruja

      Planiram da svojoj cerkici dam ime Milica,po mojoj baki.Da imate cerku Milicu zvali bi je:

      Mica (55%)

      Mia (23%)

      Mima (23%)


      Ukupan broj glasova: 208

      Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
      Click Here