|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
15.11.2022 10:32:58   
azooo
Deka na suprugu je veci fsh rekli su nam da nema sanse to je 😭😢 

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Azoospermija
17.11.2022 21:17:51   
Anoniman
Zdravo, volela bih da me usmerite na dobrog urologa područje Beograd. Mom suprugu je nakon spermograma ustanovljena azospermija, šta da vam pišem srušio nam se ceo svet, užas, ne možemo da se priberemo. Molim za vaša iskustva kod koga da idemo, sve analize tek predstoje ne gubimo nadu, svakim atomom svoga tela se molim da postoji šansa. 

(odgovor članu Bicesuper)
  Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Azoospermija
18.11.2022 7:53:43   
Hortenzija
Bicesuper bas mi je zao, sada sam procitala sta se desilo. Nadam se da ce  ova tri sto su ostala biti dobrii! Ne znam sta ste planirali, ali mozda da pokusate da ipak uradite microtese. Ja sam prva koja nije uopste htela da cuje za operaciju ukoliko nesto ima, ali me je jos 2019. godine suvlasnica embriolaba ubedjivala da je u slucajevima azoo ipak bolje uraditi operaciju, cak i ako se spermogramom nadje nesto.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Azoospermija
18.11.2022 11:43:36   
Bicesuper
Draga Hortenzija...
Da mi je sad ova pamet.
Ti znas da sam ja jos odavno mislila da je bolje ipak uraditi microtese... Ali kad su nasli, i bili su dobri, sto insistirati, kad ni sami dr nisu predlagali.
Ono sto me uplasilo jos vise je sto su dr ostali sokirani posle ovog drugog puta. Kazu da se to gotovo uopste ne dogadja, pogotovo sto su vracena dva embriona. Ja sam onda uplasena da sa mnom mozda nije nesto u redu. Mislim vecini ljudi se ne primi, ili im samo beta bude pozitivna, ali ovo dva puta za redom je bas lose.
Radicu i ja kariotip ,a preostale embrione cemo testirati, pa akoi neki valja vraticu, ako ne, nista.
Da li cu pokusavati ponovo i dalje, nisam sigurna, mada prikupljam nove analize.
U Tursku svakako necu ici da ponavljam postupak, jer nemam snage.
Ili cu nesto odraditi ovde, ili cu oticu u Prag, Solun.
Iskreno kad god se setim sta me je snaslo ne bude mi dobro, rasplacem se.
Ja znam dosta parova koji idu na VTO, nisu svi uspesni, ali neuspesi se ogledaju u losim embrionima, ili ih uopste i ne dobiju, ili se ne primi zeni... Ali ovo, ne znam ni jedan primer, pogotovo sto sam pokrivena terapijom za sve i sto imam i sto nemam.
Samo bih ti naglasila da smo mi od 10 jajnih dobili 9 blastocista, sto je procentualno vrhunski, i svi su ocenjeni najvecim ocenama svi su 4AA, slali su mi dr izvestaj da bih ovde pokazala doktorima.


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Azoospermija
18.11.2022 19:41:05   
Hortenzija

Da, bas je cudno da je toliko bilo embriona, da su svi dobri vizuelno i da se nazalost tako na kraju zavrsi. A sta je bio uzrok, jesu napisali na histopatoloskom izvestaju? Obicno bude neka od aneuploidija koja nije kompatibilna sa zivotom, to se cak i desilo mojoj drugarici koja je prirodno ostala trudna. Nemoj to da te obeshrabri pa da odustnes. Kada ce vam raditi testiranje ova tri embriona?

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Draga Hortenzija...
Da mi je sad ova pamet.
Ti znas da sam ja jos odavno mislila da je bolje ipak uraditi microtese... Ali kad su nasli, i bili su dobri, sto insistirati, kad ni sami dr nisu predlagali.
Ono sto me uplasilo jos vise je sto su dr ostali sokirani posle ovog drugog puta. Kazu da se to gotovo uopste ne dogadja, pogotovo sto su vracena dva embriona. Ja sam onda uplasena da sa mnom mozda nije nesto u redu. Mislim vecini ljudi se ne primi, ili im samo beta bude pozitivna, ali ovo dva puta za redom je bas lose.
Radicu i ja kariotip ,a preostale embrione cemo testirati, pa akoi neki valja vraticu, ako ne, nista.
Da li cu pokusavati ponovo i dalje, nisam sigurna, mada prikupljam nove analize.
U Tursku svakako necu ici da ponavljam postupak, jer nemam snage.
Ili cu nesto odraditi ovde, ili cu oticu u Prag, Solun.
Iskreno kad god se set_im sta me je snaslo ne bude mi dobro, rasplacem se.
Ja znam dosta parova koji idu na VTO, nisu svi uspesni, ali neuspesi se ogledaju u losim embrionima, ili ih uopste i ne dobiju, ili se ne primi zeni... Ali ovo, ne znam ni jedan primer, pogotovo sto sam pokrivena terapijom za sve i sto imam i sto nemam.
Samo bih ti naglasila da smo mi od 10 jajnih dobili 9 blastocista, sto je procentualno vrhunski, i svi su ocenjeni najvecim ocenama svi su 4AA, slali su mi dr izvestaj da bih ovde pokazala doktorima.






_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Azoospermija
18.11.2022 19:47:36   
Hortenzija

Hm, ja mogu da preporucim doktora Bojanica, ali samo da uradi pregled i da vam kaze sta od analiza da uradite. Sto se tice bilo kakve intervencije ja bih nase lekare zaobisla u sirokom luku, nikakve biopsije, kvazi mikrotese, operacije koje rade ginekolozi i slicno.Od analiza treba da se ima 3 rezultata spermograma sa 0 spermatozoida, polni hormoni (fsh, lh, testoseron), dostal lekara trazi prolaktin, inhibin b, obavezno kariotip+mikrodelecija y hromozoma… treba dobar urolog da uradi uz i da iskljuci poatojanje opstrukcije….

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo, volela bih da me usmerite na dobrog urologa područje Beograd. Mom suprugu je nakon spermograma ustanovljena azospermija, šta da vam pišem srušio nam se ceo svet, užas, ne možemo da se priberemo. Molim za vaša iskustva kod koga da idemo, sve analize tek predstoje ne gubimo nadu, svakim atomom svoga tela se molim da postoji šansa. 




_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Azoospermija
18.11.2022 21:47:25   
miracleB
Bicesuper, stvarno je uzasno sve sto vam se desilo ali i ja se slazem da ne gubis ni slucajno nadu. Mislim, naravno da svako od nas ima svoju pricu ali i sama znas da je nekima uspelo iz prvog puta a nekima iz petog ili ko zna kog. U celoj prici jeste bezveze sto su vama zamrzli po 3 embriona, ali mislim da to ne treba da te obeshrabri da probate i sa preostalim materijalom.Znas i sama da ni mi kao ni vi nismo isli na microTese, i ja sam se pitala posle 2.ili 3.neuspeha da li smo trebali ali ni to ne mora da garantuje uspeh. Naravno da je izbor na vama ali probaj da ne odustajes...moj savet od srca iako je vecina nas vrv pomislila vise puta da im je dosta svega.Nama npr u Pragu uopste nisu odgovorili kada smo poslali da muz ima mikrodeleciju y hromozoma, a iz Embryolaba su nam rekli da nema sanse i da predlazu donaciju. Ali onda smo naisli na Tursku i znas pricu dalje...Da li si ti ispitala sve kod sebe...Da li si odradila sve trombofilije, urodjene i stecene...mozda histeroskopiju...mozda postoji jos nesto sto je ostalo kao sto je kod mene moguce onaj lupus antikoagulans...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Azoospermija
19.11.2022 11:38:42   
Bicesuper
U frontu ne salju materijal na genetsku analizu.
Prvi put sam zavrsila na kiretazi u cik zore, nepripremljena skroz.
NIko mi nije predlozo da radim genetiku. ONi posalju na histopatologiju ali tu samo pise nesto u smislu da si bio trudan, neke horionske itd.
Drugi put sam trazila da mi spakuju materijal da nosim na genetiku sama i platim.To sam i uradila. Medjutim sav materijal je bio od mene, od embriona nije bilo nista, to je ovaj put bio blighted ovum, znaci uopste nije ni bilo embriona.
Posle mi je na kontroli rekla druga doktorka da nisu trebali ni da mi pakuju jer nije bilo mog materijala. A ja pitala sto puta treba li da nosim kad ste rekli da nema embriona, poslala i muza da pita... Ali ajde, bilo proslo, nema veze, samo sto nemam nikakvu info vezano za embrione.
Ja sam primala i clexane, kao da imam trombofilije.
Sto se tice drugih analiza, ja nista spec nisam radila.
Sad cu raditi kariotip, to su i oni trazili.
Ici cu ponovo kod hematologa.
Ne znam sta jos mogu da radim.
Uradila sam hormone, super su mi nalazi, bolji nego pre.
Muz je radio mikrodelecije i kariotip, to je sve u redu, jos onda.
MI smo imali jedan spermogram sa nulama, jedan gde su vidjeni retki...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Azoospermija
19.11.2022 11:53:57   
Bicesuper
Ove preostale ce testirati uskoro, cekamo da nam posalju uputstvo za placanje. Tako da cemo do nove godine znati kakvo je stanje.
Iskreno ne znam da li mogu da idem ponovo u Tursku, nekako mi sve ovo vrlo mucno. Kad kazem ponovo mislim na ponovni postupak.
Svakako mi tamo imamo samo za jos 1 pokusaj, jer su nama zaledili po 3, iako sam ja insistirala da ne bude po 3 jer nemam nameru ni 2 da vracam. Pa sam ipak sad vratila 2.
Ne znam sta je pametno da ja odradim, mozda ima nesto i do mene.
Meni nekako sve vuce da je to neka genetika losa, te aneuplodije sto si pomnula.
Jer meni sve krene super... i stane.
Nije da se ne primi... pa mi nekako deluje logicno da mozda genetika nije dobra.
mada bi bilo bolje da je nesto drugo u pitanju, na sta moze da se utice.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Azoospermija
19.11.2022 14:15:48   
miracleB
E pa i ja sam u 3 od 4 transfera koristila clexan, ali npr tek su mi u 3.uveli pronison, takodje glucophage sam koristila sad a nisam ranije. Hocu da kazem da je bas zeznuto to sto se kod nas svi fokusiraju na tom glavnom problemu koji je azo pa tako vrlo lako moze da dodje do previda sto se tice nase zenske strane. Ja bi na tbom mestu napravila sa ginekologom plan sta bi sve ti mogla da odradis, npr urodjene i stecene trombofilije, test za insulinsku rezistenciju, a mozda cak i neku dijagnkstiku sto se tice same materice i jajovoda. Ja sam npr radila HSG, da se otkloni slucajno sumnja na hidosalpings koji moze da smeta za vto, ali cesto zene rade i dijagnosticku histeroskopiju. I jos bi ti rekla da ako radite pgt testiranje, i klr budu vam 2 od 3 dobra onda imate jos za 2 pokusaja a ne za jedan. Jer onda ne praksa da se vraca po 1 embrion. S druge strane ako ne valja ni jedan neces se bzvz izlagati nepotrebnoj jos jednoj pripremi za fet tako da ni to nije losa opcija 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Azoospermija
19.11.2022 14:52:07   
Bicesuper
Ja se iskreno nadam da ce neki od preostala 3 biti genetski dobar, odnosno proci testiranje. Ja pretpostavljam da kada ih odlede da uzmu uzorak za PGT. da ih onda zalede sve odvojeno kako bi znali koji da uniste ako ne valja. Ja sam im svakako napisala da zelim da se testirani embrioni zalede odvojeno.
Uradicu sve analize koje mogu, videcu i sa svojim doktorkom, pokusavam da se ubacim i kod nekog dobrog endokrinologa.
Sada su mi polni hormoni bas dobri, nema inverzije lh i fsh, niti je AHM visi.
Sta je razlika izmedju HSG i histeroskopije?
Radila sam davno insulinsku... bila je onako, nije bas strasna ali nije ni dobra bila. Ponovicu svakako.
Je l tebi sve to savetovao tvoj ginekolog ovde ili ovaj iz Turkse?
Suljman je poprilicno opusten.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Azoospermija
19.11.2022 15:58:51   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja se iskreno nadam da ce neki od preostala 3 biti genetski dobar, odnosno proci testiranje. Ja pretpostavljam da kada ih odlede da uzmu uzorak za PGT. da ih onda zalede sve odvojeno kako bi znali koji da uniste ako ne valja. Ja sam im svakako napisala da zelim da se testirani embrioni zalede odvojeno.
Uradicu sve analize koje mogu, videcu i sa svojim doktorkom, pokusavam da se ubacim i kod nekog dobrog endokrinologa.
Sada su mi polni hormoni bas dobri, nema inverzije lh i fsh, niti je AHM visi.
Sta je razlika izmedju HSG i histeroskopije?
Radila sam davno insulinsku... bila je onako, nije bas strasna ali nije ni dobra bila. Ponovicu svakako.
Je l tebi sve to savetovao tvoj ginekolog ovde ili ovaj iz Turkse?
Suljman je poprilicno opusten.




Kada rade pgt oni svakako njih posebno zalede i kazem ti meni je dr.Bayazit rekao da u tom slucaju se vraca po jedan. Tako da za to ne brines. Nama su od 5 2 bila genetski dobra i zaledili su ih posebno.Ja sam isla kod endokrinologa Vesne Mijailovic, mozda je cak i previse detaljna ali za taj pocetak mislim da nam to i treba. Ja sam iskreno sve to na svoju ruku radila, znaci meni je insulinska isto nista specijalno izrazena ali eto veliku razliku je napravilo to sto sam uvela terapiju, pa razmisli i o tome.HSG ti je ono sto se kaze produvavnje jajovoda, tj ubrzigavanje kontrasta kroz matericu i jajovode da se vidi da nema pregrada u materici, da li je dobrig oblika, kako propustaju jajovodi i postojanje tog hidrosalpingsa sto moze da ometa hvatanje embriona.Histeroskopija ti je snimanje unutrasnjosti kamericom i tu se obicno radi skrecing radi boljeg "kacenja" embriona. Tu se takodje vidi prisustvo nekog polipa npr, ili tako nekih stanja.Meni je takodje ginekolog u Turskoj bio dosta opusten, ali ja sam pratila ipak svoj neki.osecaj i mislim da je to prava stvar. Ali on mi je savetovao isto kariotip, i npr taj HSG posle drugog neuspeha.  

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Azoospermija
19.11.2022 16:38:17   
Bicesuper
Ja cu gledati da uradim sto vise , zakazala sam kariotip,ici cu i na insulinsku ponovo. videcu i za taj hsg.
Idem i kod hematologa pa cu videti sta kaze.
Mene je bas uplasio kd su dr iz Turske,rekli da se to vrlo retko desava, gotovo nikad, pogotovo sa 2 embriona tog kvaliteta.
Prvi put se primilo i razvijalo i stalo, a ovaj drugi put je bilo drugacije, krenulo, mesak, zumancana kesa ali nista.
Do nove godine cu znati sta i kako.
I kakvo je stanje kod mene i sta je sa embrionima.
Ja se iskreno nadam da ce bar neki valjati.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Azoospermija
19.11.2022 19:29:22   
Miky85

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo, volela bih da me usmerite na dobrog urologa područje Beograd. Mom suprugu je nakon spermograma ustanovljena azospermija, šta da vam pišem srušio nam se ceo svet, užas, ne možemo da se priberemo. Molim za vaša iskustva kod koga da idemo, sve analize tek predstoje ne gubimo nadu, svakim atomom svoga tela se molim da postoji šansa. 

Iz licnog iskustva Vam kazem ako je u pitanju Azospermija ne gubite vreme i novac u Srbiji, pravac Turska i mikro tese, verujte da sve sto je jeftinije kod nas na kraju izadje mnogo skuplje a plus da ne pricamo o izgubljenom vremenu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Azoospermija
19.11.2022 23:48:32   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja cu gledati da uradim sto vise , zakazala sam kariotip,ici cu i na insulinsku ponovo. videcu i za taj hsg.
Idem i kod hematologa pa cu videti sta kaze.
Mene je bas uplasio kd su dr iz Turske,rekli da se to vrlo retko desava, gotovo nikad, pogotovo sa 2 embriona tog kvaliteta.
Prvi put se primilo i razvijalo i stalo, a ovaj drugi put je bilo drugacije, krenulo, mesak, zumancana kesa ali nista.
Do nove godine cu znati sta i kako.
I kakvo je stanje kod mene i sta je sa embrionima.
Ja se iskreno nadam da ce bar neki valjati.


Mozes cak ovde sa nekim ginekologom da se posavetujes sto da ne. A Sulejman ti samo kaze da uradis kariotip? Nista vise?Nema potrebe da te plasi, apsolutno njje nikakvo cudo da se to desi i nama su vracali embrione sa ocenom 4AA, mi smo 5 embriona iskoristili u 3 pokusaja i niko nas nije plasio sa tim da se to ne dogadja. Dok je od ovih 5 koji su PGT testirani samo jedan bio 4 AA...Znaci te ocene embriona kao sto i sama znas nisu garancija nikakva jer sigurno znas zene koje su zatrudnele i sa trodnevnim a i sa losije ocenjenim embrionima. Naravno da postoji sansa da nisu genetski dobri, zato ces i da radis PGT testiranje da ne prolazis kroz sve to opet, ali opet postoji sansa da nesto drugo koci... zato te savetujem da ne odustajes koliko god ti bilo tesko jer imas jos sanse...i to dobre sanse!

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Azoospermija
20.11.2022 12:16:40   
Bicesuper
Sulejman mi veruj mi nista nije rekao, samo zao mi je.
Mi smo posle poslali mail njemu i dr Emre i posle nam je sve Emre odgovarao.
Nisu oni zeleli da me uplase time, nego sam ja to nekako shvatila tesko. Odnosno pomislila sam da nesto nije u redu sa mnom.
Videcu da i ovde odem kod nekog gnekologa koji se bas bavi VTO, ima ih i u frontu i u visegradskoj, a idem i privatno na konsultacije sa dr Kopitovic, svi kazu da je ona bas dobra...
Miracleb hvala na podrsci znaci mi bas, znam da imamo sansi. Samo zelim da ispitam sve moguce pre sledeceg puta.
Ocena embriona je samo ono sto se vidi golim okom, ipak je testiranje korak dalje.
Vidi se i po vasem slucaju.
Kako si ti?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Azoospermija
20.11.2022 14:40:32   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Sulejman mi veruj mi nista nije rekao, samo zao mi je.
Mi smo posle poslali mail njemu i dr Emre i posle nam je sve Emre odgovarao.
Nisu oni zeleli da me uplase time, nego sam ja to nekako shvatila tesko. Odnosno pomislila sam da nesto nije u redu sa mnom.
Videcu da i ovde odem kod nekog gnekologa koji se bas bavi VTO, ima ih i u frontu i u visegradskoj, a idem i privatno na konsultacije sa dr Kopitovic, svi kazu da je ona bas dobra...
Miracleb hvala na podrsci znaci mi bas, znam da imamo sansi. Samo zelim da ispitam sve moguce pre sledeceg puta.
Ocena embriona je samo ono sto se vidi golim okom, ipak je testiranje korak dalje.
Vidi se i po vasem slucaju.
Kako si ti?



Dobro nije nam isti ginekolog pa ne znam kako taj tvoj funkcionise, ja sam se sa mojim sve vreme dopisivala preko whatsapp-a, i i dalje kad nesto hocu da proverim ja mu pustim poruku on mi uvek da svoje misljenje. Isto je kao i Sulejman tako opusten, ne previse analiza i svega, ali uvek je dostupan i odgovara mi na milion pitanja. Tako je ocena embriona je jedno, i nije garancija uspesnosti definitivno. Dr.Kopitovic je super koliko sam cula, mislim da ti je ona sasvim dovoljna ne moras dalje ni da tragas ako ti se ona dopadne po meni...Ja sam isto misljenja bila da bolje da odradim sve sto mogu nego da bespotrebno tracim i vreme i novac i zivce...tako da te potpuno razumem. Zato ti i kazem znaci glavu gore mozda iz sad ove perspektive ni ne vidis, ali imas 3 embriona i ogromne sanse ... samo pozitivno i hrabro! 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Azoospermija
20.11.2022 19:58:12   
Bicesuper
Pa ja se iskreno nadam da će bar 1 od ta 3 valjati. U svakom slučaju znaćemo na čemu smo.Ni to testiranje nije garancija uspeha ali mislim da može dosta da pomogne.Ne reče mi kako si ti? Nadam se tj znam da je sve u najboljem redu ❤️

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Azoospermija
21.11.2022 12:28:35   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pa ja se iskreno nadam da će bar 1 od ta 3 valjati. U svakom slučaju znaćemo na čemu smo.Ni to testiranje nije garancija uspeha ali mislim da može dosta da pomogne.Ne reče mi kako si ti? Nadam se tj znam da je sve u najboljem redu ❤️



Nista nije garancija, ali je jedan korak napred ka uspesnoj trudnoci. Najbolje ti je da na to gledas kao put kad brzem ostvarenju trudnoce, koliko god embriona bilo ispravno.Ja sam okej, sve je dobro hvala na pitanju.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Azoospermija
24.11.2022 8:39:54   
Tinčee
Pozdrav devojke!Nas problem je mali broj spermatozoida. Nekad ih ima, nekad ih nema u ejakulatu, dakle nije uvek azo. Ali iza nas su 3 neuspele vto. Tako da pretpostavljamo da to iz ejakulata nije dobar materijal i da  je mikro tesa sledeci korak. Vidim da ste uglavnom isle u inostranstvo, mi to ne mozemo, ali sam cula da dr Vinka radi mikro tesu sada u Pronatalu Bgd-u. Da li je neko čuo u vezi sa tim nešto, ima li neko iskustva? Hvala!

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Azoospermija
29.11.2022 15:36:20   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Tinčee

Pozdrav devojke!Nas problem je mali broj spermatozoida. Nekad ih ima, nekad ih nema u ejakulatu, dakle nije uvek azo. Ali iza nas su 3 neuspele vto. Tako da pretpostavljamo da to iz ejakulata nije dobar materijal i da  je mikro tesa sledeci korak. Vidim da ste uglavnom isle u inostranstvo, mi to ne mozemo, ali sam cula da dr Vinka radi mikro tesu sada u Pronatalu Bgd-u. Da li je neko čuo u vezi sa tim nešto, ima li neko iskustva? Hvala!



Zdravo, Tince. Mi smo isli nekoliko puta kod Vinke, kod nje u ordinaciju, kada smo saznali za dijagnozu, poslednji put u aprilu, pre nego sto smo se odlucili za Tursku. Ono sto ti mogu reci je da nam je licno ona rekla " Ko god vam u Srbiji kaze da radi microtesu - laže". Dakle, rade se biopsije sa modernijom opremom, u smislu boljih miskropa, ali i dalje su to sve biopsije, uzimanja tkiva napamet. Vinka sada radi samo kao stručni saradnik u Pronatalu, a i dalje je kod nje u TT centru. Ne bih da te obeshrabrujem, naprotiv, jer vi vec imate materijal, samo nije najkvalitetniji. Ali, svakako, kako god da odlucite, otvori cetvoro ociju i trazi objašnjenja, jer i sama znam kako mogu biti sturi sa recima, pa ko nije najbolje upoznat sa problematikom, cesto pristaje na sve, jer se hvatamo za slamku spasa. Zelim vam svu srecu. ❤

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Azoospermija
29.11.2022 19:27:11   
Tinčee
Veliko hvala na odgovoru! Pitala sam Pronatal letos rekli su mi da ona radi mikrotesr kod njih. Moracemo da idemo kod nje, pa da vidimo sta ce reci, mozda se nesto promenilo u medjuvremenu. Pozdrav!!!

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Azoospermija
1.12.2022 9:05:52   
Bicesuper
Mi smo bili jednom kod Vinke, nama je npr rekla da ona radi microtese. To je rekla povodom nase konstatacije da cemo ici u Istanbul jer u Srbiji niko to ne radi.
Doduse nam je objsanila da je to sa uveceanjem od 5 puta, dok Turci rade sa uvećanjem od 40 puta.
Ono sto ja mislim je da posto vec imate materijal, i nije sporno njegovo postojanje vec samo kvalitet, mozda i nije lose da uradite ovde intrervenciju, posle vam sve drzava placa.
Mi smo isli u Tursku jer smo hteli na najbolju operaciju da znamo da smo sto posto sigurni.
Na kraju su mom suprugu nasli u samom ejakulatu.
Sad smo isli ovde u feronu, dao je spermogram i ponovo su nasli, doduse loseg kvaliteta, ali ga ima to je najbitnije.
Kod Vinke kad smo isli ona se klela da se kod nje uradi spermogram, ali je isto bila 0.
Savet svima sa ovim problemom - spermogram treba davati u klinikama za VTO, tu ga mnogo strucniji ljudi gledaju.
Ja sam videla npr da microtese rade u nekoj klinici - cena sokantnih 360.000, zaci 3 hiljade evra i ja zvala da pitam , radi ginekolog, urologa ni nemaju.
Zato otvorite 4 ociju, imate materijal sto je najbitnije, pa sam sigurna da ce se naci i nekom manje sofisticiranom metodom u odnosu na microtese.

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Azoospermija
1.12.2022 9:23:01   
Tinčee
Hvala na odgovoru! Dr Vinka je ranije radila tako, poznato mi je, ali  sada u Pronatalu radi microtese, mikroskop uveličava 25 puta. Sada, poslednji put, najbolje spermatozoide mu je izdvajala dr Ana Jeremić, najbolji embriolog kod nas. Jako su posvećeni u Frontu i ja im verujem. Ali ni sada, sa takvima nije uspelo. To me je zabrinulo, pa sam zato mislila da je možda spas u mikro tese. Videćemo još. Mislite da će to država finansirati? Pozdrav i hvala!

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Azoospermija
1.12.2022 10:59:13   
Bicesuper
Država finansira sve uz dokaz o materijalu.Znaci sami finansiramo način dobijanja materijala a ostalo oni.To znaci da ako tamo on radi i tamo mu zalede onda tu idete na ceo proces.Ranije je morao spermogram uredan (to znaš i sama) verovatno ste radili o trošku države a danas daju uz dokaz o zaleđenom materijalu.Dakle microtese ti neće sigurno finansirati.Ali ta klinika spada u one koje saradjuju sa državom tako da je to dobra stvar

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here