|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
13.9.2022 16:58:57   
Jasnaaa
Na dan kada treba da dobijem.Hvala puno na odgovoru

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Azoospermija
13.9.2022 17:09:26   
Bicesuper
Hvala puno.Nama je dr rekao 10 dana nakon transfera sto i jeste negde kad bi padao ciklus.Najbolje bi bilo iz krvi da uradis tu su skroz jasni parametri…Čisto da bi i doktoru javila.Uzivajte u lepim vestima.

(odgovor članu Jasnaaa)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Azoospermija
13.9.2022 17:14:28   
Jasnaaa
Hocu svakako ovih dana,samo sam htela da vidim da li se neko imao slicnih iskustva po pitanju ove blede linije jer sam u nedoumici da li je test pozitivan 😊

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Azoospermija
13.9.2022 17:21:41   
Bicesuper
Jeste… nego je to vrlo mala trudnoca pa je verovtano zato bledo.Iz krvi treba da bude ja mislim trocifreno oko 200 bi trebalo, zavisi od referntnih vrednosti ali mislim da je svuda od 0-5 kad nisi trudan.Je l ti ovo prvi transfer?Je l svež ili zaledjen bio?

(odgovor članu Jasnaaa)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Azoospermija
13.9.2022 17:26:57   
Jasnaaa
Da prvii i bio je svez.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Azoospermija
13.9.2022 17:54:55   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Draga Hortenzija,Ja bas pomislila na tebe i ti se javljaš. Ja sam potpuno smela sa uma da nisam napisala za taj događaj (poslala sam info u privatnoj poruci, ali nisam javno).Doći će i ginekolog Sulejman Tosun.Nagovestila bih parovima i sledeće- da država od skora pokriva troškove IVF sa parove sa azospermijom sto u prevodu znaci da par treba da pokrije način dobijanja spermatozoida (microtese ili šta god se neko odluci) a ostalo može preko države.Najbolje da se svi raspitaju preko udruzenja šansa za roditeljstvo.Možda nekima koji nisu u finansijskoj mogucnosti ovo mnogo znaci.Jer ipak microtese je dosta jeftinija od ostale procedure.Nadam se da si ti dobro, kao i beba koja bogami je već velika ❤️




Zdravo, htela bih i da se nadovezem i pitam. Ja koliko sam citala, drzava pokriva troskove samo ukoliko su spermatozoidi zamrznuti na nekoj klinici u Srbiji. Tako da mislim da mi koji celi postupak obavljamo preko, nemamo nikakvu refundaciju troskova. Ispravite me ako gresim, i bas bih volela da nisam u pravu. 
Bicesuper zelim ti srecu. ❤
Jasna Cestitam ti i neka to bude lepa i dosadna trudnoca bez briga. ❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Azoospermija
13.9.2022 17:59:49   
Jasnaaa
Ja sam prirodnim putem,ali sam izgleda usla u pogresnu grupu,ali svakako hvala puno svima na odgovorima 😊

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Azoospermija
14.9.2022 20:10:28   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala puno na odgovoru. Ne znam zašto mi je uveo to, kao da se pokrijemo od svega jer sam izgubila bebu prošli put. To je lek kao protiv zgrušnjavanja krvi… Ja sam mu napomenula da sam ja prošli put proveravala ddimer bas zbog mogućih komplikacija koje se mogu javiti i sve je bilo ok… bio je kako treba.Nema mi neke logike to sto mi je dao i to kao do 12 nedelje.Bolje da sam se testirala na trombofilije.Ja sam ok tek je juče bio transfer tako da čekamo.Kako si ti?




Hej, set_ila sam se tebe, tako da nemoj da brines zbog clexana, moze samo da pomogne. Pozdravljam te.❤
user posted image

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Azoospermija
14.9.2022 21:18:19   
Bicesuper
Hvala divna si…Koristi ću svakako samo da ga nabavim ovde, ići ću kod ginekologa da probam da uzmem recept.Tamo sam kupila 10ak komada a treba mo realno 80 minimum 🤣

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Azoospermija
15.9.2022 1:58:09   
lesli
Bicesuper, samo da znas (posto ti je ginekolog prepisao clexane) da je kontrola kks i d-dimera obavezna na 2-4 nedelje dok si pod terapijom. Kks mora da se proverava zbog broja trombocita - ti niskomolekularni heparini u nekim slucajevima mogu da izazovu pad broja trombocita! I pre ukidanja terapije, kad da su ti je vec dali, molim te poset_i nekog hematologa (koji radi sa trudnicama) radi saveta da li smes da iskljucis tek tako terapiju na pola trudnoce.
Drzim fige da ovaj put bude sve ok! 🍀🍀🍀Beta ce sigurno biti pozitivna! 🤗 Kazu da materica koja je jednom bila trudna, naredni put lakse prihvata embrion. ☺️

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Azoospermija
15.9.2022 8:18:03   
Bicesuper
Hvala draga Lesli, ti si riznica znanja...
I ja sam se pitala kako da prekinem terapiju tek tako, ako sve bude ok.
Ja nista o tome ne znam, nasla sam se u cudu.
Ici cu u ponedeljak kod moje ginekologice, a moram i naci hematologa ja nikad nsta vezano za to nisam radila.
Mozda mi ona preporuci nekog ili da uput.
Ako imas neku preporuku pisi. Mozes i pp da ne davimo forum previse.
Hvala od srca.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Azoospermija
15.9.2022 15:34:15   
lesli
Ja iskreno mislim da ti nisi za terapiju, ali ajde…Sad ni u ludilu ne prekidas bez zelenog svetla hematologa. I obavezno da te proprati u narednim nedeljama. Clexane nije pez bombona i ne treba ginekolog da ga prepisuje 🤦‍♀️Saljem preporuku na pp.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Azoospermija
16.9.2022 16:14:27   
Ko rg
Caos. Tu smo, u Istanbulu. 😊 Imamo zamrznute spermice i sad smo u postupku pripreme za VTO. Videcemo sta ce i kako ce. Sutra imamo kontrolu kod Sulejmana. Pozdrav

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Azoospermija
16.9.2022 16:16:13   
Ko rg


IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Ko rg

Izvini, tek sad vidim odgovor. Tako je, upoznali smo se ispred ordinacije. 😊 Tih dana nismo znali za sebe, rasejanismo bili totalno. Kod nas je Tesa prosla dobro, nadjeni su spermatozoidi, zamrznuti i vracamo se pocetkom Septembra na VTO. Kako ste vi prosli, nadam se da je sve ok?





Hej, ja tek sada videla ovu poruku, izvini promakla je. Super smo prosli, imamo zamrznute spermatozoide i dobili smo 8 blastocista 3+3+2. Kako ste vi, idete li uskoro? Pozdrav❤



Caos. Tu smo, u Istanbulu. 😊 Imamo zamrznute spermice i sad smo u postupku pripreme za VTO. Videcemo sta ce i kako ce. Sutra imamo kontrolu kod Sulejmana. Pozdrav

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Azoospermija
16.9.2022 16:19:14   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Ko rg



IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Ko rg

Izvini, tek sad vidim odgovor. Tako je, upoznali smo se ispred ordinacije. 😊 Tih dana nismo znali za sebe, rasejanismo bili totalno. Kod nas je Tesa prosla dobro, nadjeni su spermatozoidi, zamrznuti i vracamo se pocetkom Septembra na VTO. Kako ste vi prosli, nadam se da je sve ok?





Hej, ja tek sada videla ovu poruku, izvini promakla je. Super smo prosli, imamo zamrznute spermatozoide i dobili smo 8 blastocista 3+3+2. Kako ste vi, idete li uskoro? Pozdrav❤



Caos. Tu smo, u Istanbulu. 😊 Imamo zamrznute spermice i sad smo u postupku pripreme za VTO. Videcemo sta ce i kako ce. Sutra imamo kontrolu kod Sulejmana. Pozdrav


Caoo, da li radite i tranfer odmah?

(odgovor članu Ko rg)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Azoospermija
16.9.2022 18:19:56   
Ko rg


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm



IZVORNA PORUKA: Ko rg



IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Ko rg

Izvini, tek sad vidim odgovor. Tako je, upoznali smo se ispred ordinacije. 😊 Tih dana nismo znali za sebe, rasejanismo bili totalno. Kod nas je Tesa prosla dobro, nadjeni su spermatozoidi, zamrznuti i vracamo se pocetkom Septembra na VTO. Kako ste vi prosli, nadam se da je sve ok?





Hej, ja tek sada videla ovu poruku, izvini promakla je. Super smo prosli, imamo zamrznute spermatozoide i dobili smo 8 blastocista 3+3+2. Kako ste vi, idete li uskoro? Pozdrav❤



Caos. Tu smo, u Istanbulu. 😊 Imamo zamrznute spermice i sad smo u postupku pripreme za VTO. Videcemo sta ce i kako ce. Sutra imamo kontrolu kod Sulejmana. Pozdrav


Caoo, da li radite i tranfer odmah?


Jos uvek nista ne znamo. Nista nije rekao ali mislim da cemo odmah da radimo. Videcemo sutra sta bude rekao. 😊

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Azoospermija
18.9.2022 19:59:59   
Marinkovicm
Meni je sutra aspiracija i sva sam nesto preplasena.. jos danas ceo dan osecam neku mucninu sva.sam nikakva jedva cekam da sve ovo prodje😭

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Azoospermija
18.9.2022 20:21:45   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Meni je sutra aspiracija i sva sam nesto preplasena.. jos danas ceo dan osecam neku mucninu sva.sam nikakva jedva cekam da sve ovo prodje😭



Sve ce proci i ne brini nista, posle cemo samo da se radujemo, tako da taman posla da se plasis, nego da bodrite svoje embrione da se lepo razvijaju.❤ Sutra ce ti uzeti krv na analize, plasirati braunilu, odvesti u jednu sobicu gde je jos zena, i posle staviti na krevet pa u salu i sve je na brzinu gotovo, nista neces ni da oset_is pod anestezijom. Posle toga odmor, dosta vode i nista tesko podizati. Saljem ti zagrljaj podrske i javi se.❤

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Azoospermija
18.9.2022 20:23:58   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Ko rg



IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Ko rg

Izvini, tek sad vidim odgovor. Tako je, upoznali smo se ispred ordinacije. 😊 Tih dana nismo znali za sebe, rasejanismo bili totalno. Kod nas je Tesa prosla dobro, nadjeni su spermatozoidi, zamrznuti i vracamo se pocetkom Septembra na VTO. Kako ste vi prosli, nadam se da je sve ok?





Hej, ja tek sada videla ovu poruku, izvini promakla je. Super smo prosli, imamo zamrznute spermatozoide i dobili smo 8 blastocista 3+3+2. Kako ste vi, idete li uskoro? Pozdrav❤



Caos. Tu smo, u Istanbulu. 😊 Imamo zamrznute spermice i sad smo u postupku pripreme za VTO. Videcemo sta ce i kako ce. Sutra imamo kontrolu kod Sulejmana. Pozdrav



Zelim vam srecu da sve prodje dobro, pa se cujemo i javljajte lepe vesti. Evo pozdravlja vas i moj suprug. 😀❤

(odgovor članu Ko rg)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Azoospermija
18.9.2022 20:58:56   
Bicesuper
Samo polako, nista nije strasno, skroz je ok. Nema potrebe da se stresiras, mada te razumem.
Ja nisam bila pod stresom ni pred aspiraciju ni pred prvi transfer, ali sad pred drugi pakao...
Valjda sto me na prvom mucio stomak, pa sam se sva uplasila.
Tako da se samo smiri, nije bas nimalo strasno... Brzo prodje, ne boli... ne moze nista da podje po zlu...
DRzimo fige i cekamo skor jajnih celija a posle i embriona.
Puno zagrljaja saljemo

(odgovor članu Jasnaaa)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Azoospermija
18.9.2022 21:19:48   
Marinkovicm
Hvala vam puno na podrsci.. da li cemo odmah znati koliko jajnih celija je izvadjeno?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Azoospermija
18.9.2022 21:24:27   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Hvala vam puno na podrsci.. da li cemo odmah znati koliko jajnih celija je izvadjeno?



Hocete, posle 4-5 sati ce vam javiti koliko je zrelo, sutradan koliko je oplodjeno a na dalje kako se razvijaju. Ako nisi, uzmi br.tel. od Tosuna ili mu ostavi svoj da mozete da budete u kontaktu.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Azoospermija
19.9.2022 19:03:02   
Marinkovicm
Cao, aspiracija je zavrsena izvadjeno mi je 28 jajnih celija.. stomak me malo boli ali podnosljivo.. dr je rekao da ce nam javiti koliko ce embriona biti za zamrzavanje.. ponovo smo ga pitali koja je cena tranfera rekao je 2000-2500.. znaci definitivno smo razumeli .. jos jedan par je bio sa nama iz Srbije njima je istu cenu rekao.. 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Azoospermija
19.9.2022 19:19:49   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Cao, aspiracija je zavrsena izvadjeno mi je 28 jajnih celija.. stomak me malo boli ali podnosljivo.. dr je rekao da ce nam javiti koliko ce embriona biti za zamrzavanje.. ponovo smo ga pitali koja je cena tranfera rekao je 2000-2500.. znaci definitivno smo razumeli .. jos jedan par je bio sa nama iz Srbije njima je istu cenu rekao.. 




Zdravo, super, to je bas lep broj, sad samo odmaraj i dosta vode, jer je mozda i blaga hiperstimulacija.Sad sto se tice cene transfera, ajoj pa ja sam stvarno zatecena. Nekako, nikako mi to nije jasno, jer i kada smo mi razgovarali sa njima, bilo je price o nekih 1000e. Ne znam kako to da prokomentarisem, jeste da cene svega idu u nebesa, ali je ovo zaista mnogo vise. Jos jedan transfer preko. A sa druge strane je Bicesuper pre deset_ak dana platila 1000e. Ne znam u cemu je razlika.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Azoospermija
19.9.2022 19:37:10   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Cao, aspiracija je zavrsena izvadjeno mi je 28 jajnih celija.. stomak me malo boli ali podnosljivo.. dr je rekao da ce nam javiti koliko ce embriona biti za zamrzavanje.. ponovo smo ga pitali koja je cena tranfera rekao je 2000-2500.. znaci definitivno smo razumeli .. jos jedan par je bio sa nama iz Srbije njima je istu cenu rekao.. 




Zdravo, super, to je bas lep broj, sad samo odmaraj i dosta vode, jer je mozda i blaga hiperstimulacija.Sad sto se tice cene transfera, ajoj pa ja sam stvarno zatecena. Nekako, nikako mi to nije jasno, jer i kada smo mi razgovarali sa njima, bilo je price o nekih 1000e. Ne znam kako to da prokomentarisem, jeste da cene svega idu u nebesa, ali je ovo zaista mnogo vise. Jos jedan transfer preko. A sa druge strane je Bicesuper pre deset__ak dana platila 1000e. Ne znam u cemu je razlika.



I mi smo bili zateceni stvarno nismo znali sta da kazemo od soka.. ali opet nemamo kud sta da radimo nema sad nazad

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here