|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.2.2012 19:27:01   
Irin@
Dijana zaista mi je zao, posebno jer sam i sama to prezivela pre godinu dana.
Mnogo sam se raspitivala o tome i saznala da to moze da se dogodi svakoj zeni, cak i onima koje imaju cetvoro dece. Da se desava slucajno, kao najveci razlog navode da je tog meseca bila losija jajna celija ili je los spermatozojid oplodio. Kazu da mnoge zene ni ne znaju da su bile ''trudne'' i kada krene krvarenje posle praznog meska misle da su dobile redovnu menstruaciju. Tako da su mnoge zene iz tvog okruzenja to dozivele, a da to i ne znaju, posebno one sa ne redovnim ciklusima. Ovo je mnogo drugacije kada zelis bebca, pa svaki dan gledas jesi li dobila, pa saznas za laznu trudnocu, obradujes se, pa se razocaras. Kod blighted ovum-a, odnosno praznog meska, cinjenica je da ploda nema-nikada nije ni postojao. To je ono sto je mene tesilo posle kiretaze.

Bice bebac i pre nego sto mislis user posted image
Znam da ti je sada sve crno, ali bice sve divno i to vrlo brzo.

Posle kiretaze sam mirovala desetak dana da se sve vrati u normalu. 

Sve najbolje ti zelim!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Blighted ovum - prazan GM
19.3.2012 20:17:48   
makitina
Zdr

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Blighted ovum - prazan GM
19.3.2012 20:23:47   
makitina
Meni je oovo bila prva trudnoca u 10-oj nedelji su mi rekli da sam imala Blighted ovum pa su mi uradili kiretazu.A sada me zanima dal cu imati nekih problema da zatrudnim drugi put i ako neko zna da mi kaze koliko duso moram da cekam da zatrudnim.Hvala svima...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Blighted ovum - prazan GM
19.3.2012 21:41:28   
branki*
makitina,mislim da blighted ovum ne predstavlja prepreku ponovnom zatrudnjivanju.ja bih sacekala taj mesec,pa sledeci radila opet na bebi.
zelim ti puno srece!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu makitina)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Blighted ovum - prazan GM
19.3.2012 21:56:55   
Irin@
Moras da napravis pauzu bar tri ciklusa, da se sve vrati u normalu. Pisala sam, ne znam da li si procitala, da se desava skoro svakoj zeni, znaci da nije problem zatrudneti ponovo. Zatrudnela sam ponovo posle osam meseci od kiretaze. Zelim ti da ponovo zatrudnis cim pocnes da pokusavas. Srecno!

(odgovor članu makitina)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Blighted ovum - prazan GM
20.3.2012 16:10:12   
dijana1*
Irin, Makitina user posted image
Makitina posle kiretaze prvi ciklus ocekujes izmedju 4 - 6 nedelje, posle toga bi trebala sacekati da prodju jos dva ciklusa i onda mozes da radis na trudnoci.
Meni je u petak krenuo prvi ciklus posle kiretaze ( posle 4 nedelje), ali posto se stvorio krvni ugrusak u materici posle prve kiretaze krenuo je jak odliv tako da sam u petak ponovo radila kiretazu. Sada opet moram da secak da prodju tri ciklusauser posted image

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 17:26:34   
poludecu
U strasnoj sam nedoumici... 5.jula sam radila test i bio je negativan, 16.jula ponovo i bio je pozitivan. Inače, dobijam svakog prvog u mesecu i ovo je prva trudnoća. Danas odem kod ginekologa, na UZ se vidi mesak sa zumancanom kesom, ali ne i plod. Postoji li mogućnost da je plod suvise mali da bi se video, ili ipak bebe nema uopste...? Strasno se plasim. Doktor kaže da dodjem za dve nedelje opet, dao mi je da pijem Utrogestan od 200mg, na 12h i Folnu kiselinu. Ništa mi nije jasno, niti je kome iz mog okruzenja bilo šta jasno...

< Poruku je uredio poludecu -- 25.7.2012 17:28:19 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 17:35:40   
Torbica
Draga, to bi sad vec bila neka 7/8 nedelja, ako dobijas svakog prvog. Ja mislim da bi trebalo da se vidi sad vec, ali opet, zavisi i kakav je aparat i kakav je ginekolog. Nije svejedno! Srecnooo i zelim ti da bude sve u redu!

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 17:38:41   
marince1
Moze da se desi da ti je kasnila ovulacija,tj. das i zatrudnela kasnije i da se jos nevidi plod.
Meni je u obe trudnoce test oko dana ocekivanemenstruacije bio negativan,a oko nedelju dana kasnije pozitivan

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 17:46:56   
MarijaBg
Meni je u ovoj trudnoci ovulacija bila nekoliko dana pre ocekivane M, tako da mi trudnoca po UZ kasni nekih 8-9 dana. Kada sam 10.ak dana po kasnjenju M uradila test, bio je negativan, da bi mi dr na UZ par dana kasnije videla mesak, pa sam posle 10 dana otisla ponovo da cujem otkucaje...
Ja bih rekla da si trudna bez sumnje i cestitam ti od user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 18:24:25   
poludecu
Haos mi je u glavi, jer citam sta je pisano pre mene i uglavnom su sve morale na kiretazu ako ni plod ni zumancana kesa nisu bili u mesku, a kod mene je kesica tu, ali to malo cudo se ne vidi i to me strasno zbunjuje, jer sta onda hrani ta zumancana kesa ako nema ploda...? Nadam se najboljem, hvala vam puno svima... Ove dve naredne nedelje do kontrole bice tako grozne........

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 18:28:12   
Torbica
Navijamo da bude sve ok, javi u svakom slucaju!

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.7.2012 18:32:53   
poludecu
Hvala... Javicu vam obavezno!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Blighted ovum - prazan GM
26.7.2012 14:18:45   
poludecu
Za sat vremena idem po rezultate beta HCG-a... Drzite mi palceve devojke!!! user posted image

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Blighted ovum - prazan GM
26.7.2012 14:20:45   
anajid
Draga navijamo za veeeeeeeliku betu i da nam se preselis u prvo tromesecje!user posted image

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Blighted ovum - prazan GM
26.7.2012 16:51:48   
poludecu
Vrednost bete veca od 10 000.... Lekar nedostupan, ovi u laboratoriji ne znaju da mi kazu da li plod postoji unutar meska ili ne na osnovu toga... I dalje cekam, cekam i cekam i nadam se najboljem....

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Blighted ovum - prazan GM
26.7.2012 17:06:49   
Veca77
IZVORNA PORUKA: poludecu

Postoji li mogućnost da je plod suvise mali da bi se video,

Mislim da je još uvek rano da bi se plod video. Beta je visoka, i po nekoj mojoj računici ti si tek negde u 6-j nedelji trudnoće u kojoj je rano da se vidi plod.... Ja ti savetujem da ne brineš previše i da, kako ti je dr rekao, za 2 nedelje ponovo odeš na UZ. Tada bi već trebalo da se vidi plod....


< Poruku je uredio Veca77 -- 26.7.2012 17:07:32 >


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Blighted ovum - prazan GM
26.7.2012 17:14:38   
madamme
Poludecu, to je super beta! Ne brini, bice sve ok. Meni dr jednom nije video levi jajnik, a imam ga, sigurno!user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Blighted ovum - prazan GM
1.8.2012 19:18:35   
Mince85
Drage moje, nazalost cu se ija pridruziti ovoj temi:-(
9 jula sam dobila diagnozu za B. Ovum. Posto smo trebali na godisnji odmor
Kontala sam da uzmem pregled u bih. Sad sam u svedskoj. Tako da sam odgodila ciscenje, u nadi nekoj
Da ce sve biti uredu jer nisam krvarila. Kad sam otisla god doktora u bih potvrdio mi je istu diagnozu:-(
Svijet mi se srusio. Reko mi je da bi najbolje bilo kad bi samo izaslo. Ja sam cekala i 22 jula je pocelo.
Uzasno je bilo!! Uff. Sreca pa smo se vracali dva dana poslje tako da sam odma otisla u bolnicu. Sve ok zapocelo je.
Sad cu sljedece sedmce na pregled jeli sve izaslo.
Ovdje su mi rekli da mozemo raditi na bebi nakon prve normalno M. Kakva su vasa iskustva??

Jako se bojim za buducu trudnocu. Stvarno zelimo bebu!!

Izvinite na dugackom postu.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 7:31:39   
Mince85
Imali ikog ko je imao normalnu trudnocu poslje b. Ouvm??

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 9:23:27   
Veca77
Mince, dobrodosla! Zao mi je sto ti se ovo dogodilo. Dobro je sto je situacija resena prirodnim putem, jer bi drugacije morala duze da cekas do sledece trudnoce. Ja nemam iskustva sa praznim meskom, ali mislim da ce ti sledeca trudnoca biti u potpunosti zdrava. Verujem da vec posle prve user posted image mozete ponovi da radite na bebi. Zelim ti svu srecu i da uskoro dobijesuser posted image !

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 9:49:35   
Mince85
Veco, hvala ti puno na odgovoru..
Danas idem na preglem, jer me je pocela ljeva strana boliti.
Sinoc oka nisam sklopila. Bojim se da nije neka infektija.
U nedelju sam prestala krvariti, a sad mi se opet pojavilo malo, ali tamna krv.

Bojim se odma kreniti raditi na bebi jer ovdje nece da prave ikakve pretrage kad si
Imo jedan pobacaj:-(

Jeli ti imas djece? user posted image user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:02:36   
Veca77
Nemam dece (još uvek). Četiri godine radimo na bebi, ali godinu dana radimo efektivno (inseminacija i vantelesna). Ja sam imala missed pre 2 meseca u 13-oj nedelji trudnoće (bebino srce prestalo da radi). Nisam imala nikakve simptome niti sam krvarila, tako da su hitno morali da mi rade kiretažu. To je bilo 31.maja, a evo, do sada, još uvek nisam dobila normalnu user posted image . Išlo mi je nešto braonkasto u par navrata. Pošto si ti prirodnim putem izbacila mešak, mislim da će ti se ciklus normalizovati jako brzo!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:06:00   
Veca77
Da li neko zna šta je bilo sa Poludeću? Nije nam javila šta je na kraju bilo.....

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:07:02   
Mince85
Uff, stvarno mi je zao.. Mogu zamisliti kako je to doslo ko sokuser posted image
Nedaj se draga!!
Sta su doktori rekli za to?? Jesil isla na neke pretrage?? Mislim koji je razlog sto je bebi prestao sreco?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

polozen vozacki
magnetic

Da li ste potplatile nekog na polaganju(instruktora,policajca....)?

potplatila (15%)

legalno polozila (85%)


Ukupan broj glasova: 182

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here