|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 12:26:12   
Trcosava
Evo dodaću i ovde, čisto da ima i za neke druge - BO se postavlja kasnije, kada sigurno nema srčane radnje, a pre toga može da se registruje crl.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 16:11:33   
wivern
BO ne znaci da je mesak svo vreme prazan vec da nije doslo do srcane radnje. U pocetku se plod pravilno ravija i ima CRL ali se do pojave srcane radnje nesto desi i plod jednostavno nestane. Tako su izgledala i moja dva uz (imala sam BO) sasvim normalno do pojave srcane radnje.
Ne kazem da ne postoji verovatnoca da su dr pogresili, ja ne znam u kojoj si ti bila nedelji kad su ti radili kiretazu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 18:21:00   
Trcosava
Po mojem je njoj prerano postavljena dijagnoza, na pregled je otišla sa 6+1. Problem je što su joj prvo rekli da je vanmaterična, pa slali na laparo i onda kad su otvorili videli da nije vanmaterična i tek onda postavili dijagnozu BO.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 21:20:01   
wivern
Ali BO mogu da postave kao dijagnozu tek od devete nedelje, do tada se ceka srcana radnja.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 21:37:40   
Ella2407
Po meni isto nema logike da su tako rano postavili tu dijagnozu..
Mislim i ja sam otisla ginekologu jako rano
Nije se nista vidjeloo,ni mjesak nit ista.. Samo kao je dr vidjela da ce kao nesto nastat,ne znam ni na osnovu cega..ja na uz nists nisam vidjela..
A nakon dvije sedmice-tjt nekih 7 onda se nesto malo vidjelo..
Mislim da se trebylo jos malo sacekati
Jer je mozda kasnije oplodnja bila pa i plod logicno malo
Kasni
Al eto.. Sad je kasno da se razbija glavaa o tome
Najbolje da ne mislis o tome-sta bi-kad bi bilo
Samo ce ti teze bit
Sacekaj prvu vjesticu i u nove pobjede
:-***

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 23:34:51   
dijana1*
Ne mora da znaci. Pravi dr. moze " sve" da vidi.
Meni je u 5 -toj nedelji rekao ovo nece biti dobro i da cu raditi kiretazu. Naravno lepo mi je to upakovao i rekao. Pratili smo betu, radila jos 2-3 UZ ali nije bilo dobro i u 8 plus ili 9 plus nedelji nisam bas sigurna sam radila kiretazu.
Bubice zao mi je sto je tako ispalouser posted image zelim ti da sto pre vidis nove crtice.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.5.2016 23:58:32   
wivern
Dijo verovatno da moze ako je nepravilan mesak ili ko zna sta sve oni vide tu. Ali kiretazu ne rade pre devete nedlje sigurno, jer i oni cekaju poslednji momenat da se pojavi srce. Desava se, doduse retko da se srce pojavi tako kasno, ali se ipak desava.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Blighted ovum - prazan GM
3.5.2016 0:03:55   
dijana1*
Sada bas gleda na prvoj strani. Meni su radili u 8 nedelji.
Ma znaju oni , nisu bas toliko ludi. Kazem ti u 5-toj nedelji sam otisla zbog nekog braonkastog sekreta a on mi rekao ovo nece biti dobro.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Blighted ovum - prazan GM
3.5.2016 8:36:17   
Trcosava
Čekaćemo Bubu da se javi, ali sad nešto motam film i nisam sigurna kad je postavljena dijagnoza za BO. Ona je sa 6+1 otišla na pregled jer je imala bolove i grčeve i braonkast iscedak (prvu uspešnu trudnoću je održavala utrogestanom), a kad je tačno dijagnostikovan BO i u kojoj nedelji ne znam. Meni nije jasno kako je data dijagnoza vanmaterična ako ima UZ uredan????

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Blighted ovum - prazan GM
3.5.2016 13:32:38   
choopa choops
Kod mene jw prvi put bilo isto kao kod dijane. Dr mi je vec sa sest nedelja upakovano rekao da nisu dobri izgledi jer je mjesak bio nepravilnog oblika (sad kad gledam ovu sliku sa uz od bubice vrlo je slicna). Ali plod je kasnije imao srcanu radnju i izdrzali smo do preko desete nedelje, a onda missed ab. Ne razumijem se u BO ali eto to je moje iskustvo sa prvom trudnocom.
Bubica je negdje napisala koliko vidim da su sad rekli da je to bilo zuto tijelo...??

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Blighted ovum - prazan GM
5.5.2016 10:02:30   
pupy
OVAKO JE BILO MOJE ISKUSTVO:

Izostanak mjesečnice, bolovi i natečenost u grudima, svaki čas idem na wc isprazniti mjehur, umor popračen sa puno, puno više sna.
Mučnine i povračanja nije bilo niti malo, što sam očekivala svaki dan ali ništa... lagano usporavam tempo..
Ne žurim se na pregled kog Ginekologa jer znam da je još jako rano.
Prva trudnoća prošla sve u najboljem redu bez ikakvih problema, porod je bio u 41 tjednu po njihovom računanju user posted image
a po mom je to bilo 10-ak dana manje, dakle točno kako je i trebalo biti, cura sad ima 5,5 godina :)

5tj+5d
- a onda: buđenje iz sna u noći zbog jakih bolova u donjem dijelu trbuha, slabost, nesvjestica

5tj+6d
- drugi dan radim test na trudnoću pozitivan „+“ user posted image

6tj+0 - odlazim na UZV pregled kod Ginekologa
- GO koji mjeri 4 mm
- za sada bez ŽV
- za sada bez Eo

6tj+6d
- lagano roza krvarenje uz malo prozirne sluzi, prilikom brisanja ostaje lagano vidljivi krvavi trag na papiru (traje 5 dana)

7tj+0
- UZV pregled kod Ginekologa
- GO koji mjeri 6 mm
- jasno vidljiva ŽV
- još uvijek bez evidentiranog Eo (nema ploda)
- smeđi iscjedak

7tj+3d
- UZV pregled kod Ginekologa
- GO koji mjeri 6,4 mm
- jasno vidljiva ŽV
- još uvijek bez evidentiranog Eo (nema ploda)
- dijagnoza blighted ovum, preporuča se kiretaža

8tj+0
- UZV pregled kod "DRUGOG" Ginekologa
- GO koji mjeri 10,0 mm
- jasno vidljiva ŽV
- još uvijek bez evidentiranog Eo (nema ploda)
- dijagnoza blighted ovum, preporuča se kiretaža

SA 8 tj+0 RAĐENA KIRETAŽA, ODNOSNO VAKUUMSKA ASPIRACIJA U OPĆOJ ANESTEZIJI, ISTI DAN PUŠTENA KUĆI UZ TERAPIJU ANTIBIOTICI, TABLETE ZA STEZANJE MATERNICE, TABLETE PROTIV BOLOVA.
DRUGI DAN MI JE KAO PSIHIČKI BILO LAKŠE JER JE TO IZA NAS I TREBA SE OPORAVITI I IĆI DALJE...
TREĆI DAN ČITAM PO FORUMU I VIDIM DA SU NEKE ŽENE ČEKALE DO 9. ili 10 TJEDNA I DA IM SE POJAVIO PLOD I OTKUCAJI SRCA.
SADA JE PITANJE DA LI SMO TREBALI PRIČEKATI JOŠ BAR TJEDAN DANA ILI DVA I DA LI BI TAKVA TRUDOĆA KASNIJE BILA UREDNA DA SE KOJIM SLUČAJEM POJAVIO PLOD ???

DA LI IMA NETKO DA JE PROŠAO SLIČNO ISKUSTVO ? user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 11:55:08   
buba.marica
Meni su u 6+4 postavili dijagnozu BO ...

Moj ginekolog smatra da je trebalo čekati i da su bile velike šanse da plod bude normalan i da trudnoća bude sasvim ok ..
Ne znam više šta da mislim potpunos am psihički pala ...

(odgovor članu pupy)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 13:17:34   
pupy
buba.marica...I ŠTO DALJE ??? ..ČEKAŠ? KOLIKO SI SAD TRUDNA ?

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 13:38:47   
Maslacak15
Od momenta kad u ruci drzite pozitivan test, u roku od dve nedelje najkasnije MORA da se vidi srcana akcija. Nema odstupanja. Te price o osmoj devetoj nedelji imaju smisla samo ako zene imaju neredovne cikluse pa se nezna kad su ovulirale itd.... Ali onoga momenta kad je uradjen test iz krvi i znate da ste trudni najkasniji rok da se vidi plod sa srcanom akcijom je dve nedlje posle toga. Naravno ako ste kasno uradili test, moze odmah da se vidi sve na ultrazvuku ali govorim o varijanti kad je test uradjen relativno rano.
Znam da je tesko i uzasno stresno i jasno mi je da se uvek ceka poslednji trenutak za donosenje dijagnoze ali ja znam licno vise primera i na ovom forumu gde su zene nepotrebno "mlatretirane" dve tri nedelje pa i duze i ulivana im je lazna nada iako je bilo jasno da trudnoca od samog starta nije ok. Ja ne vidim sta se time dobija... Puno vas sve pozdravljam i drzite se!!!

(odgovor članu pupy)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 13:42:52   
pupy
JA SE OKUPIRAM RAZNIM STVARIMA I STALNO NEŠTO RADIM DA MI LAKŠE PROĐE DAN I DA NE MISLIM O TOME....I PROĐE NEKAKO..
PROBLEM NASTANE NAVEČER PRIJE SPAVANJA...MISLI SAME KRENU...I RAZMIŠLJAM O TOME DOGAĐAJU I KAKO JE MOŽDA MOGLO BITI SVE OK...I BUDE MI ŽAO...SAMO MI SE PLAČE..
I IMAM OSJEČAJ DA NEMAM SKIM O TOME RAZGOVARATI..ZATO SE I JAVLJAM NA OVU TEMU..DA MI BUDE LAKŠE.
SADA JE ŽELJA JOŠ JAČA ZA NOVU BEBICU ALI JE PRISUTAN I STRAH KOJEG PRIJE NIJE BILO, ŠTA I KAKO ĆE BITI DALJE ?

(odgovor članu pupy)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 13:56:45   
pupy
NE ŽELIM SE VODITI ONOM IZREČICOM.....ŠTA BI BILO KAD BI BILO ?....
ALI JEDINA STVAR KOJA ME MUČI JE DA ZNAM DA MI JE OVULACIJA BILA KASNIJE TOGA MJESECA.
I DA JE PO MOM RAČUNANJU TA TRUDNOĆA BILA MANJA ZA MIN. 7-10 DANA.
NADAM SE DA ĆU USKORO IMATI JOŠ JEDNU NOVU ZDRAVU I UREDNU TRUDNOĆU I DA ĆE SVE BITI OK!
TO JE JEDINO ŠTO BI ME TRENUTNO MOGLO ISKRENO USREĆITI I RAZVESELITI user posted image

(odgovor članu pupy)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 14:17:16   
Maslacak15
pupy draga sama kazes da si na 5+6 imala pozitivan test i da je na 6+0 vec vidjen mesak.

Znaci nema ni teoretske mogucnosti da je nalaz na 8+0 gde je mesak samo 10 mm u redu. Te dve informacije su ti dovoljnje. Da je sve bilo kako treba mesak bi na drugom pregledu bio oko 20 mm video bi se embrion od oko 7-8 mm i srcana akcija.

Verujem da ti je tesko, ali nema nikakvog razloga da sumnjas da ces ponovo ostati u drugom stanju i da ce narednog puta sve biti ok. Rani pobacaji su jako cesti, statistika kaze da cak 25% pozitivnih testova se zavrsi pre 6 embrionalne nedelje.

Drzi se bice bolje !!!

(odgovor članu pupy)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 14:25:44   
pupy
Maslačak15....PUNO..PUNO..TI HVALA NA ODGOVORU, SAD MI JE LAKŠE JER SI MI ODGOVORILA NA MOJE SUMNJE,
A TO JE DA SE I POJAVIO PLOD, TA TRUDNOĆA NE BI BILA U REDU...
BITI ĆE SVE DOBRO SAMO TREBAMO GLEDATI POZITIVNO I BORITI SE ZA BOLJU BUDUĆNOST.
HVALA TI user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 14:42:29   
pupy
SADA SE TRENUTNO OPORAVLJAM PSIHIČKI OD KIRETAŽE..I SAMA VIDIM DA MI JE SAD PUNO LAKŠE I BOLJE NEGO PRIJE 7 DANA..
IAKO BI NAJRAĐE VRIŠTALA OD MUKE..ILI SE FIZIČKI NEGDJE ISPUHALA ALI KAD SE NESMIJEM NAPREZATI JOŠ NEKO VRIJEME.
KRVARENJE TRAJE VEĆ 10 DANA ALI MISLIM DA ĆE I TO ZA KOJI DAN PRESTATI.
NEKAKO SVE TO SAMA PROLAZIM...
TREBA PRIČEKATI JOŠ TRI MJESECA....A ONDA KRENUTI U NOVE POBJEDE...AKO NE BUDE BLOKADA U GLAVI..
ZNA LI NETKO KADA SE MOŽE (NAKON KOLIKO VREMENA) VRATITI AKTIVNOM VJEŽBANJU NAKON KIRETAŽE ?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 16:09:27   
degu
hm meni je sutra tačno 2 nedelje od pozitivnog testa, bila sam danas na UZ, pravilan GM veličine 1,46 cm i pravilna žumančana kesa, ali bez jasno vidljivog embriona. Iskreno nadala sam se da ću već čuti otkucaje i stvarno sam imala osećaj da je sve ok. Kontrola za nedelju dana. Dr kaže da bi već trebala da se registruje srčana radnja. Ja se još nadam da hoće.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu pupy)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 16:19:26   
Maslacak15
joj degu draga user posted image . Pa jos je u domenu neke teorijske verovatnoce da bi moglo da bude ok iako moram da stojim iza onog sto sam gore napisala. Kad je tako bas na ivici , moze da igra ulogu i ultrazvucni aparat, toplogija itd ( da nije dobro videla). Od sveg srca bih zelela da se ispostavi da je u redu, ali ti probaj da se pripremis i za drugu varijantu. Ako je uopste moguce pripremiti se. Pozdravi devojcicu!!1

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 16:23:36   
17 joka
Ma hoce videce se, za nedelju dana bice sve ok user posted image user posted image

a sta pise kojka je nedelja? mozda je kasnije bila i ovulacija?

nadam se svim srcem da ce biti dobro

< Poruku je uredio 17 joka -- 11.5.2016 16:25:15 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 16:28:31   
Ana RR
Degu user posted image

Pupy, molila bih da isključiš caps lock kada pišeš jer ovako deluje kao da vičeš na nekoga user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 16:29:10   
degu

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

joj degu draga user posted image . Pa jos je u domenu neke teorijske verovatnoce da bi moglo da bude ok iako moram da stojim iza onog sto sam gore napisala. Kad je tako bas na ivici , moze da igra ulogu i ultrazvucni aparat, toplogija itd ( da nije dobro videla). Od sveg srca bih zelela da se ispostavi da je u redu, ali ti probaj da se pripremis i za drugu varijantu. Ako je uopste moguce pripremiti se. Pozdravi devojcicu!!1


Hvala ti Maslačak, možda se ne računaju oni slabo pozitivni testovi nas nestrpljivih što ne čekaju da im kasni user posted image a možda je i do dr-a, mlad je i neiskusan, ja sam iskreno videla lepo žumančanu kesu i čini mi se da je bila povezana za plod, ali on nije uspeo da registruje otkucaje srca. Valjda će biti ok, ako i ne bude opet ko zna zašto je to dobro. Ljubi i ti dečake user posted image Joko grlim te user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.5.2016 16:33:32   
eca89
Degu, od srca ti želim, da bude srčana radnja i da sve bude ok, vjerujem da hoćeuser posted image user posted image !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here