|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blighted ovum - prazan GM
8.10.2012 21:53:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: branki

upravo tako!sad je tesko jako,ali veruj i pozitivno razmisljaj kao sto si vec rekla i bice sve u reduuser posted image



slazem se,zao mi je sto je tako ispalo ali idemo dalje....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.10.2012 13:23:03   
frightened
hvala vam na podrsci :) a zivot ide dalje i jos sam mlada tako da se nadam da ce biti jos trudnoca predamnom i da cu dobiti svoje malene o kojima cu da se brinem :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Blighted ovum - prazan GM
24.11.2012 15:16:52   
Jolaa
Drage,
prosle godine, maja meseca, imala sam missed, u 11. nedelji trudnoce. Ove godine pocetkom oktobra sam saznala, putem testa, da sam trudna. To su potvrdila jos dva ginekologa. Nakon toga prva kontrola, sve ok. A, onda... jedna doktorka dijagnosikuje ponovo missed, druga blighted ovum...odem kod treceg doktora, on mi kaze ili blighted ovum ili rana trudnoca, i kaze mi da dodjem za 10 dana. Inace, odlicno se osecam, imam sve simptome trudnoce, ne krvarim, nemam bolove. Na izvestaju mi je napisao ovako : - u uterusu vidljiv gest. mesak precnika 31mm, 7/8ng. Unutar meska se jasno uocava vitelinska kesica.ne uocava se eho ploda -. U ponedeljak idem na kontrolu, i dalje se dobro osecam, grudi ne prestaju da bole, i rastu. Jako sam nestrpljiva. Kazite mi nesto, bilo sta. Neizvesnost ubija. Taj ponedeljak kao da je za godinu dana.

(odgovor članu frightened)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Blighted ovum - prazan GM
24.11.2012 18:20:59   
MarijaBg
Jolaa, mogu samo da zamislim koliko si nestrpljiva da saznas istinu... Probaj da zaokupis misli necim, idi sa dragim u dugu setnju, idite negde u goste, zovi drugaricu sa kojom se nisi cula 100 godina user posted image Brzo ce taj ponedeljak, a ako nabijes sebi nervozu, izgledace ti kao vecnost, 2 dana kao 202. Ajde sad da pravis palacinke, pa zovi drustvo da kupe eurokrem i dodju (evo ja se nudim da dodjem) user posted image

(odgovor članu Jolaa)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.11.2012 2:12:07   
Jolaa
Hvala ti, Marija. Dragi i ja smo sada stigli kuci, pomoglo je, bar malo.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Blighted ovum - prazan GM
24.1.2013 0:25:54   
prepllasena
Da li bi neko mogao da mi kaze nesto detaljnije o praznom gestacijskom mesku. Zasto se desava,da li je problem u meni,da li 8ma veze moja Rh negativna krvna grupa???
Bilo kakvo objasnjenje,savet bi dobro dosli!

(odgovor članu Jolaa)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.1.2013 17:59:57   
serpica
Preplasena rh faktor nema nikakve veze sa tim sto se desava.Meni se letos desio blighted ovum,lekari kazu da je to prirodna selekcija,da se desava cesto i da nije nista strasno,to je jednostavo ili losa jajna celija ili los sprematozoid bar su meni tako rekli,blighted ovum je u narodu poznat kao mucak,vesticije jaje,i uopste ne predstavlja problem za narednu trudnocu...evo ja sam sada u 10-oj nedelji i sve je okuser posted image ,ostala sam trudna nepuna 3 meseca posle kiretaze...zelim ti da sto pre to prebolis i ponovo ostanes u drugom stanju..pozdrav!

(odgovor članu prepllasena)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 14:24:35   
Mila biberce
Evo da i ja podelim moju pricu sa vama.Imam 37 god. i ovo mi je prva trudnoca.Po izostanku ciklusa uradila sam test i pokazao je user posted image , mojoj sreci nije bilo kraja.Nisam odmah otisla kod ginekologa, racunajuci da je jos rano. Na prvom UZ dr je videla gestacioni mesak, ali ne i embrion.Bila sam opet u ponedeljak kod nje, beta je po njenim recima vise nego odlicna za tu starost trudnoce, opet vidi GM, zumancana kesu, ali embriona i otkucaja srca ne user posted image .Dala mi je Utrogestan, i zakazala ponovo UZ za 7 dana.Inace na pocetku sam vec 11 nedelje, imam mucnine, nemam bolove i ne krvarim.
Dr je rekla da bi mogla biti anembrionalna trudnoca, i ako se do tada beba ne bude videla, dace mi uput za bolnicu i kiretazu.
Da li je moguce da se u desetoj nedelji ne vidi beba, da li je neko imao ili cuo za slican primer?
Sve ovo tesko prezivljavam, nadam se da cete me razumeti jer vidim da nisam jedina kojoj se to desilouser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 16:53:57   
Olga75
pa ne znam sta da ti kazem user posted image
ako je to stvarno deseta nedelja , ako ovulacija nije bila kasnije , tesko da se ne vidi embrion i srcani otkucaji


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mila biberce)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 17:07:09   
branaV
Mila Biberce uradi betu da vidis kolika je, mislim da bi do sada trebalo da se cuje srculence, puno te user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 20:08:53   
Mila biberce
Hvala puno na odgovorima, idem ujutru da uradim betu a popodne sam zakazala privatno kod drugog gin, da proverim jos jednom.Znam da su male sanse...kad bi moje Biberce dalo neki znak user posted image

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 20:26:14   
dijana1*
Mila jako mi je zao, i sama sam prosla kroz to. Meni je dr cini mi se u 5 nedelji rekao da je u pitamnju BO i nije pogresio. Ja sam kontrolisala betu i ona se nije pravilno uduplavala i na zalost radili su mi kiretazu user posted image
Saljem ti veliki user posted image
Ako te nesto jos zanima slobodno pitaj.

(odgovor članu Mila biberce)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 20:51:22   
Mila biberce
Dijana, grlim i ja tebe.Procitala sam celu temu i zao mi je zbog toga sto si ti prosla...imam gomilu pitanja, ali poslacu ti pp da ne zatrpavam sada temu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Blighted ovum - prazan GM
13.2.2013 20:53:01   
dijana1*
Ok

(odgovor članu Mila biberce)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Blighted ovum - prazan GM
24.2.2013 21:30:18   
Mila biberce
Evo mene opet na forumu.Moja prica zavrsila se na zalost kiretazom.Izasla sam u sredu iz bolnice.Nakon 4 UZ nije bilo nikakve promene, beta je pocela naglo da pada i dobila sam uput za bolnicu.Sve se nekako brzo izdesavalo...Dijagnoza je bila missed ab.Intervenciju su mi uradili u totalnoj anesteziji, sada sam da kazem ok, mada iscrpljena i fizicki i emotivno user posted image .Hvala puno svima na savetima, posebno Dijani, puno ste mi pomogle.
Htela sam samo da podelim svoje iskustvo sa vama, i ako nekad budem ja u prilici nekome da pomognem rado cu to uciniti...
Nadam se da cemo se sresti na drugim temama vezanim za trudnocu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.2.2013 14:43:58   
dijana1*
Mila, zao mi je sto se tako tuzno zavrsilouser posted image
Sacekaj da ti prodje jedan ciklus posle kiretaze i ako bude sve uredu baci se na posao user posted image
Verujem da ces uskoro videti nove user posted image i da ce biti sve uredu. Evo i ja sada radim na user posted image pa mozda cemo zajedno da se druzimo u veselijim trudnickim temama. Zelim i tebi i sebi da sto pre predjemo u prvo tromesecje user posted image
user posted image

(odgovor članu Mila biberce)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Blighted ovum - prazan GM
15.4.2013 14:52:38   
wivern
Na zalost evo mene drugi put sa istim problemom..
Nesto sam iscitavala na netu i nisam nasla na ikakvo moguce objasnjenje zasto se desava.
Koje ste sve analize radile posle spontanog, ja cu morti da menjam doktorku posto posle prvog ni jednu jedinu analizu nisam uradila a ni tada bas nisam bila u cvetu mladosti a sad sam se zainatila da saznam razlog.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Blighted ovum - prazan GM
15.4.2013 15:01:02   
dijana1*
Wivern ni meni niko nije hteo da radi analize. Isla sam od dr do dr i kukala od jednog do drugog za uputnice bar za neke osnovne preglede. Svi isto razmisljaju ma ti si mlada ima vremena, desava se. Uradila sam sve moguce briseve i bili su uredu, uradila sam TORCH gde se pokazalo da sam prelezala herpes i vaginalni i ovaj sto izbije na usni, s tim sto sam TORCH radila pre tri godine a tada nisam imala problema sa herpesom. Radila sam hormone stitne i to isto nije dobro. Pa sam dobila terapiju gde mi je dr rekao da dva meseca ne bih trebala da ostanem trudna, tek mi je posle dao zeleno svetlo. Eto to sam ja uspela da iskukam od nalaza. Sada sam ponovo trudna i za dve nedelje idem na UZ pa cemo videti da li je sada sve ok.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Blighted ovum - prazan GM
15.4.2013 15:08:12   
wivern
Dijana, daleko sam ja od mladosti user posted image , tako da cu sada da si iscimam i da za ovih par meseci uradim sve sto mogu.. Nama je jos jedan od problema sto mm ima jako los spermogram i gotovo da ne postoje sanse da ostanem trudna normalnim putem, tako da me ceka jos jedna vantelesnauser posted image .

Drzim fige, ovaj put ce sve biti kako treba i videces user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: BlightWived ovum - prazan GM
15.4.2013 15:17:02   
dijana1*
Wivern kada si radila VTO da li su ti uradili neke pretrage user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: BlightWived ovum - prazan GM
15.4.2013 15:23:18   
wivern
Jesu, i naravno nikakvih problema nije bilo. Jos su svi bili u fazonu super, problem vam je spermogram a to je najmanji problem koji mozete imati. Meni se pre dve nedelje na uz video mesak sto znaci da je do tada sve bilo kako treba ali ga ocigledno nesto ubija i ne da mu da se razvija dalje. Resila sam da se pozabavim time, a u medjuvremenu, godine mi lete, podnesemo za usvajanje jer se i na to ceka godinama.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Blighted ovum - prazan GM
20.5.2013 22:38:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Blighted ovum u prevodu znaci vesticino jaje. Rec je o trudnoci kod koje ne dolazi do razvoja embrioblasta, dela iz kojeg se razvija embrion, a celije koje sluze za ishranu ploda se razvijaju jos neko vreme. GM raste ali u njemu nema ploda.
Nazalast ovo je kod mene bila dijagnoza, u 8 nedelji su mi definitivno potvrdili, beta je bila oko 26 000, ali ploda nije bilo user posted image
Juce su mi radili kiretazu user posted image


Dijanče, meni je 7 nedelja - 39.540. Da li ti je beta rasla ili padala kada si je ponavljala?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Blighted ovum - prazan GM
20.5.2013 22:40:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: wivern

Na zalost evo mene drugi put sa istim problemom..


Wiv, da li je oba puta BO posle VTO?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Blighted ovum - prazan GM
20.5.2013 23:11:44   
dijana1*
Dunja stvarno mi je zao sto prolaziskroz ovouser posted image
Ja sam betu vadila 3 puta svaki drugi dan. Rasla je ali nepravilno, svaki drugi dan se uvecavala za oko 2000 koliko se secam.
Dunja ali kod tebe u petak nije bilo ploda a sada ima tackica, kod mene nije bilo nicega. Nemoj da zuris sacekaj jos desetak dana mozda ipak bude uredu. Pa nisu sve zene iste. Mozda ipak ima nade user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Blighted ovum - prazan GM
26.5.2013 13:12:59   
wivern

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: wivern

Na zalost evo mene drugi put sa istim problemom..


Wiv, da li je oba puta BO posle VTO?


Dunja, nije...prvi put sam uspela prirodnim putem da zatrudnim...
Uzasno mi je sto oko mene masovno zene imaju taj problem i niko ne zna da kaze zasto se to desava. Urade sve analize dobiju terapije i opet ista prica...
Drzi se samo, ne mora jos uvek nista da znaci, nekada se srce pojavi tek u devetoj nedelji...



_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here