|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
14.11.2021 13:18:56   
Hortenzija

Fizicka aktivnost tek kada se jajnici vrate u prvobitnu velicinu i kada nestane potpuno slobodna tecnost. Svaki fizicki napor pre toga moze dovesti do torzije jajnika, koja moze da se dogodi prilikom hiperstimulacije. Ja npr nisam ni pocinjala vezbanje posto smo ivf imali u novembru a u decembru fet.Najbolje da ti ginekolog kaze posle sledeceg ciklusa da li se sve vratilo u normalu. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Bolje sam hvala na pitanju. Bila sam danas kod dr, on je prezadovoljan, nije ni on očekivao bas ovoliko…Napisao mi je pripreme pred transfer-FET, pije se estrogen od drugog dana ciklusa pa se povećava doza, u nekom momentu se radi UZ i hormoni i onda se uvode vaginalete i dolazi se u Tursku, sve to mogu maltene u Srbiji da odradim.Zaboravila sam da ga pitam samo kad mogu da se vratim fizičkoj aktivnosti? Verovatno kad se izduvam, kad mi prođe sledeći ciklus?




_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Azoospermija
14.11.2021 20:51:46   
Bicesuper
Hvala puno na odgovoru.Svakako sam mislila da sačekam da dobijem, tako mi je i on rekao. Rekao mi je i sex tek posle ciklusa.To me začudilo no nema veze.Inače sam čitala dosta oprečnih mišljenja i istraživanja vezanih za sex odnose u procesu stimulacije a kasnije i kod transfera.Dosta njih u poslednje vreme savetuje sex odmah posle transfera i u narednim danima jer se tada luče neke supstance tj T celije, a koje utiču da se plod bolje veze…Ovo onako pišem možda neko ima neka iskustva.Mada mi se čini da dr su više u fazonu da se izbegava.Ne znam da li sme ovde da se piše, @hortenzija možda si već pisala za dr koja ti je ovde vodila stimulaciju.Ja bih da nađem dobrog ginekologa koji će me pogledati a koji će me gledati i pre puta za transfer, kada se radi UZ. Ja nemam nekog ginekologa ovde koji mi je proveren, moja dr u domu zdravlja je neviđeno dobra i pre posvećena ali tamo se uz pokvario pre sto godina i sad imaju samo stari.Znam da si ti bila zadovoljna doktorkom i da je Sulejman bio, pa kontam da te je ona i posle gledala.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Azoospermija
15.11.2021 23:20:43   
Hortenzija

Ne, kod nje sam bila samo na stimulaciji. Posle sam isla na kontrolu u dz, to mi je bilo najlakse posto mi je blizu kuce, a ide se na 2-3 dana da bi pratili endometrijum za fet. Tu su mi i uradili uz da provere da li se sve vratilo u normalu. Aparat nije neki fensi, obican uz.Sto se tice odnosa, pre feta ok, ali posle ne, posebno ce ti naglasiti da nema u periodu od dve nedelje dok se ceka beta.
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala puno na odgovoru.Svakako sam mislila da sačekam da dobijem, tako mi je i on rekao. Rekao mi je i sex tek posle ciklusa.To me začudilo no nema veze.Inače sam čitala dosta oprečnih mišljenja i istraživanja vezanih za sex odnose u procesu stimulacije a kasnije i kod transfera.Dosta njih u poslednje vreme savetuje sex odmah posle transfera i u narednim danima jer se tada luče neke supstance tj T celije, a koje utiču da se plod bolje veze…Ovo onako pišem možda neko ima neka iskustva.Mada mi se čini da dr su više u fazonu da se izbegava.Ne znam da li sme ovde da se piše, @hortenzija možda si već pisala za dr koja ti je ovde vodila stimulaciju.Ja bih da nađem dobrog ginekologa koji će me pogledati a koji će me gledati i pre puta za transfer, kada se radi UZ. Ja nemam nekog ginekologa ovde koji mi je proveren, moja dr u domu zdravlja je neviđeno dobra i pre posvećena ali tamo se uz pokvario pre sto godina i sad imaju samo stari.Znam da si ti bila zadovoljna doktorkom i da je Sulejman bio, pa kontam da te je ona i posle gledala.




_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Azoospermija
16.11.2021 8:17:26   
Bicesuper
Aha.
Pa jeste dom zdravlja i meni bukvalno na dva minuta od kuce, ali tamo enma onaj vaginalni UZ nego obican onaj stari...
Ali dobar predlog otici cu posle ciklusa do doktorke pa cu videti sta ona kaze.
Ja znam da si ti pisala da si radila stimulaciju u Srbiji izmedju ostalog jer ovde kontrolisu i hormone a u Turskoj samo par UZ, i ja se slazem svakako da je sa hormonima ipak to detaljnije i moze vise da se prati.
Sad vidim da kazes da se ide cesto na UZ zbog endometrijuma, a meni je dr rekao da odem samo jednom posle 13-13 dana terapije.... sad me to malo buni, da li treba ici cesce, da li je tebi tako receno, ili si sama tako htela.
Koju si terpaiju imala u pripremi?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Azoospermija
16.11.2021 8:23:13   
miracleB
Evo ja da se ubacim mozda ti pomognem, ja sam oba puta kad smo isli na FET isla samo 1x na UZ tako mi je dr rekao, od terapije sam prvi fet imala neku inekciju mesec dana ranije koja sve zaustavlja pa onda estrofem i progesteron vaginalete, a drugi put smo se dogovprili da bude samo estrofem i progesteron. Ja sam na UZ isla kod Milice Ilic u Jevremovu, ona mi izmeri endometrijum ja posaljem slike i to sto je izmerila doktoru i on daje zeleno svetlo. E sad ja nisam imala problema sa debljanjem, mozda ako je to problem treba da se ide vise puta pa ti na osnovu toga povecavaju kolicinu estrofema koji pijes.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Azoospermija
16.11.2021 8:33:26   
Bicesuper
Hvala.
MEni je dao estorfem pa onda posle 12-13 dan UZ pa onda progesteron vaginalete.
Injekciju nije pominjao niakkvu.
Ja mislim da je mnogo znacajno kako se pogleda endometrijum, mada sve zavisi kakvih su stavova doktori.
Npr moja drugarica je imala zaledjene embrione u Rusiji i kada je zelela trece dete u kontaktu sa dr tamo je radila ovde UZ pa slala tamo rezultat.
Dr ovde je rekla sad si super spremna, fantasticno je sve, a dr iz Rusije je rekla ne, ne ipak cemo sacekati sledeci ciklus.
Naravno to je jedno iskustvo i to ne mora nista da znaci... ali znam da mi je tada to bilo interesantno iz razloga sto sam se uvek pitala kako u nekim zemljama imaju neuporedivo vise uspeha nego u drugim. A ocigledno se dosta stvari radi drugacije...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Azoospermija
16.11.2021 8:41:03   
miracleB
Pa ne znam, meni su uvek rekli da je endometrijum okej ali ima tu milion stvari koje mogu da ne valjaju. U principu ako je lekar iskusan lako moze da izmeri debljinu endometrijuma i da ti kaze da li je okej ili ne. Ja sam vodjena time i isla u Jevremovu jer oni inace rade vto pa mi je to bila sigurica za tako neke stvari. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Azoospermija
16.11.2021 8:54:28   
Bicesuper
pa iskreno to i ja mislim...
To nije neka preterana filozofija da se to izmeri.
Koliko ste vi ostajali dana kad ste isli na FET?
Da li isla odmah posle UZ?
Ja sam razumela da se posle 12-13 dana radi UZ i progesteron i onda se ako je ok, krece sa progesteron vaginaletama i onda se negde posle 5 dana radi transfer, znaci neki 19 dan ciklusa

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Azoospermija
16.11.2021 9:20:56   
miracleB
E mi smo prvi put FET radili posle te LUCRIN DEPOT inekcije koje je zaustavila ciklus pa ne znam koji dan smo tacno radili, a sad 2.put mi je FET bio 20.dana ciklusa. I da, uz ultrazvuk meni je doca uvek trazio i estradiol i progesteron da vadim i rekao mi da progesteron treba da bude manji od 1.2 , a estradiol veci od 150. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Azoospermija
16.11.2021 9:36:34   
Bicesuper
Tako sam i ja nesto izracunala.
A sad ta injekcija, ne znam za sta je, ali eto sad je nisi imala.
Kad cete vi raditi ono testiranje?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Azoospermija
16.11.2021 9:40:15   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Tako sam i ja nesto izracunala.
A sad ta injekcija, ne znam za sta je, ali eto sad je nisi imala.
Kad cete vi raditi ono testiranje?



Ma to bi ti rekli da planiraju da probaju, nisam sigurna sto je meni tad taj protokol dao, vrv jw bio neki razlog ali ja stvarno ne znam. Svi uglavnom.imaju samo estrofem i progesteron.Pa mi cemo vrv testiranje u decembru ili januaru, posto smo zakacili koronu onda ne planiramo da idemo pre februara marta

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Azoospermija
16.11.2021 10:08:26   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Aha.
Pa jeste dom zdravlja i meni bukvalno na dva minuta od kuce, ali tamo enma onaj vaginalni UZ nego obican onaj stari...
Ali dobar predlog otici cu posle ciklusa do doktorke pa cu videti sta ona kaze.
Ja znam da si ti pisala da si radila stimulaciju u Srbiji izmedju ostalog jer ovde kontrolisu i hormone a u Turskoj samo par UZ, i ja se slazem svakako da je sa hormonima ipak to detaljnije i moze vise da se prati.
Sad vidim da kazes da se ide cesto na UZ zbog endometrijuma, a meni je dr rekao da odem samo jednom posle 13-13 dana terapije.... sad me to malo buni, da li treba ici cesce, da li je tebi tako receno, ili si sama tako htela.
Koju si terpaiju imala u pripremi?



Ja sam bila na estrofemu, prvo 1x1 dnevno, onda sam 5 dan ciklusa isla da proverim debljinj, posle mi je povecao na 2x1 tabletu, pa sam posle nekoliko dana isla da ponovo izmere i da vide da li je troslojni (sta god to znacilo), posle mi je povecao na 3x1 tabletu i u nekom trenutku uveo progesteron. Isla sam na merenje i dan dva pred odlazak u Istanbul. Mi smo ostali 4 dana kada smo isli na fet, ali realno mozes i tri. Samo je bitno posle transfera tad dan da mirujes.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Azoospermija
16.11.2021 17:30:41   
Bicesuper
Jeste li dobro?Nadam se da su samo blagi simptomi…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Azoospermija
16.11.2021 17:32:54   
Bicesuper
Hvala puno. Meni je već sad napisao, prvo 1 dnevno pa posle 2 dnevno pa 3, pa merenje pa onda i progesteron…Samo još da vidim kod koga ću…Za pocetak ću čim dobijem tj posle ciklusa u dom zdravlja da me pogleda doktorka.Nego da li se posle stimulacije dobija u uobičajenom terminu ciklus, u smislu nema kašnjenja?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Azoospermija
17.11.2021 9:58:15   
miracleB
Ma da okej smo u principu... e pa to mora da ti kaze neko drugi,ja sam radila transfer tad i imala biohemijsku trudnocu tako ne znam da li ciklus dolazi na vreme ili ipak malo kasni. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Azoospermija
17.11.2021 10:57:09   
Bicesuper
Dobro je da ste dobro.Hvala, dobila sam jutros, neki dan ranije tj 25 dan.Inače toliku migrenu imam da je ovo za priču, oči ne mogu da otvorim.Ili je korona ili je od dobijanja i hormona?Bas me uplaši ovaj bol

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Azoospermija
17.11.2021 12:24:13   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Dobro je da ste dobro.Hvala, dobila sam jutros, neki dan ranije tj 25 dan.Inače toliku migrenu imam da je ovo za priču, oči ne mogu da otvorim.Ili je korona ili je od dobijanja i hormona?Bas me uplaši ovaj bol



Ma to ti je od pada hormona, meni se isto u par navrata desavala bas bas jaka migrena, i inace sam im sklona pre i posle menstuacije. To ti je provereno od naglog pada hormona.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Azoospermija
17.11.2021 14:13:20   
Tinčee
Pozdrav svima, da li neko zna koliko je ozbiljan rezultat kod muškarca fsh 12,9? Do sada je uvek buo ispod gornje granice, sada je prvi put iznad 11.Da li je to moguće smanjiti, ima li takvih slučajeva? Ostali hormoni su u granicama normale. Hvala! 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Azoospermija
17.11.2021 14:18:29   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Tinčee

Pozdrav svima, da li neko zna koliko je ozbiljan rezultat kod muškarca fsh 12,9? Do sada je uvek buo ispod gornje granice, sada je prvi put iznad 11.Da li je to moguće smanjiti, ima li takvih slučajeva? Ostali hormoni su u granicama normale. Hvala! 


Nemoj da te to brine, mom suprugu bude i preko 20. Dr Emre je rekao da nije vazno, koliko sam shvatila, bitno da je testosteron dobar 

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Azoospermija
17.11.2021 17:42:52   
Tinčee


IZVORNA PORUKA: Maya20



IZVORNA PORUKA: Tinčee

Pozdrav svima, da li neko zna koliko je ozbiljan rezultat kod muškarca fsh 12,9? Do sada je uvek buo ispod gornje granice, sada je prvi put iznad 11.Da li je to moguće smanjiti, ima li takvih slučajeva? Ostali hormoni su u granicama normale. Hvala! 


Nemoj da te to brine, mom suprugu bude i preko 20. Dr Emre je rekao da nije vazno, koliko sam shvatila, bitno da je testosteron dobar 



Hvala na odgovoru, super ako je tako, testosteron je uvek bio dobar. 

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Azoospermija
17.11.2021 19:01:27   
JacaIvan
I nama je emre rekao da nije bitno,nego sta vise i da je dobro.muzu je bio 22.bitan je testosteron. Mi smo juce imali mtesu i pronasli su spermatozoide.odma su radili oplodnju a ostalo zaledili.sad cekamo da vidimo kako ce se razvijati😄😄😄

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Azoospermija
17.11.2021 19:12:35   
miracleB
Jaooooo super!!! Javljaj nam novosti...jel si ti dobro podnela stimulaciju?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Azoospermija
17.11.2021 19:19:54   
JacaIvan
Hocu ,naravno..Stimulacija mi super prosla,ali aspiracija mi tesko pala..Izgleda su mi dali neku jacu dozu..Danas mi je vec bolje tako da to nije vazno,bitno mi je sad samo da embrioni budu dobri..

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Azoospermija
17.11.2021 22:24:19   
Bicesuper
Jacajvan javljaj sve, super da su našli i zaledili..Koliko si ti imala jajnih celija?Odmaraj samo i sve će biti super. Sve ste bliži cilju…

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Azoospermija
17.11.2021 22:26:11   
Bicesuper
Sigurno je od toga… jer ja inače nemam glavobolje.Isla sam da se testiram na covid da bih se vakcinisala…Videla sam da se ne preporucuje vakcinacija u periodu stimulacije aspiracije i pripreme za transfer.Tako da mi je sad jedinstvena prilika…Planiramo negde u februaru na transfer odnosno sa januarskim ciklusom

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here