|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
19.9.2022 20:09:14   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm



IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Cao, aspiracija je zavrsena izvadjeno mi je 28 jajnih celija.. stomak me malo boli ali podnosljivo.. dr je rekao da ce nam javiti koliko ce embriona biti za zamrzavanje.. ponovo smo ga pitali koja je cena tranfera rekao je 2000-2500.. znaci definitivno smo razumeli .. jos jedan par je bio sa nama iz Srbije njima je istu cenu rekao.. 




Zdravo, super, to je bas lep broj, sad samo odmaraj i dosta vode, jer je mozda i blaga hiperstimulacija.Sad sto se tice cene transfera, ajoj pa ja sam stvarno zatecena. Nekako, nikako mi to nije jasno, jer i kada smo mi razgovarali sa njima, bilo je price o nekih 1000e. Ne znam kako to da prokomentarisem, jeste da cene svega idu u nebesa, ali je ovo zaista mnogo vise. Jos jedan transfer preko. A sa druge strane je Bicesuper pre deset___ak dana platila 1000e. Ne znam u cemu je razlika.



I mi smo bili zateceni stvarno nismo znali sta da kazemo od soka.. ali opet nemamo kud sta da radimo nema sad nazad



Mozda je to cena za vracanje dva embriona.🤷‍♀️ 😁Malo da okrenemo na salu, ali nema nam druge. Svakako planiram da ih pitam kako bismo znali tacno, jer generalno suprug i ja, i vecina nas, radimo za plate tako da je taj finansijski aspekt prebitan u svemu ovome.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Azoospermija
19.9.2022 20:39:31   
Bicesuper
auuuuuuuuuu svaka cast:
1) za broj jajnih celija, to je ono bas bas mnogo, Mladost je to
2) za cenu :)
Ja sam u soku. oni se frljaju sa tim cenama.
Pazi ako sama vantelesna nije poskupela zasto bi transfer poskupeo duplo, nema logike uopste.
Ja bih pitala ponovo i trazila objasnjenje.
Jeste tamo inflacija i sve je poskupelo ali bas duploooo.
Nemojte zaboraviti da su nama prvi transfer naplatili 300 a nikom nisu tako.
Znali smo da ce ovaj biti 1000, ali 2 je previse.
Ali polako, sad da se radjemo zbog velikog broja jajnih celija, i da bude sto vise embriona :)

(odgovor članu Jasnaaa)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Azoospermija
19.9.2022 21:10:50   
Ko rg
Caos. Danas smo imali intervenciju, izvadili jajne celije i doktor ce nam svakog dana javljati kakav je razvoj i oplodnja. Ono sto hocu da kazem je da je transfer odlozen za dva meseca i kosta od 2000 do 2500€. Bili smo u soku kad nam je doktor rekao. Marinkovici su bili na razgovor pre nas i njima je to isto rekao. Da li je neko bio skoro na transfer i koliko ste platili? Pozdrav

(odgovor članu Ko rg)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Azoospermija
19.9.2022 22:55:47   
Miky85


IZVORNA PORUKA: Ko rg

Caos. Danas smo imali intervenciju, izvadili jajne celije i doktor ce nam svakog dana javljati kakav je razvoj i oplodnja. Ono sto hocu da kazem je da je transfer odlozen za dva meseca i kosta od 2000 do 2500€. Bili smo u soku kad nam je doktor rekao. Marinkovici su bili na razgovor pre nas i njima je to isto rekao. Da li je neko bio skoro na transfer i koliko ste platili? Pozdrav



(odgovor članu Ko rg)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Azoospermija
19.9.2022 23:00:42   
Miky85

Postovani, 
Ja lično mislim da je cena od 2500€ za postupak koji ste sada imali, prosto mi je neverovatno da je sam transfer toliko.Inace i sam sam bio na mikrotesi oktobra prosle godine kod dr.Emrea gde je pronasao spermatozoide a inace u Srbiji a konkretno u Spebo su nas otpisali i predlozili Prag i donaciju, hvala bogu pa ih nismo poslusali...Sada se spremamo da idemo ponovo na transfer... 
IZVORNA PORUKA: Miky85



IZVORNA PORUKA: Ko rg

Caos. Danas smo imali intervenciju, izvadili jajne celije i doktor ce nam svakog dana javljati kakav je razvoj i oplodnja. Ono sto hocu da kazem je da je transfer odlozen za dva meseca i kosta od 2000 do 2500€. Bili smo u soku kad nam je doktor rekao. Marinkovici su bili na razgovor pre nas i njima je to isto rekao. Da li je neko bio skoro na transfer i koliko ste platili? Pozdrav






(odgovor članu Miky85)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Azoospermija
20.9.2022 9:32:41   
Bicesuper
Transfer je uvek kostao oko 1000. pricamo kad se radi o zaledjenom, ako se vrati odmah to se ne placa.
Nije na odmet da se malo procita forum, ljudi pitaju pitanje a samo dve poruke iznad je odgovor, ali ajde.
kao sto sam rekla suludo mi je da je 2000 ali sta cemo, ako je toliko moramo platiti, ne ostaje nista drugo.
Pazite ako cemo iskreno i sama VTO je skupa, 2500 a ne ulaze lekovi (ranije su bar ulazili).

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Azoospermija
20.9.2022 9:35:43   
Marinkovicm
Naravno da je suludo ali nema sad nazad moramo platiti.. sto se tice svezeg transfera doktor inistira da se radi zaledjen i to je nama vise puta rekao.. on ne praktikije svez i samo sto ne kaze to ne moze .. ne znam vise sta da mislim

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Azoospermija
20.9.2022 9:44:40   
JacaIvan
Kod nas je transfer bio 1000,mi smo bili u julu..

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Azoospermija
20.9.2022 9:55:10   
Bicesuper
Svi su placali 1000, zato su i svi u soku.
Ja bih kontaktirala i bolnicu. Svakako se nemojte nervirati, nista se ne postize, ali malo istrazite i pitajte nekoliko puta.
Miracleb je pisala da im je on jednom prilikom rekoa 1000, a kad su dosli u bolnicu naplatilili su im 900.
Ni ja vise ne znam sta da mislim...
Sto se tice svezeg transfera, ne znam, mislim da ti nisi kondidat za to jer si sigurno u blagoj hiperstimulaciji.
Ali mpozes da trazis.
Miracleb i Jacaivan su imale svez transfer. I ja je trebalo ali nisam. Doduse nisam ni ja nesto htela, bila sam naduta bas a i nisam se psihicki pripremila :)

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Azoospermija
20.9.2022 9:57:22   
Bicesuper
E sta su ti rekli za jajne celije, je l svih 28 zrelo?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Azoospermija
20.9.2022 9:59:08   
Marinkovicm
Evo upravo mi je sada dr poslao poruku 22 su bile zrele a 18 je oplodjeno. Ja mislim da je to super za sada

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Azoospermija
20.9.2022 10:01:42   
Bicesuper
Vrh, bravo...
Odlican skor. Nikad nisu sve koje izvade zrele... niti se sve oplode, tako da je ovo super rezultat.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Azoospermija
20.9.2022 10:21:44   
Prolecee
JacaIvan  i Bicesuper da li su koristili mozda embrioglue prilikom transfera ili se mozda moze na svoju ruku kupiti pa da koriste. Citala sam da je dosta veliki procenat uspesnosti sa njim, bar su tako zene pisala na mamamiss forumu. I kakva su vam iskustva sa poslednjim transferima? 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Azoospermija
20.9.2022 10:25:32   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Evo upravo mi je sada dr poslao poruku 22 su bile zrele a 18 je oplodjeno. Ja mislim da je to super za sada



Super je, bravo. Bice tu mnogo lepih blastocista i bebica.❤ Meni je od 20 njih 17 bilo zrelo, 13 oplodjeno i dobili smo 8 blastocista.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Azoospermija
20.9.2022 11:55:50   
Bicesuper
Meni je transfer uvek malo bezveze jer je sa punom besikom i meni je to opterecujuce.
Tim pre sto ja kad popijem casu vode moram odmah u wc...
Za taj embrioglue nikad nisam u zivotu cula. Po samoj reci bih rekla da on kao "lepi" embrion.
Ja mislim da oni to ne koriste ili ja ne znam.
Pitaj ih, kupi sama ne moze da odmogne verovatno.
Pitaj ih kakvo je njihovo iskustvo sa tim.
Ja iskreno sem ovog foruma nisam pratila nijedan, fokusirala sam se samo na azo.
Sigurno da ima dosta iskustava vezanih za VTO jer mi sa azo cinimo vrlo mali procenat.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Azoospermija
20.9.2022 12:17:12   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Meni je transfer uvek malo bezveze jer je sa punom besikom i meni je to opterecujuce.
Tim pre sto ja kad popijem casu vode moram odmah u wc...
Za taj embrioglue nikad nisam u zivotu cula. Po samoj reci bih rekla da on kao "lepi" embrion.
Ja mislim da oni to ne koriste ili ja ne znam.
Pitaj ih, kupi sama ne moze da odmogne verovatno.
Pitaj ih kakvo je njihovo iskustvo sa tim.
Ja iskreno sem ovog foruma nisam pratila nijedan, fokusirala sam se samo na azo.
Sigurno da ima dosta iskustava vezanih za VTO jer mi sa azo cinimo vrlo mali procenat.



Jeste, on pospesuje implementaciju embriona, vidim da zene koje odlaze u Prag i Solun to koriste prilikom transfera, u Hrvatskoj takodje nekoliko klinika ima, a pojavio se i na nasim klinikama. Na onom forumu takodje ima azo parova, tako sam i stigla tamo, mahom su ljudi iz Hrvatske i samo jedan par je do sada isao kod Emrea, ovi ostali su se ipak odlucivali na biopsiju i punkciju. I koliko sam ispratila od 8 parova je 3 iz drugog transfera dobilo bebu za sada. Takodje, tri meseca pre transfera (iako doktori ne insistiraju) mahom svi koriste  omega3, koenzim q10, vitamin D nakon provera, maticnu mlec, vitamin C, cvekla i ananas su kao obavezni i topla stopala pod obavezno. Ja se sad raspisala bezveze ali mozda nekome bude koristilo.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Azoospermija
20.9.2022 12:24:20   
Bicesuper
Ja nista od toga ne praktikujem.
Bas sam lezerna iskreno, nisam se uopste time bavila, nekako mi je sve ovo verovatno previse.
Uzimam samo neki vitamin za trudnice.
Sad je u Bg mnogo zahladnelo, moram se pripaziti.
Uzmi onda to, tj pitaj ih pa ako oni nemaju ti kupi, sto da ne.
Mi smo otisli u inostarstvo tj u Tursku samo zbog toga sto smo hteli direktno na microtese da ne gubimo vreme sa punkcijama i biopsijama. Jer ima parova kojima tako nisu nasli a na microtese su nasli.
Mi na kraju nismo radili microtese.
Inace ne bih verovatno isla van svoje zemlje i nekih dobrih klinika.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Azoospermija
20.9.2022 12:27:24   
Bicesuper
turci su koma, menu Sulja samo rekao pij vise vode :)

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Azoospermija
20.9.2022 12:53:24   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja nista od toga ne praktikujem.
Bas sam lezerna iskreno, nisam se uopste time bavila, nekako mi je sve ovo verovatno previse.
Uzimam samo neki vitamin za trudnice.
Sad je u Bg mnogo zahladnelo, moram se pripaziti.
Uzmi onda to, tj pitaj ih pa ako oni nemaju ti kupi, sto da ne.
Mi smo otisli u inostarstvo tj u Tursku samo zbog toga sto smo hteli direktno na microtese da ne gubimo vreme sa punkcijama i biopsijama. Jer ima parova kojima tako nisu nasli a na microtese su nasli.
Mi na kraju nismo radili microtese.
Inace ne bih verovatno isla van svoje zemlje i nekih dobrih klinika.



Znam sve, tako smo i mi, odmah smo isli na sigurno. Koliko sam citala i neka strana istrazivanja, samo se utopljavaj sto vise, pogotovo noge, jer kad god su hladne onda je slabija prokrvljenost i generalno losa cirkulacija, a materici i bebi to ne odgovara jer treba lepo da budu snabdevene krvlju. Eto tako i drzim fige da sve bude dobro.❤ Mi u nedelju idemo u Bg pa cu ih pitati sve oko transfera i cene da znamo tacno koliko ce nam biti potrebno, realno nismo mi Svajcarska pa da ne moramo da brinemo oko novca. Mozda sam se glupo sad izrazila ali jbg, tako je.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Azoospermija
20.9.2022 13:48:15   
Bicesuper
Pitajte naravno.
Cekaj pa jeste vi u Turskoj ili ne? zbunila si me sa ovim idemo u bG? Mozda na sajam idete?
Ja bih kontaktirala i samu bolnicu

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Azoospermija
20.9.2022 15:06:38   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pitajte naravno.
Cekaj pa jeste vi u Turskoj ili ne? zbunila si me sa ovim idemo u bG? Mozda na sajam idete?
Ja bih kontaktirala i samu bolnicu




Da, na sajam, pa cemo ih bas pitati ako bude ugodne prilike. Mi trenutno cekamo transfer dok ja ozdravim, desila se analna fisura posle stimulacije, verovatna blaga hiper bila pa su me dijareje samo tako spopale bile i eto, sad sam na lecenju.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Azoospermija
20.9.2022 20:29:22   
Bicesuper
Znam pominjala si to.Kako ide oporavak, kako se to “leci” uopšte?Ne verujem da to može uticati na bilo kakav uspeh ali kontam da je vrlo neugodno.Ja iskreno mislim da svi upadnu u blagu hiperstimulaciju…

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Azoospermija
20.9.2022 20:53:18   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Znam pominjala si to.Kako ide oporavak, kako se to “leci” uopšte?Ne verujem da to može uticati na bilo kakav uspeh ali kontam da je vrlo neugodno.Ja iskreno mislim da svi upadnu u blagu hiperstimulaciju…



Bolno je strasno, tako da je bas trauma za organizam i dok to ne sredim čekam, tako su mi rekli. To je rascep koze u anusu, zavrsni deo debelog creva. Sad sam na prirodnom lecenju, devet krema unutra, prosla manuelno sirenje anusa zbog spazma misicaa ako ne uspe da tako zaraste morace operacija. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Azoospermija
21.9.2022 8:15:50   
Ko rg
Upravo tako, stave te pred svrsen cin i ti nemas kud, ne mozes da odustanes. Naravno, idemo i mi dalje ali nije korektno sa njihove strane jer takav vid transfera nigde ne spominju kroz razgovor i ne kazu da to dodatno kosta.Kako god, nastavljamo dalje 🙂

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Azoospermija
21.9.2022 9:17:43   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Ko rg

Upravo tako, stave te pred svrsen cin i ti nemas kud, ne mozes da odustanes. Naravno, idemo i mi dalje ali nije korektno sa njihove strane jer takav vid transfera nigde ne spominju kroz razgovor i ne kazu da to dodatno kosta.Kako god, nastavljamo dalje 🙂



Kako ste vi, kako napreduju embrioni?🙂 E guglala sam klinike u Pragu, Solunu i ove nase, i gde god imaju online cenovnike transfer ne prelazi 1500e, i uglavnom je 1500e kad je sa doniranim materijalom, tako nesto. Tako da iskreno, ja se sve nadam da je ovo oko cene neka nesuglasica, ali pitacu ih u nedelju.

(odgovor članu Ko rg)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 neobičnih činjenica o spermi
Istražujući, otkrili smo između ostalog i da sperma sprečava depresiju kod žena, kao i da služi za negu ženske kože, a d...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here