|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
3.4.2022 14:56:10   
Prolecee
Da, razmisljali smo. Verovatno bismo paralelnu stimulaciju, ali do tada videcemo. Ni mi, na posletku, ne iskljucujemo mogucnost donacije, slazemo se lepo i po tom pitanju, opet otom-potom.


E sad, da li ukoliko idemo paralelno, i prvi pokusaj ne bude uspesan, da li je i drugi ukljucen u prvobitnu cenu. Odnosno cena microtese je 1250€, a u ostalih 2500 sta tacno spada? Samo jedna stimulacija i samo jedan pokusaj VTO?


Hvala vam opet i opet😊 Sve sto ne znam ja cu da pitam.🙈




(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Azoospermija
3.4.2022 16:30:44   
Bicesuper
Mi nismo radili microtese ali mislim da je 1500.
Ako idete paraleno oni ce odmah spojiti i sve embrione zaledii osim ako ti ne vrate odmah jedan ili 2, a ostatak zalediti.
Meni nisu jer sam bila u hiperstiumulaciji a nisam bas ni htela.
U tih 2500 je ukljucena stimulacija, aspiracija , spajanje i vracanje i da se zaledi ostatak.
Ako kojim slucajem ne uspe sledeci put placate samo yaledjeni transfer.
Nama su to naplatili 300 evra a drugima 900.

Mozda je razlog sto u nama naplatili 2500 a drugima 2000.
Vrlo su nonsalantni sto se tice para, placanja, cena...
Moj ti je savet da ih pitas sve mailom da bi imala "dokaz" koliko sta kosta

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Azoospermija
7.4.2022 21:53:24   
Prolecee
MiracleB, set_ila sam se vas danas, da je trebalo da otpujete. Samo vere i radosti...🙂


BiceSuper, nadam se da ste dobro.❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Azoospermija
8.4.2022 13:34:17   
Bicesuper
I ja bas mislim na miracleb.
Sve ce to super proci.
Malo je nezgodno dok se cekaju rezultati, nekako dani predugo traju.
Kod mene je sve ok...
Ide svojim tokom.
Na pregled cu tek da idem kroz dve nedelje.
Iskreno nisam napeta, super sam.
Ali jedva cekam da se navrsi 12 nedelja. Mislim da cu tada biti rasterecenija.
I moci cu da se pohvalim...
Mozda odem do doma zdravlja za neki uput pa me i dr tamo pogleda.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Azoospermija
8.4.2022 17:04:26   
miracleB
Cao devojke, evo da vam se javim transferodradjen juce sve je proslo okej, sad cekamo do bete i to je to... :) nadam se da javljam lepe vesti 🥰

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Azoospermija
8.4.2022 18:56:04   
Bicesuper
Super odlicno.Sad malo odmori pa da se brzo čujemo sa lepim vestima.Nadam se da ste malo uzivali u Istanbulu?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Azoospermija
8.4.2022 20:08:09   
Prolecee
Drago mi je zbog obe i nadamo se samo lepim vestima.❤
Mi cekamo 12-i, rezultate genetike i ponovni spermogram i konsultacije kod Vinke tog dana, pa da se obratim Emreu nakon toga.
Ne znam kako ste vi na pocetku, ja u samoj sustini dobro, pomalo bolno, ali bitno da se muž i ja volimo i podrzavamo. To mi je uteha, i cinjenica da smo ovako zdravi.  Ali dosta sam rastrzana... najpre sam imala osecaj kao da cu da se probudim i da bude sve po starom, a sad kao da stojim sa strane, promatram sebe i upoznajem se sve vise. Ta neka kontrola sopstvenih osecaja.  Ne znam ni da objasnim u potpunosti to sve. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Azoospermija
9.4.2022 6:54:50   
miracleB
Jesmo malo i uzivali taman nas je posluzilo vreme za ove dane pre transfera. Normalno je da se tako osecas, svi smo to prosli, bitno je da ima nade, da si dobro informisana i da cemo svi uraditi sve sto je u nasoj moci. I iznad svega bitno je da ste ti i tvoj muz okej i da se selazete i podrzavate a onda ce i sve ostalo doci na svoje. ❤️

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Azoospermija
10.4.2022 12:25:56   
Bicesuper
Samo je bitno da se podrzavate.
I da ima nacina.
Kod mene su se iskreno smenjivala osecanja.
Najbitnije mi je bilo da se kod njega nesto nadje... mislim svima je to za pocetak.
Ja sam zelela da nekako moj suprug ne nosi ceo taj teret na sebi... da zbog njega ne mozemo.
A verujte mi sigurno svi oni ako misle, koliku god mi podrsku da im dajemo...i nikad nista ne spomenemo...
Postoji mnogo opcija.
Za pocetak ste krenuli sigurnim putem... nejboljim.
Samo strplenja i vere.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Azoospermija
11.4.2022 12:08:53   
Prolecee
Hvala vam obema na recima podrške, stvarno.

Ima dana, i megdana, pa bice kako bude, sve je nepredvidivo. Tek sad kad me je šok prošao počinjem da osećam sve i malo-malo pa bih se zaplakala, ali ne dam. Neke stvari koje ranije nisam primecivala i čula, sad umeju da me žacnu i to dobro. Osećam tu neku tugu zbog muža, jer nije što je moj, ali je predobar čovek, eto to me najviše boli. Ali, proći će, sve prođe i biće dobro. Sutra idemo kod Vinke, i ponovni spermogram pa vam javljam.


Nadam se da ste obe dobro i hvala što ste tu. Mislim u molitvama i na vas.❤


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Azoospermija
11.4.2022 13:11:16   
Bicesuper
Isto sam se tako osecala.
Da ne pricam sta mi je sve prolazilo kroz glavu...
Moj suprug je isto dusa od coveka, plakala sam sto puta sama, bilo mi je najzalije njega.
Pomislim ko se sve razmnozava i seje decu...
Nisam narvno dala da me takve misli ophrvaju... ali se nekad nisam mogla odupreti...
Onda komentari ljdu, koji naravno nista ne znaju... nego onako u prolazu svasta komentarisu. Ma pakao.
Mi stvarno skoro nikom nismo pricali, sto savetujem svima koji se nadju u ovoj situaciji.
Ostavili smo otvorenu i opciju donacije, a mislimd a to niko ne treba da zna osim partnera. Slovima niko.
Imam jedno pitanje za devojke koje su bile vec u Turskoj - miracleb, detelina, jacaivan...
Naime nama se otvorila opcija da nam suprugova firma refundira sve troskove.
Skakli smo od srece naravno, ipak bi nam dosta znacilo - troskove lecenja narvno, ne putovanja i smestaja.
Odmah smo pisali doktorima ali od njih muk.
Cak je suprug i dr Emre poslao poruku...
Sacekacemo jos malo, pa polako.
Nismo u poziciji da se sa njima raspravljamo, svakako su nam potrebni.
Ali apelujem na sve koje idu...
Da ipak ne budu glupi kao nas dvoje.
Nije normalno ostaviti toliki novac i sprovesti toliku proceduru - neko ima nase embrione.
I sve to bez ijednog jedinog papira, izvestaja, potvrde...
Mi smo krivi... svakako.
Mene su svi dr pitali imam li ijedan papir.
I svi bez teksta...
Ako mogu parovi koji su bili da mi odgovre.
A za vas koji idete eto malo naravoucenije...
Ne kazem da nam nece izaci u susret, ali vas savetujem da trazite minimum dokumentacije.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Azoospermija
11.4.2022 14:07:15   
miracleB
Ja stvarno ne znam da postoji uopste mogucnost refundacije u na kom principu to moze da se uradi. Mi smo sve placali sami ja se za to nisam ni raspitivala jer iskreno nisam ni znala da ppstoji mogucnost. Sta su vam rekli, sta je potrebno za refundaciju troskova? Da li znaju da je u pitanju vantelesna, posto ne znam da li se to vodi isto kao i lecenje. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Azoospermija
11.4.2022 14:07:52   
miracleB
E u da znas Bicesuper, dr Emre je trenutno u Luganu na nekom skupu pa mozda zato ne odgovara 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Azoospermija
11.4.2022 15:18:37   
Bicesuper
Poslala sam njemu i dr Sulejmanu.
Muz je dr Emre posle 4 dana poslao i poruku, on je rekao da ce odgovoriti, da je bio na skupu.
I nema ih...
Kako si ti?
Jesi ti dobila ikada neki racun, izvestaj, ista?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Azoospermija
11.4.2022 16:42:01   
JacaIvan
Caos..E mi smo dobili par papira jer smo trazili inace  sto se tice njih ne bi ni jedan..Jedan papir da je radjena mikrotesa,a na drugom zaledjeni embrioni..To smo trazili od koordinatorke Nevin,poslala nam je na whatsapp..Ovo je njen br.ako vam zatreba +90 533 335 36 85

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Azoospermija
11.4.2022 18:07:45   
miracleB
Racun smo dobili samo 1x i to u bolnici kao priznanicu, ali iskreno niti smo trazili niti nam je trebao. Sto se tice izvestaja nisam dobila ali mi je dr Numan slikao onaj papir na kom su informacije o embrionima, to je bilo posle 1.transfera , i to je dobila i jos jedna devojka koja je bila isto kod njega. I dobili smo taj papir posle PGT testiranja. E sad za racune ne znam da li mogu da vam sada izdaju, ali taj papir sa embronima koliko ih je zaledjeno koje su ocene to sigurno mozete da dobijete. Ja znam da mogu da se refundiraju troskovi lecenja u inostranstvu ali za vto stvarno nisam cula... da li si sigurna da je to moguce???

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Azoospermija
11.4.2022 18:10:41   
miracleB


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Caos..E mi smo dobili par papira jer smo trazili inace  sto se tice njih ne bi ni jedan..Jedan papir da je radjena mikrotesa,a na drugom zaledjeni embrioni..To smo trazili od koordinatorke Nevin,poslala nam je na whatsapp..Ovo je njen br.ako vam zatreba +90 533 335 36 85



Cao JacaIvan, ako nije problem sto pitam da li ste vi posle analize ploda nakon kiretaze saznali razlog zasto se to desilo?  

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Azoospermija
12.4.2022 9:58:31   
JacaIvan
Cao miracleB..Nismo nista specijalno saznali..Doktor je poslao uzorak na patologiju kao i svaki uzorak  sto se salje..Cekaju se rezultati dve nedelje..Mada tako se nemoze ni saznati neki razlog sto je doslo do pobacaja vec se rade neka posebna ispitivanja privatno..Kad mi je dr saopstio da nije u redu pitali smo ga zasto se to desava,rekao je da tu nema razloga i da se moze desiti i kod priprodnih trudnoca..

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Azoospermija
12.4.2022 11:02:45   
Bicesuper
Miracleb, ovo nam refundira firma od mog supruga. To je neki njihov projekat od ove godine, i za zemlju i za inostranstvo.
Pa nam treba bar neki minimum dokaza o placanjima.
Napisao nam je dr Emre nesto i nadamo se da ce to biti ok i da cu u firmi to uvaziti.
Svakako nisam ocekivala racun klasican od njih.
Nisam ni ja nista trazila, ali evo sad je iskrsla potreba.
A videcu svakako da mi daju neki izvestaj, da imam bar neki papir.
Iskreno nisam se bavila mogucnoscu refundacije od drzave, mislim da to ne postoji.
Slusala sam skoro na tv kao kako i muskarci sa azospremijom sad mogu o trosku drzave...
A onda opisuje azospremiju kao posledicu tumora testisa pa ako muskarac ima zaledjen uzorak pre operacije moze o trosku drzave.
Da nije tragicno bilo bi smesno. Kao da azospremija samo tada postoji.
Jacaivan hsto sam htela da pitam kao i miracleb.
Kako ste vi?
Jel planirate ponovo uskoro da idete?
Ako nije indiskretno u kojoj nedelji se to desilo-znam da si pisala da si 11? Jesi tad isla na UZ pa oni videli.
Nadala sam se da cete dobiti neku informaciju.
Ali svakako se to desava i kod prirodnih trudnoca...


(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Azoospermija
12.4.2022 11:07:14   
Bicesuper
Imate embrione, ima i sprematozoida, tako da svi imamo sanse...
Treba strpljenja ali bice sve dobrouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Azoospermija
12.4.2022 16:04:32   
miracleB
Da, da, razumem. Mislila sam da vams lucajno nisu rekli za neke hromozomske abnormalnosti ili slicno ali vecinom se ne dobije nikakav odgovor. Nama su takodje rekli da se to desava i kod prirodnih trudnoca ali posto je nama vec bio 3.transfer odlucili smo da odradimo to genetsko testiranje embriona. 

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Azoospermija
12.4.2022 20:40:14   
marketing RR
Dr Nikol Mardešić, specijalista reproduktivne medicine iz Praga boraviće Pronatal Beograd od 11. do 13. aprila.

Nakon što je studije medicine završila na 1. Medicinskom fakultetu Karlovog univerziteta u Pragu MUDr. Nicole Mardešićová, posvetila se ginekologiji, akušerstvu i procedurama lečenja neplodnosti.
Deo je lekarskog tima Pronatal Sanatoriuma u Pragu.

Ukoliko ste zainteresovani za konsultacije sa lekarom iz Češke, pozovite sledeće brojeve:
☎️ 011/ 439 48 41
☎️ 011/ 439 48 40.
Razgovarali smo sa Dr Nikol Mardešić na temu IVF procedura, intervju možete pročitati na LINKU...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Azoospermija
13.4.2022 8:06:05   
Prolecee
Pozdrav svima

Nasa prica dalje, kariotip je dobar, mikrodelecije su propustili u laboratoriji da urade, pa smo juce to naknadno uradili. Sad opet cekamo 10-ak dana.

Bili smo kod Vinke, spermogram opet nula.

Mnogo je detaljnije odradila pregled za razliku od Bojovica. Rekla je da su testisi za nijansu manji, da postoji cista koja je zanemarljiva kao i varikokela, ne predlaze njeno uklanjanje jer ona kao ona ne predstavlja smetnju. Sve u svemu kaze da je neopstruktivna azospermija u pitanju.

Sto se tice hormona(ranije sam pisala nalaze), kaze da nije nista drasticno uvecano, cak je i prolaktin 503 zanemarljiv kao takav s obzirom na trenutni stres zbog citave situacije.


Od terapije je dala nolvadex 1 dnevno i proxeed plus 2x1, kontrola za dva meseca.Kakvo je vase misljenje, eventualno iskustvo saovim preparatima?
Htela sam vec danas da pisem Emreu, ali sad cekamo mikrodeleciju...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Azoospermija
13.4.2022 10:20:49   
Bicesuper
Joj propustili da urade.
Pa strasno jbt.
Mislim nema veze nego... Inace su mikrodelecije bitnije od kariotipa.
I mi smo bili kod Vinke, bila je ok.
Uradili smo spremogram pre terapije, bio je 0.
Onda posle terapije odnsono tokom terapije ( klomid je pio po preporuci dr Emre... prvo je Emre rekao ne mora terapija ali posle ajde kao da probamo... ) suprug nije hteo da ponavlja.
Kao idemo svakako u Tursku sta ima da se ponovo maltretiram i demoralisem.
U Turskoj su nasli u spremogramu.
E sad da li je to posledica terapije ili ne, to vec ne mozemo znati.
Napomenula bih da je mom suprugu na prvom spremogarmu bilo 0, a na drugom koji je uradio sutradan su vidjeni retki pokretni i nepokretni.
Svaki dr je bio u fazonu da taj drugi nije tacan... Meni je to bilo neverovatno.
Mislim razumem da ne daju laznu nadu, ali odakle ti da on ne valja a ovaj sa nulama valja.
Dr Emre je bio u fazonu super, mozda cemo naci u spremogramu...
Ima malo i do pristupa.
Vinka poprilicno insistira da se kod nje radi spremogram, jer kao rezultat dosta zavisi od onog ko obradjuje.
Zasada ste na dobrom putu, sackajte mikrodelecije i ako je to u redu pravac Turska.
Samo ti ostaje da odlucis da li ces paralelno ili ne...

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Azoospermija
14.4.2022 15:22:21   
Prolecee
BiceSuper, hvala ti.


U pravu si za sve, i te kako da je pristup jako bitan, pogotovo u ovakvim situacijama.Videcemo, cekamo ove analize pa idemo dalje...Sto se tice paralelne stimulacije, verovatno necu ici tako, sto zbog finansija, sto zbog one price da je sa smrznutim materijalom uspesnija. A mozda se i predomislim 😁 Racunam da ce taj odlazak biti krajem leta(nemam pojma sto) pa kao ima vremena da definitivno odlucim.
Inace, ako smem da pitam (i izvini unapred), kako si ti?🙂
I MiracleB, nadam se da je sve dobro.❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Oprezno koristite pilule za odlaganje ciklusa
Pomeranje ciklusa je postalo sve učestalije, a naročito je popularno leti. U većini slučajeva nije opasno, ali i te kako...
PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here