|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
23.4.2022 11:05:37   
Prolecee
Bio je suprug jutros da ponovi analize i bas smo pitali za taj ukupni testosteron, postoji zaseban i jesu drugacije naznacene jedinice za njega, a rezultati se cekaju nedelju dana. Pa cemo videti.


Iiii, neka vam je srecan praznik, i u miru i radosti ga provodili.❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Azoospermija
23.4.2022 12:04:20   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pa bio me bas uhvatio strah…Mislim da ću posle dabla i prenatalnih biti mirnija… Ne znam za hematom, kako da znam da li ga ima ili sam ga imala.Nisam nikakve analize radila samo sam izvadila ddimer za svaki slučaj bio je ok, ponoviću ga za neki dan.



Ma rekli bi tj to i imala bi neka krvarenja, nisi ga imala onda... vecina zena koje ja znam da su isle su imale hematom, ja sam ga imala prosli put isto. Sada cekam ultrazvuk da vidimo da li je sve ok, a mozda ipak i ja uradim u medjuvremenu jos jednom betu bas mi je dugacko da cekam jos celu nedelju do UZ :)

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Azoospermija
25.4.2022 9:55:48   
Bicesuper
Pa nisam imala nikakva krvarenja.Verovatno sam izbegla to.Razumem te, meni je stvarno posle prve bete bas bilo mnogo da čekam još dve nedelje za UZ.Tako da sam ja ponovila.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Azoospermija
27.4.2022 11:46:49   
Bicesuper
Ćao miracleb.Kako si?Kontam da se UZ priblizava…Jesi se odlucila za nekog dr?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Azoospermija
27.4.2022 13:40:55   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ćao miracleb.Kako si?Kontam da se UZ priblizava…Jesi se odlucila za nekog dr?



Za sad je sve dobro cekam uz krajem nedelje...ja sam uvek do sad isla kod dr.Milice Ilic na pracenja i uz tako da cu i sad kod nje... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Azoospermija
27.4.2022 14:47:32   
Bicesuper
Jao divno. Jesi izdrzala ili si ponavljala betu?Setila sam se da si pominjala dr Milicu…Sigurno si zadovoljna njom

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Azoospermija
27.4.2022 14:59:51   
miracleB
Nisam ponavljala, javicu sta kazu na uz...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Azoospermija
27.4.2022 15:05:14   
Bicesuper
Svaka čast. Javljaj.Sve ide svojim tokom.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Azoospermija
29.4.2022 11:39:21   
Prolecee
Zdravo. Htela sam da pitam za savet.


Sinoc sam se cula sa dr. Emre, poslala sam mu ponovne analize koje je moj muz radio tokom koriscenja nolvadexa.Nisu dobre, tj. uticao je dosta negativno, ponajvise na Inhibin B ( sa 96, 4 je spao na 4,6, a granice su od 50-250), a onda i na LH, povecao jos malo i FSH.Pitala sam ga za misljenje o nastavku terapije nolvadexom, rekao je da ne instistira na konzumiranju lekova osim u slucaju kada je muskarcu nizak testosteron. Nama je testosteron ok, visok je, gornja granica.

Dr Emre savetuje microtese proceduru kao jedinu opciju pronalaska spermatozoida. I rekao je da mi predlozimo termin kada bismo mogli da idemo.Kakva su vasa iskustva sa upotrebom eventualnih lekova? I da li se njegova klinka bavi organizacijom prevoza od aerodroma do njih, jer mi se cini da sam tako nesto u ranijim postovima procitala. I izvinjavam se ako gresim.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Azoospermija
29.4.2022 22:19:29   
Sinbad
Pozdrav, ja sam pre mesec dana imao operaciju u Istanbulu kod Dr Tansela Kaplancana. (uspesnu, posle dve neuspesne u Beogradu i Sarajevu) Msm da su i Emse i Tansel dobri doktori, sad sve zavisi kome koji vise legne. Ja sam imao terapiju 6 meseci pre operacije. Ono sto te savetujem koristis autobuski prevoz sa aerodroma koji je organizovan odlicno a prilicno je jeftin. Tansel uvek daje terapiju sto ne mora da znaci da je ispravno, mada sam ja imao nize granice testosterona. Pozdrav

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Azoospermija
2.5.2022 18:12:41   
Uspećemo
Sinbad na kojoj klinici ste radili operaciju i da li je to bila mikrotese? 


(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Azoospermija
3.5.2022 3:33:20   
Ppookkk
Cao svima, kao i ostali clanovi i kod nas je azoospermija. Da skratim pricu, 2019 u Beogradu radjena tese, nista nije nadjeno. Pre par dana odradjena microtese u bahceciju u sarajevu, pronadjeno 7 spermatozoida od kojih je izabrano 5 za oplodjivanje jajnih celija koje su dobijene punkcijom jer je radjena stimulacija uporedo sa operacijom. Jedna stvar vrlo cudna, odlucili su da oplode jajne celije sa tim spermatozoidima iako kazu da 4 nisu bila pokretna i taj peti je navodno los morfoloski. Naravno nije doslo do oplodjivanja. Prekosutra idem na previjanje pa cu videti dalje sta kazu. Uzet je uzorak za hp nalaz, cekamo i to da bude gotovo. Do danas nisam ni znao da je operaciju radio ginekolog a ne urolog... Sta dalje raditi, ima li neko predlog ili neki savet?

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Azoospermija
3.5.2022 9:06:49   
Ljubica 25
Sinbad
Da li vam se posle terapije povecao testesteron i koju terapiju ste primali?
Kod mog mog muza je isto axospermija.U Beogradu je primao novaldex pa posle 6 meseci pregnuy inekcije i nije se povecao testedteron. U spermogramu nakon cetrifugiranja nadjeno 10 nepokretnih spermatozoida.Urolog predlaze da vise ne prima terapiju i da ide na mikro tese dok endokrinolog kaze da bi uveo i menopur sto opet na garantuhe da ce se nesto promeniti pa onta mikro tese. Na preporuku urologa kontaktirali smo Solun klinika Embriolab , poslali smo im sve rexultate koje su trazili, mozemo da zakazemo termi i ne daju nikakvu terapiju muzuDa li neko ima iskustva sa ovom klinikom?

(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Azoospermija
3.5.2022 10:20:20   
Sinbad
Pozdrav. Dr Tansel Kaplancan radi u momart klinici. Tamo radi i ginekolog koji posle preuzima VTO proces. A mikro tese se radi u Acibadem bolnici. Tamo smo radili i punkciju jajnih celija pre 3 dana. 11 jajnih celija od 16 se oplodilo,u cetvrtak nam javljaju koliko embriona ce moci da se zaledi. 

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Azoospermija
3.5.2022 10:23:50   
Sinbad
Posle terapije koj je ukljucivala ovitrel inekcije i klomifen tablete,povecao mi se dosta testosteron. U gornjim granicama je bio. 6 meseci je terapija trajala.

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Azoospermija
3.5.2022 11:31:40   
Uspećemo
Jesam li dobro razumela dr. Tansel radi mikro tese u Acibademu, mi se spremamo za Acibadem idemo ovog meseca,pa mi znači svaka informacija


(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Azoospermija
3.5.2022 11:43:24   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Ppookkk

Cao svima, kao i ostali clanovi i kod nas je azoospermija. Da skratim pricu, 2019 u Beogradu radjena tese, nista nije nadjeno. Pre par dana odradjena microtese u bahceciju u sarajevu, pronadjeno 7 spermatozoida od kojih je izabrano 5 za oplodjivanje jajnih celija koje su dobijene punkcijom jer je radjena stimulacija uporedo sa operacijom. Jedna stvar vrlo cudna, odlucili su da oplode jajne celije sa tim spermatozoidima iako kazu da 4 nisu bila pokretna i taj peti je navodno los morfoloski. Naravno nije doslo do oplodjivanja. Prekosutra idem na previjanje pa cu videti dalje sta kazu. Uzet je uzorak za hp nalaz, cekamo i to da bude gotovo. Do danas nisam ni znao da je operaciju radio ginekolog a ne urolog... Sta dalje raditi, ima li neko predlog ili neki savet?



U Sarajevu radi ginekolok mtese, sto smo mi hvala Bogu na vreme saznali

(odgovor članu Ppookkk)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Azoospermija
3.5.2022 12:21:56   
Sinbad
Pa nzm dal ce vana on bas raditi,posto on ne radi bez terapije mikro tese. On koristi usluge bolnice kad radi operacije svojim pacijentima. U Turskoj ima deset_ak doktora koji rade te operacije,tako da vama ce sigurno neki drugi doktor.

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Azoospermija
3.5.2022 13:10:54   
Uspećemo
Kod nas nema terapija jer je u pitanju Klinefelterov sindrom na žalost


(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Azoospermija
3.5.2022 14:43:13   
Ljubica 25
SinbadDa li ste testesteron merili dok ste imali terapiju ili ste cekali da neko vreme prodje?Mm he testesteron bio u gornjoj granici dok je primao terspiju ali se posle vraca na starom. Meren je dve nedelje nakon terapije

(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Azoospermija
3.5.2022 15:33:09   
Sinbad
Testosteron,naravno kad se zavrsi terapija da krene da opada. Pogotovo posle operacije. Ja planira da proverim testosteron 3 meseca posle operacije,i da se konsultujem sa dr Svetlanol Vujovic da li treba da pijem nesto. Generalno mi sa azoospermiom posle operacija silnih moracemo da pijemk dopunu za testosteron do kraja zivota. 

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Azoospermija
3.5.2022 20:41:53   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Sinbad

Pozdrav, ja sam pre mesec dana imao operaciju u Istanbulu kod Dr Tansela Kaplancana. (uspesnu, posle dve neuspesne u Beogradu i Sarajevu) Msm da su i Emse i Tansel dobri doktori, sad sve zavisi kome koji vise legne. Ja sam imao terapiju 6 meseci pre operacije. Ono sto te savetujem koristis autobuski prevoz sa aerodroma koji je organizovan odlicno a prilicno je jeftin. Tansel uvek daje terapiju sto ne mora da znaci da je ispravno, mada sam ja imao nize granice testosterona. Pozdrav






Zdravo, hvala ti na savetu. I ako mi mozes reci okvirno cenu microtese koju je radio Tansel, nesto se razmisljam da li su uporedo sa svim ovim poskupljenjima poskupele i sve te intervencije. I jos da te zamolim da mi ostavis njegov mejl.Jos uvek cekam odgovor dr Emrea, ali pretpostavljam da sad ni ne rade jer su im ovih dana praznici.

(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Azoospermija
3.5.2022 22:36:15   
Sinbad


IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Sinbad

Pozdrav, ja sam pre mesec dana imao operaciju u Istanbulu kod Dr Tansela Kaplancana. (uspesnu, posle dve neuspesne u Beogradu i Sarajevu) Msm da su i Emse i Tansel dobri doktori, sad sve zavisi kome koji vise legne. Ja sam imao terapiju 6 meseci pre operacije. Ono sto te savetujem koristis autobuski prevoz sa aerodroma koji je organizovan odlicno a prilicno je jeftin. Tansel uvek daje terapiju sto ne mora da znaci da je ispravno, mada sam ja imao nize granice testosterona. Pozdrav






Zdravo, hvala ti na savetu. I ako mi mozes reci okvirno cenu microtese koju je radio Tansel, nesto se razmisljam da li su uporedo sa svim ovim poskupljenjima poskupele i sve te intervencije. I jos da te zamolim da mi ostavis njegov mejl.Jos uvek cekam odgovor dr Emrea, ali pretpostavljam da sad ni ne rade jer su im ovih dana praznici.
Prolece,pozdrav. Micro tese kosta 2200 dolara. Ja nemam njegov mejl,ima instagram profil i facebook profil njegov,pa mozes slobodno tu da ga kontaktiras. Inace VTO kosta 3200 dolara +300 dolara zamrzavanje embrina. I generalno dosta su skupi. U sustini provalis ,pa radis hormone u srbiji pre nego sto odes na pregled. 2 spermograma izmedju 80 i 100 eura.  To su neke cene kojih se secam. 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Azoospermija
4.5.2022 22:55:01   
Prolecee
Hvala ti Sinbad.
Javio se Emre, cena microtese je stara, 1500, plus 250 eura smrzavanje sperme.

A 3000 eura je IVF sa ukljucenom terapijom. Eto, ako su nekome jos potrebne te informacije.
Htela sam jos samo da te pitam za preporuku jednu.Klinika u koju bismo mi isli je Unimed Centar, vidim da se nalazi u istoj ulici kao i Momart gde ste vi bili. E sad, sto se tice smestaja da li mozes da me posavetujes sto god?
Mi smo nesto dogovarali sa doktorom da odlazak bude početkom juna, i rekao je da je potrebno ostati nedelju dana samo za proceduru microtese. A sa ukljucenom IVF trajace boravak oko 3 nedelje.Sad ja kontam ako idemo sve odjednom, ustedeli bismo oko 3000€ za razliku od dva odlaska, pa bismo sad najverovatnije isli sa paralelnom stimulacijom. Da li mozes da mi kazes sta je tvoja supruga radila od analiza i da li ih je radila ovde ili tamo? Negde sam citala da traze mnogo manje analiza nego sto je pozeljno da se urade.
Ukoliko jos neko ima neki savet, unapred hvala.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Azoospermija
5.5.2022 11:28:54   
Bicesuper
Cao.
Sto se tice terapije za muskarce, znam da dr Tansel uvek daje, Emre kako kad.
Mom suprugu je u prvom razgoru rekao da nema potrebe, posle toga mu je ipak dao klomid, dok ne krenemo tamo, da vidimo kako ce da utice.Moj suprug je imao testosteron blizi donjo granici a FSH blizi gornjoj.
Od klomida je skocio testosteron ali i FSH.
Nazalost dobili smo koronu, skocio mi je ddimer, sva terapija je odmah prekinuta pa smo morali da cekamo 6 meseci.
Kasnije smo pred dolazak ponovo poceli sa klomidom... i dr Vinka je rekla da je to ok jer smo u medjuvremenu otisli i do nje, cisto da jos neko pogleda.
E sad da li je klomid uticao da se nadje nesto u samom spermogramu ili ne, to ne bih mogla da kazem, jer oni tamo imaju mnogo bolje podloge od nas.
Mi smo u Srbiji radili 3 spermograma.
Prvi nula, drugi ima retkih, 3 kod VInke nula, a ona tvrdi da je mnogo bito gde se radi, tj ko ga radi.
Sto se zena atice, ja sam ovde radila par stvari, oni su dosta liberalni tj ne traze previse.
Uradi hormone, stitna je bitna da se stavi pod kontrolu.
Ja sam radila i papa, briseve, hlamidiju, urea i miko plazmu.
Radila sam i tORCH test. Sve sam to sa uputom radila.
Neka traze i HSG ja nism radila, mada mozes.
Sto se tice smestaja mi smo uzeli stan, jer smo bili 3 nedelje, paralelno smo radii.
Sta je bolja opcija svako mora sam da odluci...
Nama se cinilo da je ovako za nijansu jeftinije jer su ovde skupi lekovi, a oni su nama rekli da je cena 2500 saa ili bez lekova pa je to presudilo.
Na kraju su nam naplatili 3... tj lekove smo sami platili.
Brdovit je Istanbul, ali svakako sam posle aspiracije je teze, a za toliko mozes i taksi uzeti.


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here