|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
26.9.2022 12:24:48   
Nika1
On je stvarno super ,cak i spontani kad sam imala cijelo vrijeme je bio samnom u kontaktu dok sam bila u bolnici.Pricao sa nasim doktorima jer su oni htjeli kiretažu a on je bio za to da prekine terapiju i da ce se prirodno ocistiti za 7 dana i tako je i bilo .Trebala sam u 7  mjeseci ali sam imala cistu i njihova preporuka je bila da ne krecem u postupak jer ona smanjuje broj folikula koje bi dobila i kada sam uradila amh hormon to je i potvrdilo jer sprečava nastanak antralnih folikula na tom jajniku a u 8 mjesecu kad sam dobila oni su  bili na godisnjem.Rekao mi da pijem cyclo proginova da ne bi nastala nova cista i sad cekam jos koji dan da dobijem pa vidjet cemo da li su se moji jajnici smirili da bi krenuli.Kad čitam koliko ste vi platili postupak meni je preko njega cak bilo i jeftinije.2000 IVF,300 zaledjavanhe ,prvi transfer nisam nista dodatno platila bilo je u te 2000 a drugi 750e ,Smjestio nas u vrhunski hotel sa doruckom 50e .Dolazio davati terapiju svaki dan,Isao s nama na preglede ,transfer ,popunjavao dokumentaciju itd 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Azoospermija
26.9.2022 12:27:32   
Nika1
Njihovo objasnjenje spontanog je losa morfologija spermatozoida i sad nam je predlozio PGT analizu embriona prije zaledavanja .A transfer oni ne praktikuju isti mjesec kad i aspiraciju jedino ako embrioni nisu dobri pa idu na sve ili nista i vracaju odmah da ima bar neke sanse 

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Azoospermija
26.9.2022 12:30:18   
Nika1
A preko njega se takodje moze na kipar na donaciju i puno je jeftinije vec u Pragu .Samnom je bio par koji ima tri djevojčice i sad hoce djecaka.I to takodje postoji opcija ali se dodatno plati 

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Azoospermija
26.9.2022 14:38:45   
Bicesuper
Oni su sad podigli cene dosta.Da li si sada pitala za cene?
Kada si imala prvi transfer je l on bio odmah ili si cekala?
Ja sam bas htela da ti kazem da uradite to PGT testiranje. To je bitno uraditi pre nego se zalede, moze i naknadno ali ne praktikuju.
Ja mislim da je razlog spontanih svakako los embrion sto je posledica loseg materijala muskaraca.
JA sam morala na kiretazu jer sam bila vec 11 nedalja, ali kad je rano kao tebi, ja mislim da kad se ukine terapija da se onda sama materica ocistiti, kao sto je kod tebe i bilo.
Neke studije cak ne podrzavaju toliku terapiju, nego treba pustiti telo da samo prihvati ili odbije...

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Azoospermija
26.9.2022 14:41:10   
Bicesuper
Zaboravih da te pitam, kakav je bio rezultat prvi put.
KOliko jajnih celija, koliko blastica, kako su zaledili?
Shvatam i da ti prvi transfer nisu radili odmah nego mesec dana naknadno

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Azoospermija
26.9.2022 15:30:36   
Marinkovicm
Rekao je da sacekam barem jedan ciklus i onda kad god zelimo.. mislim da cemo ici u novembru.. Inace imam 9 inekcija meriofert ako nekome treba poklonila bi .. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Azoospermija
26.9.2022 16:04:25   
Bicesuper
Marinkovicm odlicno.Samo polako, kad god da odete je dobro.Vidi i kako ćeš se osećati?Reci mi da li je bilo nešto novo oko cene?I ostali da li su možda nešto saznali na sajmu?Vidiš da Nika piše kako je njoj bilo. Bilo bi dobro da nam odgovori da li je proveravala cene pred sad ovaj ciklus za koji se sprema da ide pa da vidimo o čemu se radi i zašto se to toliko razlikuje.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Azoospermija
26.9.2022 16:22:31   
Prolecee
Cao, bili smo mi juce na prve dve diskusije. Tosun jos uvek nije bio stigao, tako da ga nismo upeli pitati, a Emrea nisam htela, bilo mi je neprijatno jer to i nije njegov deo. A sutra definitivno saljem Tosunu poruku, pa cu napisati ovde sta kaze.
Inace, mene je ono juce sve nekako stiglo, koliko je bilo lepo u smislu da podelimo iskustva, toliko su me i psihički slomile neke price. Tako da ima dana i megdana, ali ovaj danas je...😔Inace, po pricama juce Vesne Kopitovic i dr Julije iz Rusije, nakon sto se jajna celija oplodi, sam dalji tok embriona zavisi od kvaliteta jajne celije, a ne spermatozoida. To me je sve pobunilo, a gledam Nika pise ovde da su joj rekli da je los kvalitet embriona zbog kvaliteta spermatozoida.Da li vam je Emre ili neko od njih nakon microtese ili spermograma, rekao kakve su morfologije i kvaliteta spermatozoidi kojima su oplodjene jajne celije? Nama nista nisu spominjali.




(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Azoospermija
26.9.2022 16:26:12   
Marinkovicm
Ne, sto se tice cene ostalo je na tome 2000-2500.. i mene bas zanima da li je jos neko pitao. Svakako planiram opet da pitam kada odlucimo da odemo

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Azoospermija
26.9.2022 16:51:19   
miracleB
Devojke, mi smo isli na sajam i bas sam pitala za cenu da bi mogla da vam javim,dr.,Numan koji je moj ginekolog mi je rekao da je u pitanju nesporazum i da je cena FETa tj transfera zeledjenih embriona 1000e kao i sto je bilo. Pa potpuno je nerealno da bude ista cena cele vto i samog transfera. Tako da provereno to je bio nesporazum kaze da zna za to i da smatra da je dr.Sulejman trebao da objasni ali kao recice svakako. 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:05:32   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: miracleB

Devojke, mi smo isli na sajam i bas sam pitala za cenu da bi mogla da vam javim,dr.,Numan koji je moj ginekolog mi je rekao da je u pitanju nesporazum i da je cena FETa tj transfera zeledjenih embriona 1000e kao i sto je bilo. Pa potpuno je nerealno da bude ista cena cele vto i samog transfera. Tako da provereno to je bio nesporazum kaze da zna za to i da smatra da je dr.Sulejman trebao da objasni ali kao recice svakako. 



Super ako je tako, zaista znaci nije mala razlika.. ne znam stvarno kako je doslo do tog nesporazuma dva puta smo pitali i dobili isti odgovor i ja sam sve vreme mislila da mi nismo nesto lepo razumeli dok par posle nas nije dobio isti odgovor 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:11:31   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: miracleB

Devojke, mi smo isli na sajam i bas sam pitala za cenu da bi mogla da vam javim,dr.,Numan koji je moj ginekolog mi je rekao da je u pitanju nesporazum i da je cena FETa tj transfera zeledjenih embriona 1000e kao i sto je bilo. Pa potpuno je nerealno da bude ista cena cele vto i samog transfera. Tako da provereno to je bio nesporazum kaze da zna za to i da smatra da je dr.Sulejman trebao da objasni ali kao recice svakako. 



Hvala na info. Zelela sam da te pitam da li si bese ti radila PGT testiranje embriona, koja je cena po jednom bila i da li rade sa smrznutnim ili ne u smislu da se tako mogu oštetiti?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:20:33   
miracleB
Nema na cemu, bas sam iskoristila priliku da pitam jer se cesto zbog jezicke barijere neke stvari pogresno shvate.Mi smo radili PGT, ali tek kada smo uspeli da ih ubedimo 😂 ja sam pitala za to vec posle 2.puta ali su rekli da ne rade na zamrznutum. Posle 3.pokusaja i misseda sam ponovo pitala i i za micro tese i za pgt oni su tada rekli da mozemo da radimo PGT testiranje, postoji rizik naravno kada se embrioni odmrzavaju pa ponovo zamrzavaju ali to vec sami odlucujete mi smo hteli. Od 5 preostalih 2 su bila genetski ispravna.Cena PGT je 300$ po embrionu i plus se palca nesto sitno to odmrzavanje i zamrzavanje. Ja sam to testiranje razmatrala zato sto je kod mog muza razlog azo zapravo mikrodelecija y hromozoma na azfc regionu. 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:34:35   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: miracleB

Nema na cemu, bas sam iskoristila priliku da pitam jer se cesto zbog jezicke barijere neke stvari pogresno shvate.Mi smo radili PGT, ali tek kada smo uspeli da ih ubedimo 😂 ja sam pitala za to vec posle 2.puta ali su rekli da ne rade na zamrznutum. Posle 3.pokusaja i misseda sam ponovo pitala i i za micro tese i za pgt oni su tada rekli da mozemo da radimo PGT testiranje, postoji rizik naravno kada se embrioni odmrzavaju pa ponovo zamrzavaju ali to vec sami odlucujete mi smo hteli. Od 5 preostalih 2 su bila genetski ispravna.Cena PGT je 300$ po embrionu i plus se palca nesto sitno to odmrzavanje i zamrzavanje. Ja sam to testiranje razmatrala zato sto je kod mog muza razlog azo zapravo mikrodelecija y hromozoma na azfc regionu. 


Hvala ti jos jednom, imamo mi jos vremena do transfera ali znaci mi da sto vise znam pa da ne mozgam mnogo, mislim svima nama. Doduse, ono najbolja opcija bi bila da ako mogu pred sam transfer da odrade testiranje kad vec odlede embrione, ne znam kako to vec funkcionise, ali pitacu ih kad bude vreme i ako se budemo odlucili i na tu opciju.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:40:19   
miracleB
Ne ide to tako... to se ranije ugovori jer to odmrzavanje sam proces testiranja i sve traje...ne secam se tacno koliko ali 10ak dana ili 2 nedelje ja mislim... ali sto bi vi to radili sada? Ti si ako se dobro secam imala samo 1 transfer do sad? Cekaj da iscitam sve sam pozaboravljala

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:46:47   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: miracleB

Ne ide to tako... to se ranije ugovori jer to odmrzavanje sam proces testiranja i sve traje...ne secam se tacno koliko ali 10ak dana ili 2 nedelje ja mislim... ali sto bi vi to radili sada? Ti si ako se dobro secam imala samo 1 transfer do sad? Cekaj da iscitam sve sam pozaboravljala



Ma ja nisam nijedan do sada imala, u julu smo bili na micro i ivf, sad se nesto kod mene iskomplikovalo zdravstveno pa cekam da se sredi pa cemo ici na transfer. Nego sam ja od juce nesto preplasena, iako sam svesna da ne treba tako da razmisljam, u fazonu sam da se otklone sve nedoumice i "rizici" i da idemo na sigurno u smislu kvaliteta embriona.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:53:35   
miracleB
Aha videla sam sad sve, vi ste zavrsili sve sad je vreme za transfere...ne znam razgovarajte sa njima vidite sta predlazu...mozda vam je preskupo da sad radite pgt to ce vas kostati kao jos jedna vto sa ovim pocetnim brojem embriona...

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Azoospermija
26.9.2022 17:56:20   
miracleB
Da ti kazem sve je to potpuno normalno, pa svi smo verovatno prosli razne faze pogotovo kad ides par puta...nema toga sto ti se ne vrzma po glavi. Sa druge strane nista to nije garancija i ja sam ubedjena da se sve desi kad se sloze kockice nekome iz prvog nekome iz 3.puta...Jel si ti kod tebe sve lepo proverila i uradila sve sto su ti rekli...?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Azoospermija
26.9.2022 18:08:22   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: miracleB

Da ti kazem sve je to potpuno normalno, pa svi smo verovatno prosli razne faze pogotovo kad ides par puta...nema toga sto ti se ne vrzma po glavi. Sa druge strane nista to nije garancija i ja sam ubedjena da se sve desi kad se sloze kockice nekome iz prvog nekome iz 3.puta...Jel si ti kod tebe sve lepo proverila i uradila sve sto su ti rekli...?



Znam, u pravu si, finansijski bi bilo to malo tesko izgurati, ali videcemo otom potom. Ono pogledas i jeste, nekad losije ocenjeni embrioni uspeju iz prve, cak i trodnevni, nema pravila, nego sve u svoje vreme.Ja sam sa hormonima ok, stitna je ok bila u julu, histeroskopija uradjena u decembru, ostao mi je torch, serologija i test na urodjene trombofilije i brisevi opet, ali sve to da uradim mesec dana nakon prestanka trenutne terapije da bi rezultati bili validni jer sam sad izmedju ostalog i na nitroglicerinu.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Azoospermija
26.9.2022 18:42:03   
Bicesuper
Super sto je cena ista, nadam se da je sve bio nesporazum.Potpuno bi bilo suludo da bude kao sam proces ceo ali ajde.Ja nisam ni znala z a mogućnost PGT testiranja dok ga nije pomenula Miracleb i moja doktorka.Po mom mišljenju najbolje je da se radi odmah po oplodavanju. Ne praktikuju da odmrznu pa da rade, osim kao kod Miracleb jer je bilo više neuspesnih.Sto se tiče tvojih dilema u smislu kvaliteta i slicno i ja sam isto tako zamišljena.Mnogo sam razmisljala da li je trebalo da ipak radimo microtese iako je imalo u ejakulatu.Ovako sam ja shvatila- oplodnja zavisi od kvaliteta sparmatozoida a razvoj od kvaliteta jajne celije.To se misli na oplodnju i razvoj pri spajanju do 5 dana tj stadijuma blastociste.A ne u smislu održavanja trudnoće. Organizam odbija loš embrion.I kod prirodnih trudnoca to nije retka pojava.Kod VTO je češća pogotovo kad se radi ISCI - tj kad oni spajaju jajnu i spermatozoid. Tako mora jer je malo spermatozoida i ne bi oni doplivali do jajne celije sami.Ali sa druge strane toliko ljudi je uspelo, nekom iz prvog nekom iz 5 puta.Nemoj da te brinu takve stvari.Ja sam prvi put bila u neviđenom grču… imala kosmare ma uzas. Bas u tom periodu je Miracleb i Jacaivan imale lose iskustvo…Na kraju je i mene isto nažalost zadesilo.Sada sam opustenija.Biće bas onako kako treba da bude…

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Azoospermija
26.9.2022 18:49:22   
Bicesuper
Prolece još jedno pitanje-Ko je tebi rekao da sve to uradis?Posto nam je isti ginekolog- Sulejman i on meni nikad nije dao ništa od toga da proverim.Ja sam radila torch još davno i preporučujem ti da ga uradis.Trombofilije nisam a volela bih da jesam.Tako da proveri sto više možeš pre prvog transfera, nije na odmet…Pokušaj da se opustis koliko možeš.Ja nažalost prvi put nisam mogla… kao sto malopre i napisah.Grlim vas i ljubim sve

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Azoospermija
26.9.2022 19:15:06   
miracleB
Super je da si odradila histero i te analize... odradi i to sto ti je ostalo cisto zbog mirne glave, ja sam sve to za trombofilije uradila pre prvog puta a eto ipak je svima promakao taj neki problem sa lupus koagulansom zbog kog su mi sad uveli pronizon koji sve vreme uzimam ...zato kazem sve u svoje vreme, prosto postoji trenutak kad se sve poklopi bar ja verujem u to. Tako da ako mozes nekako sebi da objasnis da si ti uradila svoje sad je sve kako treba da bude...

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Azoospermija
26.9.2022 19:16:25   
miracleB
Ma to su sve teoretske stvari, i sama znas da to moze i ne mora da bude tako. Evo mi nismo radili micro tese ako ti je ohrabrujuce... nemoj da lupas glavu oko toga mnogo... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Azoospermija
26.9.2022 19:22:32   
Bicesuper
Upravo tako, sve si lepo rekla.Hvala medicini na ovoj mogucnosti.Mi smo preuzeli sve sto možemo. I ja se isto nosim time da će biti kad treba da bude… i ako treba da bude.Ima stvarno dosta parova koji su uspeli, koji se ni ne javljaju na forumu.Veliki deo puta smo prešli.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Azoospermija
26.9.2022 19:35:22   
miracleB
Upravo tako, evo bas je juce bio par sa bebom od 2 nedelje ona nije na forumu a uspeli su... prosto mali procenat ljudi pise ovde i potpuno je razumljivo... tako da koliko mozes prepusti se procesu... nije lako ali tako je kako je

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here